Tup bebek

Merve b

Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2023
312
106
31
Kizlar benim neden her isim ters gidiyor ya aşırı moralim bozuldu ilk tup bebek denemem olacak adetin 3. Gunuydu bugun damla damla geliyor sinirim bozuldu doktorum iyice sokulecek tedaviye oyle baslanir dedi ayrica kistimde varmis klomenden sonra olusmus zararsiz gibi dedi iyice cogalinca Estradiol degerime bakip tedaviye baslanilcakmi karar verecek tup bebek ilaclarimi yazdi suan heyet raporumda var amh degerim dusuk olunca cikarttik fakat eczane ilaclari parayla vermek istiyor kotam dolu diyor kac eczane gezdiysem ayni mazeret sinirim bozuldu .Sonra veren bi tane eczane buldum daha tup bebege baslamadan psikolojik olarak çöküş yasadım bu olumsuzluklarla. Doktorun yazdigi ilaclar sunlar suan nasil kullanacak hic bilgim yok. Sizin sureciniz nasil basladi ilaclarimiz benzer olan var mi beni biraz bilgilendirirseniz çok memnun olurum 🩷
Gonal f 450 ıu300luk doz
Oksapar
Ovitrelle
Cetrotide
Gonapeptyl
D vitamini ve folbiol

Farklı şehirlerden ilaç topladım. Bulunmuyordu. Maddi manevi zor bir süreç. 1. Tüp bebek denememden bi kızım oldu 1 yaşına girecek. Dondurulmuş embriyolarım da beni bekliyor şükür. Allah seni de bebeğine kavuştursun :)

Gonal f kalem gibi. Ayarı var. 300 e getirip karnından vuracaksın.benimki 200dü. 450 de 2 defa 200 vurunca 50 ml artanları hemşirem birleştirdi bi kere daha vurmuştum. Sende de 150 ml artacak, her kalemde. Atma dolapta sakla sonra birleştirip 300 vurabilirsin. İlaç pahalı. Yumurtaları büyütüp kaliteli yapıyor. Her gün aynı saatte olmalı.
Ovitrelle gonopeptly çatlatma iğneleri yumurta toplamadan bi gün önce karnından vurulacak. Oksapar kan sulandırıcı, kolundan karnından bacağından vurabilirsin. Ben kolumdan eşime vurdurdum, biraz yakıyor. D vitamini ve folik asit günlük kullanılan hap.

Tüm ilaçların tarih ve saatini hemşire kağıda yazıp vermişti. Telefon numarası da verdi. Sormak istediğin bişe olursa 7 24 arayabilirsin dedi. İğneyi ayarlarken zorlanmıştım. Arayarak tarif aldım yaptım sorun olmadı. Sana da yardımcı olacaklardır

Farklı şehirlerden ilaç topladım. Bulunmuyordu. Maddi manevi zor bir süreç. 1. Tüp bebek denememden bi kızım oldu 1 yaşına girecek. Dondurulmuş embriyolarım da beni bekliyor şükür. Allah seni de bebeğine kavuştursun :)

Gonal f kalem gibi. Ayarı var. 300 e getirip karnından vuracaksın.benimki 200dü. 450 de 2 defa 200 vurunca 50 ml artanları hemşirem birleştirdi bi kere daha vurmuştum. Sende de 150 ml artacak, her kalemde. Atma dolapta sakla sonra birleştirip 300 vurabilirsin. İlaç pahalı. Yumurtaları büyütüp kaliteli yapıyor. Her gün aynı saatte olmalı.
Ovitrelle gonopeptly çatlatma iğneleri yumurta toplamadan bi gün önce karnından vurulacak. Oksapar kan sulandırıcı, kolundan karnından bacağından vurabilirsin. Ben kolumdan eşime vurdurdum, biraz yakıyor. D vitamini ve folik asit günlük kullanılan hap.
Allah razi olsun kuzum benim ne guzel yazmissin

Tüm ilaçların tarih ve saatini hemşire kağıda yazıp vermişti. Telefon numarası da verdi. Sormak istediğin bişe olursa 7 24 arayabilirsin dedi. İğneyi ayarlarken zorlanmıştım. Arayarak tarif aldım yaptım sorun olmadı. Sana da yardımcı olacaklardır
Siz başkentte kime yaptırmıştınız

Ben de Pınar hocaya randevu aldım, 2 hafta sonra gideceğim. Amh düsüklüğü için, hastane hakkında hiçbir bilgim yok; olumlu olumsuz tecrübelerinizi paylaşır mısınız
Pınar hoca da çok iyi. Sistemleri aynı zaten. Biri o gün hastanede olmazsa diğeri ilgileniyor. Ya pınar ya Erhan demişlerdi. O gün Erhan hocaya denk gelmiştim. Olumsuz hiç bir şey yaşamadım şükür. Çok dürüsttü benim Dr um. Tutar ya da tutmaz ama her olasılığı konuştuk. Şehir dışından 3.5 saat yol geliş gidiş yaptım. Gitmeden önce rahim filmi, testlerim ve bir aşılamam vardı. Tüm sonuçlarımla gittim. Aşılama önerdiler istemediğimi tüp bebek başlamak istediğimi söyledim. Başladık. Önce yumurta kalitesini, sayısını ve büyüklüğünü ayarlamak için iğne ve ilaç kullandım. 1 aya yakın sürüyor ve sonucta yumurta toplandı. Dr un uygun gördüğü zaman takiplerle karar verildi ve transfer oldum. İlaçlar devam etti. Bu süreçte hangi ilacı hangi gün nasıl saatte kullanacağım hemşireler tarafından yazılıp veriliyor. Ayrıca kafana takılırsa gece yarısı bile olsa arayıp hemşire ile konusabilirsin. Özel hemşire nosu veriliyor. Nöbetçi hemşire telefona bakıyor. Yaşa bağlı olarak da tedavi uyguluyorlar. Ben 33 yaşındayım tüp bebeğe 31 yaşında başlamış oldum. Gecikmek istemedim. Dr um un bana söylediği etkilemişti. Her yerde Dr var. Ama embriyolog ve laboratuvar iyi olmazsa Dr bu durumda eksik kalıyor. Buraya o yüzden güveniyorum demişti. Çok şükür sıkıntısız atlattık. Darısı size olsun inşallah

Ben de Pınar hocaya randevu aldım, 2 hafta sonra gideceğim. Amh düsüklüğü için, hastane hakkında hiçbir bilgim yok; olumlu olumsuz tecrübelerinizi paylaşır mısınız
Şunu da söyleyeyim. Hiç iyi kalitede embriyom olmadı.hepsi orta kalite oldu. 32 tane yumurta toplandı 19 tanesi yaşadı 16 tanesi embriyo oldu. 6 tanesi donduruldu. 6 gün boyunca sana kaç tane embriyo yaşadığını ve kaç tane dondurulduğu bilgisi veriliyor.

Hangi ilaçları kullandınız acaba? Biosteron ve Estrofem kullanmıştım ben; acıbademdeki doktor tavsiyesi ile. Fakat SSK ile anlaşması olduğu için Başkente gideceğim. Bir an önce başlamak istiyorum ben de; 31 yaşındayım. Amh düşüklüğü var bende de; 0,66. 2 hafta sonraya randevum var. İnşallah hiçbir sıkıntı çıkmaz da hemen başlarım.

Doktorun önerdiği vitamin takviye vs var mı? Şimdiden kullanmaya başlayayım.

Teşekkür ederim.

X