TÜP BEBEK 2021 KASIM ANNELERİ

Geçmiş olsun canım☹️ Emziren annelere gıptayla bakıyorım benim de sütüm azaldı azalınca almadı benim oğlan…mama işi çok sıkıntılı ya biz de aptamil sma derken bebelac dedi doktorumuz aynen laktoz alerjısı var😣 moralini bozma bulınca iyi gelen mamayı bebiş kilo alır ❤️
Hipp combiotik denediniz mi canım bizde de sütüm yetmediği için meme+hipp mama devam ediyoruz. Memnunuz ondan.

Hipp combiotik denediniz mi canım bizde de sütüm yetmediği için meme+hipp mama devam ediyoruz. Memnunuz ondan.
Kuzum bizim doktorların yazdığı bir mama 😣 yani laktoz olmayacak içinde piyasada sadece sma ve bebelac markalarında var…sma resmen balık yağı gibi kokuyodu içemedi ama bebelac süper🙏🏻 Normal bir bebek olsaydı hipp düşünürdüm ama çok metediyorlar

Selam kızlar. Birçoğunuz gibi bende yorgun çilekeş ana modundayım. Ama sağlıklıyız şükür gerisi boş diyorum onun için💜 bebişler nasıl siz nasılsınız. Kaç kg oldular. Biz 5100-5200 civarıyız. 3. Ay biraz daha az kilo aldı. Sütüm akşümları yetmiyor gögüsüm yumuşacık oluyor. Ek gıdaya kadar idare ederiz inşallah. Gece hiçbir şekilde emmiyor uyurken. İlla kendi uyanıp emmesi lazım. 1 aydırda gece gündüz ayırt ediyor ve 22 - 22.30 gibi uyuyor. 4 gibide kalkıp emiyor. 4ten sonra her 2 saatte bir kalkıp emiyor. 9.30da da günaydın diyip güne başlıyoruz. Gece uykumuz güzel olduğu için sanırım gündüz çok az uyuyor. En uzun uykusu 1 yada 1.5 saat. Ve uyanık kaydığı müddetce ya konuşmamı istiyor yada kucak istiyor. Artık çenemiz ağrıdı konuşmaktan. Gezmeyi ve konuşmayı çok seven tipik yay burcu bir kızım var.. ilerde işimiz var. Sizde durumlar nasıl 😍🤗

Ayy o muuu 😜 o bizim her zaman ki halimiz. Gece 4 ten sonra hep mesai yapioz🤪🤪
Bizim geceler dğzenliydş 🙈🙈 3 gündür uyumuyor delirecem uyumadı gı gibi kucaktayız saatlerce. Böyle dediğimde birde insanların kucaga mı alıstırdınız kelimesinden tiksinti geldi. Aynen işi gücü bıraktım kucaga alıştırdım diyorum 🤪şurda en fazla 1 sene kucagımda olacak sonra büyüdü mü ben büyüdüm diyip kaçacak 😃🙈

Bizim geceler dğzenliydş 🙈🙈 3 gündür uyumuyor delirecem uyumadı gı gibi kucaktayız saatlerce. Böyle dediğimde birde insanların kucaga mı alıstırdınız kelimesinden tiksinti geldi. Aynen işi gücü bıraktım kucaga alıştırdım diyorum 🤪şurda en fazla 1 sene kucagımda olacak sonra büyüdü mü ben büyüdüm diyip kaçacak 😃🙈
BaK ona ben de gıcık oluyorum, bana da diyorlar, alın bakın o zaman diyorum biz mi doğurduk diyorlar😤. Bir de sürekli niye agliooo bu aç mı , sütün mü az gelio, yok kalın giydirdin yok evden çıkmıyor ondan yok bu yok şu walla deliricem ben de. Evde tek başıma bakıyorum ee haliyle bana bağımlı odadan çıktım mi aglio, iş yapamıyorum anca uyursa o parmak ucunda hareket ederek.benim yavrumu da biri yarım saat baksa ben de her şeyi az da olsa yaparım.. Diyorlar bana biz uykusu gelince yatağa koyduğum gibi uyurdu. Mok uyur dicen olmucak bak ne kadar kızgınım. 😠😠😠Sorryyyy kızlar

BaK ona ben de gıcık oluyorum, bana da diyorlar, alın bakın o zaman diyorum biz mi doğurduk diyorlar😤. Bir de sürekli niye agliooo bu aç mı , sütün mü az gelio, yok kalın giydirdin yok evden çıkmıyor ondan yok bu yok şu walla deliricem ben de. Evde tek başıma bakıyorum ee haliyle bana bağımlı odadan çıktım mi aglio, iş yapamıyorum anca uyursa o parmak ucunda hareket ederek.benim yavrumu da biri yarım saat baksa ben de her şeyi az da olsa yaparım.. Diyorlar bana biz uykusu gelince yatağa koyduğum gibi uyurdu. Mok uyur dicen olmucak bak ne kadar kızgınım. 😠😠😠Sorryyyy kızlar
Ay valla aynı şeyleri bende duyuyorum delirecem bu çocuk kilo almıyor niye mamaya başladınız 😃😃😃 herkes herşeyi çok biliyor 🙈🙈🙈 bende tek bakıyorum canım o yüzden çok iyi anlıyorum

Bendr tek bakiyorum canim ayni seyler bizdede var eziyet cekiyorsun diyrnimimiz miz bu cocuk cok diyeni mi hepsini gördüm bosver gelip geçecek en guzel zamanlar sonra özleyeceğiz

Kızlar selamlar. Uykudan birçoğumuz müzdarip ben de kendi deneyimlermi pylaşıyım. Benim kızım 2 haftadır geceleri uykuya geçerken çığlık kıyamet şeklinde ve gece sık uyanmalar gündüz kısa uykular tarzında.bir de gece uyanınca geri dalması bir saat sürüyor niyeyse:/ Ama yine de uyku saatlerini geçirmemeye calısıyorjm on dkda olsa uyusun diyorum. Akşamları rutini var 9 falan gibi odaya geçiyoruz ninni eşliğinde alt değişteme pijama giyme işte yanına uzanıyorum seviyorum falan. Gece oldu kızım artık uzun uyuyacağız falan diye gece ve uyku kavramı üzerne konusuyorum onla. Sonra emziriyorum. Sonra da kucağımda uyutmaya calısıyorum baktım uyumuyo pişpiş elektrk süpğrgesi sesi açıyorum öyle deniyorum. Bu rutn olayını öneriyorum ben faydasını gördüm. Ama dediğim gibi 2 haftadır uykuları sıkıntılı. Bugğn 4 aylık kontrolümüze gittik doktoru bu durumun cok normal oldugunu bebekler 4 ayında gelişim açısında hızlı geliştiklerni terkedilme kaygısı yaşadığını falan anlattı. Bu ayda sanrım uykuyu öğreniyolarmış. Bunun geçici bir dönem oldugunu 6 aya kadar pek düzen beklemeyin sabredin dedi. Umarım gerçekten geçicidir bu süreçler. Bazı bebekler gerçekten kendi düzenlerni oluşturuyolar ve desteksiz uykuya kolay geçebiliyorlar benim kızım öyle değil ben bu rutin olayında bile zorlandım alışması için biraz uykuyla ilgili süreçlerimiz doğdugundan beri sıkıntılı zaten. İlk ikii ay gece hiç uyumuyodu 7-8 saat uyanık kalıyordu. Doktora demiştim ya bunu nasıl başarıyor bu nasıl mümkün oluyor diye:)Ama üstüne düştükçe düzeleceğini düşünüyorum. Ben bir yazı okudum uyku sevmeyen bebek yoktur. Sadece uykuyu da öğrenmeleri gerekiyormuş bie düzen oluşturarak. En azından düzenli saatlerde uyutmaya calısıyorum. Gündüz salonda uyutuyırum yatagına öyle geçiriyorum. Aksam uykusuna yattığı odada geçiriyorum uyumasa da cıkarmıyorum odadan. Odada takılıyorız.

Ay okudukça dedim aynı biz. Ayın 10unda 4 ay doluyor. Bu ara çenemiz çok düştü. Gündüz çoook zor uyutuyorum habire ağlayarak uyanıyor. Kabız olduk bir de. Covid atlattık arada neyse sıkıntı olmadı. Gece uyuyoruz ama bu ara dalmadan vır vır söyleniyor 🤣 sanırım 4 ay atağı doktor uyarmıştı 🤦‍♀️ Onun dışında ben de tekim kimsemiz yok çok zor valla hiç yalnız durmuyo hep başında bekliyorum, kucakta veya oyun istiyo. Bazen tuvalete gidemiyorum 💆🏼‍♀️ Büyüdükçe alışır herhalde diye umut ediyoruz eşimle bu durum. İleride, bırakıcak da kimsemiz olmadığından bakıcı tutucaz sanırım arada yardımlık çünkü işimiz olduğunda bile onunla her yere gitmemiz gerekiyor çok zor 😥 ama yine de çoook güzel bi his annelik iyi ki yapmışız diyorum.🥰😍🙏

Kızlar bir de mochi göğüs pompası kullanan var mıydı aranızda? Sütü emzirme sırasında sağıyormuş iyi midir acaba? Bende elektrikli kiraladığım pompa var ama vakit ayırmak zor oluyo bu pratik ve emzirirken akanları topluyormuş galiba ç. Değer mi alsam mı yoksa gereksiz mi bilemedim.

Kızlar bir de mochi göğüs pompası kullanan var mıydı aranızda? Sütü emzirme sırasında sağıyormuş iyi midir acaba? Bende elektrikli kiraladığım pompa var ama vakit ayırmak zor oluyo bu pratik ve emzirirken akanları topluyormuş galiba ç. Değer mi alsam mı yoksa gereksiz mi bilemedim.
Ben ilk başta kullanıyordum, çünkü göğsüm dolu oluyordu ve diğerini emerken akıyordu. Boşa gitmesin sütüm diye takıyordum. Ama kuzuyu emzirirken çok zorlanıyordum, çünkü ayağıyla falan illaki onu düşürüyordu. Sonrasında da açıkçası hiç öyle dolu olması göğsüm. Haliyle de kullanmadım.

Ben ilk başta kullanıyordum, çünkü göğsüm dolu oluyordu ve diğerini emerken akıyordu. Boşa gitmesin sütüm diye takıyordum. Ama kuzuyu emzirirken çok zorlanıyordum, çünkü ayağıyla falan illaki onu düşürüyordu. Sonrasında da açıkçası hiç öyle dolu olması göğsüm. Haliyle de kullanmadım.
-bridget- -bridget- arkadaşımın yukarıdaki yorumuna birebir katılıyorum bir gün emerken mochiyi doldurduk bir tekmesiyle her yer süt oldu.. kabus gibiydi oturup ağladım 😁

Merhaba canim ben kullaniyorum kiralananlar kadar sagmiyor fakat acayip rahat ben emzirirken diger gogsume takiyorum yaklasik 50 cc filan sagiyor bebegim o gogse gecene kadar. Bazen emmiyor dahada fazla cikiyor bnce cok kolay rahatlık

Ben kullandım canım sütüm kesilmeden önce çok iyi tavsiye ederim.

X