Tüp Bebek Psikolojik süreç

3 defa transfer süreci yaşayıp sonunda anne olup, bebeklerinin 18. Ayına gelmiş bir kadın olarak şunu diyeceğim. Geçecek hepsi geçecek şuan bunları düşünme . Onu onları kucağına aldığın an itibariyle ne yaşadığın fiziksel değişim ne şu gereksiz insanlar aklında kalmamış olacak. Çok yıpratıcı yaşayan bilir ama o bebeği kucağına aldığın al deydi be diyeceksin. Her şeye her kese rağmen değdi. O güne odaklan mücadeleni ver. Ben elimden gelen her şeyi yaptım rabbim sana bıraktım demenin gönül rahatlığıni hisset. O an mucizen sana gelecek. Duamdasin (siniz)🤗❤️
Çok sağolun ne güzel yazmışsınız. Evet hayalimde o güzel günleri düşünüyorum. Diyorlar ya imgeleyin ayrıntılarıyla düşünün ki olsun. Eminim o güzel zamanlar geldiğinde sadece gülüp geçicem bu süreçteki üzüntülerime.
Sizin adınıza da çok sevindim, ne güzel çabanızın karşılığını almışsınız. Güzel günlerde huzurla büyüsünler, hep mutlu günleriniz olsun evlatlarınızla 🌸😊

Beslenme listesi verdi diyetisyenim ona göre ayarlıyorum. Benimde ayaklarım şiş gibi aciyor.ama halsizlik çok kötü
Benim de erken uykum geliyodu akşamları. Ama yine de diyorum o kadar iğne ağrısı ilaçlar vs hiçbirine off demek gelmedi içimden, yeterki başarıyla sonuçlansın tedavi. Gerisi teferruat :)

Herkese merhabalar. İlk tüp bebek transferimi kasım ayında oldum, başarısız sonuçlandı tutunamadı. Ardından adet bitimi başarıyı artırmak adına histeroskopi işlemi yaptırdık. Şu an çift embriyo transferi için şubatı bekliyoruz. Sürecin ilaç ve fiziksel yorgunluğu beni şahsen hiç zorlamadı fakat zihnen çok yoruldum. Eşimde varikosel olduğu için normal yolla gebe kalamamak, insanların bebek baskısına maruz kalmak, birine sıkıntını anlatamamak ya da anlatıp sonra pişman olmak, sanki marketten deterjan alıyormuşsuna bebek işini naptınız sorularına sakin kalabilmek gerçekten çok zorluyor. Şimdiden ikinci transferde ya yne bişey hissetmezsem ve tutunmazsa korkusu yaşıyorum. Tabiki Allahın takdiri en doğru zamanı o görüyor ve biliyor… yine de dertleşmeye ihtiyacım olduğu için bu başlığı açmak istedim. Tavsiyelerinize ve dualarınıza talibim. Sevgiler …
merhaba benimde ilk denemem ağustos ta oldu ve maalesef tutmadı. O kadar çok üzüldümki. Ara vermek istedim ertelemek istedim. Ama sonra dedim ki kendime sen bi yola çıktın ve sonu gelmeli pes etmek ara vermek yok. Ve kasım ayında tekrar transferim oldu. Tabi bu süreçte çok korktum. Allahıma şükürler olsun 2 gün önce hamile olduğumu öğrendim. Ne kadar güzel bir hismiş. Tarifi yok. önümüzdeki hafta ultrason kontrolüm var. Umarım herşey yolunda gider. Sıkıntı olmaz. Kısacası insanları boşver kendine odaklan ve iyi düşün. Ben transferim yapıldığı günden itibaren asla olumsuz düşünmedim hep bu sefer oldu dedim. Lütfen öyle yap. Etrafımızdaki insanlar asla bizi anlayamaz tüp bebeğin zorluğunu psikolojisini yaşamayan asla bilemez onları duyma. Umarım Herşey gönlünce olsun 😊

merhaba benimde ilk denemem ağustos ta oldu ve maalesef tutmadı. O kadar çok üzüldümki. Ara vermek istedim ertelemek istedim. Ama sonra dedim ki kendime sen bi yola çıktın ve sonu gelmeli pes etmek ara vermek yok. Ve kasım ayında tekrar transferim oldu. Tabi bu süreçte çok korktum. Allahıma şükürler olsun 2 gün önce hamile olduğumu öğrendim. Ne kadar güzel bir hismiş. Tarifi yok. önümüzdeki hafta ultrason kontrolüm var. Umarım herşey yolunda gider. Sıkıntı olmaz. Kısacası insanları boşver kendine odaklan ve iyi düşün. Ben transferim yapıldığı günden itibaren asla olumsuz düşünmedim hep bu sefer oldu dedim. Lütfen öyle yap. Etrafımızdaki insanlar asla bizi anlayamaz tüp bebeğin zorluğunu psikolojisini yaşamayan asla bilemez onları duyma. Umarım Herşey gönlünce olsun 😊
Ahh ne güzel, keyfini çıkarın siz de kalp atışlarını duyduğunuz günü hayal edin 😍😍 evet gerçekten kendimizi bırakma lüksümüz yok. Devam etmek iyi olmak zorundayız. Ben de tezimi teslim edip yüksek lisanstan mezun olmak gibi bir motivasyon yarattım kendime bu ara. Hem de kafam dağılmış oldu. Onu teslim ettikten sonra tekrar ara verdiğim spora başlayıp transfere minimum kiloyla girmeye çalışıcam. Bu stresli süreçte yeme dengem de bozuldu biraz 2 3 kilo fazlam oldu. Ben de 2. Transferden çok umutluyum. Zamanı ilkinde değilmiş demekki diyorum artık. İnşallah ben de güzel haberler verebilirim şubatta sizin gibi 🌺♥️

bir de şu açıdan düşünün. En doğru zamanda olsun ki başarısız olmasın. Bu arada rahminiz dinlenmiş olur. Ben ilkini taze transfer olduğum için pişman oldum. Ztn dünya kadar iğne ilaç yumurta toplama derken vücut yıpranıyor, biraz dinlenmek daha aklıma yatıyor artık. En hayırlı zamanı bekliyoruz hepimiz. Bazen burda msjları okurken eski kişilerin girip detaya bakıyorum çocukları olmuş mu diye. Bir çok insan bebek sahibi olmuş ama o msj yazdıkları dönem bizim şu an ki halimiz gibi uğraşıyolardı. Biz de belki de belli bir zaman sonra o durumda olcaz. Yani ne kadar endişe etsek ve üzülsek de her şey olacağına varıyor. Allah eğer o canı rahmimizde yaşatmayı nasip edecekse ne olursa olsun, ne aksaklık olursa olsun o can orda yer edinecek. Olumlu şeyler düşünüp hayal kurup rahatlamaya çalışıyorum ben de 💫
Bende buradaki hikayeleri okuyunca bigün bende hikayemi anlatıp bende umut olabilecek miyim diye düşünüyorum hep.

Merhaba bizde tüp bebek tedavisindeyiz.
Aylardir transfer bekliyoruz.
Bizimde 4 tane dondurulmus embryomuz var 🤗
Vucudumda inanilmaz bir ödem olustu dikkat etmeye calisiyorum birazcik attim üzerimden o ödemi.
Yeni yeni dikkat etmeye calisiyorum.
Bu arada inanilmaz bir pskolojik çöküş içerisindeyim .
Çevre baskısı, transferimin sürekli ertelenip durması, ne bileyim iyi bir ruh halinde degilim .
Esim de yanimda olamayacak 2 bucuk ay.
Benim tedavi olmam gerekiyor ki transferimiz de artik yapilabilsin.
Histereskopi sonrası adet olamamaya basladim bu operasyon yiprattı zaten operasyon sonrası düzenim kalmadı .
Ailelerim gelip kaliyorlar evimde gurbetteyiz biz yanliz kalamiyorum burada kalmak da çok zor büyük şehir yapayanliziz .
Kimse hicbirsey bilmiyordu onlara anlatmak zorunda kalmak ,Yaşadığımız birde bu zor süreç bilemiyorum çok zor Allah sabır versin bu yolda uğrasan herkese 🌸🤲
Rabbim hayirli evlatlar nasip etsin insallah isteyen herkese.
Ben de o ameliyatı oldum benimde 2embrıyom donduruldu bnde 4ay olacak bekliyorum transferı

X