Tüp bebek öncesi histereskopi yaptıran var mı ?

SELAM !! Ben oldum yaklaşık 2 hafta önce. çok tedirgindim olsam mı olmasam mı diye ama ilerde keşke olsaydım demek istemedim. Öncelikle söylemeliyim ki çok basit bir işlemmiş boşuna çok stres yapmışım. Sabah 7.30 da hastanedeydik , damar yolu açtılar. 9a doğru aldılar. Ufak bir sedasyon yaptılar ameliyathaneye inmeden. Ameliyathaneye indim günaydın kolay gelsin derken iğneyi yaptılar. En son hatırladığım "ah başım acıdı" sonra oda da uyandım :KK70: hatta eve taksiyle dönmem gerektiği için hastaneden çıkınca biraz yürüdüm bi yerde kahve içtim sonra geldim. Gerçekten ben OPUdan sonra daha rahatsız olmuştum. Velev ki , çekilen çile kutsaldır kız kardeşler , birlik olun , dua edelim birbirimize :) Geçen bi yerde okudum , tüp bebek tedavisi gören bir kadının yaşadığı stres , en ağır depresyon hastasından ve kanser hastasından daha fazlaymış. Bu uğurda dünya üzerinde benim gibi nice kardeşlerim var. Tek değiliz, son da değiliz , hayırlısı :)
Ne kdar zaman snra tedavi oldunuz hani asamadaydiniz

Merhaba kızlar ben de oldum histeroskopi, kısa bir işlem narkozlu oluyor girip çıkmanız bir oluyor yürüyerek metroyla eve dönmüştüm bende bir gün ayırmanız yeterli yani 🙏🏻3.tedavim öncesi oldum sonuç negatif oldu gerçi 🤦🏻‍♀️ İlk iki transfer tutmayınca doktorumu değiştirmiştim histeroskopi yapıp rahme çizik attık ama maalesef tutmadı üçüncü de.. Histeroskopi hastanın kendisine bırakılmamalı bence çünkü doktor bana ilk iki transferin tutmamış rahme bakmamız lazım dedi yani bu işlemi yapacağım dedi direk çizik atmak da kendi kararı idi eğer bunu söylemez ise siz teklif edebilirsiniz bence doktorunuza 🙏🏻
Kaç günde rahimde iyileşme oluyor

Değil mi ya … 😅 benden kan alırlarken kan tutardı beni , ‘bi de bayıl istersen feriha’ olurdum :KK70: damarlarım çok ince bazen damar yolu bulmakta zorlanıyor hemşire kardeşler , diyorum ki isterseniz diğer kolumdan ya da el üstünden girin :KK70: Allah emeklerimizi zayi etmesin :)
Ahh aminn , isteyen herkese nasip olsun sözünün anlamının bukadar derin bir anlam içerdiğini anlamazdım hiç umarım nasip olur hepimize tez zamanda ❤️🙏🏻

Kaç günde rahimde iyileşme oluyor
Yani bence kişiden kişiye değişebilir bu durun ama iyileşmeden kastınız öyle büyük bir işlem değil bu ben 5 haZiranda oldum 12 haZiranda denize girdim mesala bir hafta boyunca hafif kasık ağrısı ve tuvalete girince gelen açık pembe kan vardı… öyle ağrı kesici falan da içecek kadar değildi ama sanıyorum genelde böylr olur gözünüzü korkutmasın bu işlem toplam yarım saatte girip çıkmanız bir oluyor ve iste hafif sancılarla geçip gidiyor ❤️

Yani bence kişiden kişiye değişebilir bu durun ama iyileşmeden kastınız öyle büyük bir işlem değil bu ben 5 haZiranda oldum 12 haZiranda denize girdim mesala bir hafta boyunca hafif kasık ağrısı ve tuvalete girince gelen açık pembe kan vardı… öyle ağrı kesici falan da içecek kadar değildi ama sanıyorum genelde böylr olur gözünüzü korkutmasın bu işlem toplam yarım saatte girip çıkmanız bir oluyor ve iste hafif sancılarla geçip gidiyor ❤️
Ben tüp bebek düşünüyorum da hani snraki adetle başlariz tedaviye belki umuduyla 🥰🤲

Ben tüp bebek düşünüyorum da hani snraki adetle başlariz tedaviye belki umuduyla 🥰🤲
Anladığım kadarıyla henüz tedaviye başlamamışsınız. Allah inşaallah tedavi niyetiyle gittiğiniz doktorda bebek haberiyle çıkmak nasip etsin sizi :) toplu cevap vereyim. Benim mart ayında AMH düşüklüğü teşhisi koyuldu. 2 ay kadar adet düzeni takip edildi, mayıs ortalarında başladık. 12 haziranda yumurtalarım toplandı. Doktorum benim inisiyatifime bırakarak istersem histeroskopi olabileceğimi söyledi. Araştırdım ve olmaya karar verdim. Narkoz alıyorsunuz anestizili bir işlem ama inanın çok kısa. Ben uyandığımda biraz beklettiler sonra kalkıp eve bir süre yürüdüm bi de kahve içtim, mis 🥳😋 eve geldikten sonra çok minik bir ağrım oldu sıfır acılı değil tabii ama adet ağrısının çok çok azı. 3-4 gün kadar da sildikçe gelen akıntıyla karışık bir kanamam oldu. İyileşme süreci için cinsel perhiz söylemediler ama 1 hafta kadar ben duş alırken bile çok dikkat ettim. Enfeksiyona açık bir yer çünkü ve işlem görmüş oluyorsun.

Anladığım kadarıyla henüz tedaviye başlamamışsınız. Allah inşaallah tedavi niyetiyle gittiğiniz doktorda bebek haberiyle çıkmak nasip etsin sizi :) toplu cevap vereyim. Benim mart ayında AMH düşüklüğü teşhisi koyuldu. 2 ay kadar adet düzeni takip edildi, mayıs ortalarında başladık. 12 haziranda yumurtalarım toplandı. Doktorum benim inisiyatifime bırakarak istersem histeroskopi olabileceğimi söyledi. Araştırdım ve olmaya karar verdim. Narkoz alıyorsunuz anestizili bir işlem ama inanın çok kısa. Ben uyandığımda biraz beklettiler sonra kalkıp eve bir süre yürüdüm bi de kahve içtim, mis 🥳😋 eve geldikten sonra çok minik bir ağrım oldu sıfır acılı değil tabii ama adet ağrısının çok çok azı. 3-4 gün kadar da sildikçe gelen akıntıyla karışık bir kanamam oldu. İyileşme süreci için cinsel perhiz söylemediler ama 1 hafta kadar ben duş alırken bile çok dikkat ettim. Enfeksiyona açık bir yer çünkü ve işlem görmüş oluyorsun.
Çok geçmiş olsun peki histeroskopi de ne çıkmış herhangi engel bir durum var mıymış benm doktorum histeroskopi olmadan transfer etmeyeceğini söyledii

Anladım canım amin inşallah 🤲hepimiz için pozitif olsun her sonucumuz.benim yapışıklık olmus az bsey onun için histeroskopi olcam.ostemsizce tedirgin oluyorum 😇

Çok geçmiş olsun peki histeroskopi de ne çıkmış herhangi engel bir durum var mıymış benm doktorum histeroskopi olmadan transfer etmeyeceğini söyledi
Teşekkür ederim , sağolun. Bir sıkıntı yoktu yani perde , yapışıklık falan gibi. Sadece tercihen , çizik atmak için. Çiziğin olayı da şu , histerereskopi işlemi ile kameralı cihazla rahme girip orayı gerçekten çiziyorlar, deforme ediyorlar yani. Rahim kendini iyileştirmeye çalışırken kan akışı hızlanacağı için transfer sonrası bebeğin tutunması kolay oluyor. Ben çok uzun süren bir araştırma yaptım yerli ve yabancı kaynaklardan. Herkes bu işlemi öneriyor, doktorunuz dediyse yaptırın muhakkak :)

Anladım canım amin inşallah 🤲hepimiz için pozitif olsun her sonucumuz.benim yapışıklık olmus az bsey onun için histeroskopi olcam.ostemsizce tedirgin oluyorum 😇
aaaa ne güzel bir sebep sunulmuş size bakın. Belki sadece histereskopi ile yapışıklık açılır takip eden süreçte gebelik elde edersiniz. Tedirgin olmayın diyemem insan düşünüyor ister istemez ama içinizi ferah tutun. Naçizane , ben sıkkınlığımı namaz ile çözdüm. Rahatlatıyor çünkü :)

aaaa ne güzel bir sebep sunulmuş size bakın. Belki sadece histereskopi ile yapışıklık açılır takip eden süreçte gebelik elde edersiniz. Tedirgin olmayın diyemem insan düşünüyor ister istemez ama içinizi ferah tutun. Naçizane , ben sıkkınlığımı namaz ile çözdüm. Rahatlatıyor çünkü :)
Bnde o şekilde rahatlatiyorum kendimi 🥰🤲 işte evlendim gebelik oldu snra kaybettim.olmadikca doktorlara gittik es faktoru de çıktı.baslangic varikosel çıktı, morfoloji düşmüş,hızı düşük çıktı bizde tüp bebek olsun dedik .inşallah nasip olur 🤲

Herkese geçmiş olsun yumurta toplama işlemini histeroskopi den sonra yapacaklar bende
Okuduğum kadarıyla önce yumurta toplanıyor buradaki üyelerden
Doktorum yanlış bişey yaomıyodur inşallah

Herkese geçmiş olsun yumurta toplama işlemini histeroskopi den sonra yapacaklar bende
Okuduğum kadarıyla önce yumurta toplanıyor buradaki üyelerden
Doktorum yanlış bişey yaomıyodur inşallah
Her doktorun sistemi farklıdır canim.benim de hiç tedavi başlamadı histeroskopi önce yapilcak ama senin çizik falan mı atilcak rahme canim

Teşekkür ederim , sağolun. Bir sıkıntı yoktu yani perde , yapışıklık falan gibi. Sadece tercihen , çizik atmak için. Çiziğin olayı da şu , histerereskopi işlemi ile kameralı cihazla rahme girip orayı gerçekten çiziyorlar, deforme ediyorlar yani. Rahim kendini iyileştirmeye çalışırken kan akışı hızlanacağı için transfer sonrası bebeğin tutunması kolay oluyor. Ben çok uzun süren bir araştırma yaptım yerli ve yabancı kaynaklardan. Herkes bu işlemi öneriyor, doktorunuz dediyse yaptırın muhakkak :)
Merhaba aynen benimde anlattığınız gibi hiçbirşey çıkmadı çizik atacağını söylemişti doktor , kesinlikle doktor önerdiyse yaptırılmalı umut oluyor insana 🙏🏻

X