Tesettüre girmek :(

_bilgehan_

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
4.796
5.398
32
Merhaba arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzere tesettüre girmek istiyorum tabiki ALLAH rızası herşeyden önce geliyor ama ne giysem yakışır demekten alıkoyamıyorum kendimi. Çalışan biriyim onun için ilk baş pantolon tunik düşünüyorum.. Sizce nasıl giyinmeliyim akıl verin bu kardeşinize yardımcı olun :)
Sefa mervede beğendiğim ürünler var sizlerde onay verirseniz alcam :)
$23.jpg $1.jpg $3.jpg $4.jpg

Merhaba arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzere tesettüre girmek istiyorum tabiki ALLAH rızası herşeyden önce geliyor ama ne giysem yakışır demekten alıkoyamıyorum kendimi. Çalışan biriyim onun için ilk baş pantolon tunik düşünüyorum.. Sizce nasıl giyinmeliyim akıl verin bu kardeşinize yardımcı olun :)
Sefa mervede beğendiğim ürünler var sizlerde onay verirseniz alcam :)
Eki Görüntüle 1047395 Eki Görüntüle 1047396 Eki Görüntüle 1047397 Eki Görüntüle 1047398

Bende kapandığımda ilk tunik pantolon başlamıştım. Sonra pardüseye dönüştü. Şuan tek derdim eteğe alışmak :KK9:
Eğer bol bi pantolonla kombinleyeceksen üstündeki tuniğin boyu pek sorun olmaz :KK34: Sefamerve'den çok modanisa takipçisiyim bende orda da çok şık şeyler var, bi bak istersen canım :KK17:
Mesela ben bu ara bu tarz şeyler çok hoşuma gidiyor, modanisa'da gördüm bunu da kumaş aldım ve dikim yaptırıyorum bunu :KK17:

$1507611_678999468813256_1415498345_n.jpg

Ben hepsini cok beğendim cok sıklar. Epeydir tesettür giyim sektörü ilerledi.

canım sefa mervenın ürünleri pek güzerl değil..

bir kere ablam aldı keten gömlek bir yıkamada rengi bir tuhaf oldu

bir kerede ben kendim sipariş vermiştim hem gelen beden hiç kendi bedeni değildi hemde söküktü geri yolladım..

alvinanın ürünleri iyi bence güzel kumaşlar bulabilirsen uzun güzel modern tunikler diktirebilirsin..

Son düzenleme:
yaşın kaç bilmiyorum ama sefa mervedekileri ben çok beğenmiyorum görünüş olarak güzel ama ben geçen tunik aldım kalıbı hiç güzel değildi belden oturtması falan yok modanisa bencede güzel

hayır zorla kapanmıyorum bol paçayla giycem bunları çalışan birisiyim onun için böyle tercih ettim ama siz böyle söyleyince üzüldüm:2::2::2::2::2:

hayır zorla kapanmıyorum bol paçayla giycem bunları çalışan birisiyim onun için böyle tercih ettim ama siz böyle söyleyince üzüldüm:2::2::2::2::2:
herkesin görüşü farklı olur bu konuda
üzülmenı gerektırecek bir şey yok bence :KK34: konu başlığında uzgun smıle kullanmıssın
ondan öyle anladık

Son düzenleme:
[sıze=3][ı]hayır ben kararımı verdim kapandığım içinde üzülmüyorum burayada yardımlarınıza ihtiyacım olduğu için yazdım küçük bir şehirde olduğum için pek seçeneğim yok lütfen kırıcı konuşmayın :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:[/ı][/sıze]

herkesin görüşü farklı olur bu konuda
üzülmenı gerektırecek bir şey yok bence :KK34: Konu başlığında uzgun smıle kullanmıssın
ondan öyle anladık

küçük şehirdeyim ya kıyafet sıkıntı onun için birde stilimi oluşturamıyorum kafam karışık yardım istedim :KK15::KK15:

1. ve 2. resimdekiler tesettürün ruhuna, amacına aykırı. daha sade ve bol olanlara bakman senin için daha iyi olur. tesettür sadece saçı gizlemek değildir. 3 ve 4deki modeller güzel daha bol ve uzun tutarak kullanabilirsin bence..

küçük şehirdeyim ya kıyafet sıkıntı onun için birde stilimi oluşturamıyorum kafam karışık yardım istedim :KK15::KK15:
uzun tunıkler
bol kumas pantolonlar :) bu kadar.

gösterdıgın modeller guzel ve gösterıslı

ben turbanlı bayanların, kısa ve dar gıymelerıne anlam veremıyorum
kapanmanın amacını anlamıyorum sonra :)
olay sadece bası kapamak mıdır yanı dimi? allah rızası için kapanıyorsan bol, uzun tunıklerı ve bol kumas pantolonları tavsıye ederım:KK34:

Canım öncelikle hayırlı olsun çok güzel bi karar almışsın.bu geçiş dönemi.ama sana uzun elbise ve etekleri tavsiye ederim tesettüre daha uygun ve daha şık olduğunu düşünüyorum.alviNa nın bazı ürünleri çok güzel elbise ve pardesüsünü aldım etrafındakilerde çok beğendi.http://www.alvinaonline.com/product/779_113_yaz-outlet_elbise_4655-sacura-elbise böyle bir elbise olabilir
tesettür Island facede böyle bi sayfa var ordada bazen güzel şeyler oluyor.
https://www.facebook.com/photo.php?...360924.-2207520000.1396275717.&type=3&theater

Hayırlı olsun.. Herkez güzel giyinmek ister elbette.. Yanlız ne olursa olsun arkadaşım-resimlerin birindede görüldüğü üzere skinny pantolon giymeyin..Tüm saygı mı alıp götürüyor bu tarz giyinen tesettürlü bayanlar...

Bence üzülmeni gerektirecek birşey yok ki canım.
Sen Allah rızası için demişsin zaten başta, başka söze ne hacet :KK17:
Şimdilik bol kıyafetler, uzun tunikler alışma evresi gibi birşey olur sanırım. Sonra da pardüse giyersen, içine ne giydiğinin pek önemi kalmaz önemli olan gösterişten uzak.. Üstüne pardüse taktığında içindekini kim görüyor kimse :KK34:
Dar pantolonu giyemiyorum ben şuan, sevmiyorum itici geliyor açıkçası. Pantolon olarak giydiğim, ya pantolon etek, ya bol pantolon..

Kendin istediğin için gönülden yapıyorsan hayırlı olsun. Ama eşinin baskısı falan varsa amaç zaten yerini bulmuyor. Hazır olacağın anı bekle derim.
Kıyafetler güzel ama çok fazla detaylı şeyleri sevmiyorum ben. tesettür giyimde bu daha çok öne çıkar bence. Sade ve zarif bif şıklık daha güzel olur.
Ben bazı arkadaşların aksine kıyafetlerin olabileceğini düşünüyorum. Ha tabi vucut hatların vs ön plana çıkmamalı.

[sıze=3][ı]hayır ben kararımı verdim kapandığım içinde üzülmüyorum burayada yardımlarınıza ihtiyacım olduğu için yazdım küçük bir şehirde olduğum için pek seçeneğim yok lütfen kırıcı konuşmayın :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:[/ı][/sıze]

mrb cnm bende yenı kapandım bende pantalon tunıkle basladım hemen etek uzun gıyemedım ama zaman gectıkce aynada kendıme baktıkca pantalon bıle bana gereksız geldı kendımı bayan olarak kapalı bayan olarak yakısmadıgını fark ettım bende bıras daha uzun almaya basladım yavas yavas oluyo zorlama kendını cnm ama bol genıs sırın sık seyler var ılla netten olucak degıl cık gez dolas yenı hıc bılmedıgın dukkanlarda neler neler oluyo.bende bakıyorum sefamerveye beyenıorum uzun elbıselerı tunıklerı ama etekde gıymeye karar verdım pardesu falan ıstıyorum ama bırazda maddıyat anıden tum acıkkenkı gardolabımı degıstıremıyorum tabı.uygun bakıyorum.ama hersey pahalı özelllıkle tesettur urunlerı ama uygun satan ama sık kendıne uygun yakısan yerlerde vardır mutlaka.sehır olarak nerdesın bılmıyorum ama ben ıstanbuldayım 5 aydır henuz daha ne nerde satılır bılmedıgımden netten bulmaya calısıyorum.sende eger yasadıgın sehır neresı ıse cıkıp dolasabılırsın bos vaktınde deneyerek uzerınde gorerek almak en guselı.ama baslangıc olarak yenı kapalı ısen uzun dızden tunıkler bol paca baptalonlarla ama baya basenı kapatan genıs seylerle komın yapabılırsın.sefa merveden alacaksan da uzunları var cnm ıyıce gez dolas sıteyı.uzun elbıse dusun cok sık ve sırın duruyo ben almayı dusunuyorum olmadı dıktırmeyı model bul ve dıktır daha ucuz olur hem bedenıne gore olur cnm ınss rabbım hyrlı eylesın.amac gıydıgının dıkkat cekmeden bedenını bellı etmeden senın ıcınde rahat olman tabı.ama baslangıc olarak dıze kadar reklı uzun tunık altına genıs antalon olabılır.onun dısında spor etekler var etek henuz olmas dersen ne bılen böle uzun sade elbıseler var sade gunluk evde bıle gezmeye bıle ıse gıderken gıyılecek elbıseler var.onalrı arastır cnm.
:KK49:hyrlı gunler cnm.

X