Teyzemin yazligina gitmemiz memleket meselesi oldu!

Nişanlınızı davet etmeniz hata olmuş.
Bu kadar küçük bir meselede annesinin gözüne bakması beni çok rahatsız etti. Çok sağlam bir anne kuzusu olduğunu açıkça belli ediyor. Eğer birçok işaret aldıysanız anneciliği ile ilgili, sizi asla Mutlu edemeyeceğini de kabul ederek evleniyor olacaksınız, bu kadar net.

Nisanlimi teyzem davet etti kadin kibarlik yapayim dedi de nerden bilsin arkasindan teyze faktorunun gelecegini.. Annesine duskundur ama ben bunu hicbir zaman sorun haline getirip canimi sikmamistim. Annesini ben de severdim.. Hala oyle ama var bir yanlislik. Diretmesi cok anlamsiz geliyor.

nişanlına deki misafir misafiri istemez ev sahibi hiçbirini istemezmiş..nerde görülmüş misafirin misafir davet ettiği bizde ayıp sayılır böyle şeyler teklif dahi edemem de.. bu görgüsüzce talepten surat asacaksan sende gelme de..

Konu sadece anneye düşkünlük değil ki.
Nişanlınız hayırdan anlamıyor.
Nişanlınız adab-ı muaşeretten de anlamıyor. Kendisinin davet edildiği bir yere ısrar kıyamet başkasını davet etmek nedir?
Nişanlınız halden de anlamıyor. Siz bunu yapamam dedikçe üstüne üstüne gidiyor.

Nerden tutsam elimde kalıyor. Olayın mantıksızlığını anlamamasına mı yanayım, nezaket kurallarını sallamamasına mı, sizin hayır demenizin bir şey ifade etmemesine mi?

Nişanlın annesinin tembihleri konusunda sabit fikirliymis böylece anlamış oldun.Bence davetin mantigini açıklayacağım diye kendini yorma bundan sonra ve geliyorsan gel,gelmiyorsan da gelme de kestir at net bir şekilde.

Misafir yanında yatılı misafir götüremez,hele ev sahibine metezori yapamaz bu konuda. Bu bir görgü kuralıdır.
Annesi ısrar ediyorsa "anne bende gitmeyeyim,müsait olmayabilirler iki kişi ağırlamaya"demeliydi. Sonuçta çaya,kahveye,yemeğe gidilmiyor,baya yatılı misafir olarak gelecekler. Size ısrar etmesi bile tuhaf. Birde trip atıyormuş ki 32 yaşında diyorsunuz,ergen değil yani.
Oturun,konuşun"bak teyzem nezaketen çağırdı seni,istiyorsan tabiki gel ama yanında teyzenle,annenle vs gelmen doğru değil,ayıp olur teyzeme,teyzemsiz gelemem diyorsan,gelmeyebilirsin,geri çevirebilirsin teyzemin davetini"deyin. Gerekiyorsa gelmesin.

Kendi kendimize kafa dagitip dinleneceksiniz ne alaka ya elin kadını. Nisanlinizda gelmesin ozaman annesine teyzesi ne bu konuda söz geciremiyorsa

Bence kadın yanlız ona değişiklik olur diye davet istiyorlar. Iste senin annen ve teyzen ile tanissin. Biraz ahbap edinsin falan. Ama davet istiyorlar. Bu da biraz ayıp. Sen istememekte haklısın. Keşke nişanlın bu kadar ısrar etmese. Biraz yüzsüzlük yapıyor gibiler. Ev müsait değil diyebilirsin. En güzel bahane bu. Ama anlayana tabi. Biz yerde yatabiliriz de diyebilirler. :)

Tabii ki gelmesin. Misafirin misafiri mi olurmuş. Kesinlikle kabul etme. Nisanlinda azicik akil olsa bunu teklif etmez zaten. O da teyzesi olmadan geliyorsa gelsin. Geliyorsa siz gidip basinizi dinleyin ama biraz da düşünün. Şimdiden boyle saçma bir mesele yüzünden surat asiyor adam, tartisma cikariyor. Yarin evlendiginizde anasi yogurda kara dese o da yoğurt karadir diyecek.

+1 Diyorum ve bence o kadar surat asmaya nisanlinin gelisini de iptal etmeni tavsiye ederim. Boylece bir daha aile ya da baska bir kaynakli usturupsuz bir hareket yapip ustune bir de somurtmaya hakki olmadigini bir yaptirimla karsilasacagini bilsin. 32 yasindaymis bir de soktayim ben. Nisanlinin teyzesinin evine hic tanistirmadiklari teyzeyi getirmek wow...

ben sana bunun bir ileri versiyonunu söyleyeyim, siz ilerde bir başınıza tatilde yapamazsınız bana kalırsa, başkasının evindeki tatilde yanınıza başkasını takan kaynana, parası nişanlın ve senden çıkacak tatile yalnız göndermez ben şimdiden uyarayım, nişanlının tavrı da belli zaten, Allah kolaylık versin sana:)

Böyle saçma sapan istek mi olur.tanımadığın muhabbetin olmayan biriyle sen ve ailen bir hafta geçireceksin.huyunu suyunu bilmiyorsun ya alıngan liklar hiç yoktan kırgınlıklar olursa kayinvaludenin kardesi neticede.düğün öncesi bu kadar içli dışlı olmaya gerek yok.iptal edin kimse biyere gitmesin.yorgan gitti kavga bitti.

surat asicaksa nisanlinda gelmesin bence, git kafani dinle mis gibi

Kv n oğlun a ilaçlı gazoz içirip kötü şeyler yapacağınızı mı sanıyor acep ??? Çok garip , ama yazlığa nişanlını çağırmanız da ayrıca garip , ne gerek var

bence boşver nişanlını. o da gelmesin. git ailenle kafa dinle. o da alsın teyzesini anasını gitsin tatile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…