Gebeliğe Hazırlık TSH DEĞERİM LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba arkadaşladı tsh değerim mayısta 2.93 temmuzda 3.79 ve eylülde 4.06 çıktı temmuzda kadın doğum doktorum normal demişti ilaca gerwk yok demişti ben eylül ayında1 hafta hayıt içtim hem fsh hem yumurtlamaya iyi gelsin diye bu sefer de tsh 4 olmuş aynı kadım doğumcum şimdi endokrin bölümüne git birden artmış dedi bende dahiliyeden randevu aldım sizce neden böyle oldu hayıt tohumundan mı? Gebeliğe engel olur mu ailede genetiktw yok :KK43:lütfen yardımcı olursanız sevinirim
Doktor bana 4 ün üzeri olursa kork Sağlıklı gebeelik için dde 2,5 in altında olması lazım dedi. Düşmesine rağmen ilaç kullanmaya devam ediyorum.

Benim sonuçlarım böyleymiş. Hiç birinde doktor sorun var demedi bana kendi kendine düşmüş bu da garibim. Bende yeni öğrendim 3 ve 3ün altında olması gerektiğini

Eklentiler

• Screenshot_20210929_233614_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_20210929_233614_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    37,7 KB · Görüntüleme: 28
Benim doktorumda aynı şekilde 4 olana kadar bekletti belki bu ay gebelik olurdu hazır değerlerim iyiyken ama tsh ilacı almadığım için bu ayda kesin olmaz gebelik. Şimdi işin yoksa dahiliye ordan endokrine gitmem gerekicek randevuda açılmıyor zaten dorğu düzgün
Gerçekten sıkıntı bu işler beklemek yorucu ve maalesef bizlerde çok sabırsısız bu konuda. Rabbim sabır versin anne olmak isteyrn herkese

Merhaba canım hangi hastane acaba ya benim gittiğim doktordamı sorun var anlamadım tsh adetin 2.günü 4.45 fsh 11.47 çıktı doktor sadece fsh hormonun bir tık yüksek diyip benden amh testi istedi bende 3 ve altı olması gerektiğini doktorlardan dinleyip öğrenmiştim sonra tsh hormonunu sordun o iyi dedi ne olur ne olmaz ordan hemen çıkıp yan tarafta dahiliye vardı oraya girip onada gösterdim ve oda aynı şeyi söyledi bende tsh hormonun üst sınır 3 olması gerektiğini dinledim dedim o da bana tüp bebek tedavisinde oluyor dediğin o zaman 3 ve altına düşürüyoruz dedi :kızgın:
Canım vallahi bende baktım internetten direk 2.50 üstüne olmaması lazım benim doktor hemen başlattı vallahi hatta düşmezse başlayamyız dedi

Canım vallahi bende baktım internetten direk 2.50 üstüne olmaması lazım benim doktor hemen başlattı vallahi hatta düşmezse başlayamyız dedi
İnstagramda ebru abla var biliyorsunuzdur belki birgebeningünlüğü ona anlattım o da doktor değiştirmemi söyledi yakınımdaki devlet hastanesindede 1 tanr dahiliye doktoru var diğer devlet hastanesi 1 buçuk 2 saat sürüyor 🤦🏻‍♀️ ne yapacağım bilmiyorum annemin yanına istanbula gidiyorum belki orda giderm ablam hamidiye etfal eğitim araştırmaya 10 dakika yürüme mesafesinde orayı araştırırım hatta burdada o hastaneye giden tavsiye edebilecek (dahiliye ve kadın doğum doktoru) arkadaşlar varsa önerirlerse çok memnun olurum

Kızlar bir de bu tsh ve gebelik ilişkili diyorlar ya tshı dengeleyince diğer fsh estradiol(östrojen) gibi hormonlara olumlu mu olumsuz mu yansır ?

İnstagramda ebru abla var biliyorsunuzdur belki birgebeningünlüğü ona anlattım o da doktor değiştirmemi söyledi yakınımdaki devlet hastanesindede 1 tanr dahiliye doktoru var diğer devlet hastanesi 1 buçuk 2 saat sürüyor 🤦🏻‍♀️ ne yapacağım bilmiyorum annemin yanına istanbula gidiyorum belki orda giderm ablam hamidiye etfal eğitim araştırmaya 10 dakika yürüme mesafesinde orayı araştırırım hatta burdada o hastaneye giden tavsiye edebilecek (dahiliye ve kadın doğum doktoru) arkadaşlar varsa önerirlerse çok memnun olurum
Canım ben özele gidiyorum açıkçası devlet çok ilgilenmiyor

Hayır canım doktor dediki gebe kalsan bile hiç bırakmıcan dedi
Canım ben dün özel bir çok hastane aradım ama kimisi izindi kimisi de ekim sonu bende açıkçası bu ay yumurtlama günü gelmeden iu tiroid ilacına başliyim diye bugüne devlete aldım ama endokrine alamadım sevk lazım. Sen doktorundan memnunsan istanbuldaysa söyleme şansın var mı bu zamanda doktor bulmak çok zor

Canım ben dün özel bir çok hastane aradım ama kimisi izindi kimisi de ekim sonu bende açıkçası bu ay yumurtlama günü gelmeden iu tiroid ilacına başliyim diye bugüne devlete aldım ama endokrine alamadım sevk lazım. Sen doktorundan memnunsan istanbuldaysa söyleme şansın var mı bu zamanda doktor bulmak çok zor
Evet iyi doktor bulmak zor gerçekten ben istanbuldayım ama ilaca başlayınca hemen düşmez 1 ay sonra kontrole gidiyorsun öyle bakıyor

Canım ben özele gidiyorum açıkçası devlet çok ilgilenmiyor
Aslında özeli devleti yok canım işini iyi ve severek yapan doktorla tanışman lazım o da çok nadir bulunuyor maalesef. Çok okudukları için bıkıyorlar herhalde yani ben doktor felan olsam böyle araştıra araştıra her şeyini incik cıncık ederim bulana kadar 1 buçuk yıldır olmuyor sonuçta bu beni yükseltir bu beni iyi doktor yapar

Aslında özeli devleti yok canım işini iyi ve severek yapan doktorla tanışman lazım o da çok nadir bulunuyor maalesef. Çok okudukları için bıkıyorlar herhalde yani ben doktor felan olsam böyle araştıra araştıra her şeyini incik cıncık ederim bulana kadar 1 buçuk yıldır olmuyor sonuçta bu beni yükseltir bu beni iyi doktor yapar
Doktorda haklı o kadar kalabalıkki zor yani ama sonuçta karşındaki hasta iyi bakması lazım

X