Ekmekler Pideler Un-Su-Maya=Ekmek

Bugün ben bazlama yaptım 💕

Eklentiler

• 20200322_204258.jpg
    20200322_204258.jpg
    115,3 KB · Görüntüleme: 33
Misss gibi ekmek kokusu sariyor evimi bir süredir bu koku da benim zevkim oldu şu zor günlerde.Sizinde ellerinize saglik çok güzel görünüyorlar

Muhteşem görünüyor ellerinize sağlık,sanırım ekşi maya ekmeği değil,ben bir süredir ekşi maya ekmeği yapmak istiyorum ama maya hazirlamak biraz zahmetli görünüyor (izlediğim videolarda)

Şimdi bende ekşi mayalı deneyeceğim.Ama dediğiniz gibi önce ekşi mayayı yapacağım.Ve onuda aşama aşama ekleyeceğim.Aslında biraz sabır isteyen bir iş .Bakalım benim sonuç nasıl olacak..

Ben pizza tavasinda Bazlama şeklinde pişiriyorum arada fırına tokat usulü atıyorum firinda pisirdigimin üstüne yoğurt ve has has da koyuyorum tavsiye ederim çok lezzetli oluyo

Şimdi bende ekşi mayalı deneyeceğim.Ama dediğiniz gibi önce ekşi mayayı yapacağım.Ve onuda aşama aşama ekleyeceğim.Aslında biraz sabır isteyen bir iş .Bakalım benim sonuç nasıl olacak..
Ekşi maya nohuttanmi oluyordu

Takipteyim, 2 aydır ekmeği evde yapıyorum, ekşi mayalı olsa süper olacak ama ekşi mayayı olgunlaştıracak sabrım yok :)

X