translakasyon olanlar buraya arkadaslar

karamel86

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2009
879
11
kızlar bugun ogrendım boyle bı tasıcılıgım var bosu bosuna 3 kere tup yaptım herhalde sımdı benım dondurulmuslarım var kızlar sızce bu dondurulmuslarımı yapsam yoksa bastan pctylemı yapsam nedersınızz boyle hastalıgı olan varmı varsa benı aydınlatabılırmı cocugu olan varmı kızlar nasıl ıslemlerden gectınız

merhaba karamel ben de aynı sorun var. Sana kendimle ilgili çok iyi şeyler anlatamayacağım. Aşılama sonucu gebelik oldu sonra bebekte ağır anomali saptanıp gebelik sonlandırıldı. Sonra da bende ki bir translokasyon yüzünden olduğu anlaşıldı. Sonra tüp bebek ve pgt yapıldı. Üç embriyo pgt ye gitti ve üçüde transfer edilemez yani hasta çıktı ve tedavi son buldu. benim ümidim az ama doktorum bir kere daha dene diyor.ama bu şekilde çokta umutlu konuşmuyor. Sitede iki arkadaş var biri bebeğini sağlıkla dünyaya getirdi(eyetkiner). Digeride yeni hamile bebeğin sağlık durumunu bilmiyorum. Ama diğer arkadaşlardan başarılı bildiğim yok. Biraz uzun yazdım kusura bakma. Allah yardımcımız olsun. Dondurulmuş embriyolarda da sonrun olma ihtimali hem var hem yok deneyebilirsin ama sonraki tedavinde mutlaka pgt yaptırmalısın selamlar

karamelim çok geçmiş olsun şok oldum yazını görünce...
senin 3denemen vardı ve doktordan bu testi sen istemiştin yanlış hatırlamıyorsam...
iyiki yaptırmışsın arkadaşım.. inş pgt ile sağlıklı bebişlerine kavuşursun canım..
bence hazır genetikleride yaptırmışsın kanda pıhtılaşma testlerini de yaptır.. 4.denemene kafan rahat bi şekilde başla..
ben şuan kanda pıhtılaşmaları yaptırdım sonuç şükür temiz.. genetiklerde 1ekimde çıkıyor onu bekliyorum sonrasında yeni denemeye geçicez bakalım..
hepimizin hakkında hayırlısı...

0ffffffffffff kızlar canım cok sıkılıyo bıde bu pct bılmem yurtdısından falan gelıyomus 1 2 ayda hazırlanıyomus olme esıgım olme

öncelikle geçmiş olsun. bende de Robertsonian translokasyon var. aynı sıkıntıları yaşıyoruz maalesef. yurtdışından gelen sanırım prob. bu bir çeşit boyaymış. sorunu biraz daha ağır olan kişilere uygulanıyormuş. biz burda genetiks doktorlarıyla görüştük sizin sorununuzda buna gerek yok dediler. bence sende bir ara ve sor. belki de size de gerek yoktur boşuna beklemek zorunda kalmazsın ayrıca para da ödemek

canim benim bendede translokasyon var....3 tane yumurtan var ise onlari ya test ettir...yani saglikli varmi iclerinde diye...eger yoksa...o zaman transfer ettir...ama varsa riske girme..cünkü özürlü cocuga bakmak cok zor...
ben pgt yaptirdim...ve suanda hamileyim..Allahima sükürler olsun....belki masrafli belki uzun süriyor ama saglikli bi evlad icin deger bu...emin ol...

canim benim bendede translokasyon var....3 tane yumurtan var ise onlari ya test ettir...yani saglikli varmi iclerinde diye...eger yoksa...o zaman transfer ettir...ama varsa riske girme..cünkü özürlü cocuga bakmak cok zor...
ben pgt yaptirdim...ve suanda hamileyim..Allahima sükürler olsun....belki masrafli belki uzun süriyor ama saglikli bi evlad icin deger bu...emin ol...

2 tane var canım senın pct nasıl yapıldı bana yok yurt dısında yapılıyomus bılmıyom bana gore yapılıyor 1 2 ayı alıyomus anlamadım bu pctler nasıl yapılıyor

canim yurt disindan problar siparis ediliyor onlar 1 ay süriyor...ondan sonra ki ay tedaviye baslyiorsun..normal tüp bebek teki gibi igneleri oliyorsun....tek önemli olan cok yumurta olusmasi ve cok yumurta döllenmesi..onlari genetik laborda inceliyorlar ve hangisi saglikliysa onu transfer ediyorlar...

senın kac tane cıkmıstı bı de kız erkek olduklarını sordunmu kac aylık hamılesın bılıyom cok sordum kusura bakma ah ah basımıza neler gelıyor mılet 1 ay ıcınde hemen kalıyo ama bız ugrasıyoz olcak mı olmuyacakmı bılmıyom

kızlar sız hangı translokasyonsunuz ben resıprokalım ve kızlar bu nedemek oluyor bılen varsa bana yazabılırmı

merhabaa...
benim de resiplokal translokasyon.. bunu duyunca bu ne bee demiştimm...
resiplokal translokasyon kromozomlar arasında ki değişmeymiş... yani mesela 13. kromozomun bi parçası kopuyor aynı zamanda 25. kromozomun da bir parçası kopuyor ve bunlar aralarında yer değiştiriyorlar.. yani bi nevi transfer gibi....

herneyse.. umarım tedavini olur ve bebeğini kucağına alırsın.
kısaca ben de 4 düşük yaptım sonunda kromozom translokasyonu ortaya çıktı ve tüp bebek + pgt denemeye sıra geldii...

smyrna da oldum tedavimi izmirliiym... ,
pgt için ankara genart tan volkan baltacı geldi pgt yi 9 embriyoma o yaptı. 2 tane sağlıklı çıktı. 2 tane transfer edildi .
şimdi cnm oğlum 4 aylık oldu bilee..
allah ım isteyen ve bu yola başlayan herkesin yardımcısı olsunç kısa hikayem budur. sormak istediğiniz bişey olursa elimden geleni yapar yardımcı olmaya çalışırım...

kızlar sız hangı translokasyonsunuz ben resıprokalım ve kızlar bu nedemek oluyor bılen varsa bana yazabılırmı
bizde de robertsiyan var. şimdi resiprokal eyetkinerin dediği gibi karşılıklı parça değişimi.. bizimki ise daha bir acayip iki kromozom birbirine yapışıyor, tek bir kromozom gibi oluyor.. insanda 46 kromozom varken robertsiyanda ikisi yapışıp tek gibi göründüğünden 45 kromozom var gibi görünüyor.. her iki translokasyonda da genetik materyal kaybı yok, o yüzden anne-baba sağlıklı oluyor.. ancak bunu çocuğuna geçirmek istediğinde dengesiz geçişler olabiliyor.. ne tuhaf değil mi?
ha bir de bunlar için doktorlar işiniz kolay diyolrar ama gördüğüm kadarıyla koca sitede genetik sorunu olmasına rağmen sadece iki hamilelik var, biri doğmuş diğeri sürüyor.. inşallah zümmin de anne olur bir an önce..
ben oranların böyle düşük olduğunu bilmiyordum ama Allaha güvenmek lazım, o ne derse o olur

bu arada alman hastanesi-bahçeci kliniğinde hiç tedavi olan olmadı mı? bana bir tanıdığım ısrarla orasını öneriyor, gerçi kendisi tüp bebek yapmadı orda ama çok iyi bir yer olduğunu söylüyor.. bir de devlette iyi yerler yok mu hiç.. ben özel merkezlere pek güvenemiyorum bir türlü :KK43:

Merhabalar arkadaşlar
Ben de robertsian translokasyon var.Maalesef bu genetik testi ben istedimde yaptırdılar.Belki ilk başlarken istenseydi.Yumurtam varken PGT ile sorun çözülebilirdi.
6 microm negatif oldu bu yüzden.
yaşım 43 artık adet olayımda bitti.Boşuna oyalandık yumurta bağışına mecbur hale geldik.
Gençlere önerim.2 düşükte hemen karyotip genetik testi yaptırın.Bizim duruma düşmezsiniz.

X