Tüylerden Kurtulmak icin Zırnık Kullanan Var mı?

ben kullandım tüy dökücü kremden farkı yok kokusu kötü çimento gibi renk alıo bide

konuyu okumadan yorum yapanlar meseleyi o kadar uzatıyor ki...
ama onlarda haklı konu sayyyfalarca uzamışşş..
insan okumaya üşeniyor
ama benim bu siteye giriş sebebim olmuştu bu mesele :)

TÜYLERİ KÖKÜNDEN ALIYORUZZZ
ONDAN SONRA BUNU SÜRÜP BEKLETİYORUZZZ
NE KADAR DAYANABİLİRSEK...
SONRA KILLAR HEM AZALIYOR HEMDE GEÇ ÇIKIYOORR... :lepi:

bu sayfada bile anlatılmış ama okumayınca...
ayrıca RAUPE eğer zarar verseydi FİRDEVS0 bunu nasıl yıllarca kullanabilirdi.
ciltten cilde değişebilir böyle şeyler
bazısına tüy sarartıcı bile zarar edebiliyo.
az bi bölgede denersin eğer alerji yapmazsa bizim gibi şanslılar grubuna katılabilirsin :teytey::teytey::teytey::dance:
peki arkadaşlar kılları aldıktan sonra süren ve sonuç alan varmı[/QUOTE
BESTE ben zırnığı çok zaman önce kullandım benimkisi beyaz ve iğrenç bi kokuya sahipti ve ben tüyleri aldıktan sonra kullandım ve etkisini çok çabuk gördüm ama bacaklarıma daha çok önem verdim ve bacaklarımdaki tüyler şimdi sayıyla o kadar azaldı fakat burada okuduğum bazı yorumlar yüzünden bıraktım ve ben sürekli kullanmadığım halde azalttı ayrıca eczanelerde gül kokulu veya değişik kokulu olanları da varmış istersen en yakın bi aczaneye uğra,bende eczaneye gitmeyi düşünüyorum en azından bacaklarım için tekrar başlayabilirim

Eğerki bi araştırın çünkü ben bilmiyorum, sağlığa zararı yoksa ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM HAMAM OTUNU KULLANMANIZI..

Bu başlığa tüğleri kökünden almadan kullananlar yazıcaksa yeni bi başlık açıp uygulamamı oraya taşıyayım.

Üstteki arkadaş tüğleri aldıktan sonramı kullanmış bi belirtseydi iyi olurdu ama anlaşılan yüzeysel dökmede kullanmış, memnun kalmadığına göre..

Bu kadar ısrarıma sebep tüğ problemi olan bunca insan geziyor bu forumları yazıyor, kullanıyor vs.En önemlisi TÜĞ PROBLEMİNE ÇARE ARIYOR.Bende etki yaptıysa emin olun herkesde yapar..Benim köklerim kuvvetli çünkü..

Bu HAMAM OTUNUN AZALTICI ETKİSİ 1 önceki sayfada da yazdığım gibi kökünden alınıp sürüldüğü zaman aşikare görülüyor..Özellikle 3. seanstan sonra feci bariz..

DENEYİN GÖRÜN..
..ve lütfen yüzeysel dökülmesi için bu otu kullananlar yazmasın artık bu bölüme, çünkü o zaman faydası yok, olduğu gibi yine çıkıyor..Yada ben yeni bi başlık açayım..Yoksa böylece kaynayıp gider bu formül..İstiyorumki YARARLANILSIN..

..Tekrar belirtiyorum eğer bu şekilde kullanım karınca y.yağı gibi, lazer gibi zararsız mı zararlı mı bilmiyorum..İÇİNİZE SİNMEDİYSE araştırıp kullanın..SONRADAN BEDDUA ALMAK İSTEMEM.

BEN FAYDASINI GÖRDÜM BARİZ Bİ ŞEKİLDE 3. seanstayım henüz bi zararı oluşmadı ve 5 yıldır yüzeysel döküm için kullananlar varmış, bi zarar olmamış onlarda da. Yüzeysel ve kökten alıp deri altına sirayet etmesi farklı olabilir, bilmiyorum.
bunu da taa 7. sayfada buldum

zırnık koklatmam dıye bır laf var o buradan mı gelıyor
aynı zırnık mı kaydirigubbakcemile3
cok komıkmş şekerler,

ben de duydum bunu da pıs kokuyormus yahu denemedm,
şeyler de cok kötu tug dokucu krem onlar da berbat kokuyor hem de jıletle alımıs gıbı cıkıyorlar gerı... :1no2:

zırnığın eczanelerde gül kokulu vs. gibi hoş kokulu olanları da varmış galiba burda yazılanlara göre

zırnık hakkındaki bilgiler netten topladım :

Zırnık bir tozdur. Kilosu 15 ile 20 arası değişiyor. Tüyler alındıktan sonra ıslatılarak sürülüyor. En fazla 5 dakika bekletin. Sonra yıkayın. Fazla bekletirseniz cildinizi yakar ve yara yapar. Dediğm gibi zamanla tüylerde azalma ve incelme yapıyor. Sonra da sabrınız varsa ve devamlı kullaırsanız yok eder.

Her bölge mevzusuda sizin cesaretinize kalmış.

Zırnık beyaz renkli bir toz.

zırnık kimyasal bir maddedir. yıllar önce deri tabaklamada da bol miktarda kullanılmnaktaydı. Şu anda piyasada satılan bir çok tüy dökücü ürününde ham maddesi zırnıktır. zırnık çok pis kokar. şu anda zırnığa kokulu maddeler katmalarına rağmen yide kötü koyu alamıyor. yıllarca kullanılırsa tüylerin bir daha çıkmayacağı hakkında bir şey söyleyemem ama jilet kullanamayanlara önerilecek tek madde de zırnıktır. zırnık yüze kullanılamaz. kullanılırsa hemen tahriş eder, yara eder.yüz dışındaki bölgelere rahatlıkla kullanılır. kullanmadan önce zırnık tozunu bir kabın içine ıslayınız(elinizde bie eldiven olsun) pencere kenarında yada balkonda 4 saat kadar bekletirseniz kokusu ve yakma olasılığı yok olur. tüylerin üzerine bir eldiven ya da diş fırçasıyla sürünüz. deride fazla bırakılamaz elinizle tüyleri kontrol edin eğer tüyler dökülüyorsa bol suyla yıkayınız. deride en fazla 1-2 dakika kalabilir.

ama kullanmak cesaret ister

tüy Dökme (Şifalı Bitkilerle)
1- zırnık ıslatılarak kıl bitmemesi istenilen yere sürülmeli
2- keler yakılır külleri zeytinyağı ile merhem haline getirilerek sürülür
3- tüyler yolunduktan sonra kirpi ödü sürülür
4- incir sütü..........................50 gr
karınca yumurtası...............50 gr
deniz köpüğü.....................50 gr
afyon................................5 gr
bu maddeler turunç suyu ile mayi haline getirilir. kıllar yolunduktan sonra bir kac defa sürülür
5- kıllar yolunup kurbağa kanı sürülür
6-yarasa kanı ..........................25 gr
süt......................................25 gr
terkip yapılır kıllar yolunarak sürülür
7-kıl yerinden çıkarılarak yerine merkep sidiği sürülür.sonra merkep sidiği zırnık ile bir mayi yapılarak sürülecektir. kılların çıkmasına mani olur.
8-sönmemiş kiraç .........................150 gr
zırnık.........................................90 gr
galiye taşı...................................60 gr
pelit ağacı külü ............................60 gr
bu maddeler toz halinde bir emaye kaba konarak üzerine 3000 gr. su konur ağzı kapatılırbu şekilde eczaların kuvvetleri suya çıkması için bir kaç gün bekletilir. nihayet ateş üzerinde üçte biri kalana kadar kaynatılarak süzülür. temiz bir şişe içinde muhafaza edilir ve birazcık da güzel kokulu yağ ilave edilir. tüylerin izalesi istendiği anda bu ilaçtan sürülür
biraz araştırıp bunları buldum kaydirigubbakcemile3
anam büyücü gibi nerden bulcaz bunları!!

ben bundan 2 yıl önce falan merkep sidiği ile zırnığı karışırıtp tüylere sürünce bi daha çıkmadığını okumuştum.tabi hemen denemeye karar verdik ilk önce köyden istettik ama elimize geç ulaştığı için beklemiş çişti sanırım:)onu zırnıkla karıştırıp sürdük bi fark göremedik. ama ben pes etmedim bu kez tazesini bulduk:)hemen akşamına kullanmam lazımdı da alınacak yerim yoktu:)ben de göbeğimin bi bölümünde bacağımın çıkan kısımlarında bi de belimin küçük bi bölümünde denedim aradan bir ay geçti iki ay geçti çıkacaklar heralde diye bekliyorum ama yokk:)artk çıkmayacaklarını anladığımda 4 ay falan olmuştu.şu an belimde avuç içi kadar büyüklüğünde tüysüz bi boşluk var göbeğimin alt kısmı temiz ve alt bacaklarımda büyük büyük boşluklar var çünkü hepsini almamıştım alıp zırnıkla çiş sürdüğüm yerler de çıkmadı.hatta geçen ağdacıya gittim ne kullandın bacaklarına buralarda niye tüy yok ki dedi. şimdi tekrar eşek çişinin peşine düşücem:) çünkü epilasyonla öyle bir sene iki sene uğraşamam. tekrar uyguladıktan sonra sonuçları yazarım

selin arkadasima katiliyorum arkadaslar ben araniza yeni katildim vallahi billahi ben bu tuylerden cok sikildim ya bende iki sene falan oluyor bacagimin bir kosesinde zirnigi denedim ama affedersiniz kendi idraririmla yemin ederim ki iki senedir orada tuy cikmiyor benim bacaklar orman gibi yuzdede var sorun ama ondan sonra hic kismet olmadi ayni seyi tekrar etmek oyle olaylardan gectim ki aklima bile gelmedi artik beni seven bir insan var e de kendim icin bu tuylerden kurtulmak istiyorum kizlar eger selin esek sidigi nereden bulacagimizi yazarsan cok sevinirim ben buna cok inaniyorum kizlar inanmak degil yasadim yani hemde kendi idrarimla seline candan katiliyorum ama su var sidikte asit oldugu icin bunu hemen kullanmak gerekiyor ki etkisini gostersin eger selin bunu bulupta yaparsan ve de yaparsak bu tuyden killardasn kurtuluruz ben bulamiyorum soramiyorumda bir yere nerden bulacagimi sasirdim sorsan insanlar bir tuhaf bakar yani bu yuzden killarin cozumu bu ikili karisimda ve de bu karisimi adet doneminizden sonraki gun yapin selin bana cvp yazarsan cok mutlu olurum

şimdi anemoncum şöyle,ben o zaman da çok zor bulmuştum hatta şu an bulamıyorum çünkü zaten eşek her gün yapmazmış çişini (çok afedersiniz de başka türlü nasıl ifade ederim bilemedim).
neyse,ben onu bulamadığım için kendi idrarımla denedim dün.kullandığım zırnık griydi idrarla ikisini macun kıvamına getirdim göğsümün arasında ince ince tüyler vardı benim onları aldım sürdüm. iyice yaktı ben de yakması iyidir iyidir köreltir dedim öyle bir buçuk saat bekledim. önceden de ağrı kesici aldığım için yanmasını da pek hissetmemiş olacağım ki yıkamaya bi kaktım zırnık derime yapışmış.yeşil sabunla ovaladım yıkadım çıkarmaya çalıştım hatta en son derimden kazıdım yıkadıktan sonra soyulmuş kızarık yanık bir deri çıktı alttan:KK43::KK43: şu an böyle sakin gibi yazdığıma bakmayın hakikaten kötüyüm çünkü ezik bi yanık oldu:KK43: belki göğüs arası hassas belki zırnığı çok kattım ne yaptım bilmiyorum ama şu an tüylerden çok bu yanıklardan korkuyorum çünkü iz yapacaklar gibi:KK43: lütfen dikkatli olun deneyecekseniz lütfen zırnığı fazla katmayın deriniz ezilmesin öyle basit bişey değil.ve ben geçen defa beyaz zırnık kullanmıştım o yakmamıştı ama köreltmişti.şu an yanıklar geçsin lütfen bana dua edin iz kalmasın sonuçtan haberdar ederim sizleri yine. (hoş o kadar yanan yerden de tüy çıkarsa artık öleyim bennn) :KK43: sizler dikkatli olun bayanlar

sel arkadasimdedigin gib gogus arasi da cok hassas ince deri benimde bacagimda yaralar olmustu
ama gecti sakin korkma iz kalmaz bende gri zirnikla yaptim dedigim gibi orada hic cikmadi daha esek sutu bulsak o da kafi olur ama zor ya gecekten eminim ki esek sutunu elimize gecer gecmez yaparsak bu illetten kurtuluruz sana cok gecmis olsun dedigim gibi kafana takma iz falan kalmaz cikarirkende ilk once islat yumasamasini bekle sonra cikar anlastik haberlerini bekliyorum

mutluluk ve huzur dolu gunler dilerim

ben beyaz zırnık bulursam bi de onunla deniycem canım ilk yaptığımda kullandığım beyazdı çünkü. keşke her bi tarafıma sürseymişim de şimdi bunları çekmek zorunda kalmasaymışım.araştırıp soruşturup bulucam ben eşeğin sidiğini dur bakalım:)çok sık giremiyorum nete ama muhakkak haberdar edicem başka deneyen arkadaşlar varsa onlardan da haber bekliyorum çünkü annem koluna denemişti işe yaramadı diyor.o çok bekletmemişti eşek çişiyle zırnık iğrenç kokuyor hasta olurum diye:)ben ona bağlıyorum.of bu çare olsun artık ya artık sinirlerim harap oldu bir aydır tüylere o kadar taktım ki hergün baş ağrısıyla geziyorum

etmez mi yandı ezildi resmen.fazla katmamak lazım. bi de beyazı daha iyi çünkü kireç katıyorlarmış.işte ben ilk denediğimde beyazını kullanmıştım eşek çişiyle ama ne yara ne tahriş hiç bişey olmadı bi dahada çıkmadı. bugün tam bir hafta oldu ama yanan yer hala iltihaplı ıslak.moralim fena bozuldu üstelik 4.gün tüyler tekrar çıktı yandığım da bana kaldı sivilceler falan attı şimdi.ah ben ölsem ne güzel olur

X