Türkiyede ameliyat olmak

Inanin yine buradakilere uygulanan fiyatin 9 kati degildir o ameliyat fiyati. Buna ragmen mirin kirin ediyorlar.

Bizde 10 15 bin birime estetik ameliyat duyunca ucuz diyoruz,konu açarken ucuz olsun max 10 15 bin verebilirim diyor Türk insanları; size birim cinsinden her halükarda ucuza geliyor. Ne güzel keşke biz de Avrupa’ya gelip paramızın 3 4 bin birimine ameliyat yaptırabilsek! Ancak uçak bileti alırız, sizin pahalı dediğiniz birim paraya.

Almancı bir arkadaşım estetik yaptırdı 2 bin euro verdi. Vallahi güldüm ya 2 bin TL’ye biz ne yapabiliyoruz?

Ay ne kadar zor durumda kaliyorsunuz siz ya kiyamam sizeeee

Gelip kendi ulkeni bir nevi cakallik yaparak yok soylemeyeyim az para odeyeyim diye kandirmaya calisiyorsun bir de zor durumdasiniz oyle mi oooo dur hemen arayalim ulkenin psikolog bolumunu ilgilensin sizinle (ama euro uzerinden)incinmissiniz siz

Tepkilerinizi çok abartılı buldum arkadaşlar. Yurt dışında yaşayan Türk olsam hatta buraya ait vatandaşlığı ds olsa ben de euro üzerinden ödemek, turist muamelesi görmek istemem.

Zorunuza gitmesin, tutari 9 ile carpip TL uzerinden odeyebilirsiniz.

Biliyorum ama buna rağmen beni kaziklayacaklar diye çamur atması çok komik geldi.

Kazıklıyorlar zaten.
Benim akrabam buradan bir tanıdığın önerdiği bir diş hekimine gitmişti. Diş hekimi yurt dışından geldiğini sadece konuşmasından anlayıp euro üzerinden fiyat çıkarmıştı direkt.
Aslında şöyle, biz gitsek bize 10 bin lira diyeceklerse, yurt dışından gelmiş birine 10 bin euro diyorlar. Birim para olarak bakarsak alım gücü açısından makul görünüyor. Ama kur malum, Türk lirasına çevirince 95 bin lira yapıyor. Bu da gayet kazıklamak oluyor bence.
Daha doğrusu o şahıs kazıklanmış olmuyor ama haksız kazanç gibi bir şey mi oluyor artık ne denir bilemedim :)

Almanya'dan tanıdığım izmirde özel hastahanede kendisi kiloli diye migde ameliyati olduz yarim saat sürdü hepi topu. 5 bin euro almışlar. Euro üzerinden hesao ediyoruz demişler. Türkiye'de yaşayıp özelde bu ameliyatı yapanlar acaba ne kadar ödedi merak ediyorum. Hastahane yarim saatlik ameliyat ile 45bin tl civarı kazanmis oldu iyi para yani:)

Bende onu diyorum aslında madem burda kaziklaniyorlar ama ısrarla burayı tercih ediyorlar. Kendi yasadiklari ülkede olsunlar mis gibi. Konu sahibi arkadaşta geçen sene burada euro üzerinden estetik olmuş bu sene yine ısrarla burayı niye tercih ediyor. Bu kadar kazık yendiği düşünülüyorsa çok mantiksiz olmuyor mu.

3-5 Euro pasaport vergisi filan , o da yıllık

Cerrahi operasyona süresi ile mi fiyat biçiyorsunuz? Doktorun unvanından ameliyattaki ekibin kişi sayisina kullanilan malzeme kalitesine yogun bakim gereksinim durumuna ameliyat sonrasi refakatçisine her seyine bagli fiyat ayri verilir. Ve bana 45 bin lira hic fazla gelmedi, sgk desteği olmadığını da goz onune alirsak.

Estetikte Turkiye iyi bir konumda. Revizyon ameliyatlari cok daha tuzlu oldugu icin konu sahibi de o tuzu kismanin pesine dusmus.

Ha bu arada burada belli kilo uzerinde devlet hastanesi ucretsiz yapiyor tüp mide ameliyatini, ozel tercih edince de doktor ve bazi masraflara ek ucret çıkıyor tabi ki.

Olmasaydi o zaman. Zorlayan mi oldu?

Kazıklamak değil serbest piyasa ekonomisi onun adı...biz burda eğitim sağlık özelleşmesin diye bı tarafımızı yırtarken seçim dönemleri yurtdışından gelen sandıklar belirliyor kaderimizi...ben artık çuvalla vergi veren bir vatandaş olarak çocuğumu devlet okuluna gönderemiyorum, devlet Hastanesi'nde tedavi olamıyorum , bırak estetiği ağzımdaki eksik dişleri yaptıramıyorum 2 yıldır ama sebebini de biliyorum, o yüzden serbest piyasada belirlenen fiyatlara değil verdiğim vergilerin nereye gittiğine şaşırıyorum sadece

Türkiye'de sgkniz olmadığına göre zaten devlet tercih etmezsiniz. Özellerde kendi fiyatlarını kendileri belirliyorlar artık bu pazarlık onlarla sizin aranizda mesela arkadaşınizın ameliyat olduğunu yazdığınız hastane zaten çok pahalı bir hastane normaldede sadece muayneleri 700TL'lerden başlıyor ve zaten Türkiye'de de kapsamlı ozel sağlık sigortası olmayanların çoğu seçmez o hastaneyi. Siz once doktorunuzu seçin sonra hastaneyle canıniz nasıl istiyorsa pazarlığınızı yapın. Örneğin saç ekmede ya da diş konusunda ulkemize gelen çok insan var. Ama sizin sitem ettiğiniz konular için biz burdan bir şey yapamayız.

Bu parlak fikri one surerken Euro'nun TL'den 9 kat degerli oldugunu biliyorsunuzdur umarim. Bizim kendi paramizla alim gucumuz sizin 9'da birinizken bu uygulama neden garip geldi size?
Kendileri bu ülkeyi kazıklamaya çalışırken sorun yok. Sinirlendim konuya

Benim babamda Tüekiyede dislerini yaptirdinonce euro fiyat verdiler ama annem ben tl odeyecegim oyle fiyat ver dedi. Yaptilarda.

Tepkilerinizi çok abartılı buldum arkadaşlar. Yurt dışında yaşayan Türk olsam hatta buraya ait vatandaşlığı ds olsa ben de euro üzerinden ödemek, turist muamelesi görmek istemem.
Ama hayatını euro işe devam ettiriyorsun yaşadığın ülkeden memnunsun ki yaşıyorsun buraya gelince işi ucuza kapatmanın peşine düşüyorsun. Madem öyle buranın vatandaşıysan gel burada yaşa ondan sonra ucuza yaptırırsın estetiği tabi burda kazancağın para ile ucuza gelirse...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…