Temizlik seti tavsiyesi lütfen.

Kızlar buda dert mi demeyin, gerçekten benim için sıkıntı artık. Şu son 3/4 ayda 3.temizlik seti dün akşam çöp oldu. :temizlik:
Bundan öncesinde viledanın standart paspaslı temizlik setini kullanıyordum. Hatta ucuzluk mağazalarında satılan mikrofiber, polar tarzda uç aldım onu da kullandım. Ama gerçekten ıslak bırakıyor tam sıkmıyor.
Bir kaç ay önce instagramda , takip ettiğim bir kaç kişi reklamını da yapınca tablet mop aldım. Şu bir tarafta temiz su, diğer tarafında sıkma düzeneği bulunanlardan. Anlatıldığı gibi ergonomik çıkmadı. Oda güzel sıkmıyor zaten ahşaplara zarar veriyor tam kuru olmaması. Sıkma yeri habire içine kaçıp duruyor, en sonunda dişleri kırıldı. Bir ay içinde oda çöp oldu, verdiğim para boşa gitti.
Tablet mopta gidince, uç kısmı ip ip olanlardan aldım. Hani şu kovanın içinde de bezi çevirerek temizleyen, sıkma işini dönerek yapanlardan. İkinci hafta da o sıkma düzeneğini alt kısmından kırıldı. Zaten incecik bir plastik tutuyormuş. Ayrıca sıkma kısmıda, bezi temizleyen kova içindeki sistemde hiç ergonomik değil. Mopun ufacık bir yamulmasında dönmüyor. Sonra bir arkadaşın tavsiyesi ile aynı markanın bir üst modelini aldım. Dün akşam oda kırıldı. :KK42:

Eski sistem yere eğilip bezle silmeyi tavsiye etmeyin lütfen. Hem ellerimde egzama var, hem evim 280 m2. Bir tam gün ev silsem anca biter.

Kullanıp sağlamlığını ve ergonomikliğini tecrübe ettiğiniz temizlik seti tavsiyesi istiyorum. Ücreti hiç mühim değil, zaten bir kaç ayda setlere verdiğim para çöp oldu. Uzun süre kullanabileceğim bir temizlik setim olsun yeter :KK70:
Ben bu yasadiklarinizdan dolayı kızmayın lütfen ama biraz kullanıcı hatası olduğunu düşünüyorum sanki biraz hirpani kullanıyorsunuz gibi. Ben de viledanin döne döne sıkan seti var 4 yıldır sapasağlam. Temizlik konusunda daha iyi bi tavsiyem olacak size akıllı robot süpürge. Ben V3 xaiomi kullanıyorum çok memnunum. Sil süpür özelliği var. Bezin islakligini ayarlayabiliyorsunuz. Bence böyle bişey deneyin.

3 bin civarı almıştık biz. Acikcasi günlük toz haznesini bosaltiyorum,evdeki tozu yarıya indirdi inanilmaz temizledi. Benim alerjim var inanilmaz rahatladım. Esimde ben de hem çalışıyoruz hem yuksek lisans yapıyoruz her gun ev süpürmek yemek yapmak imkansizdi. 2 gunde bir yapiyorduk ama zorluyordu onca yorgunlugin ustune. Hayatımın en doğru kararı bu supurge olmus valahi. Toz torbası ev temiz olmasına ragmen halılardan çıkarıyor, gunluk ev supulmus silinmis oluyor biz işteyken. Etrafınızda kullanan var ise şayet bi gidin deneyin. Biz cok rahatladık, annelere de almayı düşünüyoruz.
Gule gule kullanin,hangi marka ve modeli tercih etmistiniz?

Salondaki toz koridordakinden farklı değildir diye düşünüp komple evi tek bezle değiştirmeden siliyorum ama öncesinde evi süpürmüş oluyorum. O yüzden öyle aşırı bi toz vs de olmuyor

Evet bende süpürüp silerim ama yine de emin olamadım.
Viledayı çünkü sürekli temiz kullanıyorum ya acaba buda olur mu diye sordum.
Oluyormuş 😇
Teşekkür ederim 😙

Kızlar buda dert mi demeyin, gerçekten benim için sıkıntı artık. Şu son 3/4 ayda 3.temizlik seti dün akşam çöp oldu. :temizlik:
Bundan öncesinde viledanın standart paspaslı temizlik setini kullanıyordum. Hatta ucuzluk mağazalarında satılan mikrofiber, polar tarzda uç aldım onu da kullandım. Ama gerçekten ıslak bırakıyor tam sıkmıyor.
Bir kaç ay önce instagramda , takip ettiğim bir kaç kişi reklamını da yapınca tablet mop aldım. Şu bir tarafta temiz su, diğer tarafında sıkma düzeneği bulunanlardan. Anlatıldığı gibi ergonomik çıkmadı. Oda güzel sıkmıyor zaten ahşaplara zarar veriyor tam kuru olmaması. Sıkma yeri habire içine kaçıp duruyor, en sonunda dişleri kırıldı. Bir ay içinde oda çöp oldu, verdiğim para boşa gitti.
Tablet mopta gidince, uç kısmı ip ip olanlardan aldım. Hani şu kovanın içinde de bezi çevirerek temizleyen, sıkma işini dönerek yapanlardan. İkinci hafta da o sıkma düzeneğini alt kısmından kırıldı. Zaten incecik bir plastik tutuyormuş. Ayrıca sıkma kısmıda, bezi temizleyen kova içindeki sistemde hiç ergonomik değil. Mopun ufacık bir yamulmasında dönmüyor. Sonra bir arkadaşın tavsiyesi ile aynı markanın bir üst modelini aldım. Dün akşam oda kırıldı. :KK42:

Eski sistem yere eğilip bezle silmeyi tavsiye etmeyin lütfen. Hem ellerimde egzama var, hem evim 280 m2. Bir tam gün ev silsem anca biter.

Kullanıp sağlamlığını ve ergonomikliğini tecrübe ettiğiniz temizlik seti tavsiyesi istiyorum. Ücreti hiç mühim değil, zaten bir kaç ayda setlere verdiğim para çöp oldu. Uzun süre kullanabileceğim bir temizlik setim olsun yeter :KK70:
Canim 3.yu kullaniyorum tam 3 sene oldu ama vileda marka. Memnunum.
Az islak birakiyor bence ama basmayinca kuruyor

@damdan ben sık sık kovaya sokup yıkayacağım bezi. Yoksa tatmin olmuyorum temizlikten. :KK70: uç kısmı kirlenmiş gibi geliyor.
Buharlıları da sırf bu yüzden düşünmedim hiç.

Bende buharli var, her parcasinin 2 bezi var, benim evime yetiyor, hali yok evde ona ragmen. Siz isterseniz yedek de alin. Cikartip silmek gerekmiyor ki. Is bitince 60 derecede yikiyorum. Zaten vuharli temizledigi icin o dereceye mikrop falan dayanmaz. Ben cok memnunum.

Ben bu yasadiklarinizdan dolayı kızmayın lütfen ama biraz kullanıcı hatası olduğunu düşünüyorum sanki biraz hirpani kullanıyorsunuz gibi. Ben de viledanin döne döne sıkan seti var 4 yıldır sapasağlam. Temizlik konusunda daha iyi bi tavsiyem olacak size akıllı robot süpürge. Ben V3 xaiomi kullanıyorum çok memnunum. Sil süpür özelliği var. Bezin islakligini ayarlayabiliyorsunuz. Bence böyle bişey deneyin.
Yok kızmıyorum ama altındaki sistemi görseniz hırpanilikle alakası yok. Benim daha önce kullandığımda viledaydı, uzun yıllar kullandım. Onun plastiği çok daha sağlamdı. Bu defa parex almıştım, kırılanlar onlar.

Yok kızmıyorum ama altındaki sistemi görseniz hırpanilikle alakası yok. Benim daha önce kullandığımda viledaydı, uzun yıllar kullandım. Onun plastiği çok daha sağlamdı. Bu defa parex almıştım, kırılanlar onlar.
Parexin çubuk kısmı derhal bozuldu benim de.

Ergonomik mi peki? İleri geri silme de problem olmaz da, sekiz çizerek siliniyor ya bazen (umarım anlatabilmişimdir). Mopların kullanımı o şekilde yorucu olabiliyor.
Silva kullandıktan sonra diğer bezler tatmin etmiyor artık beni.gerçekten çok çok iyi temizliyor fakat yere yapıştığı için mopu kullanması güç gerektiriyor belimi zorluyor benim..bu sebeple hergün kullanamıyorum büyük temizlikte silva günlük olarakta sprey mop kullanıyorum..

Tavsiye değil de ilk atandigimda 3 liraya aldigim paspas kovasi sapasaglam
Bu eve girerken yeni alayim diye vileda almistim birkaç ic kısmındaki sıkma telleri kırıldı ben de vip ahmet düşünüyordum konuyu takipteyim

O da tablet mop gibi aslında, haznesinden dolayı mı girmiyor?
Yok hayır çok pratik bi alet vileda tarzı yer silme araçlarına göre yormuyor ama çok bastırarak silersen çıtır çıtır ses geliyor e bastırarak silmeyince içine sinmiyor insanın.Dönen paspaslı viledamı daha dip köşe temizlik için kullanıyorum.Sprey mopu ise bu sebepten günlük.

Biz robot süpürge aldım 1.5 ayı geçti. Gayet güzel temizliyor ben de şaşırdım. Çöpünü her seferinde boşaltmak verim açısından daha iyi bence. Bizim bir halıya kedimizin tüyleri yapışıyor normal süpürgeyle üstünden kaç kere gecsek sert sert gecsek bile tüyler kaliyodu yine. Zorluyordu sırf o halida belim ağrıyordu. Neyse robot süpürge üstünden geçti bir tane bile tüy kalmadı şok oldum. Ya da benim normal süpürgem işlevini yitirmiş olabilir:)
Hangi marka bi de kaca aldiniz?

Bence sorun aldığınız mopların kalitesinde değil sizde. Onca temizlik seti almışsınız hepsini bu kadar çabuk kırdığınıza göre üzerine tonla baskı uyguluyorsunuz demek ki kırılıyor. Hadi 1-2 tanesi kötü çıktı diğerleri de mi kötü, bence temizlik yaparken abartmayın aşırı bastırıp sildiğinizde çok iyi bir temizlik yapılıyor sanıyorsunuz ama alakası yok.
Yeni aldığınız temizlik setlerinde baskı uygulamadan kullanmayı deneyin uzun süre kullanırsınız.

Viledanın turbosunu kullanıyorum. Malzemesi çok sağlam ve kupkuru yapıyor. Normalde eşimin elinde herşey kalır, illa ki bozar. Kaç defadır yerleri o sildi hiç bir sorun yaşamadık. Ayrıca o da bayıldı çok eğlenceli diyor çevirdikçe :KK70:

Bence sorun aldığınız mopların kalitesinde değil sizde. Onca temizlik seti almışsınız hepsini bu kadar çabuk kırdığınıza göre üzerine tonla baskı uyguluyorsunuz demek ki kırılıyor. Hadi 1-2 tanesi kötü çıktı diğerleri de mi kötü, bence temizlik yaparken abartmayın aşırı bastırıp sildiğinizde çok iyi bir temizlik yapılıyor sanıyorsunuz ama alakası yok.
Yeni aldığınız temizlik setlerinde baskı uygulamadan kullanmayı deneyin uzun süre kullanırsınız.
Tonla baskı 😂 o kadar çekmiyorumdur ya. Peki tamam 🤦🏼‍♀️

X