ti ye mi alındım, zorbalandım mı, ben mi yanlış anladım, ne yapayım?

ladylena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2019
1.307
1.250
kızlar merhaba uzun oldu ama kusura bakmayın. canımı sıkan bi olay oldu. yakın arkadaşlarımla bi yerde oturup sohbet ediyorduk. karşılaşıp beğendiğim çocuk hakkında yaşadığım bir olaydan bahsederken alkolünde etkisindeydim ve abartı katmış bulundum. aa yine mi aynı olayı yaşadın dedi imalı şekilde bi arkadaşım. abartım yakalandı diye suratım düştü tabi herkes bi sırıttı. neyse abarttığım anlaşılsada bi doğruluk payı olduğu bilinsin istedim. allahtan bizle oturan bir başka arkadaşımda yanımdaydı gördüğümde o çocuğu, ona donerek 'ayy keşke dialoğa girseydikte instasını alsaydık çocuğun hiç aklımıza gelmedi' falan diyip kapadım konuyu. ( bu arada önceki olayda bunun gibi basit bi olaydı hani tekrar yaşanamazmış gibi bir durumda yok ortada aslında.)

ben seneler sonra yeniden sosyalleşen hayata karışmaya çalışan biriyim ve böyle ara sıra acemice davranıyorum kabul ama normalde çok yakın arkadaşız gibi davrandığı ettiği halde sizce neden böyle yaptıki? hani abarttığın anlaşılıyo diye tatlı sert bi uyarı minvalinde, mecburen yaptı diyeceğim, araya girmediki. ben sustum, öyle devreye girdi. alkollüydü desem, değil içmedi. yani bi tuhaflıgım olsa ondan önce digerleri müdahale ederdi daha eskiyiz. cunku bu beni bozanla 2-3 ay once tanışıp yakınlaştık. kendiside yanımıza yeni flörtüyle gelmişlerdi. ben bu arada mesajla en eski arkadasımada olayı açıkça mesaj attım. 'normalde böyle birisi degilse flörtünün yanında ön plana cıkmaya calısıyordur ondan yapmıştır.' dedi ben de niye sırıttı herkes tam olarak sence onun dediği şeyden sonra dedim 'cok heyecanlı ve iştahlı anlatıyodun sonra o bölünce sinirlendin sandım onu tatlı buldum yani ondan gülüp geçmiştim ama dusununce banada yaptıgı gereksiz geldi' dedi. yani ben mi yanlış anladım diyeceğimde yok yani hislerimede güvenirim mesajı attığım arkadaşımında kafa iyiydi o an fark edememiş.

neyse ertesi gün denize gidecektik üçümüz ve böyle flörtüyle kendi aralarında sanki beni ti ye alıyorlarmış gibide geldi. ben çok şen şakrak davranan gülmeyi eğlenmeyi seven birisiyim diye saftrik muamelesi gördüm sanırsam. sonra deniz dönüşü metrodayken çok başka bi konuda yaşananları konuşuyorduk, konuya hakimdi. ben de 'evet, o konuda vermem gereken asıl tepki buydu' dedim, 'keşke öyle yapsaydın dank diye otururdu' dedi. 'başkası olsa bu tepkiyi verirdi bakma ben de aptal olduğumdan değil, insan kırmayı sevmiyorum yoksa söylenecek lafım çok, her şeyinde farkındayım ben' diye cevapladım kafasını onaylar gibi salladı ve konu kapandı, cevapta gelmediği için anlaması gerekeni anladı diye düşünüyorum. neyse sonra eve geçtik yedik içtik falan çıkarlarkende gayet samimi sıkıca sarıldı teşekkür etti banada bekliyorum falan dedi işte o an bi içim tekrar ısındı. öncesinde bu yaşanan tatsızlık nedeniyle yavaştan uzaklaşarak görüşmeyi kesmeyi düşünüyordum. şimdi ise çuvaldızı kendimede batırdığımda olayın sonrasında pasif agresif tutum sergiledigimi ondan metroda öyle iğnelediğimi fark ettim. yani kısacası ben arkadaşlığımızı daha sağlıklı bi noktaya taşımak istiyorum kalbimden geçen bu. çözüm ise açık açık konuşmak sanırım ama kendimi daha kötü bi duruma sokmaktanda korkuyorum. çözülemeyecek bir meseleysede kırmadan dökmeden daha az görüşelim diyorum sonuçta her tanıştığım insan en yakın arkadaşım olmak, kalmak zorunda değil yani değil mi. yani ben yıllar sonra ilk defa yeni ve kafa dengi bi arkadaş edinebildiğim için korumak istiyorum arkadaşlığımı ama bilmiyorum hata mı ediyorum. yakınlığı bozmadan daha az mı görüşsem ne yapsam yani bilemedim. bunlar öyle dert edilecek meseleler değil belki ama ben kapalı bi kutunun içinde yaşadım senelerce ve yorucu darlayıcı yanlarımı mazur görün lütfen çünkü öğrenmeye çalışıyorum. siz olsanız ne yapardınız, fikirlerinizi merak ediyorum.

İyi geceler öncelikle. Ya morali bozuktu o an size çattı ya da ara sıra yaptığınız bu olay artık kabak tadı vermeye başladı ki bu şekil bir tepki verdi.

Sınıf arkadaşlarımdan bir kız var; ailesi ve sevgilisiyle alakalı birtakım problemleri vardı. Bazen olayları abartarak anlatırdı. Başlarda sorun değildi, dinlerdik felan ama bir noktadan sonra bizim aklımızda şöyle bir algı oluştu: "Ya abi hep mi bu kızın başına geliyor, hep mi şöyle böyle, yalan söylüyor olmalı."

Ben yalan söylediğini düşünüyorum artık şahsen. Belki sorunları vardır ama anlattığı kadarı olduğuna inancım kalmadı ya. Bir başka arkadaşım, kıza aşırı gıcık olmaya başladı o geldiği zaman kalkıp gidiyor. Bir diğeri ilgi çekmeye falan çalıştığını düşünüyor. Yılda 1-2 ne bileyim abartırsın, olaya heyecan falan katarsın ama ara ara yaptığınız bir şeyse bence biraz azaltmalısınız.

İyi geceler öncelikle. Ya morali bozuktu o an size çattı ya da ara sıra yaptığınız bu olay artık kabak tadı vermeye başladı ki bu şekil bir tepki verdi.

Sınıf arkadaşlarımdan bir kız var; ailesi ve sevgilisiyle alakalı birtakım problemleri vardı. Bazen olayları abartarak anlatırdı. Başlarda sorun değildi, dinlerdik felan ama bir noktadan sonra bizim aklımızda şöyle bir algı oluştu: "Ya abi hep mi bu kızın başına geliyor, hep mi şöyle böyle, yalan söylüyor olmalı."

Ben yalan söylediğini düşünüyorum artık şahsen. Belki sorunları vardır ama anlattığı kadarı olduğuna inancım kalmadı ya. Bir başka arkadaşım, kıza aşırı gıcık olmaya başladı o geldiği zaman kalkıp gidiyor. Bir diğeri ilgi çekmeye falan çalıştığını düşünüyor. Yılda 1-2 ne bileyim abartırsın, olaya heyecan falan katarsın ama ara ara yaptığınız bir şeyse bence biraz azaltmalısınız.

yani dert anlatma gibi değil ya daha çok hani esprisine söylenebilecek bir iki cümleden ibaret bir şeydide ben aynı espriyi iki kez yapmış gibi oldum kızın gözünde yinede ister istemez gerçeklik payıda sorgulanmaya müsait oldu tekrara girdiği ve üstüne abartı katıldığı için. ben tabi törpülüyorum elimden geldikçe "bak bu olmadı" cinsten olan davranışlarımı. yani göze batmayacağı varsa bile batırmış olmasına kızdım aslında. biz ara sıra birbirimize tatlı tatlıda çatıyoruz gülüyoruz ama böyle rencide edici yapmamıştı hiç bende yapmamıştım. bilmiyorum yani işte peki sizce onun dışında ne yapmalıyım? konuşmalı mıyım bu konuyu onunla

Cok detayci birisiniz
Okurken yordu konu 🙄
Yaslar kucuk sanirim ama size tek onerim ozel hayatinizi ulu orta herkese anlatmayin biraz gizemli kalsin
Olacak olan bile olmaz boyle herkese acik islenirse
Ne kadar anlatirsaniz o kadar ciddiye alinmaniz duser
Unide bi kiz vardi her ayrilik yasadiginda anlatirdi ortamda
Haftada 1 ayrilirlardi zaten
Herkes bikmisti dinlemiyorlardi bile
He he barisirsiniz kendini yorma falan deniyordu
Ne gerek var tum bunlara 🤷‍♀️

Her şeyi bu kadar didiklemesen mi acaba?
Benim bi arkadaşım vardı mesela gündüz konuşurken bişey söylüyordu sonra akşam arayıp ben sana şunu dedim ya aslında bunu bunu bunu demek istemiştim yanlış anlamadın di mi, kırıldın mı, küstün mü vs. Ya da bi işim varken biraz kısa cevap versem dediğim bişeye mi alındın, hatta benden artık hoşlanmıyosun a kadar getirirdi işi. Di diyorum çünkü ben böyle şeye gelemem şimdi bence sen de aynı konuyu açıp açıp durursan takıntılı biri olduğunu düşündüreceksin millete

genel olarak iyi niyetinden, samimiyetinden eminseniz çok takmayın böyle şeylere. ben de arkadaşlarım bana azıcık laf soksa, biraz hareketleri canımı sıksa aynı sizin gibi görüşmeyi kesmeye kalkıyorum falan. ama çok gereksizmiş, düzeltmeye çalışıyorum. benim de onlara batan huylarım vardır elbet. arkadaşlık biraz da birbirini idare etmekle alakalı. ciddi saygısızlıktan bahsetmiyorum ama bugün o dusuncesizlik eder, yarın siz. insanın her anı bir değil.

İnsanları bu kadar ciddiye almayın. Yanında her şeyi bu kadar düşünmeniz gereken ve kendiniz olamadığınız insanlarla vakit kaybetmeyin.

Cok detayci birisiniz
Okurken yordu konu 🙄
Yaslar kucuk sanirim ama size tek onerim ozel hayatinizi ulu orta herkese anlatmayin biraz gizemli kalsin
Olacak olan bile olmaz boyle herkese acik islenirse
Ne kadar anlatirsaniz o kadar ciddiye alinmaniz duser
Unide bi kiz vardi her ayrilik yasadiginda anlatirdi ortamda
Haftada 1 ayrilirlardi zaten
Herkes bikmisti dinlemiyorlardi bile
He he barisirsiniz kendini yorma falan deniyordu
Ne gerek var tum bunlara 🤷‍♀️

konunun uzun olduğunu başta belirtmiştim sonlara doğru yorucu yanınıda fark ettiğim için mazur görün demiştim görmediniz demekki yinede sağolun yorumunuz için. ben diğer konularda böyle değilim sadece kişiliğime saldırı yapıldığını düşündüğümde çok takıyorum

Her şeyi bu kadar didiklemesen mi acaba?
Benim bi arkadaşım vardı mesela gündüz konuşurken bişey söylüyordu sonra akşam arayıp ben sana şunu dedim ya aslında bunu bunu bunu demek istemiştim yanlış anlamadın di mi, kırıldın mı, küstün mü vs. Ya da bi işim varken biraz kısa cevap versem dediğim bişeye mi alındın, hatta benden artık hoşlanmıyosun a kadar getirirdi işi. Di diyorum çünkü ben böyle şeye gelemem şimdi bence sen de aynı konuyu açıp açıp durursan takıntılı biri olduğunu düşündüreceksin millete

ben o şekilde darlamıyorum kimseyi aksine çok rahat bırakırım herkesi hep asgari düzeyde iletişim kurarım çünkü kendimde gelemiyorum darlanmaya sadece böyle kişiliğime saldırı gibi algıladığım olayları çok kafaya takıyorum

Bence kişiliğinize saldırı yok. Öylesine söylenmiş bişeydir. Karşı taraf sizin kadar detaycı değildir. Günlük sıradan bi muhabbeti bilimsel bi makale gibi analiz etmeyin. Öylesine edilmiş bi laftır.
Neden izole yaşadınız, merak ettim.

Keyfi bozuktur, konu değiştirmek istemiştir, samimiyetinize güvenip alınmayacağınızı düşünmüştür öylesine konuşmuştur, şaka yapmak istemiştir vs. Fazla düşünmeyin akışına bırakın

X