Piercing, Hızma Tragus piercing ?

Bu arada keloid için fucicort yerine aspirini ezip suyla karıştıp deliğin önüne ve arkasına sürmekte tedavi ediyor. Ben denedim iki gündür epey küçüldü. Fucicort a alternatif olarak süşğnebilirsiniz

Dün tragus deldirdim hiçbir ağrısı yok şaşırdım helix 1 ay sızlamıştı.
Dilde deldirdim dün 2si bir

Merhaba,

Kulağınızda keloid oluşmuş olabilir, sivilce gibi beze şeklinde oluyor. Tamamen çelik- titanyum ameliyat cerrahi malzeme olarak da tabir ediyorlar. Keloid için fucidin değil de fucicort isimli merhem çok iyi geliyor ( sizin için yan etkisi yoksa, tabii ki cildinize uyum için araştırın yine de:) ) Daha önce burnum da delikti her zaman iltihaptan korunmak için özellikle ilk 1 yıl çok dikkatli davranıyorum, piercing değişimlerinde uyumlu bir piercing olmasına dikkat ediyorum, bölgeyi banyodan sonra kuru tutuyorum- baticon dönem dönem kullanırım bazen fucidin sürüyorum ve iltihabi bir şey beliriyorsa anında fucicort kullanıyorum ama genelde piercing cıkarmıyorum. Çok fazla rahatsız edici ve sağlığı etkileyen bir durum olmadıkça piercing bölgedeyken iyileştirmeye çabalıyorum. Bu arada bazı profesyonel piercingciler fucicort kullanmanıza rağmen keloidiniz geçmezse onu uygun bir yöntemle patlatıyorlar yani içini boşaltıyorlar internette izlemiştim ama umarım merhemle sorun çözülür. İltihap yokken piercing harika bir şey :)
Merhaba, siz daha önce heliximi deldirdiğim zaman keloid için fucicort tavsiye etmiştiniz, onu kullandım ve keloid geçti fakat deldirdikten sonra sanırım 5 ay oldu deliğin arkasında kızarıklık ve şişlik var. Keloid gibi sivilcemsi bir şey değil daha çok morarma gibi ama tam morda değil bordo renkte ve şişkinlik var bunu nasıl tedavi edebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada keloidi ben cilt dr una da sormuştum bana altın küpe takmamı tavsiye etmişti 😂

Bende istiyorum ama dediğiniz gibi kalabalık olur mu derdindeyim.Sol tarafta 5 delik normal var sağ tarafta tek delik var , sol tarafta hızmam da var.Şimdi bu helix ve tragus bende istiyorum ama hep sağ taraf üstüne yatıyorum.helix ve tragusu tek delik olan yere mi yapsam da dengelese diyorum sol tarafta cok delik olacak çünkü.Siz ne yaptınız ?

Sol tarafımda 3 delik ve helix var
Sağ tarafımda 3 delik tragus ve helix var benimde sağdı hızmam ama iltihap kaptı sisince çıkarttım ve sahada takmadım.
İyi düşün ben tragus seviyorum bence hoş duruyor
Bende istiyorum ama dediğiniz gibi kalabalık olur mu derdindeyim.Sol tarafta 5 delik normal var sağ tarafta tek delik var , sol tarafta hızmam da var.Şimdi bu helix ve tragus bende istiyorum ama hep sağ taraf üstüne yatıyorum.helix ve tragusu tek delik olan yere mi yapsam da dengelese diyorum sol tarafta cok delik olacak çünkü.Siz ne yaptınız ?

iki kulağımda da toplam 10 delik var helix ve tragus da bunlara dahil. Kulağım taktığım küpe/piercing in malzemesine göre bile hemen iltihap kapabilir derecede hassas ama tragus deliğimde bugüne kdr hiçbir sorun yaşamadım ilk deldirdiğimde dahi iltihaplanma olmadı. en rahat surecim diyebilirim:)

Merhaba kızlar. Bir süredir tragus piercing istiyorum ama bir türlü karar verip yaptıramadım. Sol tarafta helix piercingim var yine sol tarafta burnumda piercing var.
Sol kulağım piercing harici 1 delik sağ kuşağımda 3 delik var ama uzun zamandır küpe kullanmıyorum eskiden çok severdim ama ne olduysa küpeden soğudum. Sadece piercinglerimi kullanıyorum. Tragusu da yine sol tarafa taktırmayı düşünüyorum helixle birlikte güzel durur diye düşündüm ama aynı tarafta burnumda da piercing var sizce çok mu kalabalık görünür? Ve bir de acısı çok yoğun oluyor mu? Helix piercingi 13 yaşımdayken yaptırmıştım şu an 32 yaşındayım üzerinden yıllar geçti nasıl yapıldı onu bile hatırlamıyorum tek hatırladığım kulağımın üstüne 1 ay yaramamıştım tragus yaptıranlar tecrübesini paylaşabilir mi?
Tragus hiç acıtmıyo çabuk iyileşmişti benimki

Tragus tahmin ettiğinizden çok daha az acıyor ve çok daha çabuk iyileşiyor. Ben iğne ile, piercing ve tattoo yapan bir dükkanda deldirdim, cerrahi çelikti takılan piercing. İlk 2 hafta her gün 2şer kere fucidin ve batticon uyguladım. 3. haftadan 2. aya kadar da günde bir ya da gün aşırı uygulamaya devam ettim. 2,5 ay sonunda da yeni bir piercing alıp değiştirdim. Hiçbir şekilde iltihap, kanama,acı vb yaşamadım. Tavsiye ederim :)

Deldirdim bende 2hafta önce tragusu,üstelik igneyle delen bir yer bulamadım pek istemedigim halde tabancayla deldirdim,hamileyim diye enfeksiyondan korktum ama korktugum olmadı hem acımadı hemde 1 hafta sonra piercingi degiştirdim teramicny krem sürdüm sürekli şu anda hiç bir hassasiyette yok iyi durumda çok memnunum

Merhaba tragustan sonra oluşan Tinnitus rahatsızlığınız geçti mi acaba benim de onu deldirdiğimden beri kulağım çınlıyor ona bağlı olup olmadığını anlayamadım.

Aslında o dediğiniz yer de cezbediyor beni. Ama zenci rapçiler gibi görünmek istemiyorum :KK70: karar veremememin Sebeplerden biri de piercing karmaşası yaşamamak ve yaptırdığım şeyden pişman olmamak. Bir de inatçıyım 3 kere burnumu deldirdim ikisinde hamileydim. O ikisinde hızma kullanmıştım hızma fikri cazip gelmeyince 3. Kerede piercing taktırdım keşke baştan öyle yapsaymışım sıkıntı çekmezdim bu kadar
Merhaba hızma neden cazip gelmedi acaba bende deldirmeye düşünüyorum piercing mi iyi olur hızma mı

X