temizlikçi almalı miyim ?

Sesssizgemi

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2017
106
58
36
Kızlar merhaba ben calisan bir bayan olarak evimi cok temiz tutamadigimi dusunerek kendime surekli kiziyorum. rutin temizligimi mutlaka yaparim haftada iki kere tuvalet banyo temizligi elektrik supurgesi toz alma ve yer silme isini surekli yaparim. iki gunde bir de ön balkonumu yikarim. Aslinda bakinca evim temiz gorunur hep ama bir turlu icime sinmiyor mesela yukseklik korkum oldugu icin cam silemiyorum. mutfak dolaplarim inanilmaz iz birakiyor silsem de ayni geliyor perdelerimi her ay yikasam da ev komur kaloriferli oldugu icin surekli gri gbi duruyor. cok ayrintiya girip her hafta dip kose temizlik yapsam bu sefer tek basima inanilmaz yoruluyorum ve ise dinlenmeden gidiyorum. cok yaramaz bir oglum var o surekli dagitiyor ben surekli topluyorum pesinde bu sefer de kendime hic vakit ayiramadigimi farkediyorum. evi uc gun ellemesem her tarafi toz goturuyor. daginikligi hic sormayin. Calisiyorum ama aldigimiz para kredilere ancak yetiyor maddi durumum elverse her ay bir kere de olsa dip kose yaptirirdim ama sizce gerekli mi ? evi temiz ve duzenli hatunlara imreniyorum ya Bu arada ailemden akrabalardan uzakta yasiyorum bana yardima gelebilecek kimsem yok. cevaplariniz icin tesekkurler.İyi aksamlar.

Maddi durum vs musaitse kafana gore birini bulursan al tabii. Oyle bi imkanim olsa kesin alirdim bende.

Su da varki bende.. evimde yabanci biri esyalarim yabanci birinin dokunmasi vs. Bunlar kafama yatmiyor bir turlu.

Maddi durum vs musaitse kafana gore birini bulursan al tabii. Oyle bi imkanim olsa kesin alirdim bende.

Su da varki bende.. evimde yabanci biri esyalarim yabanci birinin dokunmasi vs. Bunlar kafama yatmiyor bir turlu.
daha once hic almadim evdeydim calismiyordum yavas yavas yapiyordum ama calisinca ev alip basini gidiyor yetisemiyorum tam gun temizlik 160 tl diyorlar fazla da geliyor. bir de temizlikciye ne yaptirilir bir gunde hepsini bitirebilir mi hic bir fikrim yok

daha once hic almadim evdeydim calismiyordum yavas yavas yapiyordum ama calisinca ev alip basini gidiyor yetisemiyorum tam gun temizlik 160 tl diyorlar fazla da geliyor. bir de temizlikciye ne yaptirilir bir gunde hepsini bitirebilir mi hic bir fikrim yok
O da sizin yaptiklarinizin benzerini yapacaktir banyo wc supurge toz silme camlar kapilar balkonlar bir gunde hepsini bitirir benim.aldigim temizkikciye eksktra mutfak.dolabi veya duvarlar sildirisen fazladan para istiyecektir tahamini cogu oyle yapiyor cunku

Bilmemki sitenin elit ve zenginlerine sormak lazim :)))

O da sizin yaptiklarinizin benzerini yapacaktir banyo wc supurge toz silme camlar kapilar balkonlar bir gunde hepsini bitirir benim.aldigim temizkikciye eksktra mutfak.dolabi veya duvarlar sildirisen fazladan para istiyecektir tahamini cogu oyle yapiyor cunku
duvarlari degil de mutfak dolabini ic dis silse cok iyi olur ayni gun bunlarin hepsini yapabilen birini bulursam en azindan bir kere de olsa deneyecegim merak ediyorum cunku nasil oluyor temizlikci almak bakalim kac gun temiz duracak evim

Ben de yogun calisiyorum ikizlerim var genelde oyuncaklarini odalarinda tutarim rutin islerim mutlaka her seyin yeri vardir duzenliyimdir temizlige gelince cts leri silerim evi toz alirim aynalari silerim lavabolar elden gecer..tabi hafta ici en az 3kez supururum..Cam ve kapıya gelince isim olmaz onlarla hic ..senede 2kez cam kapiya bayan aliyorum her hafta cam silmek veya her ay sacma ..
isler yaptikca bitmez hayat kisa cocuklara vakit ayirmak sart ...

duvarlari degil de mutfak dolabini ic dis silse cok iyi olur ayni gun bunlarin hepsini yapabilen birini bulursam en azindan bir kere de olsa deneyecegim merak ediyorum cunku nasil oluyor temizlikci almak bakalim kac gun temiz duracak evim
Ayni gun bitirir. Ama siz yine yaptiracaginiz islemleri oncesinden soyler oyle.alirisniz o soyler ztn bitiremeyecek.olursa

Ben de yogun calisiyorum ikizlerim var genelde oyuncaklarini odalarinda tutarim rutin islerim mutlaka her seyin yeri vardir duzenliyimdir temizlige gelince cts leri silerim evi toz alirim aynalari silerim lavabolar elden gecer..tabi hafta ici en az 3kez supururum..Cam ve kapıya gelince isim olmaz onlarla hic ..senede 2kez cam kapiya bayan aliyorum her hafta cam silmek veya her ay sacma ..
isler yaptikca bitmez hayat kisa cocuklara vakit ayirmak sart ...
aslinda ben de bu kafadayim ama bazi evlere gidince ozellikle gorumceme falan imreniyorum kendimi eksik hissediyorum nasil bu kadar temiz duzenli olabiliyor diye sonra kendme bakinca kiziyorum

Yardımcım 2 haftadır gelemiyor uygun olmadığı için ve bana afakanlar basıyor. Haftada bir silme süpürme toz alma bana bir hafta gidiyor. Benim de çamaşır daginikligim çok oluyor. Onlar düzenli olmayınca ev temiz gibi gelmiyor bana. İnsaniz sonuçta. Her şey dört dörtlük olmak zorunda değil. Yardımcım sanırım uzun bir sure gelemeyecek. Ben de şöyle karar aldım kendimce. Her hafta süpürge yapariz eve iki haftada bir de sileriz komple evi.

Bi de camlar perdeler kapılar için kendiniz uğraşmayın , rutin temizliği zaten mecbur yapiyosunuz da agir isler için kadın alin. Enerjiniz çocuklarıniza kalsın.

Benim teyzem bikere almisdi kadin taramali tüfek gibiydi masallah gün icinde bütün odalari bitirmisdi toz, sil, süpür, banyo, wc ve perdeleri bile, hemde mutfak dolablarni cikarip iclerni temizlemisdi 130m2 ev di. yani o parayi alinca heryeri dip bucak temizlemeli. Alicak olursan onu bastan konus cnkü az para degil yani.

Ama bana fikrimi sorarsan hic de gerek yok yani yapabildign kadar yap ki yapabildign kadari süper bence. hani her hafta dip bucak temizlik yapmak gerkmiyor ben hep evde oldugm halde her hafta dip bucak yapmiyorm.

Evin en çok kullandığımız ve toz alan bölümlerini (mutfak koridor ve oturma odası) her gün süpürüyorum. Haftada iki kez tüm evi silin süpürüyorum . İki çocuk var kırıntı döküntü oluyor mecbur. iki günde 1 banyo tuvaleti yıkıyorum . Hergün sabah dağınıklığı toplamakla başlıyorum işe. Toz alma işi en kolayı. Ortalıkta süs püs eşya sevmiyorum toz işi 5 dakika sürmüyor. Camları 1 ay ben temizliyorum , detaylı olarak öbür ay temizlikçiye bırakıyorum. Kapı temizliğinden nefret ediyorum. Neyse Rutine bağladın mı ev kirlenmiyor fazla. Detaylı işler için 2-2,5 ayda bir alıyorum temizlikçi. Mutfak dolabı, ayakkabılık , cam-kapı, duvarlar , fayanslar, yapmayı sevmediğim her iş için geliyor . Sabah 8den akşam 6ya kadar 100 liraya geliyorlar . İki kişi tüm gün 150 ye geliyor . 200m2 evde duvardan dolaba heryeri temizliyorlar. Geçen sene tüm duvarları silip ince halıları bile yıkadı evde. Ramazandan önce yine camlar duvarlar ve dolaplar için çağıracağım. Senede bir Yada iki kez alsan olur temizlik için. Halıları yıkamaya ver duvarları sildir güzelce. (Kalorifer işi bitince , is kalmasın evde) Sende çekmece falan toparlarsın dolap içi düzenlersin o esnada

benım evım buyuk olsa valla alırım..calışan bayanlar sart canım...bayramlarda almakla baslayın...ne bılıyım her ay olmasada bahar temızlıgınde bayram temızlıgınde gibi baslayın...benım hemen hemen tum arkadaslrım alıyor ve cok rahatlar...bazen yarım gunde alabılırsınız.

Eğer ayda 1 gelecekse çok fazla şey yaptıramazsınız.
Dip bucak temizlik, kapı cam ve halı silme ancak 1 günde ucu ucuna yeter.
Ama düzenli olarak her ay alırsanız, her ay cam sildirmez, onun yerine bir ay dolap iç dış, bir ay duvar, bir ay koltuk silme ekleyebilirsiniz.
Sonuçta ağır bir iş ve çalışanların insan olduğunu dolayısıyla her şeyi tek gğnde yapamayacaklarını bilmelisiniz.
İki kişi çalışan kadınlar var, yine tek gün ücreti ödüyorsunuz onlar aralarında bölüşüyorlar.
Öyle olunca daha çok iş yaptırabilirsiniz.

Tek kişi 160 liraya geliyor
Evi süpürüp siler,toz alır,banyo wc yıkar,camları siler
Bazı temizlik şirketleri iki kişi gönderiyor tek çalışmıyorlarmış
280 e geliyorlar ama hiç tavsiye etmem
Biri süpürüyor oturup diğerinin silmesini bekliyor gibi saçma sapan işbölümü yapıyorlar.Erkenden de çıkmak için salla parti iş yapıyorlar.Dolap içine giriyorlar isterseniz ama aceleden düzensiz düzensiz tıkıyorlar içine eşyaları.Bir daha sizin yerleştirmeniz gerekiyor.Birde başlarında durmazsanız her rafıda temizlemiyorlar
Yani herhalükarda sizde iş yapıyorsunuz kadın alsanız bile

X