Temizlik seti tavsiyesi lütfen.

Robot süpürgeler çok pahalı değil mi ya. Birde ne kadarcık emiş gücü olabilir ki ufacık makinenin diye düşünüyorum. Küçücük toz torbası vardır. Çoğunluk test etsin sonra alacağım ondan :KK48:
Ay bi de ben eve desteğe birini almaya gelemem maalesef. Yani bana herkes bir destek alsam rahat edeceğimi söylerdi. Ben robot supurgeyi tercih ederim. Günlük ve surekli kullanilabilir bir alanı var. Yazlığa da götürüyorum giderken😁😅

Ben bir odayı silip banyoda yıkayıp güzelce sıkıyorum
Birazcık deterjanından damlatıp yapıştırıyorum
Ama inanılmaz memnunum
Yere tutunuyor
Elle silmiş gibi temizliyor
Ben de bunu merak ediyordum mopun bezini yikayinca ne kadarlik alan siliyor diye. Tozlari oradan oraya suruklemiyor uzerinde topluyor diye reklamini yapmislar hep ama siz denemissiniz fikrinizi merak ettim.

Ben her çeşit ürün denedim. Asla bir tanesi yeterli gelmiyor.
Pratik paspası çok beğeniyorum ben. Sünger gibi ucu ve tozu, tüyü gayet mis gibi topluyor. Ekstra bir şeyle almak durumunda kalmıyorsun. Ancak kupkuru yapmıyor onun için de şu tablet gibi olanlarla üzerinden geçiyordum.

Şu an shiny sprey mop kullanıyorum ancak tozu, tüyü almıyor. Yedek bez aldım sürekli makinede onları yıkıyorum.

3 bin civarı almıştık biz. Acikcasi günlük toz haznesini bosaltiyorum,evdeki tozu yarıya indirdi inanilmaz temizledi. Benim alerjim var inanilmaz rahatladım. Esimde ben de hem çalışıyoruz hem yuksek lisans yapıyoruz her gun ev süpürmek yemek yapmak imkansizdi. 2 gunde bir yapiyorduk ama zorluyordu onca yorgunlugin ustune. Hayatımın en doğru kararı bu supurge olmus valahi. Toz torbası ev temiz olmasına ragmen halılardan çıkarıyor, gunluk ev supulmus silinmis oluyor biz işteyken. Etrafınızda kullanan var ise şayet bi gidin deneyin. Biz cok rahatladık, annelere de almayı düşünüyoruz.
Merhaba hangi model robot aldınız silme özelliği var mı acaba
Birde silme özelliği calısırken halıları kaldırmak gerekiyor mu? Sadece zemini algılayıp silebiliyor mu
Evi kaç dk da silip supuruyor

Parex in mikrofiber uclu olanindan kullaniyorum bir yil bitti sadece sapini degistirdim.ne bir kirilma ne ucunda bir yirtilma oldu haftada 2-3 kullaniyorum. Siz nasil kirabiliyorsunuz.😀 bunu atinca o dediginiz tornado dönen den alcam anneminki ondan onlarda bayaadir kullaniyor cokta güzel temizliyor her yere rahatlikla girebiliyor

Ben de bunu merak ediyordum mopun bezini yikayinca ne kadarlik alan siliyor diye. Tozlari oradan oraya suruklemiyor uzerinde topluyor diye reklamini yapmislar hep ama siz denemissiniz fikrinizi merak ettim.
Kimisi bir yıkama ile tüm evi siliyormuş
Ben bir oda bir oda silip yıkıyorum
Tüm tozlar kirler mopun üzerinde kalıyor
Suyun altına tutunca saç kıl tüy ne varsa bırakıyor
Vileda da dolaşırdı saçlar mesela bunda öyle değil
Suyun altına tutunca arınıyor hemen

Parex in mikrofiber uclu olanindan kullaniyorum bir yil bitti sadece sapini degistirdim.ne bir kirilma ne ucunda bir yirtilma oldu haftada 2-3 kullaniyorum. Siz nasil kirabiliyorsunuz.😀 bunu atinca o dediginiz tornado dönen den alcam anneminki ondan onlarda bayaadir kullaniyor cokta güzel temizliyor her yere rahatlikla girebiliyor
Benim son iki aldığım parex in döner sistemli olanıydı. İkisini de toplamda 1-1,5 ay anca kullanabilmişimdir. O dönen yuvarlağın altta ki sisteme bağlı olan plastik kısımından kırılıyor. İki kovada da aynısı oldu. Son aldığım tornado modeliydi, bir daha asla para vermem.

Ergonomik mi peki? İleri geri silme de problem olmaz da, sekiz çizerek siliniyor ya bazen (umarım anlatabilmişimdir). Mopların kullanımı o şekilde yorucu olabiliyor.

parex tornado tavsiye ederim. Ya da dikdörtgen kendinden fısfıslı moblar var onları kullanabiliriniz. Yalnız bu kadar seti kırdığınıza göre siz bastırırken fazla bastırıyorsunuz gibime geldi. Sonuçta hepsinin özü plastik :KK66:
Kendimden şüphe ettim okuyunca. Yok gerçekten o kadar bastırmıyorum.

Netten baktımda şimdi, elde yıkanıyor dimi bezleri. Eğer öyleyse bu tarz bir şey kullanmak istemiyorum. Ellerimde ki uyuşma için doktora gittiğimde kadınların bileklerinde ve ellerinde ki problemlerin bez sıkmadan kaynaklandığını, hatta yaşlılarda dizlerde ki sıvı kaybı gibi rahatsızlıkların eğilip dizleri yere koyarak yer silmekten kaynaklandığını söylemişti. Zaten mutfakta sık sık bez sıkıyoruz. Hiç unutmam kulağıma küpe oldu bu uyarı.
Geçmiş olsun öncelikle. Evet elde sıkılıyor tek kötü yanı o

Ergonomik mi peki? İleri geri silme de problem olmaz da, sekiz çizerek siliniyor ya bazen (umarım anlatabilmişimdir). Mopların kullanımı o şekilde yorucu olabiliyor.
Valla çok ince ve süper hareketli
Ben önceden normal vileda ile masa altında koltuk altında zorlanırdım ama bunu severek yapıyorum heryere giriyor

Harikaymis tesekkur ederim😊

Spin mop markasının donerlisini kullanıyorum üç yıldır gayet memnunum.
Yuvarlak ve dikdörtgen ucu var gayet kuru sıkıyor.
Yuvarlak olan ipliydi.
İplileri sevmiyorum hijyenik gelmiyor tam silmiyor da.
İpli yerine havlu gibi kumaştan uç aldım ayrıca satılıyor.
Havlumsu olunca gayet iyi oldu.
Dikdörtgen olan da çok güzel temizliyor.
Günlük için de fisfisli olanlardan aldım.
Pratik oluyor hemen sık sil.
Bir kaç tane de yedek bez alırsanız heryeri güzelce temizler.
Çok sert kullanmıyorsunuz di mi?
Şimdiye kadar hiç elimde kalan Vileda seti olmadı da.:temizlik:

Vileda turbo kullanıyorum bende hem çok sağlam hem de iyi temizliyor.
Ama şu mopları merak etmiyor da değilim açıkçası :KK70:

Deerma sprey mop kullanıyorum ama bende vileda spino da var dönenlerden (ıslak bırakıyor). Onu ve ondan öncekini kırdığınıza göre biraz sert mi davranıyorsunuz

Deerma sprey mop kullanıyorum ama bende vileda spino da var dönenlerden (ıslak bırakıyor). Onu ve ondan öncekini kırdığınıza göre biraz sert mi davranıyorsunuz

Spizella peki başlık kısmını ne yapıyorsun ?
Bende değiştirmek istiyorum da :confused:

Spizella peki başlık kısmını ne yapıyorsun ?
Bende değiştirmek istiyorum da :confused:
Yıkanma açısından mı? Ben çok takıntılı değilim temiz bezi takıp tüm evi silip öyle makineye atıyorum. Genelde insanlar bi kaç yedek bez alıp her odada değiştiriyor. Elinde yıkayan da var

Yıkanma açısından mı? Ben çok takıntılı değilim temiz bezi takıp tüm evi silip öyle makineye atıyorum. Genelde insanlar bi kaç yedek bez alıp her odada değiştiriyor. Elinde yıkayan da var

Odayı sildin mesela çıkarıp elinde yıkayıp geri mi takıyorsun ?
Yoksa tek bezle bütün ev temizleniyor mu?
Benim evim 100 m2 zaten çok büyük değil de.

Odayı sildin mesela çıkarıp elinde yıkayıp geri mi takıyorsun ?
Yoksa tek bezle bütün ev temizleniyor mu?
Benim evim 100 m2 zaten çok büyük değil de.
Salondaki toz koridordakinden farklı değildir diye düşünüp komple evi tek bezle değiştirmeden siliyorum ama öncesinde evi süpürmüş oluyorum. O yüzden öyle aşırı bi toz vs de olmuyor

X