Tüp bebekte yumurta kalitesi-sayısı için ne yapıyorum? Yurtdışında ne tavsiye ediliyor? (40 yaş)

Arkadaşlar bahsettiğim herşey gerçekten işe yarıyor olmalı, 2 güzel embriyo daha ekledik havuza. Bir kere daha toplatıp sonra da transfer hazırlanacağım. Size haber veririm yine.
Özetle takviyeleri kullandım, sağlıklı yemeye çalıştım, sadece 1 dilim ekmek yedim hamur olarak, uykumu düzene soktum, Prp ve akupunktur yapmadım, yogaya başlayamadım ama yürüyüş yaptım 2-3 günde bir tempolu. Ve en büyük hayat değişikliğim kahveyi kesmek oldu. Sadece 2 açık minik çay içtim. Kahve yaşlandırıyor. Rahmi de yumurtaları da. Kahve içmeden hazırlanın sürecinize.

Kahveyi ne kadar süreliğine kestiniz ? Bişey olmaz diye her gün bi büyük fincan içiyordum ama çay içmiyordum

Haklıymışsınız biraz ahçılık kursu gibi bir eğitimmiş İdil Bozkurt :) bana hiç uymadı. nadh başlayacağım ben de, tüp bebek iğneleri ile birlikte almak sıkıntı olur mu sizce?
Merhaba. Tüp bebek tedavisinde iğnelerle birlikte nadh kullandınız mı? Yarın başlıyor ilk iğnem. Nasıldı durum değişiklik oldu mu önceki durumlara göre

Kahveyi ne kadar süreliğine kestiniz ? Bişey olmaz diye her gün bi büyük fincan içiyordum ama çay içmiyordum
Tamamen kesmek lazım belki haftada 1 yarım bardak içmişimdir ki ben günde 2 lt kahve içerdim. Kestikten sonra bi güm içtiğimde çarpıntı oldu o zaman anladım vücuduma ne kadar zarar verdiğini kahvenin. Ben 1.5 ay boyunca içmedim hala içmiyorum. Çay yerine sadece sıcak su için o da güzel oluyor garip bi şekilde sanki çay içer gibi. Kahve kesin yasak ama çay günde 2 küçük çay olabilir diyor doktorlar. Ben onu da çok çok açık içtim. Bazı günler Çay bile içmedim.

Merhaba Hangi marka nadh kullandınız aceba? Tüp bebek iğnelerini kullanırken nadh devam ettiniz mi? Dr sakıncası yok dedi mi? Bilgi verirseniz çok mutlu olurum
Merhaba. Tüp bebek tedavisinde iğnelerle birlikte nadh kullandınız mı? Yarın başlıyor ilk iğnem. Nasıldı durum değişiklik oldu mu önceki durumlara göre
Ben bu soruyu sormuştum sanırım, tedaviyle birlikte alınabilir demişlerdi. Ama özellikle iğneleri sormamıştım. Ben nahd kullanmadım DHEA kullandım, bu ay da DHEA kullanıp bitince nahd'a geçeceğim.

üzüntüler çok zor gerçekten de ben de erken yaşta babamı kaybettim kardeşim annem ben sahipsiz gibi bir hayat geçirdik akrabalar sırtını döndü okudum atanamadım sonra evlendim ama eşimin ailesinin küçümsemeleri ile karşılaştım 10 senedir bebeğim olmuyor artık olacağına da inanmıyorlar oo neler dediler alıştım şimdi 5. tüp bebeğe başlıyoruz ilk defa özelde maddi manevi çok sıkıldık ama şimdi kemerleri iyice sıkacağız annemi de 3 sene önce kaybettim o daha da acı oldu anam babam yokmuş da evladı kendim için istiyormuşum bu lafa ne diyim

Bazı İnsanlar çok zalim. Ayrıca çocuğu elbet de biraz da kendimiz için istiyoruz bunun ne zararı var ki . Sonuçta anne olmak kötü bişey mi? Dünyada 8 milyar insan var bi bizim evladımız mı sığamayacak yani .

sorma canım ben eskiden 4 tane olsun çocuğum diyordum şimdi birini kucağımıza alsak...
gerçekten insanlar bazen hayvalardan bile zalimler bir şey isteriz onlardan diye de korkuyorlar dedim kimseden beklentimizyok yeter ki işimize karışmasınlar dedim ...
kendilerinin cocuğu var bizi nereden anlasınlar yattık oldu diyorlar utanmıyor benimki 12 den vuruyor diyorlar ne diyeceksin böylesine sözüm bitiyor onlara...
ama hayırlısı ile sağlıcakla çocuğumuz olduğunda bunlar da çok istiyormış çok sevinmiş gibi yapacaklar biliyorum ama o zaman var ya hiç yüz vermeyeceğim eşimi bile bir yerde takmam yani ille de ailem demeyi çok seviyor bazen erkekler çocuk olunca nice değişen arkadaşlarımızı gördüm bakalım uğraşlarımızı ALLAH biliyor bizler de sevineceğiz inşallah amin

Kızlar bana yardımcı olabilceğinizi düşünerekten bide buraya yazmak istedim, Konu sahibi şimdiden kusura bakma lütfen Fakat yardımlaşmak güzeldir

Şimdi burası daha çok tüp bebek konusu geçen yer ama benim farklı bir sorum var bende. Tedavi görüyorum 3 yıllık evliyim 4. Yıla doğru ilerliyoruz defalarca klomen ve çatlatma yaptım olmamasının sebebi polikistik over ve insülin direnci kilo.. benim Merak ettiğim asıl soru Klomen ve Femara arasındaki fark nedir ? Bana tüp bebek tedavisi gören birinin daha iyi açıklayacağını düşündüm bilen varsa beni aydınlatabilir mi lütfen yakında kontrolüm var fakat doktorum herşeye çok aceleci asla fikir alışverişi yada bilgilendirme yapmıyor ve sormayacak fırsat kalmıyor çok dik başlı oluyor doktorlar

ben de pko hastasıyım 3 kez klomen kullanmıştım ama faydasını görmedim femerayı bilmiyorum ama bilsem açıklardım size...4 tüp bebek denemem var şimdi 5.ye başlıyorum bu işte doktor çok önemli sorularınıza cevap verecek ben devlette senelerimi çürüttük ha tüp bebek de bedava değildi daha uygundu özele göre ama yine de oraya da akıtıyorsun yani ama seni dinlemeyen çok araştırma gerekeni yapıyoruz diyen bir doktorla uğraştım yani siz özele gidiyorsanız yani sorularınıza cevap vermeli bence

Umarım tez vakitte hayırlı haberler alırsınız ben yurt dışındayım ve buradaki doktorlar soru sormaya fırsat vermiyorlar ben doktorum ben bilirim havasındalar burunları çok havada ve aşırı ezbere iş ben Türkiye de de doktora geldim orda da aynı muameleyi gördüm hep ezbere iş Klomen ver yolla hiç bir şeye yaramıyor .. ben Türkiye’de yaşıyor olsaydım bile devlete gitmezdim nedense güven vermiyor çok üzücü .. işinin ehli doktorlar kalmadı artık zaten .. inşallah bir arkadaş çıkar bana femarayı açıklayabilecek

Femara bende kullandm adetinle beraber 5 gün Çok zayıf yumurtalık cevabı beklenen olgularda yumurtalıkları hassaslaştırmak için kullanılır

Merhaba Hangi marka nadh kullandınız aceba? Tüp bebek iğnelerini kullanırken nadh devam ettiniz mi? Dr sakıncası yok dedi mi? Bilgi verirseniz çok mutlu olurum
evet kullandım. İlaç değil takviye olduğu için gerekte duymadım açıkcası. Zaten takviye kullanmanın herhangi bir sakıncasıda yok.

Life Extension, NAD+ Cell Regenerator and Resveratrol Elite - 2 ay kullandım
Codeage, Liposomal NMN, Resveratrol, Quercetin - 3 ay

Ben bu soruyu sormuştum sanırım, tedaviyle birlikte alınabilir demişlerdi. Ama özellikle iğneleri sormamıştım. Ben nahd kullanmadım DHEA kullandım, bu ay da DHEA kullanıp bitince nahd'a geçeceğim.
Dhea yı tedavi ile birlikte kullanma demişlerdi bana önceki tedavimde. Adetin 2. Gününe kadar kullan dediler aralıksız sonra kullanmayacaksın dediler

Allah onların layığını versin ne pis insanlar var ya.

Allah onların layığını versin ne pis insanlar var ya.
oo daha neler neler duyduk canım kayınvalidemi bıraktık tedavi için nefisine ağır gelmiş annesi kaynıma öyle konuşmuş biz tedavi yapmayalım yani öyle sadece kayınvalideme bakayım zaten bakarım da az bir insana tedavi olması için yardımcı olunur değil mi nasipse temmuz ayı adeti ile tedavim başlıyor eksik iğnelerimi de bulurum inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…