Türkiye'de Korona Virüs COVID-19

bugün itibari ile modunuz ....

• Ankete Katılan
    1.185
İlaçlar etkisi kişiye göre değişiyor, bizde virüse yakalandık eşimin hafif bel ağrısı vardı ilacı içince kötü oldu hemen bıraktık bizde doğal yollarla atlattık. Tabi içip içmemek tercih meselesidir.

Evet bende duyuyorum ilaç içince kötüleşeni
Benim kv kp 60 yaş üstü geçen sene yakalandılar ilaç içince ağrılarının hafifledigini ilaç etkisini yitirince ağrılarının oksuruklerinin başladığını söylediler kimisine yarıyor kimisine yaramiyor galiba ek hastalığı olanlara iyi geliyordur yada gelmiyordur kişiden kişiye değişiyor

Haklısınız ben kimseye ilaç iç ya da içme demedim diyemem. dediğiniz gibi herkesteli etkisi bir olmuyor ama bir hemşirenin sözü aklından çıkmıyor. Bulunduğu hastanede Covid tedavisi gören kişilerin diyaliz hastası olduğunu duyunca çok şaşırdım. Hani şunu öğrenme şansımız olsa keşke ilaçları kullanalar ve kullanmayanlar nr gibi sorunlarla karşılaşıyor bilsek daha iyi mı olur acaba?
1 buçuk sene önce eşim influenza salgınından etkilendi sanırım yine bu hastalık ülkemize gelmeden 1 ay önce (gerçi o zamanlar da aslında yayılmaya başlamış ama biz bilmiyorduk henüz )enf... ile başlayan ilacı yazdı doktor. Eşime bile içmesen mi acaba çok ağır yan etkileri var dedim sadece ama eşim içmeyi tercih etti ve karışmadım sonrasına. Çok şükür iyileşti ama ilacı vücudundan atması çok uzun sürdü. şişe şişe su içmesine rağmen.

Kendi ailemden bir kac ornek verebilirim ilac icmedim hic bi sikayetim de olmadı ama sonradan en ufak bir seyde daha once olmadigim kadar kotu oldum 5 ay bitiyor hala cabuk yoruluyorum dislerim tirnaklarim.koti durumda. Doktor bagisikligimin cok dustugunu soyledi.
Annem ve babam hastane tedavisi gordu haliyle cok ilac aldilar basta kotulerdi 5. Aylari bitiyor suan toplandilar ancak annemde cok cok agir sac dokulmesi basladi. Babam hipertansiyon hastasi suan hic bir problemi.kalmadi.
Esim.ilac icmedi ne covit ne sonrasinda bir problemi olmadi vs vs
Yani degisik bu illet yaa

Çok geçmiş olsun.
Allah yardımcımız olsun.

Size özelden yazacaktım ama kapalı sanırım
Bana özelden yazabilir misiniz D diladuru

Eve kapandık biz. Sürekli kargo veya online market geliyor. Endişelendim açıkcası
Kargodan, poşetten bulaşmadığı söyleniyor. Ben yine de her ihtimale karşı bir kaç saat bekletiyorum. Sonra dış ambalajını atıp ellerimi yıkıyorum. Tedbirli yaşamaya alıştım artık zor da gelmiyor.

Bir şey soracağım. Cidden tek bir allahın kulu gelmedi, sizde tek bir adım bile atmadınız mı dışarı? Yüzeyden bulaşmaz diyorlar kargodan mı bulaştı size gerçekten? Eşinizde mi hep evdeydi?
Benim yakın bir arkadaşım geçen hafta covid geçirdi. Kendisi eve giren her şeyi yıkıyor. Evden işe,işten eve geliyor ve hiç kimse ile görüşmüyor. Alışverişleri online yapıyor. İşyerine kendi özel aracı ile gidiyor. İş yerinde sadece kendi kullandığı odasına kimseyi maskesiz sokmuyormuş, odayı da her gün havalandırıp dezenfekte ediyormuş. Çayını kahvesini, suyunu kendi evden götürüyormuş. O gün muhasebe müdürü odasına girmiş, elinde çay varmış. Maskeliymiş ama bir ara 1 dakikadan kısa bir süreliğine maskesini indirmiş, çayını içmiş, o sırada da arkadaşımla konuşmuş. Arkadaşım ise çift maske takıyormuş ve maskesini hiç indirmemiş. Adam o gün teste çağrılmış ve pozitif çıkmış. Arkadaşım ondan bulaştığını söylüyor. Benim de inanasım gelmedi, bu kadar kolay bulaşıyorsa vay halimize.

Yok tabi canım. ortada pandemi yok, dediğiniz gibi biz kendi kendimize pandomim oynuyoruz. Pandomimi destekliyoruz. Yaşasın pandomim.
"Pandomim nedir.? Yüz mimiklerini ve beden hareketlerini kullanarak içinde bulunduğu temanın anlatıldığı sözsüz tiyatro oyunu" google'dan alıntıdır.

Son düzenleme:
Günaydın sevgili dostlarım, bugün de morallerimizi yüksek tutmak ve güzel bir gün geçirmeniz dileği ile sizlere bu sabah doğan güneşi ve çiçek açmaya başlayan vişne dalları arasından doğuş anını, vişne çiçekleri, bir kırmızı gül goncası, kırmızı sarmaşık gülleri ve kedim Tarçını gönderiyorum, sevgilerimle

poşetleri atmanıza gerek olduğunu sanmıyorum. Üzerine bulaşan virüs varsa bile zaten bir süre sonra etkisiz hale geliyor. ben de poşetleri atmıyorum. Birikmiş bir sürü poşet var, geliş sırasına göre kullanıyorum, son gelene sıra gelene kadar haftalar geçmiş oluyor. Pandemiden önce de ben açıkta satılan ekmeklerden huylanırdım. Şimdi ise evde kendim yapıyorum, çok güzel oluyor.

Hayir ya imkansiz geliyor bana
Aklima tek ihtimal asansor geliyor
Kvmin apartmaninda (kv kiraci) aile apartmani hepsi pozitifler hepsi birbirine gidip geliyormus asansorle. Guya karantinadalar. Aklim cikti duyunca. Kv de asla kimseye karismaz. 7 katli bina 35 daire. 6 daire fln bu aileymis. Kim kimi bilebilirki.

Galiba 19 Mayıs haftasını da kapatacaklar
Öğleden sonra eşim işten gelince oğlumu apartmanın önüne indirip yürüteceğiz artık bu kadar zaman çocuğu evde tutamam şimdiden sıkıldı . Balkondan bakıyoruz her yer çocuk kaynıyor herkes hayatına kaldığı yerden devam ediyor bizim evde psikolojimiz bozuluyor

Biz de paket ekmeğe geçtik. 1.5 yıldır yemiyoruz neredeyse somun ekmek. Özledim de

Bu virüsün artık zıplayıp içimize girdiğine inanmaya başladım.
Ya da bir anlık dalgınlığımıza geliyor.
Mesela arabaya bindik, maskeyi indirdik, elimizi dezenfekte etmeden bir anlık dalgınlıkla burnumuza dokunuyoruz.
Ben bir kere yaptım bu dalgınlığı.
Öncesinde bir sürü asansör düğmesi, kapı koluna vs dokunmuştum
3-4 gün aklım çıktı bir şey olacak mı diye

Çok geçmiş olsun. Arkadaşım müstakil evde oturuyor ancak asansörler çok riskliymiş. Dar alan, üstelik havalanmıyor ve havalandırmaların da gereken temizliği yapılmadığı için virüsü daha beter yayıyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…