TÜP BEBEK 2021 KASIM ANNELERİ

Uyku koçu, uyku eğitmeni vslere hiç inanmıyorum ben kızlar. Bildiğiniz para tuzağı ve güvendiğiö uzmanlar psikologlar bu tip uyku eğitimi denen şeylerin çocukta güvensizlik ve çaresizlik yaptığını söylüyor. En güzeli bebek nasıl isterse ona göre davranmakmış büyüdükçe zaten düzeni otururmuş. Ben de her ağladığında koşuyorum ve o nasıl isterse öyle davranıyorum valla. Daha çok küçük ne eğitimiymiş yahu.
Canım uyku eğitmi verdiğim yok tabiki de 3.5 aylık cocuga. Ben sadece beyaz gürültüyle uyuması hakkında görüş aldım. Yokaa tabiki nasıl isterse ben de öyle davranıyorum.

Ben de yapmam dediğim çok şeyi yapıcam gibi duruyor:)))) acık bırakıyormusun canım gece pişpiş sesini
Merhaba canım🤗benim elim ayağım her şeyim oldu bu beyaz gürültü mü ne deniyorsa artık…fön makinası sabitledim 2 mt uzaga ve uyku zamanı hep açık gece ise telefon uygulaması açıyorum baya kısık bir şekilde mıtlaka bir ses olmalı yoksa bizim yürüyüşümüze bile kalkıyor o kadar hassas bir çocukki yoksa evde bardak bile yıkayamıcam 😀

Merhaba canım🤗benim elim ayağım her şeyim oldu bu beyaz gürültü mü ne deniyorsa artık…fön makinası sabitledim 2 mt uzaga ve uyku zamanı hep açık gece ise telefon uygulaması açıyorum baya kısık bir şekilde mıtlaka bir ses olmalı yoksa bizim yürüyüşümüze bile kalkıyor o kadar hassas bir çocukki yoksa evde bardak bile yıkayamıcam 😀
Merhqba canım. Bizimki de öyle uyuyor gece telefondan acık hep biz de alıştık artık:) evet ses alma olayı garip bizimki de irkiliyor birden ellerini yana acıyor beşiğe çarpınca eli de uyanıyor😂

Merhqba canım. Bizimki de öyle uyuyor gece telefondan acık hep biz de alıştık artık:) evet ses alma olayı garip bizimki de irkiliyor birden ellerini yana acıyor beşiğe çarpınca eli de uyanıyor😂
Hah aynenn 😀 kendi elinin hareketine uyanıyorlar fısırtıya uyanıyorlar her şeye herr…eğer aşırı huysuz olursa da elektrikli süpürgeyi açıyorum😂 level atlıyoruz napim ayy annem çocuğu sersem ettin diyor ama zararı yok doktorların açıklamalarını dinledim bizim dr. Da 2 metre mesafe olsun en az bir şey olmaz dedi 🤗

Hah aynenn 😀 kendi elinin hareketine uyanıyorlar fısırtıya uyanıyorlar her şeye herr…eğer aşırı huysuz olursa da elektrikli süpürgeyi açıyorum😂 level atlıyoruz napim ayy annem çocuğu sersem ettin diyor ama zararı yok doktorların açıklamalarını dinledim bizim dr. Da 2 metre mesafe olsun en az bir şey olmaz dedi 🤗
Zaten cok sesli açmıyorum ben de canım kulagına zararı olmasın diye. Radyasyona da her şekilde maruz kalıyorlar zaten. Uyumadımı daha sıkıntı benim kızım uyuyamadıgı zaman acayip huysuzlanıyor

Kızlar 5 gün önce yumurta toplama işlemim oldu. 2 yumurta 18, 2 yumurta 16 mm iken toplamış diğerleri ise daha küçükmüş. Bunların daha büyümüş olması gerekmiyor muydu toplanması için? Bahçeci sabri hocada yapıldı deneme. İnanılmaz üzgünüm 10 yumurtadan 4 tanesi olgundu sadece. Bugün aradılar 5. Günümüzdü elimizde hiç embriyo kalmadı😔 önceki denemelerde çok daha fazla yumurta toplanıyordu ve %80den fazlası olgun çıkıyordu yumurtaların. Bu yumurtaların 1-2 gün daha büyütülmesi gerekmiyor muydu?

Bu arada biz ailecek çok çok dikkat etmemize rağmen covid olduk😝🤦‍♀️ Ama çok şükür sıkıntımız yok. Bende azıcık nezlemsi oldu, oğlumda ve eşimde bi sıkıntı olmadı. Dün öğrendik ve 1 hafta karantinadayız. Umarım böyle sıkıntısız geçer gider. Olduğum aşılara şükrediyorum, oğlum emiyor, onlar koruyor bence🙏🙏🙏

Bu arada biz ailecek çok çok dikkat etmemize rağmen covid olduk😝🤦‍♀️ Ama çok şükür sıkıntımız yok. Bende azıcık nezlemsi oldu, oğlumda ve eşimde bi sıkıntı olmadı. Dün öğrendik ve 1 hafta karantinadayız. Umarım böyle sıkıntısız geçer gider. Olduğum aşılara şükrediyorum, oğlum emiyor, onlar koruyor bence🙏🙏🙏
Çok geçmiş olsun canım 🙏 bol şifalar diliyorum size...

Kızlar 5 gün önce yumurta toplama işlemim oldu. 2 yumurta 18, 2 yumurta 16 mm iken toplamış diğerleri ise daha küçükmüş. Bunların daha büyümüş olması gerekmiyor muydu toplanması için? Bahçeci sabri hocada yapıldı deneme. İnanılmaz üzgünüm 10 yumurtadan 4 tanesi olgundu sadece. Bugün aradılar 5. Günümüzdü elimizde hiç embriyo kalmadı😔 önceki denemelerde çok daha fazla yumurta toplanıyordu ve %80den fazlası olgun çıkıyordu yumurtaların. Bu yumurtaların 1-2 gün daha büyütülmesi gerekmiyor muydu?
Merhaba arkadaşım.Gün geçmiyor ki bir bahçeci ve Sabri hoca vukuatı duymayayım.inan çok üzüldüm senin adına bu merkeze neler oluyor anlamadım.halbuki çok güzel bir merkez sanıyordum ben de hatta cem hocaya gidecektim de en yakınım bahçeci Sabri hoca mağduru hikaye uzun.18mm yumurta bile bence küçük ki geriden gelenler varmış.. Belki öyyle olması gerekti belki çatlama riski vardı bilemedim ama dediğin gibi bence de birkaç gün daha büyümesi beklenebilirdi en azından büyükler 20 21 mm olsaydı geriden gelenler 18 falan olurdu.Çok geçmiş olsun

Geçmiş olsun canım hafif atlatmanıza sevindim🌺

Merhaba arkadaşım.Gün geçmiyor ki bir bahçeci ve Sabri hoca vukuatı duymayayım.inan çok üzüldüm senin adına bu merkeze neler oluyor anlamadım.halbuki çok güzel bir merkez sanıyordum ben de hatta cem hocaya gidecektim de en yakınım bahçeci Sabri hoca mağduru hikaye uzun.18mm yumurta bile bence küçük ki geriden gelenler varmış.. Belki öyyle olması gerekti belki çatlama riski vardı bilemedim ama dediğin gibi bence de birkaç gün daha büyümesi beklenebilirdi en azından büyükler 20 21 mm olsaydı geriden gelenler 18 falan olurdu.Çok geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim ilgin için🙏🏼 Artık ne diyeceğimi bilemiyorum bu bizim 4. Denememizdi artık haberi alınca eşimle sarılıp ağladık. Ne yapmalıyız nereye gitmeliyiz artık ne denemeliyiz bilemiyoruz hiçbir umudumuz kalmamış gibi. Çünkü 3 merkez de açıklanamayan infertilite diyip farklı bir şey denemiyor. Yaptırmadığımız test kalmadı. Sizin yakınınız ne yaşadı çok merak ettim kendini yormadan kısaca anlatabilirsen çok sevinirim.

Bizim sürecimiz işe şu şekilde:

İlk denemede 19 yumurta toplandı 4 tane kaliteli 5.gün embriyosu oluştu 2 transfer yaptık ama tutmadılar.(memorial ataşehirde)

Sonraki deneme 13 yumurtadan 2 tane yine 5. Gün embriyosu oluştu genetiğe gönderdik sağlıklı gelmedi(acıbadem maslak)

Şimdi son denemede 10 yumurta toplandı ama 4 tanesi olgun çıktı sadece ve o 4ü de gelişimini durdurdu. 3. Güne ulaştı ama 4 hücreliydiler.(bahçeci sabri hoca)

Yumurtaların olgun çıkmaması problemiyle ilk defa karşılaştık, yumurtalarım tam büyümemişti(6tanesi 14mm altıydı) bu yumurtaların olgun olmadığı anlamına geliyor değil mi? Yoksa olgunluk başka bir şey ile mi alakalı. Önceden hep 20mm 21mm beklenip opu işlemi yapılmıştı diğer merkezlerde. 18 mmde neden toplama yaptı asla bilmiyorum ki zaten ilk defa bu opudan sonra 5 gün acı çektim, yumurtalıklarıma bıçak saplanıyormuş gibi bir ağrı geçmek bilmedi…sanki yumurta bul ak için yumurtalıklarımı deşmiş gibiydi..Sabri hoca bu süreçte opudan sonra 3 defa arayıp teselli etmeye çalıştı bence kendisi de yanlışın farkında gibi😔

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim ilgin için🙏🏼 Artık ne diyeceğimi bilemiyorum bu bizim 4. Denememizdi artık haberi alınca eşimle sarılıp ağladık. Ne yapmalıyız nereye gitmeliyiz artık ne denemeliyiz bilemiyoruz hiçbir umudumuz kalmamış gibi. Çünkü 3 merkez de açıklanamayan infertilite diyip farklı bir şey denemiyor. Yaptırmadığımız test kalmadı. Sizin yakınınız ne yaşadı çok merak ettim kendini yormadan kısaca anlatabilirsen çok sevinirim.

İlk denemede 19 yumurta toplandı 4 tane kaliteli 5.gün embriyosu oluştu 2 transfer yaptık ama tutmadılar.(memorial ataşehirde)

Sonraki deneme 13 yumurtadan 2 tane yine 5. Gün embriyosu oluştu genetiğe gönderdik sağlıklı gelmedi(acıbadem maslak)

Şimdi son denemede 10 yumurta toplandı ama 4 tanesi olgun çıktı sadece ve o 4ü de gelişimini durdurdu. 3. Güne ulaştı ama 4 hücreliydiler.(bahçeci sabri hoca)

Yumurtaların olgun çıkmaması problemiyle ilk defa karşılaştık, yumurtalarım tam büyümemişti(6tanesi 14mm altıydı) bu yumurtaların olgun olmadığı anlamına geliyor değil mi? Yoksa olgunluk başka bir şey ile mi alakalı. Önceden hep 20mm 21mm beklenip opu işlemi yapılmıştı diğer merkezlerde. 18 mmde neden toplama yaptı asla bilmiyorum ki zaten işk defa opudan sonra ilk defa 5 gün acı çektim, yumurtalıklarıma bıçak saplanıyormuş gibi bir ağrı geçmek bilmedi…Sabri hoca bu süreçte opudan sonra 3 defa arayıp teselli etmeye çalıştı bence kendisi de yanlışın farkında gibi😔
Benim yakınımın durumu bizlerden biraz farklıydı canım.kendisine erken menopoz dendiği için tüp bebek denemek istedi Sabri hoca ilgileniyordu yumurta görünüyordu ama gelişmiyordu Sabri bey prp yapalım dedi , yaptırdılar sonra tekrar iğneler kullanıldı , yumurta tekrar gelişmeyince Sabri hoca "OLMADI SİZE PRP DENEYELİM" dedi.Dosya önünde hastayla alakası yok resmen şok olduk,zaten PRP yapıldı deyince tekrar deneriz gibilerinden geveledi ama bizim merkeze olan güvenimiz kesinlikle bitti.nefes alınsa para isteniyordu personeller utanmasa ellerinde pos cihazıyla gezecek..

Ben kendim şahsen Şişli Memorial de yaptırdım,Semra hoca ve ekibini illaki biliyorsundur ..

Ve evet benim de bildiğim 10 mm den 19mm e kadar falan tam olgunlaşmamış oluyor yumurtalar (daha iyi bilen varsa düzeltsin lütfen☺️) bu zmaana kadar olgun yumurtalar toplanmış ve 5.güne ulaşmış bu tedavide ulaşılamaması tamamen ihmal gibime geliyor.Dediğin gibi bir yerde bir yanlışlık var.Lh ve e2 değeri sürekli kontrol edilmedi mi yumurtalar gelişme döneminde? Bizim için ne kadar önemli bir durum başkaları için sadece basit bir iş ..

Yumurtaların olgun çıkmaması problemiyle ilk defa karşılaştık, yumurtalarım tam büyümemişti(6tanesi 14mm altıydı) bu yumurtaların olgun olmadığı anlamına geliyor değil mi? Yoksa olgunluk başka bir şey ile mi alakalı. Önceden hep 20mm 21mm beklenip opu işlemi yapılmıştı diğer merkezlerde. 18 mmde neden toplama yaptı asla bilmiyorum ki zaten ilk defa bu opudan sonra 5 gün acı çektim, yumurtalıklarıma bıçak saplanıyormuş gibi bir ağrı geçmek bilmedi…sanki yumurta bul ak için yumurtalıklarımı deşmiş gibiydi..Sabri hoca bu süreçte opudan sonra 3 defa arayıp teselli etmeye çalıştı bence kendisi de yanlışın farkında gibi😔
Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Farklı bi yerde deneme isterseniz doktorumu tavsiye edebilirim. Ercan Baştu - nesta clinic çok iyidir bi tanışın isterseniz. Benim bildiğim de yumurtaların yeterince büyümesi beklenir ve zaten ilaç dozajı da kişiye özel ona göre ayarlanır.

Merhaba cok gecmis olsun ist dasiniz fakat olurda baska sehir isterseniz Ankara Bahceci Berfu Hoca yi oneririm cok profesyonel inslalah guzel haberlerle taclanirsiniz

Screenshot_20220219_145412_com.instagram.android.jpg

Canim cok uzgunum hakkinda hayirlisi olur insallah 9 sene yol gozlemis biri olarak Allah isteyen herkese nasip etsin insallah tam ne kadarken toplaniyor bilmiyorum ama 18 normal diye dusunuyorum 18 e ulasmis olmasi gerekiyo en az.Bir daha imkaniniz varsa ve istanbuldaysaniz Serdar Koç u tavsiye ederim cok arastirdik ve isinde gercekten uzman gerektigi kadar ilac kullandik fazla toplandigi icin donduruldu ve rahim dinlendirme yapildi sonra kist goruldu bi ay kist tedavisi uyguladi sonra cok sukur transfer gerceklesti.96 kilo ile hamile kaldim.sen de arastirabilirsin numara istersen verebilirim hatta gul hanim diye bi araci var ucret falan almiyo doktorla anlasmali ilk randevuyu o ayarlarsa indirimden faydalanabiliyorsun.Hakkinizda hayirlisi olsun canim.Ama zaten az toplanmissa cok riske atip 5 gun beklemeleri sacma en azindan birini 3. Gun dondurabilirlerdi niye 5. Gune zorlamislar ki anlamadim.kacinci denemendi canim? Uzulme insallah en yakin zamanda evladini kucagina alirsin kimi hemen tedaviden sonra kimi tedavi esnasinda kendiliginden hamile kalabiliyo ❤

Cok sukur canim,cok cok gecmis olsun

X