Türkiyede ameliyat olmak

Bacım orada sağlık çok pahalı değil, TL çok değersiz...merak etmeyin yakında sağlık sektörümüz çökecek zaten, o zaman siz yine değerli eurolarınızla sırf keyfi operasyonlar için bile parası değersiz başka ülkelerde işinizi görebileceksiniz ama bakalım biz napıcaz

Garip gelmedi. Sadece türk olduğum için bende faydalanmak istiyorum.

Doviz milliyete bakmiyor maalesef.

Boyle bir seyden faydalanamazsiniz. Euro'nun para birimi oldugu ulkede yasiyorsaniz ve alim gucunuz bize gore tam 9 kat yuksek ise pasa pasa bu parayi odeyeceksiniz ya da orada ameliyatinizi olacaksiniz. Sark kurnazliginin alemi yok.

Yani, hem karnim doysun hem pastam dursun durumu olmuyor maalesef.

Garip gelmedi. Sadece türk olduğum için bende faydalanmak istiyorum.
Kardeşim sen Türk olduğum için faydalanmak istiyorum diyorsun Sigortan yok Sgk lı olman lazım.
Bu ülkeye vergi veriyormusun? Sgk yatırıyorum sun? Ben Türküm bana ucuz olsun mantığı ne kadar doğru insanlar burda yıllarını çalışmakla tüketip zorla emekli oluyorlar olamayanlar bile var
Ülkenin sistemini bilmiyorsun anladığım kadarı ile.
Bu arada ne ameliyatı olacaksın özel değil ise daha iyi yardımcı oluruz açıklarsan.

Yani ben türk lirasini düşünerek demedim, (kur farkini düşünmek bile istemiyorum) denk geldiğim yabanci bir kac hasta anlatmıştı, oranin yerli halkina gore cok zorlayici miktarlar çıkıyormuş hastanelerde. Oyle işte yoksa tabiki sadece kurdan bile burasi cennet onlara.

Bu arada sağlık turizmi de bi sektör, gelmesinler demeyelim kimseye ama tabiki burada doğmuş büyümüş bin sene vergi ödemiş ucuzluğu olamaz, olmamali

Tabiki vergi ödüyorum bu nedemek? Ayrıca her yıl daha neyin parasını olduğunu bilmyerek tonlarca para ödüyoruz. Ayrıca biz gurbetçiler "orda yaşıyorsan burda hiçbir hakkın yok vsvs" sözlerine maruz kalıyoruzki (psikolojik şiddet tam olarakta bunlardan biri). Herkes aynı değil tabiki ama bir kısım gerçekten çok geri kafalı.

Genelde euro ve dolar üzerinden hizmet vermelerinin nedeni dil hizmeti vs de sundukları için. Bu tip hastalar ekstra zaman da alıyor çünkü. Bir yandan da bu durumdan faydalanmaya çalışanlar da oluyor. Yabancı ülkeden geldiğinizi söylemeyin bence. Hem kökeniniz burası hem Türk vatandaşlığınız da var. Bu arada durumun sgk ile alakası yok. İyi özellerin zaten sgk ile antlaşması yok. Estetik ameliyatları da sgk karşılamaz.

Bu parlak fikri one surerken Euro'nun TL'den 9 kat degerli oldugunu biliyorsunuzdur umarim. Bizim kendi paramizla alim gucumuz sizin 9'da birinizken bu uygulama neden garip geldi size?
Ohhh biri diyeceğimi yazmış. Ne güzel uygulamaymış o yaa. Ellerine diline sağlık o fiyatları verenlerin. Biz ülkemizde kapılarından geçemiyoruz estetikmiş, dişmiş. Siz gelin beleşe konun. Ne alâ yaa!! Köpek gibi de çalışıyoruz bu arada

Türkiye ye mi ödüyorsunuz vergileri?

Hakkıma giriyorsunuz. Asla vatanıma milletime çamur atmam. Konuyu farklı yerlere çekiyorsunuz. Haddinizi bilin!

Biz burada vergi veriyoruz ona göre de sağlık sisteminden faydalanıyoruz. Siz ne yapıyorsunuz ki Türk olduğumu soylesem de Euro olarak ödemesem diyorsunuz. Yaptığınız üç kagitcilik. Vatan millet sevgisi öyle olmuyor. Zaten işsizlik gırla pandemi de insan üç kurusun hesabini yapıyor. Çoğu insan ıssız. Vergiler dağ kadar. Açtığınız konu çok komik. Biyerlerimi gerdirecegim ama eurolarim bana kalsın hiç vergi odemedigim bir ülkede gidip türk gibi muamele göreyim diyorsunuz. Siz haddinizi bilin asıl. Ne ile kazanıyorsaniz o şekilde ödeyin.

Çok teşekkür ederimm

Bize paralar gökten yağıyor burda. Hatta ağaçtan topluyoruz

Yazın inanır mısın kırtasiyeye gittim. Kendime kalem silgi alacaktım. Kasaya gittim. Önümdeki 2 3 tane genç ve orta yaşlı kadın ne var ne yok almışlar ordan. Kasaya şey dedi iyi sar almanya ya gidecek bunlar. O kadar sinirlendim ki. Hangisi daha ucuz diye bakıyodum 2 dk önce kalemlere. Zoruma gitti

Vergimi ödüyorum. Bilip bilmeden konuşman öok tuhaf..

Türk lirası pul oldu. 9 kat fark var bedava geliyor onlara

Vergimi ödüyorum. Bilip bilmeden konuşman öok tuhaf..
Allah aşkına yurt dışına yaşayıp türkiyeye ne vergisi ödüyorsunuz? Gerçekten merak ettim. Böyle bir uygulama mı var? Bizim gibi her ay maaşınızdan para mı kesiliyor? Aldığınız her ürüne öküz gibi kdv mi ödüyorsunuz? Ya da bir araba kendinize alırıen 3 araba da devlete mi alıyorsunuz? Ne vergisi tam olarak? Sgk nız da yokmuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…