Tüp Bebek Serüveninde Başınıza Neler Geldi?

Merhaba herkese. 2021 Temmuz ayından beri bu konular ile ilgili sürekli forumu okuyorum. Ne kadar çok insan, ne kadar çok çeşit. Ve kendime söz verdim, paylaş ki seninle derdi aynı olanlara fikir olsun. Eşimde bende 34 yaşındayız. 2021 Temmuz ayında eşim çift taraflı varikosel ameliyatı oldu. Tam 6 ay değerlerinin iyileşmesini bekledim ama olmadı. Öncelikle söylemek istediğim eğer tüp bebek tedavisi olabilecek noktadaysanız boşuna varikosel ameliyatına girişmeyin. Bizim için büyük bir zaman kaybıydı. Ocak ayında değerlerin değişmediğini görünce, benim tüm değerlerimde olması gerekenden iyi durumda olunca, daha fazla zaman kaybetmemek için yaşadığım şehirdeki doktorları araştırdım. Kendi doktorum tüp bebek tedavisi uygulamıyor. Sonuçta 3 ayrı doktorla görüşüp ani bir kararla 3 gün içerisinde tedaviye başladım. Eşime yaptırdığımız ameliyattan sonra verdiğimiz 2.büyük hatada buydu. Tüm bu sürece gireceklere tavsiyem bol bol öğrenin, araştırın, ani kararlar vermeyin, hayırlısı olsun diyin, zamanı iyi yönetin. 10 günlük gonalf iğnesi derken opu günü geldi, şehrimizin en iyi merkezini seçtik. Süreç hakkında ne kadar cahil olduğumu şimdi düşünüyorumda, resmen aptallıktı. Opuda 12 yumurtam toplandı ve ben şok oldum çünkü amh 3.9du ve beklenti en az 20-25 yumurtaydı. 7 yumurta döllendi, 4ü yaşadı ve 3.gün kalan tek embriyomu transfer ettik. 15 gün sonra hüsran, zaten hiç pozitif beklemiyordum açıkçası her şey çok saçma gelmişti. Daha sonra yine kendi doktoruma gittim ve bu işlem için Türkiye’nin en iyisini sordum, bana Acıbadem Maslak Bülent Tıraş veya Kıbrıs Dünya IVF hastanesini önerdi. Tamda bu esnada yolum Embriyolog İdil Bozkurtla kesişti. Ve gerçekten tüp bebek deneyimim o anda başladı, bu süreci en iyi yönetmenin yolu meğer bilen birilerinden gerçek bilgiler ışığında destek almakmış. İdil hanım yıllardır embriyolog olarak çalıştıktan sonra bu sürece destek veren danışman olarak kariyerine devam etmekteydi. Kendisi bana ve eşime bir çok vitamin takviyesi ve beslenme önerilerinde bulundu. Bunları eksiksiz yerine getirdim. Tüm araştırmalarım, İdil Hanımdan öğrendiklerim ve doktorumunda desteği ile Acıbadem Maslak hastanesi ile iletişime geçip reglimin 2.gününe randevu aldım. Size ne kadar profesyonel olduklarını kapıdan girdiğim anda anladım desem? 10gün boyunca Gonalf, meriofert, saizen iğnelerini uyguladım, bu süreçte başlamış olduğum takviyelere devam ettim, 2 günde bir östrojen testi yaptırdım. Bana sorarsanız tüm bu hormon değişiminde İdil hanım olmasaydı nasıl başa çıkabilirdim bilmiyorum. Opu günü geldi, bingo, 35 yumurtam toplantı, 24 tane m2, 19döllendi ve 19 tane 3.gün embriyosu ile hiç korkmadan 5.güne gittik ve tam 7 adet embriyodan biyopsi alıp dondurduk. Maddi durumunu ayarlayabilen herkese pgt yaptırmasını tavsiye ediyorum. Biraz pahalı olduğu çok doğru fakat en pahalı bedel boş yere geçen, evlat hasreti bekleyen ailelerin hisleri bence. Ve sonunda beklenen haber 7 embriyodan 4 adet sağlıklı, 2 adet az hasarlı sonucumuz var. Anladım ki bir opuyu yapan doktor ve laboratuvar her şey demekmiş, ve yine anladım ki bu süreçte ki en önemli şey gerçek bilgilerle aydınlanıp, korkmadan süreci geçirmekmiş. Şimdi haziran ayında transferim olacak. İdil hanımla birlikte bu seferde transfer için hazırlanıyoruz. Sonuçları yine yazacağım ama şu noktaya kadar bile farklar benim için çok tatmin edici. Umarım herkes en kısa zamanda evladına kavuşur. Birazda olsa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Her türlü sorunuza destek olmaya çalışacağım. Herkese muhteşem bir süreç diliyorum.
Merhaba bende 5 sene tedavi gordum ve nihayet 4. Denenemde bebegim benimle.Döllenme oranınız çok düşük yalnız..35 te 19.. Bir de 24 dolu çıkmış sanırım m2 yazıyor onu mu demek istediniz ? Fazla yumurta demek ohss riski demek benim 5 amh ile 13 yumurtam toplandı. Hiç boş çıkmadı sadece 1i döllenmedi(eşimin morfolojisi 0 ve tesa ile sperm alındı) 12 embriyomda 5. Güne gitti maddi kaynaklı 7 pgtye gonderebildik.. ve evet bizimde 4 saglikli 2 mozaik 1 sagliksiz geldi.. siz 35 yumurtada ben 13 yumurtada 4 saglikliya ulasmisim..Bu arada 34 yaşıma 2 ay var(eşim 41 yaşinda) ve folidoce dışında hiç ilaç ya da bir takviye kullanmadım sadece her normal hamileninde kullandığı folik asit.. ilk 3 tedavimde( yaşım 29du ve benimle alakalı hiçbir problem yoktu)sagolsunlar kaç tüp bebek parası vitaminlere para döktük düşündükçe çıldırıyorum sonuç yarı yarıya döllenme oranı ve 3. Gün embriyosu. Herkesin yaşadıkları kendine ama bende yasamis biri olarak ASLA vitaminlerin bir işe yaradığını düşünmüyorum. Evet en en önemli olan laboratuvar!!!!!!!! Doğru sperm ile doğru yumurtayı birleştirmek. Bir de doğal siklus transfer oldum sıfır hormon ilaç 😌 bir çatlatma ignesiyle bitti herşey.. Ne kadar da kolaymış meğer bu tüp bebek tedavisi denilen şey nasıl çalınmış umutlarımız senelerce..oyalanıp durmuşuz boş yere ilaç ilaç diye ...rabbim herkesi vicdanlı insanlarla karşılaştırsın. Sanırım daha transfer olmadiniz inşallah pozitif haberini alıp bu tedavinizde bebeginize kavusursunuz..🙏

Merhaba bende 5 sene tedavi gordum ve nihayet 4. Denenemde bebegim benimle.Döllenme oranınız çok düşük yalnız..35 te 19.. Bir de 24 dolu çıkmış sanırım m2 yazıyor onu mu demek istediniz ? Fazla yumurta demek ohss riski demek benim 5 amh ile 13 yumurtam toplandı. Hiç boş çıkmadı sadece 1i döllenmedi(eşimin morfolojisi 0 ve tesa ile sperm alındı) 12 embriyomda 5. Güne gitti maddi kaynaklı 7 pgtye gonderebildik.. ve evet bizimde 4 saglikli 2 mozaik 1 sagliksiz geldi.. siz 35 yumurtada ben 13 yumurtada 4 saglikliya ulasmisim..Bu arada 34 yaşıma 2 ay var(eşim 41 yaşinda) ve folidoce dışında hiç ilaç ya da bir takviye kullanmadım sadece her normal hamileninde kullandığı folik asit.. ilk 3 tedavimde( yaşım 29du ve benimle alakalı hiçbir problem yoktu)sagolsunlar kaç tüp bebek parası vitaminlere para döktük düşündükçe çıldırıyorum sonuç yarı yarıya döllenme oranı ve 3. Gün embriyosu. Herkesin yaşadıkları kendine ama bende yasamis biri olarak ASLA vitaminlerin bir işe yaradığını düşünmüyorum. Evet en en önemli olan laboratuvar!!!!!!!! Doğru sperm ile doğru yumurtayı birleştirmek. Bir de doğal siklus transfer oldum sıfır hormon ilaç 😌 bir çatlatma ignesiyle bitti herşey.. Ne kadar da kolaymış meğer bu tüp bebek tedavisi denilen şey nasıl çalınmış umutlarımız senelerce..oyalanıp durmuşuz boş yere ilaç ilaç diye ...rabbim herkesi vicdanlı insanlarla karşılaştırsın. Sanırım daha transfer olmadiniz inşallah pozitif haberini alıp bu tedavinizde bebeginize kavusursunuz..🙏
Niçin bana böyle bir yazı yazıp moralimi bozduğunuzu asla anlayamadım, ne oldu şimdi siz döllenmeniz düşük yazınca hemde transfere 5-6 gün kala???? Gidin başka yerde acısını çıkarın ilk 4 sefer yaşadığınız problemlerin. Önce kalbimiz ve enerjimiz iyi olsun. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin size.

Hiç bilmiyorım sigorta tarafını. Kan testlerini dışarıda yaptırabilirsiniz tabi ki ama onun dışında her şeyi kendileri yapıyor veya kendi seçtikleri merkezlere yönlendiriyorlar. Aldığım bilgiye göre temmuz ayında opu işlemi 23.000 bin civarına yükselecekmiş.
çok teşekkürler bilgi için.

Dün kontrollerim yapıldı, 25 haziran günü transferim olacak. Gebelik şans arttırıcı aşı oldum, alttan oluyormuş nedense koldan veya göbekten diye düşünmüştüm, hiç ağrı acı yok. Şu anda estrofem, kalçadan 3 günde bir bi iğne, günde 4 fitil ve transfere 2 gün kala bi ilaca başlıyorum. Yarın kaç embriyo transferi olacağının kararını söyleyeceğiz. Çok heyecanlıyım, bu tarihte transfer olacaklar ne durumda?

çok ayıp. okurken sinirim bozuldu. hadsiz bir yorum olmuş hanımefendi.

Dün kontrollerim yapıldı, 25 haziran günü transferim olacak. Gebelik şans arttırıcı aşı oldum, alttan oluyormuş nedense koldan veya göbekten diye düşünmüştüm, hiç ağrı acı yok. Şu anda estrofem, kalçadan 3 günde bir bi iğne, günde 4 fitil ve transfere 2 gün kala bi ilaca başlıyorum. Yarın kaç embriyo transferi olacağının kararını söyleyeceğiz. Çok heyecanlıyım, bu tarihte transfer olacaklar ne durumda?
sağlıkla süreci atlatmanı dilerim.

çok ayıp. okurken sinirim bozuldu. hadsiz bir yorum olmuş hanımefendi.
Benimde gerçekten çok sinirim bozuldu, birde üstüne özelden mesaj atmış. Kendi yaşadığı olumsuzluklar üzerinden resmen insanlardan hınç çıkarıyor. Birde pztsi günü şunu gördüm, tedavi aşamasından insanlar mutsuz. Oysa ben çok mutluyum, umutluyum, bu sefer olmasa bile bir dahakine olur. Bir mucize için, hayattaki en kıymetli şey için savaşılıyor, bu kadar negatif olmayı anlayamıyorum.

Benimde gerçekten çok sinirim bozuldu, birde üstüne özelden mesaj atmış. Kendi yaşadığı olumsuzluklar üzerinden resmen insanlardan hınç çıkarıyor. Birde pztsi günü şunu gördüm, tedavi aşamasından insanlar mutsuz. Oysa ben çok mutluyum, umutluyum, bu sefer olmasa bile bir dahakine olur. Bir mucize için, hayattaki en kıymetli şey için savaşılıyor, bu kadar negatif olmayı anlayamıyorum.
Bunlar ufak gereksiz primatlar. ve maalesef heryerdeler. Aile yaşamları belliki stresli ve sevgisiz saygısız. böyle insanlardan sana karşı hassas olmalarını bekleyemezsin. Sürecin keyfini çıkarıp kendini buradan uzak tut istersen.

Bunlar ufak gereksiz primatlar. ve maalesef heryerdeler. Aile yaşamları belliki stresli ve sevgisiz saygısız. böyle insanlardan sana karşı hassas olmalarını bekleyemezsin. Sürecin keyfini çıkarıp kendini buradan uzak tut istersen.
Benim buraya girme amacım gerçekten aklımın yettiğince yardımcı olabilmek ve kalbimin yettiği manevi desteği verebilmekti. O yüzden böyleleri için burayı terketmem. umarım daha müjdeler vereceğim🌸

Benim buraya girme amacım gerçekten aklımın yettiğince yardımcı olabilmek ve kalbimin yettiği manevi desteği verebilmekti. O yüzden böyleleri için burayı terketmem. umarım daha müjdeler vereceğim🌸
Mutlaka güzel haberlerini bekliyorum.
Keşke site üyeliği kayıt sistemi için akıl sağlığı belgesi ve eğitim durumuna ait belge istense. Çünkü ağzı olan konuşuyor mecrası burası.

Bu arada belirli kan testleri toptan ödediğiniz ücrete dahil oluyor. Onuda eklemiş olayım. Ben şehir dışında olduğum için tabi bu ayrıcalıktan faydalanamadım.
Toptan ödediğimiz hangi ücret oluyor?
Ben dün aradım fiyat bilgisi için muayene ücretine 1240 TL, 25.000 TL tüp bebek ücreti dedi opu ve transfer ücreti dahilmiş bu ücrete, yumurta çözdürme işlemine de 5520 TL olarak söylediler. bu 25.000 nin içine mi dahil kan testleri ?

Mutlaka güzel haberlerini bekliyorum.
Keşke site üyeliği kayıt sistemi için akıl sağlığı belgesi ve eğitim durumuna ait belge istense. Çünkü ağzı olan konuşuyor mecrası burası.
Söylediklerinde mantıkta yok zaten. 2.5ay önce olduğum opu ile ilgili sonrasındaki komplikasyonlardan bahsediyor. Olmuş bitmiş geçmiş olmamışım ne konuşuyor hala? Neyse biz iyiliğimize, güzelliğimize bakalım. İyi haberler elbette ki gelecek önemli olan en hayırlı ve umarım kısa zamanda gelsin🌸

Ben dün aradım fiyat bilgisi için muayene ücretine 1240 TL, 25.000 TL tüp bebek ücreti dedi opu ve transfer ücreti dahilmiş bu ücrete, yumurta çözdürme işlemine de 5520 TL olarak söylediler. bu 25.000 nin içine mi dahil kan testleri ?
Yazmıştım size opu maalesef zamlanacakmış diye. Evet 25in içine dahil zaten onunla ilgili açıklama var, onu talep edebilirsiniz, bir çok kan testi, gerekli görüldüğü taktirde ultrasonlar falan dahil. Ben şehir dışında olduğum için testleri ayrı yaptırdım ama orada verdiğim kan ve girdiğim ultrason için ücret ödemedim. Muayne ücretide ödemedim çünkü regl 2.günü gittim ve gittiğim gün tedaviye başladım.

Yumurta dondurma, çözdürme ve biyopsi ücretleri ayrı fiyatlandırılıyor. Tabiki de pahalı olan Acıbadem fakat en büyük ödemeler hep ilaçlara.

Yumurta dondurma, çözdürme ve biyopsi ücretleri ayrı fiyatlandırılıyor. Tabiki de pahalı olan Acıbadem fakat en büyük ödemeler hep ilaçlara.
Aynen ilaçlar ile ilgili ödemeler kişiye göre değişiyormuş. o yüzden daha detaylı bilgi için görüşmeye gideceğim.

Transfer öncesinde hicbirsey canınızı sıkmayın 1 tane ngs'li embriyo bin tane yumurtadan kıymetli ki siz elde etmişsiniz 🧿 boş ana gelmistir yazılmıştır öylesine boşver deyip geçin.
Benim de genetikte blastlarim, inşallah sağlıklı gelir 🙏🏻 20-25 dediler de 15 güne gelmiş sizinki, nerede yaptırmıştıniz, bizim merkez Ankara'ya yolluyor genetik tanıya Acıbadem kendisi mi yapar o da mi yolluyor bilemedim. aynıysa belki benimki de erken gelir diye heyecanlandim 😊

X