Her şeye susmak, göz yummak zorunda mıyız?

Eşiniz polis olduğu için bıkmış haklı olarak bu tiplerden. Ne yapacak ki? Oraya ekip gelse bir zaman sonra yine aynı durum olacak bu yüzden sizi uzak tutmak istemiş. Kendiniz demişsiniz sürekli olayların olduğu bir muhit diye o tip yerlerde değişim olmaz. Taşınma şansınız da yokmuş madem. Dikkat çekmeden kapınızı kapatıp yaşamaya bakacaksınız. Eşiniz işteyken bir de sizin sokakla ilgili sorunları söylemenizden de sıkılıyor olabilir. Ben yerinizde olsam hiç karışmam.

Adam bütün gün emniyette zaten asayiş olaylarında sizde telefonda son dakika geçiyorsunuz iyi dayanıyor ben evde sağlık programı hastane dizisi izlemiyorum ve eşimde izlemez konuşmaz da adamı bunaltmayin

Eskiden perihan abla dizisi vardi , orda da bir meraklı melahat diye bir karakter vardi , aynen ona benziyorsunuz
Harbiden size ne yahu ? Bir de video cekmek vs , cidden bir suca ( uyuşturucu ticareti vs ) sahit olduysaniz arayin 155 i polise sikayet edin , yaptiklariniz aşırı komik

Ben öyle biryerde yasasam korkumdan balkona cikamam, kapilari kilitlerim. Siz ise korkmadan balkona cikiyorsunuz. Iyi cesaret. O disaridaki adamlar birgun sizin videoya cektiginizi anlayip birsey yapmaya kalkarlarsa Allah korusun....
Onun disinda esin mutfak islerinde ya da bazi seylerde sana karismamali, befenmiuorsa kendi yapsin. O konuda esin haksiz.

Ben polis olsaydım, görevde olsaydım ve bu kadar zor şartlarda çalışırken eşim durmadan resim, video atıp öyle oldu böyle oldu diye uzun uzun anlatsaydı ben de bu durumdan hoşlanmazdım.
Kaldı ki sıkıntılı bir mahalle, gürültüden rahatsız olanları bile tehdit eden insanlar, madde kullanımı var. Ya balkona çıkmayın veya gerçekten ev değiştirin.

Eşiniz, siz o görüntüleri çekerken sizi görüp başınıza bela olurlar, bir şey yaparlar,diye kızıyor size. Yani sizi düşünüyor. Bak eşin demiş zaten, sen videoyu çekerken adam sana bakıyordu , diye.

Sizde amma meraklıymışsınız. Her sese çıkıp, fotoğraf video çekiyorsunuz. Yapmayın, kapatın kapınızı pencerenizi oturun evinizde. Sahi madem bu kadar olay olan bir yerde yaşıyorsunuz, nasıl balkon kapısı açık oturuyorsunuz? İyi cesaret.

Eşimin görev olarak yer değişikliği yapma hakkı yok şuanda. Bulunduğumuz ilçe ve çevresindeki 2 ilçenin en güvenli ve en sakin mahallesindeyiz. Evlenmeden önce yaşadığımız yerde daha kötüleri oluyordu sokakta neredeyse her ay mutlaka birini vururlardı. 🙄Sokağı bir senesinde silahla taramışlardı filan. Yine oraya göre daha sakin bir yerde oturuyorum ama burada da geceleri belli başlı kişiler çok gürültü yapıyor ve olay çıkarıyor.
Vay anasını 😵 nereymiş orası,teksasta mı yaşıyorsunuz siz 😂

Beni mi tarif ediyorsunuz😊 oğlak öyle miymiş yükselen oğlağım ben. O zaman eşinizin gözünden bakabilecek biriyim sanırım. Belalı tipler size musallat olup canı yanmasın istiyor belli ki. Sakınması sevdiğinden. Polis de olsa haklı da çıksa memleketin hali belli. Balkona çıkıp olaylara müdahele etmek istemeniz ideal bir dünya da olası fakat günümüz dünyasında tehlikeli hele de evde çoğunlukla yalnız olan bir bayan için. Mahallede sizin duyarlılığınızda erkek yok mu merak ettim. Eşiniz haklı kaybedecek şeyi olan korkar, o da korkusundan öyle tepkiler veriyor. Kıskançlığını bilemem tabi.
Bunları düşünebilmek için oğlak, kova ,yay vs. olmaya gerek yokki birde eşin görevinden dolayı daha sıkıntı onlar o apartmanda kimin oturduğunu gayet iyi bilirler polisin evi diye biliniyordur hersekilde zarar verirler temkinli olmak lazım

X