Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
Ben kaptim siz kapmayın ne diyim
Yeni bir virus proflrr bile degisik konusuyor siz imkansiz diyosunuz herhangi bir seye siz mi yaydiniz virusu acaba bu kadar tanisiksiniz

Valla bu durumda ekibin eve geliyor olması lazım . Gelmiyor olmaları bir eksiklik ne yazıkki

Güneş ışığı ile virüsün etkisini azaltmanın tek yolu 1 saat direkt güneş altında kalmaktır. Dışarı çıkınca 1 saat yaz güneşi altında kalmadan eve girmeyin, covid’den belki korunursunuz; diğer taraftan cilt kanserini neredeyse garantilersiniz Mükemmel çözüm, tebrikler!

Eeee bu kadar insan nasıl ölüyor o zaman bi anlatsanız

Yeni bir virus proflrr bile degisik konusuyor siz imkansiz diyosunuz herhangi bir seye siz mi yaydiniz virusu acaba bu kadar tanisiksiniz

Ben insanlık görevimi yapıp duyduğum okuduğum şeyleri anlattım başta bizde korktuk aylarca eve kapandık çevremde geçirenler hep grip gibi geçirdi çok şükür, bizde grip olduk koşa koşa gidip test yatırmadık ne olduğu belli olmayan ilaçlarıda içmedik ayrıca ben bu söylediklerimi kendim uydurmuyorum instagramdan takip ederseniz bu düşüncede olan çok insan var. Dr. Hasan Hüsnü Eren mesela bakabilirsiniz. Güneş ışınlarını kendinize tutmayacaksınız merak etmeyin ortamdaki virüslerin azaldığını söyledi Dr. Ümit Aktaş 4 gün önce bir röportajında internetten açın bakın. Çok şükür kimseyi kaybetmedim kendimde hasta olmadım ben, bağışıklığımı kuvvetli tutmaya bakarım. ne olduğu belli olmayan aşıyla da hiç işim olmaz. Belki biri okurda gözü açılır diye yazıyorum. Kimseyle uğraşmak için değil yani. Ayrıca da TR dışında bu kadar kısıtlama olmadı hiç bir ülkede, bu da bir soru işareti... Çoğu ülkede konserler veriliyor. Sizce de garip değil mi?

Ayrıca da madem tarota bu kadar karşınız tarot ve falla ilgili alt bölümlerinizi kapatın, tabi site reytinginizin düşmesini göze alabiliyorsanız. O hakaret ettiğiniz bölümlere çok kadın yazıyor... Bu kadar aşağılamasaydınız. Bir de diğer kadınlar bu girdiyi beğenmiş. Acınası bir durum.

Romatolojik durumlarda ana testi yapılıyor diye biliyorum, size niçin yapıldı? Kadınlarda hiçbir hastalığı olmasa da ana pozitif çıkabiliyor, diğer sonuçlar da önemli
12 yıl oldu sanırım tüp Bebek için genetik testler yaptırmıştım nette immün otoimmun falan bisiler okudum bende dosyaları karıştırdım ordan buldum bu immün yetmezlik falanmi çok korktum
Değişken olabilir degilmi bu yani çok sene olduda

Siz ve çevreniz grip gibi geçirdiniz diye herkesin böyle mi geçirdiğini/geçireceğini düşünüyorsunuz?
Size yaşadıklarımı/kaybettiğim insanları söylüyorum cevabınız bu mu?
Ümit Aktaş dediğiniz insan sıradan bir doktor.
Bulaşıcı hastalıklar konusunda uzmanlığı, uzmanlığı geçtim kabul görmüş bir makalesi var mı?
Güneş ışınları teorisine mi kaldık çözüm olarak?
İster aşı olun, ister olmayın beni ilgilendirmez ama iddaa ettiğiniz gibi grip tarzı hafif bir hastalık değil bu.
Kronik hiç bir hastalığımız yok karı-koca, iyi beslenip vitamin takviyesi kullanıyoruz, maskesiz dışarı çıkmadık, 10 aydır annemi-babamı görmüyorum kaldı ki diğer yakınlarım, buna rağmen hastalandık.
Eşim de ben de öğretmeniz.
Eşimin akciğer filminde gözle görülür tutulma var.
Ne anlatıyorsunuz Allah aşkına?

Merak ediyorum kanal kanal gezen tv maymunu doktorlar ne ara akademik araştırma yapıyor? Tv kanallarından vakit bulup ne ara doktorluk yapıyor? Çalıntı tezler ile profesör olmuşlar kanal kanal gezen tv maymunları. Hakkı ile işini yapan sağlık çalışanlarını tenzih ederim.

Her dediginizie saygi duyuyorum ama cok sukur kimseyi kaybetmedim demeniz cok aci, ilk hastaya bakan dr nasil vefat etti, hamileler nasil vefat etti, yasadigim sehirde 15 yasinda sapasaglam cocuk nefes darligindan vefat etti bu kdr acili insan varken bu cumle cok aci cok hemde. Benim okurken icim acidi. Siz nasil yazabildiniz. Insanlar bu kdr safmis demekki yakinlarini hastahaneye goturerek ölmelerine izin vermis.

Bu kadar neden sinirlendiniz ki? Ben hakaret filan etmedim sadece tarot açıp bilgi isteyen biri benim mesajımı anlamayıp aşı pompaladigimi filan sanınca bir eleştirene baktım birde açtığı konulara. Sinir iyi değil ben size diyim, aşı satışında komisyonumda yok. Değiştirdiğim mesajı keşke degistirmeseydimde sizin inanmadığın zırvaligin ben ve etrafimdakileri nasıl etkilediğini okutabilseydim. Ben nasıl senin aşı olmama tezine saygı duyuyorsam sende benim karşıt fikrime saygı duyacaksın.

İster aşı ol ister olma ama senin gibi düşüncesizlik faturası bana kesilirse hakkımı asla size helal etmiyorum.

Bir velimin 17 yaşındaki yeğeni -kronik hastalığı olmamasına rağmen- 10 gün yoğun bakımda yatmış covid nedeniyle.
Buna ne diyeceğiz?
Komplo teorilerine karşı değilim.
Olayların görünenden farklı yüzleri olabilir.
Konuşulur, tartışılır.
Bununla birlikte ‘biz ve çevremiz grip gibi hafif geçirdik,
çok şükür ölenimiz olmadı, siz de gözünüzü açın, bunlara inanmayın, hem akapunktur ve fitoterapi doktoru Ümit Aktaş da böyle düşünüyor’ minvalindeki yorumlara canım sıkılıyor.

Covidin üçüncü günü uykumdan fenalaşarak uyandım.
Mide bulantısı ile wcye giderken koridorda düşüp bayıldım.
Eşim beni kaldırmaya zor geldi yattığı yerden kalkıp.
Üç gün gece-gündüz 10 dk bile uyuyamadı eşim ateşten, sinirleri harap oldu.
Eşim 5,5, ben 4 kg verdik 1 hafta içinde.

Covid de neymiş ayol?
Grip gibi bir hastalık...

Son düzenleme:

Vaalla gozlerim doldu ya. Cok acidi canim. Insan tek cumle kuramaz daha salgin bitmedi yarin ne olacak biliyormuyuz. Daha yeni hamile hemsire vefat etti baba entube bebek kuvozde

Hocam nefesinizi tüketmeyin boşuna
Annemin komşusu corona oldu. Eşi hastaneye kaldırıldı. Kızı da aynı şekilde. Bir whatsap grubumuz var. Hala elon mask ile bill gates in oyunu olduğuna dair ne idüğü belirsiz insanların videolarını atıyor. Olduğu şeye de corona değil "ağır grip" diyor. Bu kadar milyonlarca insan demek salağız ki biz bu oyunu göremiyoruz. Bu oyunu gören seçilmiş bir kaç insan var sadece.
Eşimin babası da coronadan vefat etti. O da bir oyunmuş demek ki.. ne diyim

Vaalla gozlerim doldu ya. Cok acidi canim. Insan tek cumle kuramaz daha salgin bitmedi yarin ne olacak biliyormuyuz. Daha yeni hamile hemsire vefat etti baba entube bebek kuvozde
Bizim diğer şubelerimizden birine Nisan başında yeni bir öğrenci kayıt oldu.
Annesi 8 aylık hamileyken covide yakalanmış ve hastanede, 3. Gününde vefat etmiş.
Bebek sezaryenle alınmış.
Babaanne biri yeni doğan iki çocuğa bakmakta zorlanınca 5 yaşındaki ablayı anaokuluna başlatmışlar.
Hiç unutmayacağım bu iki yavruyu.

Diyelim ki ! yani var sayım böyle bir şey yok ama olsa ! böyle biraz zihin egzersizi filan ne bileyim aslında çok açık bir ifade var da neyse

Bakın sildiğim mesaj aşağıda yer almaktadır ;

50 senedir vücudumda olmayan ağrılar hortladı, üst kattan alt kata merdivenleri tek tek iniyorum, konuşurken yoruluyorum ya insan konuşurken yoruluyormuş bunu farkettim, siz 5 ay boyunca her sabah böbrek ağrıları ile uyandınız mı ? Bunlar covidin bende ki pandomim izleri.

Bakın aşağıdakilerde etrafımdaki izleri ;

- Öz amcam, bir hafta sonra da aynı amcamın oğlu yoğun bakıma girdi, öldüler mi sağlar mı bir haftadır bilgi veren yok, durumları stabil
- komşularım öldü,
- çok yakın arkadaşımın annesi ve babası durup dururken 1 hafta arayla Covid'e bağlı öldü (baba Covid'den öldü anne ise taziyeye gelen Covid taşıyıcısından Covid kapıp öldü),
- komşu otelin sahibi üç hafta yoğun bakımda kaldı şimdi elinde oksijen tüpü ile geziyor

Bunlar bizim hep yaşadığımız sıradan şeyler. Biz zaten oksijen tüpü ile gezen, bu ağrıları hep çeken, canımız sıkıldıkça eşi dostu sağlıklı iken öldürüp gömen tipleriz.

Yapılan büyük bir oyun ve bunu sizin haberiniz var ama bizim haberimiz yok...

pandomim sessiz oynanır ama bu bayağı ses getirdi ben size diyeyim, bu arada dikkat edin tip 2 diyabet aman diyeyim, siz aldınız mesajımı ...

saygılar

getirin oğlum bana da bir oksijen tüpü bugün onla gezesim var...

sizin eleştirmek en doğal hakkınız benimde size cevap vermek küsmece gücenmece yok.

Bu konuda hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının hakkını umarım ödersiniz. Pandomimmis ölenlerin ailesine söylesene bu sözü.. masuscuktan öldüler aslında bu bir show desene...
Mesela gelip benim eşime anlatsın. Ailesinde kalan tek üyeydi. Bir kez bile evimize gelemedi. Çocuğumuz olacak göremeyecek. Ailesinden kimse kalmadı. Eşime anlatsın bunun bir oyun olduğunu, ha bir de eşimin babası neden vefat etti o zaman ona da bir sebep bulsun. Hiç covid ilaçları öldürüyor demesin, ilaç içmeye vakit bile bulamadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…