Tercih Listesi Oluşturmak İçin İller Hakkında Bilgilerinize İhtiyacım Var

Küçük bir il ve memura veya öğrenciye hitap etmiyor. Evler az, boş olanların kirası da çok fazla. Özellikle denize yakın olan kısımlar.

Ben memurum öğretmenim ve aslında sanılanın aksine bu durum, rahat yaşıyorum. Yürüyerek her yere gidilebiliyor, büyük şehirlere bir feribot veya otobüs mesafesinde 1 saat. Doğası denizi çok güzel, yeni yapılar çok fazla üstelik.

Aslinda normalde hic düşünmeden Çanakkale derdim ama burada da kiralar ucmus durumda.
En son burada bir hanımefendi bahsetmişti, eşi Çanakkale 'ye istemiş tayinini. Dokuz binden aşağı bulamıyorlarmış. O zamandan beri aklımdan geçirmiyorum bile.

Ben memurum öğretmenim ve aslında sanılanın aksine bu durum, rahat yaşıyorum. Yürüyerek her yere gidilebiliyor, büyük şehirlere bir feribot veya otobüs mesafesinde 1 saat. Doğası denizi çok güzel, yeni yapılar çok fazla üstelik.
Orada yaşayanlar ile konuştuğumda veya kira fiyatlarına baktığımda bu şekilde olduğunu gördüm ve dinledim. İlk defa çok uçuk fiyatlar olmadığını sizden duyuyorum. Yoksa İstanbul, Bursa gibi illere deniz ulaşımı bile çok rahat, tatlı güzel bir şehir bence de.

En son burada bir hanımefendi bahsetmişti, eşi Çanakkale 'ye istemiş tayinini. Dokuz binden aşağı bulamıyorlarmış. O zamandan beri aklımdan geçirmiyorum bile.
Biraz lüks bakmis herhalde kendisi. O kadar da degil çünkü 😁
5 6bin ortalama suan.
Ama 1+1ler daha uygun.

Deniz olmayan bir şehir ama üniversitesi büyük olduğu için ogrenci şehri olan bir yer Isparta.Universiteyi orada okudum tatil beldelerine özellikle Antalya'ya çok yakın.Bence düşünülebilie
Isparta 'nın öğrenci şehri olduğunu çok duymuştum. Fiyatlar nasıl bir bilginiz var mı?

Orada yaşayanlar ile konuştuğumda veya kira fiyatlarına baktığımda bu şekilde olduğunu gördüm ve dinledim. İlk defa çok uçuk fiyatlar olmadığını sizden duyuyorum. Yoksa İstanbul, Bursa gibi illere deniz ulaşımı bile çok rahat, tatlı güzel bir şehir bence de.

Yalova'da yakınlarım var. Bazı bölgeler tamamen yabancı hakimiyetinde - ev bulmaniz çok zor 1.5 yıl istedigi mahallede ev bulamadı çünkü direk reddediyorlardi çok kalabalık çok karışık durumda. Belki ilçeler olabilir ama yazın alt yapı problemi çok oluyor.

Yalova'da yakınlarım var. Bazı bölgeler tamamen yabancı hakimiyetinde - ev bulmaniz çok zor 1.5 yıl istedigi mahallede ev bulamadı çünkü direk reddediyorlardi çok kalabalık çok karışık durumda. Belki ilçeler olabilir ama yazın alt yapı problemi çok oluyor.
Nasil ya bizim şehrimizi yabancılar almış ve biz kiralik ev bulamiyor muyuz ? :KK43:

Nasil ya bizim şehrimizi yabancılar almış ve biz kiralik ev bulamiyor muyuz ? :KK43:

Benim birebir Şahit olduğum bir durumdu evet hatta pandemi öncesi idi kızcağız anne oldu halası var destek olur diye mahalle değiştirmek istedi 1.5 yıl ev aradı bazı mulklerde direk Red aldı ztn o ara pandemi çıktı çocuk büyüdü eski yerinde kaldi

Ülkenin yabancı hakimiyetinde olmayan kısımları nereler tam olarak? 😔 Konunun paylaşımlarına bakıyorum, kim nerede yaşıyorsa aynı bu durumdan şikayetçi.

X