Tesettürlü hanımlar bakabilir mi?

senvarsindiye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2019
466
525
İyi geceler herkese
Öncelikle onca derdinizin arasında bunu yazacağım kusura bakmayın ama kaç zamandır kafama taktım, araştırıyorum ama bulamadım bir türlü şimdi ben kapalı biriyim ve sürekli eşarp takıyorum twill ipek eşarpları denedim ama bir türlü yapamadım çünkü çok yumuşaklar ve önü hemen bozuluyor. Bugüne kadar hep tafta taktım ama tafta da çok basit ve kaba duruyor. Hem kibar duran hem de sert kumaşı olan bir eşarp biliyor musunuz?

Markalara göre bile değişir yumuşaklık. Eski yıllarda twil ipekler dimdik dururdu. Biraz bakmak lazım dokunmadan bilemiyor insan. Yıllardır şal takıyorum çok memnunum rahat oluyor.
Aslında tercih genelde yumuşak ve rahat duran olurdu ama ters olmuş sizin :)

Kumaşçıdan kumaş kestirip çevresini overlok geçirebilirsiniz. Krep, soft krep Medine ipeği gibi kumaşlar işinizi görecektir inşallah. Kumaşçıya sorun, onlar gösterir, tavsiyem kumaşa dokunun ve inceleyin. İç gösteriyor mu, terletir mi, esnek mi vs.. Ya da bilen birisiyle gidip alın.

Kumaşçıdan kumaş kestirip çevresini overlok geçirebilirsiniz. Krep, soft krep Medine ipeği gibi kumaşlar işinizi görecektir inşallah. Kumaşçıya sorun, onlar gösterir, tavsiyem kumaşa dokunun ve inceleyin. İç gösteriyor mu, terletir mi, esnek mi vs.. Ya da bilen birisiyle gidip alın.

Onlarda da kulağı duymuyor insanın. Hem de çok kayıyor.

Markalara göre bile değişir yumuşaklık. Eski yıllarda twil ipekler dimdik dururdu. Biraz bakmak lazım dokunmadan bilemiyor insan. Yıllardır şal takıyorum çok memnunum rahat oluyor.
Yumusaklar onu düzgün durumuyo yamuk oluyoya oyuzden bende pek sevmem

İyi geceler herkese
Öncelikle onca derdinizin arasında bunu yazacağım kusura bakmayın ama kaç zamandır kafama taktım, araştırıyorum ama bulamadım bir türlü şimdi ben kapalı biriyim ve sürekli eşarp takıyorum twill ipek eşarpları denedim ama bir türlü yapamadım çünkü çok yumuşaklar ve önü hemen bozuluyor. Bugüne kadar hep tafta taktım ama tafta da çok basit ve kaba duruyor. Hem kibar duran hem de sert kumaşı olan bir eşarp biliyor musunuz?
Twill tok aslında ama armine mesela çok yumuşak, vakko tok. Markadan markaya ve seriden seriye fark ediyor.

Levidor un twilleri gayet güzel aslında armine nin twil ipekleride iyi duruyor siz twil ipek diye saf ipek aldıysanız onlar şekle zor giriyor

Tafta çok zor canım ya..kalın bir kumaşı var bence..ben Ar..ne ve ak..r gibi markaların twil ipek olmayanlarini kullanıyorum memnunum..birde tek renk yumuşak hoş eşarplar var onlarda çok güzel.

Kristal eşarp denilen kumaşa bi bakın dilerseniz fiyatları da çok uygun tek renk oluyor genelde hem de dediğiniz duruşu sağlar

ben tesettürlü değilim ama arkadaşımdan biliyorum.kumaştan anlıyor o, kumaş alıyor istediği gibi ondan kendine kestirip terzisinde diktiriyor.

Ben bir kez aldım hiç memnun kalmadım, tuğba’dan almıştım

Tuğbanın kumaşı yumuşaktı sanırım.
Yerel mağazalarda bulursunuz tahmin ediyorum ki.
Marka çok önemli bence. Sararın twili de normal ipek eşarpı da çok yumuşak. Akerin her türlüsü var. Armine genelde sert oluyor. İpek oranları ip türleri çok farkediyor

Ya evet aslında bende bunu anlayamadım gitti bazıları sert geliyor bazıları yumuşak ve genelde sert bulamıyorum. Twill bir kumaş çeşidi değil mi neden öyle farklı ya

Ben duyuyorum, belki alıştığım içindir. Kaymaya bir şey diyemiyeceğim ben oldukça uzun kullanıyorum başörtümü.

Uzun kullanıyorsanız iç üçgeni kısa tutuyorsunuzdur muhtemelen o yüzden duyuyorsunuzdur :) yada bilmiyorum eşarp sevmiyorum hala şal takıyorum en rahatı keten yada pamuklu olanlar. İpek şal da sevmiyorum :)

Krep denemedim hiç ama Medine ipeğini denemiştim ve yapamamıştım. Krep nasıl durur kaliteli mi

Ya evet aslında bende bunu anlayamadım gitti bazıları sert geliyor bazıları yumuşak ve genelde sert bulamıyorum. Twill bir kumaş çeşidi değil mi neden öyle farklı ya

İpeklerin içinde de yumuşak sert olanları oluyor hala var mı bilmiyorum ama o markalar eskiden sura ipek yumuşacık olurdu bona seralar çok sert olurdu uygun fiyatlı ipek eşarplardı onlar. Dokunmadan bilemiyor insan aynı kıyafetteki gibi.

X