Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
Abla gelenek olmuş ondan dolayı bayramda evde herkes ama kendi ailesiyle baklava yemek ister belki ondandır ben az önce dışarıdan geldim sivil bir araç içerinde sivil giyimli şahıslar yanımdan geçerken polis sireni çaldı ama nasıl denetliyorlar kendim bizzat şahit olmadım

Şimdi yeniden aşı randevusu aldım.Çin aşısına randevu yok.Alman aşısı için veriyorlar

Aşı olmak isteyen tabii ki olur Aşıdan sonra 2 yakınımız kaybettim. Amcamım tansiyonu 27 ye çıktı hastalandı ambulansla hastaneye gitti diğer akrabam Aşıdan sonra covid oldu ağır geçiriyor. Bunlar sadece benim yakın zamanda yaşadıklarım ilerleyen zamanlarda daha ne etkisi olacak belli değil.

Hangi aşı? Biontech mi?

Yaşları nasil

Ya okudukça korkuyorum. Babam da ilk dozu oldu. Sadece hafif midesi bulandı çok şükür
Hocam kpim, kvm, annem,babam dördü de ikişer doz Sinovac aşılarını oldular.
Yaşları sırasıyla 87, 77, 66, 70.
Hiç bir sıkıntı çıkmadı.
Kvmin tansiyonu hariç hiçbirinin kronik hastalığı yok belki bunun etkisi vardır.

Peki nasil atlattiniz? Yani agirmi gecti hafif seyirdemi gecti.
Cunku eger soylenenler dogruysa siz sadece bir hapsurma yada oksurmeye temas ederek hasta olduysaniz sanirim hafif gecirmeniz gerekir.
Ben cok hafif gecirdim esim ve oglumda oyle ilacta kullanmadik
Sadece koku kaybi yasadim o olmasa anlamazdim zaten

Ya okudukça korkuyorum. Babam da ilk dozu oldu. Sadece hafif midesi bulandı çok şükür
Benim akrabalarimin 55 yaşa kadar hepsi oldu aşıyı, kalabalik bir sulaleyiz kimsede hic bir sey olmadi.
Bugun kanser gecmisi olan annemde vuruldu henuz bir sey yok.
Daha gecen sene kanserden kurtulan dayimda vurundu hic bir sey olmadi
Tek bobrek olan kayinbabam esimin anneannesi dedesi vs hepsi vurundu kimsede bir sey yok.
Sadece esimin 2 akrabası ilk asilanan gruplardan di evdeki kisilerden gecen ay covit bulasti vefat ettiler ama yaslari baya ileriydi.
Bilemiyorum aşı korurmu ama aşı oldugundan dolayi agir aşıti reaksiyon gosteren hic bir tanidigimiz olmadi bizim.
Kol agrisi anlik bas donmesi disinda

Bu fotoda ne var ki
Yanlis anlamayin kalabalik vs yok
Tatlicilar acik isteyen yaptirir baklavasini oni diyorsaniz

Dakika başı fikir değiştirenlere güvenimi yitiririm ben. Kaldı ki ben bu hiçbirşey bilmez halimle daha deney aşamasında olan bir aşının hamilelere yapılmasını anlayamıyorum. Sorgulanması gereken bir konu.
Ve ben de bir soru sorayim çin kendi ülkesini gerçekten büyük oranda aşıladı mı? Çin gibi bir ülkeye asla ama asla güvenemiyorum. Ve de diğer ülkelerdeki mutantlar bizim ülkeyi ayağa kaldırırken orada durumlar nasıl? Daha geçen gün ingilterede yaşayan birisine sorduğumda bizim ülkemizdeki gibi sıkı tedbirler hiç olmamış açık havada maske zorunluluğu da yok diyordu .

Salgının ilk başladığı günden bu yana biyolojik savaş olduğu konusundaki düşüncem değişmedi. Bu savaşı başlatan ülkenin çıkardığı aşıya güvenesim de gelmiyor.

Son düzenleme:
benim arkadaşımda da covidden sonra böbrek taşı oldu. doktorlar covid kaynaklı olma ihtimali yüksek dedi. ama tabi kesin denemez bunun için çok sayıda gözlem lazım.
Allah herkese şifa versin en hafifi bile bu virüsün illaki bi tahribat yapıyo işte Rabbim beterinden korusun özellikle risk grubundakileri

Bugun acik gordugum yerler nalbur, oto galeri deterjan sattigi icin zuccaciye, sigortacida acikmis galiba oyle dediler.

Salgının başında Çin de sokakta yere düşüp titreye titreye ölenleri gösteriyordu medya. Sahi onlara ne oldu ben hiç göremedim de. İngiltere varyantı Türkiye yi kırıp geçirdi güya ama onlar bizden önce normale döndü. Şimdi de aynı şeyi Hindistan varyantında yapmak üzere haklarını saklı tutuyorlar. Sağlık bakanı aba altından sopa gösteriyor.

Çabuk unutuyoruz bazı şeyleri ve çoğu şeyi sorgulamıyoruz o yüzden tüm bunlar.
Böyle yazdım diye hastalığa inanmadığım sanılmasın. Bu illet malesef ki var ve malesef çoğu insanın canını yaktı kabul ediyorum. Ama duyduklarım okuduklarım sisteme olan güvenimi çok sarstı.
Misal benim çok yakın akrabam daha hastalığın adı ülkemizde adı duyulmamışken binaca komple yakalanmışlar ama ne olduğunu doktorlar da anlamamış.O zamna nasıl atlattılar bilmiyorum aklıma gelmedi sormadım. Daha sonra çinde corona olduğu duyulunca tüm belirtiler de aynı olunca anlamışlar ne olduğunu.
Yine yaklaşık 2 ay önce yakalanmışlar bir komşularından bulaşmış.
Doktorların verdiği ilaçlardan sonra kuzenimin eşi kötü olunca ilacı bırakmışlar evde doğal yollarla atlatmışlar. Çok şükür bir sorun kalmamış.
Ha burdan kimse bana insanları yanlış yönlendiriyorsunuz demesin sadece duyduğumu aktarıyorum. İnşallah bu illetten bir an evvel kurtuluruz ve başka kimselerin canı yanmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…