Yöresel Tarif Türkiye’nin En Geniş Mutfağı Hangisi?

Yöresel Yemekler

Türkiye’nin En Geniş Mutfağı Hangisi?

• Ankete Katılan
    73

Nevreste

Hala umudum var
Yönetici
Editor
16 Ağustos 2010
290.130
596.050
42
Yıllardır fırsat bulduğumuz her yerde tartıştığımız konular vardır türk halkı olarak. Bir masanın başında saatlerce farklı konularda farklı sonuçlar çıkaran sohbetlerde bulunuruz..

Konu yemek olduğunda da yıllardır tartışa tartışa bitiremediğimiz 2 konu vardır. Birincisi hangi yemeğin hangi mutfağa ait olduğu, ikincisi hangi yörenin mutfağının daha güzel, daha lezzetli, daha geniş olduğu. “Hemşehrim memleket neresi?” diyen insanlarız bu tartışmaların olması ve herkesin kendi bildiğini savunması normal. İçli köfte hangi yörenin,perde pilavı hangi yörenin bir türlü hangi bölgeye ait olduğunu paylaşamayız...Ama gelin bu kez bir soruyu, bir konuyu sonsuza kadar kapatalım, elimizden geldiğince objektif olarak: Türkiye’nin En Geniş Mutfağı Hangisi?

Not: A il neden yok veya B mutfağı niye yok şeklinde yorum yapmayınız lütfen, 81 ili yazsaydık bir anlamı olmazdı sonuçta:KK66:

Adana Mutfağı
Adana_kebab.jpg

Erzurum Mutfağı
b38f3d024b51b78d90621a1931ac13c1.jpg

Hatay Mutfağı
Hatay-Sofrasi.jpg

Karadeniz Mutfağı
Karadeniz-Yemekleri.jpg

Konya Mutfağı
konya-etli-ekmeği_382646.jpg

Gaziantep Mutfağı
KT-11.19.43-20.11.2011-7103051.jpg

Malatya Mutfağı
malatya-mutfagi(1).jpg

Mardin Mutfağı
Mardin-Mutfagi.jpg

Diyarbakır Mutfağı
Metro DiyarbakirBasinGezisi (3).jpg

Bursa Mutfağı
pideli_köfte.jpg

Son düzenleme:
nevoşummmmm ablam bana Gaziantep gibi geldi. Çok çeşit var diye biliyorum. Bi arkadaşım var antepli baya değişik tatları tarifleri var..
Ayy çok güzel hepsi valla :kk77:

Evet Canım Gaziantep mutfağı bir başka:KK19:Bende Gaziantep'te yaşıyorum:KK19:
Aaa gerçektenmi ablam ya ben antep mutfağının yemeklerini baya seviyorum biraz biliyordum zaten birde burda bir arkadaşım var antepli Onlada konuşurduk hep.
Çok zengin bi mutfağı var gercekten..
Ama hep et var dimi ablam yemeklerde :KK60:

Aaa gerçektenmi ablam ya ben antep mutfağının yemeklerini baya seviyorum biraz biliyordum zaten birde burda bir arkadaşım var antepli Onlada konuşurduk hep.
Çok zengin bi mutfağı var gercekten..
Ama hep et var dimi ablam yemeklerde :KK60:
Et,nohut,sebze,sarımsak,yağ,salça ve baharat ağırlıklı canım:KK45:

dunya mutfaklarını anlatan bı yemek kıtabında okumustum ...
ısmını tam hatırlayamadıgımdan yanlıs yonlendırme yapmamak adına ısım vermıyorum.
ıtalyan mutfagı, arap mutfagı ,turk mutfagı ve antep mutfagı dıye dunya mutfaklarını saymıstı tek tek
bı anteplı olarak gurur duymustum ulke mutfakları sıralamasında turkıye mutfagı olmasına ragmen antep mutfagının ekstra belırtılmesıne ...
paylasmak ıstedım :KK22:

dunya mutfaklarını anlatan bı yemek kıtabında okumustum ...
ısmını tam hatırlayamadıgımdan yanlıs yonlendırme yapmamak adına ısım vermıyorum.
ıtalyan mutfagı, arap mutfagı ,turk mutfagı ve antep mutfagı dıye dunya mutfaklarını saymıstı tek tek
bı anteplı olarak gurur duymustum ulke mutfakları sıralamasında turkıye mutfagı olmasına ragmen antep mutfagının ekstra belırtılmesıne ...
paylasmak ıstedım :KK22:
Teşekkürler paylaşım için:KK19:Sahiden Antep mutfağı bir başka:KK45::kk77:

images
Topalak
136985.jpg
Küflü peynirimiz

images
Bamya çorbamız

images
Kuzu tandırimiz
images
Saç aramiz
10361590_725319924188045_3334887570089222710_n.jpg
Düğün pilavimiz

94917_400.jpg

Dugun yemeğimiz
tirit.gif
Buda kina gecesi erkeklere ikram edilen tiritimiz :63: tek etliekmekimiz yok gi :KK11: Nevreste Nevreste

Ya ben Hatay, Antep ve Mardin mutfağı arasında kaldım. Erzurum'un cağ kebabı da süper olur. Konya'nın bamya çorbasına ne demeli. Hepsi güzel ama oyum Hatay mutfağına :)

Gazianteptir lezzetlidir damak tadımıza uygundur birde malzemeden çalmayan mutfak zaten dünyaca gurmeler tarafından tescillendi

X