Her şeye susmak, göz yummak zorunda mıyız?

Eşinizi değil de 155i arasanız sorun olur mu?
Uyuşturucu ticaretinizle ilgili fotoğrafları çektikten sonra çıktı alıp savcılığa verseniz daha makul bir çözüm olur en azından savcı mahalleye devriye ekibi çıkmasını ister.
Sizi anlıyorum eşiniz yanınızda olsun destek olsun en azından yureklendirsin istiyorsunuz ama bu şekilde eşinize daha çok stres yüklüyorsunuz. Aklı sizde kalıyor , ya siz goruntu cekerken iclerinden biri tutsa size musallat olsa... olur mu olur..
Eşim 155 i ararsam veya emniyete gidersem kızar muhtemelen. Yoksa ben gider şikayette bulunurum. Daha önceleri evlenmeden önce babam böyleydi, başıma bir şey gelir, rüşvetçi polisler vs ismimi verir diye polisi aramamı bile istemezdi. Eşim de gitmemi istemez. O yüzden sessiz kalacağım artık.

Adam hakli olay oldugunda cama cikip video cekmek ne demek birisi gorse sana kafayi taksa kocanin basi belaya giricek. Kocaman kadinain evlenmissin sokakta olan olaydan korkmak nedir sanki binaniza sizin daireye saldiriyorlar seninki bariz ilgi cekmeye calismak adam polis olabilir ama sen adamin basini belaya sokma derdindesin sanirim.
Esine hak verdim heryerde olay oluyor az yada cok senin gibi yapan kac kisi var acaba

Eşim 155 i ararsam veya emniyete gidersem kızar muhtemelen. Yoksa ben gider şikayette bulunurum. Daha önceleri evlenmeden önce babam böyleydi, başıma bir şey gelir, rüşvetçi polisler vs ismimi verir diye polisi aramamı bile istemezdi. Eşim de gitmemi istemez. O yüzden sessiz kalacağım artık.

Size derken Ben de az önce balkona çıktım sokakta köpekler inanılmaz gürültü yaptılar. Içime şüphe düştü bir köpeği mi dövüyorlar diye, eğer öyleyse host most deyip ayiracaktim. Neyse Baktım bayağı da durdum köpekleri saydım. Birbirlerini dövmüyorlar ama deli deli bağırıyorlar anlamadım 😁

Merhaba hanımlar,
Aslında başka bir isimle üyeliğim var ama yeni bir hesap açıp öyle derdimi anlatmak istedim. Eşim emniyet çalışanı, o görevdeyken evde tek kalıyorum. Evde tekken de dışarıdan bir kavga sesi vs geldiğinde hemen rahatsız ve tedirgin olup balkona çıkıyorum. Sokağımızın çevresinde serseriler var, yani bu torbacı diyebileceğimiz uyuşturucu kullanan, alkol alan, elinde pitbull gezdiren huzur bozan tipler, gün içerisinde özellikle de akşam ve gece geç saatlerde çok gürültülü bir şekilde konuşarak veya tartışarak dolaşıyorlar. Ben de eşim işte olduğu zamanlar her denk geldiğimde rahatsız olduğum için eşime yazıp anlatıyorum, bak az önce böyle böyle bir şey oldu diye, bazen görüntülü veya videolu kanıt atıyorum eşime, eşim de oturduğumuz ilçede görev yapıyor belki bu bölgeyle ilgilenen arkadaşlarına söyler de ilgilenirler diye ona haber veriyorum. Bazen sarhoşun biri geliyor sokakta bağırıp eski karısının ailesini çağırıyor meydan okuyor eski karısının yakını da elinde baltayla çıkıyor filan böyle şeyler de oluyor. Özellikle de uyuşturucu kullanıp satıyorlar birbirlerine veriyorlar, gürültü çıkardıklarında rahatsız olup kızana tehdit saydırıyorlar. İster istemez çok rahatsız oluyorsunuz, akşamları yalnız çıkmaya bile çekiniyorsunuz yani. Ben de bu duruma çözüm bulunsun eşim sonuçta bu ilçede görevli, mahallemizde görevli olan bekçi arkadaşlarına veya o an devriye gezen ekip arkadaşlarına bilgi verir belki burası için bir şey yapılır diye eşime anlatıyorum atıyorum ama eşim bu durumdan dolayı bana kızmaya başladı.

Sürekli balkonda olay çıksın diye bekliyorum sanıyor ama köşe başındayız 3 sokağa bakıyor evimiz. Ses direk binamızın dibinden geldiği için ister istemez o an çıkıp bakıyorum çünkü sık sık böyle şeyler oluyor, tedirgin ve rahatsız oluyorum. Bu kadar şeyi gördüğüne göre sürekli balkondasın demekki, ben yokken balkona çıkma, neden ben yokken balkona çıkıyorsun diyor. Evimşn balkonuna çıkmama laf ediyor. Az önce pitbullu tartıştıkları çocuğun üstüne saldılar. Eşime görüntüsünü attım. Bana diyor senin derdin ne, neden herşeye balkona çıkıyorsun, sana birşey mi yaptılar da bu kadar üstüne düşüyorsun, sanane, sana mı yapıyorlar, sen çekerken çocuk yukarı bakıyor ben sana daha kaç kere söyleyeceğim böyle şeylerde cama balkona çıkma diye, niye beni dinlemiyorsun filan dedi kızdı.

Gürültülerinden rahatsız oluyorum, evimden dışarı rahat çıkmak istiyorum, balkonumda keyifle oturmak istiyorum. Ben eşim evde yokken yakında oturan aileme gittiğimde dönüşte babam beni eve bırakmak zorunda kalıyor, neden kendim eve dönemiyorum? Bunlar kafama takmam için sebep değil mi?

Balkon dışında da her şeyime karışıyor eşim, evimin temizliğine, bulaşık makinesini, çamaşır makinesini ne zaman çalıştıracağıma vs. birde üstüne balkona çıkma vs demesi sinirimi bozuyor artık.
Neden böyle bir muhitte oturuyorsunuz taşınma şansınız yokmu sonucta eşiniz göreve gidiyor insanın aklı kalır en azindan daha guvenli bi semte tasinsaniz
Birde bence de her olayda balkona çıkmayın nolur nolmaz ama biran önce taşının

Neden böyle bir muhitte oturuyorsunuz taşınma şansınız yokmu sonucta eşiniz göreve gidiyor insanın aklı kalır en azindan daha guvenli bi semte tasinsaniz
Birde bence de her olayda balkona çıkmayın nolur nolmaz ama biran önce taşının
Taşınma şansı yok, taşınsak bile yakın bir semte geçmemiz gerekir yakınımızdaki semtlerin de buradan bir farkı yok zaten.

Adam hakli olay oldugunda cama cikip video cekmek ne demek birisi gorse sana kafayi taksa kocanin basi belaya giricek. Kocaman kadinain evlenmissin sokakta olan olaydan korkmak nedir sanki binaniza sizin daireye saldiriyorlar seninki bariz ilgi cekmeye calismak adam polis olabilir ama sen adamin basini belaya sokma derdindesin sanirim.
Esine hak verdim heryerde olay oluyor az yada cok senin gibi yapan kac kisi var acaba
Her olayı çekmiyorum. Kocamın başı neden belaya girsin ya, kendisi evin önünde gördüğü olaylara evdyken müdahale etmeye, olay olan yere gitmeye çekinmiyor ki? Evdeyse direk kendisi gidiyor olay yerine. İlgi çekmeye çalışmak filan değil. O zaman eşim de evdeyken böyle şeylere dahil olmayacak bir olay gördüğünde gidip müdahale etmeyecek. Sonuçta evde ve izinli oluyor o zaman da onu görüp kinlenip eve dayanabilirler.

Size derken Ben de az önce balkona çıktım sokakta köpekler inanılmaz gürültü yaptılar. Içime şüphe düştü bir köpeği mi dövüyorlar diye, eğer öyleyse host most deyip ayiracaktim. Neyse Baktım bayağı da durdum köpekleri saydım. Birbirlerini dövmüyorlar ama deli deli bağırıyorlar anlamadım 😁
Bazen çevremizdeki kediler açlıktan ağlıyorlar sokakta ve güvercinler de hep aynı saatte yemek için balkonuma konarlar onlara yemek vermek veya yemek atmak için de cama çıkıyorum. 😂 Artık cama balkona çıkmıycam Besleme yapmak dışında.

Hem pastam dursun hem karnım doysun değil bu. Nerede oturursam oturayım bu tarz olaylara şahit oluyorum ve artık güvenlik güçlerinin bunlara bir çözüm bulmasını istiyorum. Başka yere taşınsam da bu sorunlar bitmeyecek ki??? İstanbul dışjna çıkmam gerek ama bu da eşimin işinden dolayı mümkün değil. Daha önce ailemle Oturduğumuz yerde de uyuşturucu ticareti yapılıyor evimizin arkasında binamızın borularına doğalgaz kutularına uyuşturucu saklıyorlardı polisi arıyorduk birşey yapmadan geri dönüyorlardı napacağım ben rahat rahat dışarı çıkamayacak mıyım? Vatandaş olarak gecenin bir saati iki serserinin gürültüsüyle huzurumun rahatımın bozulmasından rahatsız oluyorum. Siz o zaman komşunuz aşırı gürültü yaptıpında şikayey etmeye çıkmayın,uyarmayın. Apartmanda oturuyorsanız katlanmak zorundasınız buna o zaman.
Şuan yer değişikliği yapma hakkı yok. Çevre ilçelerdeki en güvenli ve en sakin yer burası. Yani evlenmeden önce 2 km uzaklıkta başka bir ilçede oturuyordum orada buradan daha kötü olaylar yaşıyorduk. Sokağımızı silahla taramalar mı dersiniz, sokağın başında adam vurmalar, evin önünde kavga edip arabaların camlarına kafa vurarak adam yaralamalar, evin etrafına uyuşturucu saklamalar vs. 🙄 Burada çok şükür o kadar olay olmuyor ama burası sessiz ve sakin bir mahallr olduğu için bir kavga olay olduğunda ister istemez tedirgin oluyorum. Gerçi bunda eşimin de çok etkisi var 3. Katta oturmamıza rağmen balkonun önündeki elektrik direğinden evimize hırsız gireceğini düşünüp gece evde uyuduğumda balkonu vs kapalı tutmamı söylüyor. En ufak bir seste kendisi cama balkona kapıya koşuyor. Karşı sokakta gece birinşn arabasından parça çalmaya çaldıklarını görğnxe aşağıya inip tek başına müdahale filan ediyordu.
Eşim aradığı zaman bir sıkıntı var mı deyince söylüyorum zaten. Her gün her gün şu olay oldu bu olay oldu diye resim video atmıyorum.

Sakin biyerde oturmak için İstanbul disinda cikmaniza gerek yok. İstanbuldayim, oturdugum yerde kavga sesi dahi duymadim şimdiye kadar.

Anlattiklariniz feci şeyler, oyle yerde yaşayacagima İstanbul disina gitmeyi tercih ederdim, siz semt bile degiştirmiyorsunuz. 😮 Ne kadar uzak olursa olsun millet saatlerce yol cekiyor işe gidebilmek için, köprü geciyor insanlar.

Sakin biyerde oturmak için İstanbul disinda cikmaniza gerek yok. İstanbuldayim, oturdugum yerde kavga sesi dahi duymadim şimdiye kadar.

Anlattiklariniz feci şeyler, oyle yerde yaşayacagima İstanbul disina gitmeyi tercih ederdim, siz semt bile degiştirmiyorsunuz. 😮 Ne kadar uzak olursa olsun millet saatlerce yol cekiyor işe gidebilmek için, köprü geciyor insanlar.
Eşim asla gitmez 😭 Eşim çok tuhaf, ben toplu taşımayla gezmeye veya işim olsa her yere giderim ama eşim tam tersi. Toplu taşımayı ve İstanbul trafiğini sevmediği için malesef bir yere gidemiyoruz. Sadece işine toplu taşımayla gidip geliyor işi çok yakın olduğu için ona katlanıyor ama öyle uzak bir yerde olsun gitmez. 🙄 Daha önxe dedik tokiden vs ev çıkarsa ev alırsak oraya taşınırız, bana dediği şey oraya nasıl gidip geleceğim ben işteyken, birde araba almıştık biz, o zamanlar arabamız vardı, diyordum arabayla gider gelirsin zaten oradan işin arabayla 20 30 dk, yok trafik olacak vs zor olur diyordu.😑

esinizin haklilik payi var. ses varsa var. pencerenizi, perdenizi kapali tutun acin tv yi oturun. isterlerse adam öldürsünler.. bu kadar merak iyi degil. kaza kursunu gelse sizi bulsa Allah korusun.. sen bizi neden cekiyorsun internete mi koyacaksin diye biri bulassa gelse kapiniza dayansa.. ne yapacaksiniz.. esiniz polis olarak o mahallede oturabileceginizi dusunup de ev tuttuysa tamamdir niye kanit toplaya toplaya bir seyler yapmaya calisiyorsunuz? isguzarlik bu..
ayrica en guvenli mahallede bile otursan yalniz eve donmemek iyi olabilir. neler duyuyoruz haberlerde.

Bekarken üniversiteye gelene kadar böyle baskıcı bir ailede büyüdüm. Eşimi evlenmeden önce bu kadar tahmin etmemiştim. İyi taraflarına bakarak hayatımı sürdürüyorum damarı tutmadığında her şey iyi gidiyor ama aramızda problem olduğu zaman çekilmez oluyor davranışları. Aramızda 7 yaş var eşimle. Aramızdaki yaş farkından dolayı da bazen uyuşamıyoruz. Bana normal gelen şeyler ona çocuksu veya abartı gelebiliyor. Kendisi birde oğlak burcu, çabuk sinirlenen, insanlara güvenmekte temkinli olan, her şeyin altında birşey arayan, acaba böyle dedim yanlış mı anlaşıldım yanlış mı yaptım diye kafasına takan, bir konu hakkında karar vermekte zorluk yaşayan, aşırı titiz, iş ve para konusunda tutumlu, dikkatli, kıskanç, bazen olayları aşırı büyütüp kafaya takan, herşeye üzülen ve hayatı her zaman ciddiye alan, negatif duyguları üzerinde çok barındıran biri, geleneksel biri.

Beni vurdumduymaz, rahatına düşkün, hayatı ciddiye almayan, dünya yansa umurumda olmayan biri olarak görüyor. Hayatı biraz ciddiye al diyor bana. Aslında herşeyi kafama takan içimde yaşayan biriyim. Çok gülerim neşeliyimdşr ama çoğu zaman asıl duygularımı, düşüncelerimi saklarım. Çünkü anlaşılmadığımı düşünüyorum.

Bu durumun daha kötüsünü de yaşadığım için dayanabiliyorum diyeyim.
Beni mi tarif ediyorsunuz😊 oğlak öyle miymiş yükselen oğlağım ben. O zaman eşinizin gözünden bakabilecek biriyim sanırım. Belalı tipler size musallat olup canı yanmasın istiyor belli ki. Sakınması sevdiğinden. Polis de olsa haklı da çıksa memleketin hali belli. Balkona çıkıp olaylara müdahele etmek istemeniz ideal bir dünya da olası fakat günümüz dünyasında tehlikeli hele de evde çoğunlukla yalnız olan bir bayan için. Mahallede sizin duyarlılığınızda erkek yok mu merak ettim. Eşiniz haklı kaybedecek şeyi olan korkar, o da korkusundan öyle tepkiler veriyor. Kıskançlığını bilemem tabi.

Konu sahibi 2-3 kere video attım demişsiniz ama anlatımınız sürekli mahalleyi izleyen ve bunları kaydeden teyzeler modunda. Böylesi herkese itici gelir. Sizin üslubunuz bizde bu izlenimi bıraktı. Yani sanki her gün çekiyorsunuz gibi anlatmışsınız. Konuyu düzenleyebilirsiniz.

ben sizin makine çalıştırmanıza takmasına takıldım. Ona ne yahu. Çok biliyorsa kendisi çalıştırsın. Nefret ediyorum evde bir b.k yapmayıp kadının yaptığı her işe burnunu sokan tiplerden

Eşiniz kendi kolluk kuvvetlerine mensup olduğu halde kendi evinin önü bu durumdaysa ve karısına balkonda oturma içeri gir diyorsa ülkece durumumuz çok vahim.

Daha kendi evinin önünde olanlara müdahale edemeyen polis ne iş yapıyor acaba ?

Bana pek korkuyorsunuz gibi gelmedi
Korkan insan nasıl balkona çıkıp video çeker bunu benim mantığım almıyor
Kaldı ki üstünüze böyle bela çekiyorsunuz görseler daha sıkıntı olur
Ben sürekli olaylar olunca balkona çıkip video çeken birisini görsem bununda işi gücü yok pusuda bekliyor yor meraklı gibi her şeyi çekiyor diye düşünürüm valla kızmayın ama
Oturun evde korkuyorsaniz duymak istemiyorsaniz kulaklık takip müzik dinleyin
Taşının mesela.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye sorasi geliyor insanın

Merhaba hanımlar,
Aslında başka bir isimle üyeliğim var ama yeni bir hesap açıp öyle derdimi anlatmak istedim. Eşim emniyet çalışanı, o görevdeyken evde tek kalıyorum. Evde tekken de dışarıdan bir kavga sesi vs geldiğinde hemen rahatsız ve tedirgin olup balkona çıkıyorum. Sokağımızın çevresinde serseriler var, yani bu torbacı diyebileceğimiz uyuşturucu kullanan, alkol alan, elinde pitbull gezdiren huzur bozan tipler, gün içerisinde özellikle de akşam ve gece geç saatlerde çok gürültülü bir şekilde konuşarak veya tartışarak dolaşıyorlar. Ben de eşim işte olduğu zamanlar her denk geldiğimde rahatsız olduğum için eşime yazıp anlatıyorum, bak az önce böyle böyle bir şey oldu diye, bazen görüntülü veya videolu kanıt atıyorum eşime, eşim de oturduğumuz ilçede görev yapıyor belki bu bölgeyle ilgilenen arkadaşlarına söyler de ilgilenirler diye ona haber veriyorum. Bazen sarhoşun biri geliyor sokakta bağırıp eski karısının ailesini çağırıyor meydan okuyor eski karısının yakını da elinde baltayla çıkıyor filan böyle şeyler de oluyor. Özellikle de uyuşturucu kullanıp satıyorlar birbirlerine veriyorlar, gürültü çıkardıklarında rahatsız olup kızana tehdit saydırıyorlar. İster istemez çok rahatsız oluyorsunuz, akşamları yalnız çıkmaya bile çekiniyorsunuz yani. Ben de bu duruma çözüm bulunsun eşim sonuçta bu ilçede görevli, mahallemizde görevli olan bekçi arkadaşlarına veya o an devriye gezen ekip arkadaşlarına bilgi verir belki burası için bir şey yapılır diye eşime anlatıyorum atıyorum ama eşim bu durumdan dolayı bana kızmaya başladı.

Sürekli balkonda olay çıksın diye bekliyorum sanıyor ama köşe başındayız 3 sokağa bakıyor evimiz. Ses direk binamızın dibinden geldiği için ister istemez o an çıkıp bakıyorum çünkü sık sık böyle şeyler oluyor, tedirgin ve rahatsız oluyorum. Bu kadar şeyi gördüğüne göre sürekli balkondasın demekki, ben yokken balkona çıkma, neden ben yokken balkona çıkıyorsun diyor. Evimşn balkonuna çıkmama laf ediyor. Az önce pitbullu tartıştıkları çocuğun üstüne saldılar. Eşime görüntüsünü attım. Bana diyor senin derdin ne, neden herşeye balkona çıkıyorsun, sana birşey mi yaptılar da bu kadar üstüne düşüyorsun, sanane, sana mı yapıyorlar, sen çekerken çocuk yukarı bakıyor ben sana daha kaç kere söyleyeceğim böyle şeylerde cama balkona çıkma diye, niye beni dinlemiyorsun filan dedi kızdı.

Gürültülerinden rahatsız oluyorum, evimden dışarı rahat çıkmak istiyorum, balkonumda keyifle oturmak istiyorum. Ben eşim evde yokken yakında oturan aileme gittiğimde dönüşte babam beni eve bırakmak zorunda kalıyor, neden kendim eve dönemiyorum? Bunlar kafama takmam için sebep değil mi?

Balkon dışında da her şeyime karışıyor eşim, evimin temizliğine, bulaşık makinesini, çamaşır makinesini ne zaman çalıştıracağıma vs. birde üstüne balkona çıkma vs demesi sinirimi bozuyor artık.
Öncelikle o evden o muhitten taşının. Eşiniz de haklı her gürültü patırtıda cama balkona çıkmayın, kayıt altına alırken manyağın teki fark edip kapınıza dayanabilir, sizi suratınızı fark edip sokakta sizi görünce darp edebilir vs, en olmadı biri Silah vs çıkarır kaza kurşununa kurban gidebilirsiniz .

Merhaba hanımlar,

Esinin her seye karismasi evet yanlis orda haklisin da.
Diger konuda esin cok cok hakli. İcerde kalman gerekirken elinde telefonla kavgadakileri videoya cekmek ne demek adam seni görse o sinirle yukari ciksa napcaksin? Esin cok hakli yani videoya cekmekle esine soylemekle olmaz.
Biraz olayli bi bölgedesiniz demekki ya orda oturmaya ses cikarmamaya (polisi falan arayabilirsin en fazla o da cozum degil) devam etceksin ya da tasincaksiniz..

Eşim zaten polis ben niye o varken ve bu ilçede görev yapıyorken polis merkezine gideyim 😂sürekli dışarıyı dikizlemiyorum hep evdeyim zaten, günde 1 2 kere balkona çıkmam dışarı dikizlemek mi oluyor. Balkon da oturma odam da ve sürekli de kapısı açık. Oturma odasında oturduğjm için de her ses geliyor. Ama her naneye çıkmıyorum tabiki dışarı. Ama arada olay olduğunda evin önünde oluyorsa çıkıp bakıyorum noluyor diyw, önemli değilse anlatmıyorum zaten ama önemliyse anlatıyorum, diyorum böyle böyle oldu korktum filan diyorum. Ama her şeyş çekip atmıyorum her şeyde aramıyorum ama korktuğum zaman arıyorum.
Yanlis yapiyosun iste esin polisse tam tersi onu araya sokmadan hallet ara polisi ihbar et mahallede kavga var diye. Esin ne yapsin sürekli calistigi yeri örgütlesin mi karim sikayet ediyo hadi gidelim mi desin..
Esin böyle davrandigina göre cok sık yapıyosun bunu adam da haklı.
Korkuyorum diye aramak da cozum degil ne yazik ki isteyken ne yapabilirki.. ya o mahalleden tasincaksiniz ya aliscaksin yapcak bisey yok yani..

X