Tüp Bebek Serüveninde Başınıza Neler Geldi?

Merhaba dediğiniz tüm aşamalardan bende Bülent hoca da geçtim :) benim de transferim çarşamba günü olacak . Transfer günü neler yaptınız sıkışıklık durumu nasıldı biraz bilgilendirirseniz sevinirim . İnşallah bebeğiniz size tutunmuştur ve güzel haberi alırsınız
Ben 11de su içmeye başladım ama dayanamadım 12de yaptım açıkçası. Sonra tekrar başladım, aşırı sıkışık değildim, kiloluyum ona rağmen hiç bir sıkıntı olmadı. Girişimiz çıkışımız 2buçuk saat sürsede işlem 5 dkdı. Girmeden önce rahim kasılmasını önlemek için iğne yapıldı. O 5 dk çok çok heyecanlıydı, en sonunda gördüm minnacık bir siyah noktacık. Ben ağladım çıkınca azıcık, yarım saat sonunda da çıkış yaptık. Her şey çok iyi geçti bitti. İnşallah sizinde öyle olur ve hepimizin pozitif haberleri sıra sıra gelir.

Henüz test sonucunu almamışta olsam, bende pgtli tüp bebek yaptırdım. Embriyolog İdil Bozkurt ile çalıştım ve onunda destekleriyle nisanda başlayan serüvenim transferimle şimdilik sona erdi. Baştan sona Acıbadem Maslak Bülent Tıraş’tan çok memnunum. Bana İdil hanım ve İzmir’deki kendi doktorum önermişti. Fiyatlar çok yüksek evet ama bu tüp bebek sektörünün ucuzu yok maalesef fiyatlar dövize endeksli.
İdil hoca da beni aynı doktora yönlendirmişti fiyatlar nasıl oldu acaba üç aşağı beş yukarı bütçe hazırlamam için fikir olur bana da yazardanız..dilerim en güzel haberleri alasınız

İdil hoca da beni aynı doktora yönlendirmişti fiyatlar nasıl oldu acaba üç aşağı beş yukarı bütçe hazırlamam için fikir olur bana da yazardanız..dilerim en güzel haberleri alasınız
Aslında pahalı olan doktordan çok ilaçlar. Türkiye’de maalesef ilaçlar çok pahalı. Ama size şöyle söyleyebilirim özetle; opu 17000 fakat şu an zam gelmiş ve 25000 olmuş diye duydum. Eğer istanbuldaysanız çok şanslısınız çünkü bildiğim kadarıyla bir çok kan testi hastanede ücretsiz yapılıyor. Bazıları dışarıda tabi. Her şey yolunda giderse, biyopsi 2900, genetik test embriyo başı 3900tl, benim 7 embriyom gitti çok yüksek tuttu, oda başka merkeze ödeniyor. Hgs rahim filmi başka bir merkezde 1150 lira. Transfer öncesi gebelik şans arttırma aşısı, transfer günü embrio glue, rahim kasılmama iğnesi, dondurma ve çözdürme masrafları toplam 12000 tl gibi tutuyorz. Yani aslında baktığınızda Acıbadem Maslak sizden 40000 tl gibi bir ödeme alıyor tamamı için, bunu karşılaştırmalısınız asıl hastanelerle, ama ilaçlar ülkemizde çok çok pahalı, resmen eczaneye çalıştık diyebilirim.

Serüvenime şunu eklemek isterim, bugün transferimin 4.günü belimde kuyruk sokumuma doğru ağrı ve midemde yanmalar var. ama en büyük problemim çok çok çok duygusalım. Sürekli ağlıyorum. Günde 4 vajinal 4 ağızdan 8 estrofem, 4 progestan fitil, kan sulandırıcı falan derken delice ilaç içiyorum. Acaba onlardan iyice hormonlarım mı delirdi? Elimde değil. Bakalım ne zamana kadar sürecek. Bir kızım olsun diye çok hayal kuruyorum senelerdir, şimdi erkek kıyafetleri bakıpta ya kızım olmazsa diyede ağlıyorum sonra ne biçim düşündün ya hiç olmazsa diye ağlıyorum. Benim gibi olan yok mu?

Sonuclariniz harika, inşallah devamı da harika gelir🙏🏻
Valla ben de kiloluyum şu bir senedir hazırlık icin yürü yürü içim çıktı pek bişey de veremedim🙃
Tam adı gebelik aşısı mıdır, ben de sorayım hocama transfer öncesi yaptırayım.
Merhaba ben de Acıbadem de tüpe başlayacağım nerede ve hangi hocaya gidiyorsunuz? Memnun musunuz bana bilgi verir misiniz

Merhaba ben de Acıbadem de tüpe başlayacağım nerede ve hangi hocaya gidiyorsunuz? Memnun musunuz bana bilgi verir misiniz
Ben açıkçası her şeyden çok çok memnunum. Sonucum ne olursa olsun kendimi çok çok iyi hissediyorum çünkü gerçekten farkı gördüm. Profesyonelliği daha girdiğiniz an hissediyorsunuz. Bu anlamda İdil hanıma çok şey borçluyum.

Ben açıkçası her şeyden çok çok memnunum. Sonucum ne olursa olsun kendimi çok çok iyi hissediyorum çünkü gerçekten farkı gördüm. Profesyonelliği daha girdiğiniz an hissediyorsunuz. Bu anlamda İdil hanıma çok şey borçluyum.
Her seferinde farklı dr mu yoksa bir dr mu seçiyorsunuz ekipten mesela Yiğit Bey için ekstra ücret ödediniz mi? O da prof ya

Her seferinde farklı dr mu yoksa bir dr mu seçiyorsunuz ekipten mesela Yiğit Bey için ekstra ücret ödediniz mi? O da prof ya
Ben sadece Bülent beye gittim, benim takiplerimi İzmir’de kendi doktorum yaptı. 2.gün reglimde kontrol ve tedavi planlanması, opu, hsg çekim ve kontrolü, planlanan transferden 5 gün önceki kontrol ve transfer için İstanbul’a gittim. Opu öncesi yumurtalık takibim İzmir’de kendi doktorumdan yapıldı. Muayne ücreti Bülent beyin 1250 liraydı 2 nisanda.

Ben sadece Bülent beye gittim, benim takiplerimi İzmir’de kendi doktorum yaptı. 2.gün reglimde kontrol ve tedavi planlanması, opu, hsg çekim ve kontrolü, planlanan transferden 5 gün önceki kontrol ve transfer için İstanbul’a gittim. Opu öncesi yumurtalık takibim İzmir’de kendi doktorumdan yapıldı. Muayne ücreti Bülent beyin 1250 liraydı 2 nisanda.
Opuyu Bülent hoca mı yaptı? Ben de pazartesi günü ilk muayeneye gideceğim kendisine

Merhaba herkese, bizim 1 nisanda başlayan serüvenimiz bugün pozitifle sonuçlandı🌸 Umarım sağlıkla, huzur ve mutlulukla kucağımıza alırız.🤰🏻Dilerim bekleyen herkes en yakın zamanda iyi haberleri alır. 🎉 Kalp atışını duymak için sabırsızlanıyorum🧡😍
ahhh çok sevindim. harikasınnnn

Opu ücreti 15.000 tl civarı, doktor 1250, verilen iğneler kişiye göre değişir ama biz 15.000 civarı ödedik. Hsg 1100, östrojen testleri 2 günde bir 250 (laba göre değişir) sonrasında yine ödemelerimiz oldu biyopsi ve pgt için.
Acıbadem’in saçma fiyat politikası var benim 2. Opu için 25.000 TL talep ettiler şaka gibi :)))

Acıbadem’in saçma fiyat politikası var benim 2. Opu için 25.000 TL talep ettiler şaka gibi :)))
Evet çünkü dövizden dolayı zam geldi her şeye geldiği gibi. Politikayla alakası yok yani. Temmuzda zam geleceğini söylemişlerdi.

Evet çünkü dövizden dolayı zam geldi her şeye geldiği gibi. Politikayla alakası yok yani. Temmuzda zam geleceğini söylemişlerdi.
Ben temmuzda değil nisan ayında yaptım bir kaç kişide sordu bana dolayısıyla onlarında ilk tedavileri ama daha düşüktü

Evet çünkü dövizden dolayı zam geldi her şeye geldiği gibi. Politikayla alakası yok yani. Temmuzda zam geleceğini
Dün bu konu için bayağı problem yaşadım hastane ile o yüzden bana indirim yaptılar bayağı çünkü haklı olduğumu anladılar. Baştan yazılı bir kağıt almak en iyisi bence sonrasında fiyatlar zam geldi diyip istedikleri gibi rakam söylüyorlar benim başıma geldi bu benim 3. Opu olacak.

selam kızlar bende bu ay çift embriyo transferi için bekliyorum ama opudan sonra 2. adetimin gelmesini bekliyruz 3 gün geciktim normal mi

Merhaba herkese, bizim 1 nisanda başlayan serüvenimiz bugün pozitifle sonuçlandı🌸 Umarım sağlıkla, huzur ve mutlulukla kucağımıza alırız.🤰🏻Dilerim bekleyen herkes en yakın zamanda iyi haberleri alır. 🎉 Kalp atışını duymak için sabırsızlanıyorum🧡😍
Merhaba,
Bu sayfadaki butun mesajlarinizi okudum. Rabbim saglikla, huzurla kucaginiza almayi nasip etsin insallah🙏🏻
Ben de acibadem maslakta gectigimiz persembe gunu transferimi oldum. Transfer gununu de sayarsak 3. gundeyim yani :)
Bizde pgt veya genetik test yapilmadi, sizin bahsettiginiz diger tum asamalardan gectim + histereskopi yapildi. Umarim 18 temmuzda ben de sizin gibi pozitif sonucu alirim 🙏🏻
Merak ettigim, transfer sonrasi bekleme surenizde yasadiginiz belirtiler oldu mu? Tabi mutlaka kisiden kisiye degisiyordur ama insan merak etmeden duramiyor :)
Bende dunden (yani 2. gunden beri) bacagima vuran kasik agrisi var… baska da birsey yok, zaten henuz cok yeni :) kasik agrisi da sadece transfer nedeniyle de olabilir tabi :)

X