Tüp bebek annesi olma yolunda çabalarımız ve tecrübelerimiz🌺🌼🌸

Kızzzz inşallah sana çekerrrr dua et :KK70:
Bol bol uyursunuz
Gebelerin duası kabul oluyodu dimi 😁 dur bunu diliyim bari doğururken 😅
Bişey sorcam aklıma gelmişken sana canım, emzirme pompası kullanyorsun değil mi? Bende var hastaneye götürsem mi bilemiyorum ne dersin? Bir de temizliğini nasıl sağlayacağım kaynatarak mı biberon temizleyicilerle mi

Gebelerin duası kabul oluyodu dimi 😁 dur bunu diliyim bari doğururken 😅
Bişey sorcam aklıma gelmişken sana canım, emzirme pompası kullanyorsun değil mi? Bende var hastaneye götürsem mi bilemiyorum ne dersin? Bir de temizliğini nasıl sağlayacağım kaynatarak mı biberon temizleyicilerle mi
Kesinlikle götür... Süt gelmezse bile sağki hızlandırsn gelişini.. Cnkü sezeryanda süt hemen gelmeyebilir.. Ama yüksekte çalıştkrma ve masaj özelliği varsa mutlaka önce masaj yap...
Ben hem biberon temizleyici kullanıorm hemde 2-3 güne bir kaynatıorm valla yalan yok hergn kaynatamıorm

Kesinlikle götür... Süt gelmezse bile sağki hızlandırsn gelişini.. Cnkü sezeryanda süt hemen gelmeyebilir.. Ama yüksekte çalıştkrma ve masaj özelliği varsa mutlaka önce masaj yap...
Ben hem biberon temizleyici kullanıorm hemde 2-3 güne bir kaynatıorm valla yalan yok hergn kaynatamıorm
Sezaryen değil normal olacak benim kuzum inş da hastanelerde de oluyormuş ya ondan gerek olmaz diye düşünmüştüm.
Valla hiç bakmadım daha ne özelliği var diye philips aventinki var kuzenim vermişti. Her gün yıkamak mı gerekiyormuş?

Benm bebe ilk 10 gün hiç uyanmıodu bazen nefesini kontrol ediodm
Ohh uyuuan bebe dedm nazar değdirdim :KK70:
Neyseki bu aralar yine uyku süremiz arttı :KK70:
Yok ya tek bırakmam inşallah ben de. Kardeş candır. Bende bir tane var keşke bir daha olsaydı o benim herşeyim biricik teyzemiz, benden daha heyecanlı yeğeni olacağı için🥲
Nasip ne zamansa o zamana olur canım bunu da böyle planlamıyorduk ki sonuçta dimi, olsun da yeter ki boşver😀

Evet eğitimlerde öyle dediler. Bebekler ilk zamanlar zaten çok uyuyor siz de uyursunuz o uyurken, uyuyamazsın diyenlere kulak kabartmayın dediler 🤪🤪
Dedim içimden çok uyuyor da uzun uyuyor mu mesela orası önemli😂 bana çekerse hiç sorun olmaz ama anne oğul koyniş koyniş yatarız😍
İlk 15 gün zorla uyandırdık 2 saatte bir beslensin diye. O uyuyunca süt yok diye ben o arada sağım yapıyordum yani uyuyamıyordum 😂
Şimdi geceleri nerdeyse Nisa dan önce uyuyacağım 😂

Sezaryen değil normal olacak benim kuzum inş da hastanelerde de oluyormuş ya ondan gerek olmaz diye düşünmüştüm.
Valla hiç bakmadım daha ne özelliği var diye philips aventinki var kuzenim vermişti. Her gün yıkamak mı gerekiyormuş?
Biberon ve sağma makinası yanınıza almayın diyor ebeler. Psikolojik olarak kendini ona hazırlamış oluyorsun diye. Ben pompa değil ama kaşık biberon koymuştum. Doğumdan hemen sonra benim sütüm geldi. Ama bazı durumlardan dolayı kesildi eve gelince zorla geri getirdim 😂

Bizin hastanede vardı kiralıodun cnm makinayı.. Apartı kişiye özel oluodu

İlk 15 gün zorla uyandırdık 2 saatte bir beslensin diye. O uyuyunca süt yok diye ben o arada sağım yapıyordum yani uyuyamıyordum 😂
Şimdi geceleri nerdeyse Nisa dan önce uyuyacağım 😂
Offf şimdi sağm yapmaktan uyuyamıorm
Uyusada sağm yapsam modundaym :KK70:

Biberon ve sağma makinası yanınıza almayın diyor ebeler. Psikolojik olarak kendini ona hazırlamış oluyorsun diye. Ben pompa değil ama kaşık biberon koymuştum. Doğumdan hemen sonra benim sütüm geldi. Ama bazı durumlardan dolayı kesildi eve gelince zorla geri getirdim 😂
Evet canım haklısın ben temizleyim evde dursun o zaman. Çok bi ihtiyaç olursa o anda ya gidip alınır ya hastaneden temin edilir.
Ben biberon emzik hiçbirşey almadım zaten. Kaşık biberon aldım dediğin gibi onu temizleyip koyacam bakalım
Bizin hastanede vardı kiralıodun cnm makinayı.. Apartı kişiye özel oluodu

Offf şimdi sağm yapmaktan uyuyamıorm
Uyusada sağm yapsam modundaym :KK70:
Hiç götürmeyim o zaman zaten koca bir valiz oldu ona yer yok 😂 küçük boy valiz yeter sanıyordum orta boya geçtik🙄 bebişin bezleri benim bezlerim filan çok yer kaplıyor

Haklısın canım başlarda benimde oyleydı bebe uyurken sagiyordum uyanınca içiyordu derken dinlenmeye vakit kalmıyor

Dogurduktan sonra tekrar konuşalım bu konuyu 😂
Bakicaz bakalım inşallah çok huysuz bir bebek olmaz 🤭😅 benim bebekligim akilliymis çok rahat geçmis ama eşim için aynı şeyi soyleyemicem inşallah anasına çekmiştir 🤭😅

Evet canım haklısın ben temizleyim evde dursun o zaman. Çok bi ihtiyaç olursa o anda ya gidip alınır ya hastaneden temin edilir.
Ben biberon emzik hiçbirşey almadım zaten. Kaşık biberon aldım dediğin gibi onu temizleyip koyacam bakalım

Hiç götürmeyim o zaman zaten koca bir valiz oldu ona yer yok 😂 küçük boy valiz yeter sanıyordum orta boya geçtik🙄 bebişin bezleri benim bezlerim filan çok yer kaplıyor
Vallahi bu valizlere bu kdar ne koyuyosnz inan anlamıorm :KK70:
Küçük valizle gittim.. Ve çoğunu kullanmadan Geri döndm 😶

Bende tek pijama kullandım Nisa giydiği takımla eve döndü 😂
Aynen geceliği aldığıma pişman oldm hiç kullanmadm
Bir pijama kullandm.. Ha ama kanamadan dolayı yedek götürmek kesinlikle şart.. Her ihtimale karşı ama bende gerek olmadı..
Lenada ilk giydiğiyle çıktı :KK70:
Bez olarakta 15 tane götürdüm anca 5-6 tane kullanmışızdır..
Depend kullandım
Başkada bişi kullanmadm :KK70:

Canım hangi mamayi kullanıyorsun mama değiştir olmazsa belki sevmemiştir. Benim kızımda 60 cc içiyor bazen 75 içiyor.
Canım sma optipro yazdı doktor bugün ilk kullandığım mamayı denedim onu da içmedi. Tamamen tercih meselesi galiba uyanıkken beslenmemek.
cnm gözün aydın.. rahatlarsın artık :)

cnm mama ölçüsü katı oluyor olabilirmi?
mamayımı değişsen ?
Değiştim canım yok yok, istemiyor
Sırıngayla vermeyi dene canım. Sütünü sag sırıngayla içir.. Ac kalmaması ıcın tum yolu mecbur denemelisin.. Bu aralar beslenme reddi herkes yasıyor. Umarım bır an evvel duzelır
İnşallah canım bilmiyorum bakalım, çok zayıf
61cm boyu canım. Mamayı değişmeyi dene bence de, herşeyi denemek lazım, çay kaşığı ya da kaşık biberon ile vermeyi de deneyebilirsin..
Çay kaşığı ile biraz içmiş geçende öyle vericem artık
Yaaa yokmu 2. Bebeyi isteyen
Kendimi deli sanıorm aranızda :KK70:
Neyseki temmuz analarnda hemen hemen herkes istio :KK70:
Delisinşz biraz 😂😂 senin beben uslu canım yoksa ben de delirebilirdim uslu olsaydı
6450 kg 61,5 cm olmuş minnoşum :)
cumarteside aşıları var bakalım götürebilirsem.. olmazsa pazartesi götürürüm
Oyyy maşallah benim bebem çok küçüüüük 😩😩😩

Canım sma optipro yazdı doktor bugün ilk kullandığım mamayı denedim onu da içmedi. Tamamen tercih meselesi galiba uyanıkken beslenmemek.

Değiştim canım yok yok, istemiyor

İnşallah canım bilmiyorum bakalım, çok zayıf

Çay kaşığı ile biraz içmiş geçende öyle vericem artık

Delisinşz biraz 😂😂 senin beben uslu canım yoksa ben de delirebilirdim uslu olsaydı

Oyyy maşallah benim bebem çok küçüüüük 😩😩😩
Aramızda 10 gn var hesap et..
Hiçte küçük değil kuzum

Vallahi bu valizlere bu kdar ne koyuyosnz inan anlamıorm :KK70:
Küçük valizle gittim.. Ve çoğunu kullanmadan Geri döndm 😶
Ayy ne bileyim ya kıyafet olarak çok yer tutmuyor da dediğim gibi bezleri filan çok yer kaplıyor. Onları çıksak çok rahat küçük valize sığardı zaten. Alt açma koydum bi palet bebek bezi bi paket benim bezim bunlar valizin yarısını kaplıyor zaten canım🙄 kendime 3 pijama bebişe 4 takım kıyafet koydum ama onlar çok yer tutmuyor hani çıkarsam da fark etmeZ. Bir de bizim kışa denk geldiği için battaniye olsun kendimize hırka polar olsun kalın yani. Kendimi çok savunmacı hissettim şuan suçlu gibi😂

Ayy ne bileyim ya kıyafet olarak çok yer tutmuyor da dediğim gibi bezleri filan çok yer kaplıyor. Onları çıksak çok rahat küçük valize sığardı zaten. Alt açma koydum bi palet bebek bezi bi paket benim bezim bunlar valizin yarısını kaplıyor zaten canım🙄 kendime 3 pijama bebişe 4 takım kıyafet koydum ama onlar çok yer tutmuyor hani çıkarsam da fark etmeZ. Bir de bizim kışa denk geldiği için battaniye olsun kendimize hırka polar olsun kalın yani. Kendimi çok savunmacı hissettim şuan suçlu gibi😂
Allah yardımcın olsun optim :KK70:
Bir paket bezi hayrına dağıtırsın hastanede ihtiyacı olanlara :KK70:
Kzzz 1 paket bebek bezini ne edecen :KK70:

Allah yardımcın olsun optim :KK70:
Bir paket bezi hayrına dağıtırsın hastanede ihtiyacı olanlara :KK70:
Kzzz 1 paket bebek bezini ne edecen :KK70:
Hiç de dağıtmam valla organik bez aldım dünya para verdim çok kıymetliler hele şuanki kurda🙄🤣
bi paket koyun dediler hemşireler eğitimde ben de koydum 20 tane filan.

Hiç de dağıtmam valla organik bez aldım dünya para verdim çok kıymetliler hele şuanki kurda🙄🤣
bi paket koyun dediler hemşireler eğitimde ben de koydum 20 tane filan.
aaa gözünden cıkmadı :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
kız 4 kıyafeti napcan mesela? sana 4 değil 1 yeter... çünkü zaten hep pijamayla kalacan içerde :KK70: hatta ben eve bile öyle çıktım hiç uğraşmadm :KK70:

X