Ürtiker ( Kurdeşen)

11 yaşımdan beri bende de var bazen ataklar artıyor 6-7 ay aralıksız günaşırı kabarıp anjiödem olduğumu bilirim acilde adrenalin, avil vurulup anca o günü atlatıyordum, 2 yıldır 1-2 kez tekrarladı kabarıp şişeceğimi hissettiğim anda derin derin nefes alıyorum rahatlamaya çalışıyorum inanın işe yarıyor

11 yaşımdan beri bende de var bazen ataklar artıyor 6-7 ay aralıksız günaşırı kabarıp anjiödem olduğumu bilirim acilde adrenalin, avil vurulup anca o günü atlatıyordum, 2 yıldır 1-2 kez tekrarladı kabarıp şişeceğimi hissettiğim anda derin derin nefes alıyorum rahatlamaya çalışıyorum inanın işe yarıyor

Anjioödem en kötüsü! Benim hep gözümde oluyordu. 3-4 yıldır olmuyor. Hiç bir antihistaminik etki etmiyordu. Geçene kadar 2 hafta 3 hafta bekliyordum. Siz en güzelini bulmuşsunuz, sakinleşmeye çalışmak en iyisi...

selam arkadaşlar bendede 1 yıldır var bu hastalık üniversite hastanesinde bütün tahlillerden geçtim herşeyime bakıldı ne tetikliyo diye hiçbirşeyim çıkmadı alerji teslerininde sonucunda hiçbirşeye alarjim olmadığı belirlendi şimdi iki koldan bir iğneye başlandı bu astım hastalarının kullandığı ama ürtikerdede iyi sonuçlar elde edilmiş 6 ay uygulanacak eskisi kadar kötü degilim ama bu arada yediklerimede dikkat ediyorum yürüyüş yapıyorum bakalım inşallah sonucu iyi olur...
HERKESE MRByerimseniben BENİM OĞLUM 5 YAŞINDAcoksekeriremsuYAVRUM 1 YILDAN FAZLADIR KURDEŞEN DÖKÜYO.ZATEN ALLERJIK ASTIMDI Bİ DE ÜSTÜNE BU GELDİ.YAPILAN ONCA TESTEN SORA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNDEN KAYNAKLANDIĞI ORTAYA ÇIKTI.ÜSTELİK ÇİKOLATA ALLERJİSİ DE VARMIŞ:çok üzgünüm:KOŞUP OYNADIĞI ZAMANLAR DAHA ÇOK KABARIYO.YAVRUM DÜN GECE AĞLAYARAK '' ARTIK KAŞINMAK İSTEMİYORUM NOLUR BENİ KAŞIYIN ''DİYEREK UYUDU:senağlamaÜSTELİK DR BUNUN ÇARESİ YOK DEDİ:1shok:YAVRUM KOŞSA Bİ DERT,ÇİKOLATA YESE Bİ DERT YAV ÇOCUK BU LAF GEÇMİYOKİ:sm_confused:NOLUR BU RAHATSIZLIK HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIM EDİNa.s.
arkadaşım astım hastaları için 2 koldan uygulanan iğne var hem kurdeşenede iyi geliyomuş çocuklara uygulanıyomu bilmiyorum ama doktoruna danış istersen

kızlar acil yardım. sanırm kurdeşen döküyorum. İstanbul'da devlet hastanesine gitmek ölüm! Dermotoloji doktoru tavsiyeniz var mı??

Merhabalar umarım faydam dokunur bende kronik ürtiker hastayım 2yıldır ataklarım 1-2ay sürüyor tahlillerde bişi yok 4gündür bi mucize var. Süpürge otu tohumu sabah akşam içiyorum sonuç cok iyi geldi hemde 4günde umarım yaşayinayanın bilemicei bu illet vastalıktan kurtulursunuz iyi günler

Arkadaşlar bende bu rahatsızlığı çok ağır bir sekilde geçirdim hiçbir ilaç fayda etmedi hergun hertarafim kasinip sisiyodu doktorlar bulamadi nedenini stres skntı ddiler ilaclari biraktim. Bir şifa namazi kildim arkaslar ben rabbimden bu namazla şifa buldum ne çektigimi Allah bilir bu namazi kilin arkadaslar Allah herkese sifa versin

Arkadaşlar bu hastalığı çok ağır geçirdim heryerim şisti hicbir ilaç ise yaramadi ben şifa nazmazi kildim rabbim izni ile şifa buldum sizde kilin bu temiz halis bir niyetle yaşayan bilir nette var kiliniş şekli

Arkadaşlar bu hastalığı çok ağır geçirdim heryerim şisti hicbir ilaç ise yaramadi ben şifa nazmazi kildim rabbim izni ile şifa buldum sizde kilin bu temiz halis bir niyetle yaşayan bilir nette var kiliniş şekli
bende siz gibi elim ayağım şişti ilaçlardan bir fayda göremedim şimdi bakacağım netten umarım iyi gelir

sadece bu illet hastalıktan nasıl kurtulduğumu yazmak için üye oldum, umarım birileri faydalanır. valla yaklaşık 4 buçuk 5 ay kadar çektim, tam 5 dr gezdim profesör dahil! verdikleri ilaçlar sinirli bi zombiye dönüştürdü, kilo aldım hayattan bezdim! yok dedim bu böyle olmıcak, ilaçları bıraktım, vücudumda onlarca kabarcıkla gecelerce ağladım, kaşınmaktan uykularım harap oldu, asosyal oldum evden çıkmadım ama bu esnada ciddi araştırmalar yaptım size yaptıklarımı sıralıyorum
1) günde 3 sefer 1 çay kaşığı karbonat ile karbonatlı su
2) b vitamini d vitamini
3) kefir
4) ve en önemlisi enginar suyu
enginar suyu aktarlarda satılıyor. kurdeşenin sebeblerinden birinin karaciğer kirlenmesi olduğunu öğrendim, alkol kullanmıyorum ama hamilelikten dolayı çok hızlı kilo alıp vermiştim, hamilelikte kullandığım demir hapını doğumdan sonra da aylarca kullanmıştım saçlarım dökülmesin diye. sonradan öğrendim ki bunlar hep birleşip karaciğerimi mahvetmiş! elleri duaları şifalı hocalar vardır duymuşsunuzdur! komik gelir hatta belki ama çaresizdim umut bağladım buldum buluşturdum sordurdum o söylemiş enginar suyunu! günde 3 4 çorba kaşığı enginar suyunu 1 bardak suya karıştırdım içtim. inanın 2 hafta kadar sonra lezyonlarımda azalmalar başladı yaklaşık 1 1buçuk ay sonra günde 3 4 tane ancak çıktı ve akabinde son buldu! yemin etmiştim kurtulursam her yere üye olup yazıcam diye ?? allah şifa versin çekmeyen bilemez umarım bu hastalıktan müzdarip herkese de şifa olur!!!

Bende de var kronik ürtiker aşırı kasintilarim ve ataklarım oluyor ve aşırı üzülüyorum inşallah denicem

Bende de kronik ürtiker var. Kasım 2012'den beri çekiyorum. İlk 3 sene ilaçlı tedavi uyguladı doktorum. Geçmeyince xolair adı verilen aşıya başlattı her iki koldan. Raporlu alıyorum hem de o ilaçları. Tek kuruş para vermiyorum o aşılara. Onlar beni inanılmaz rahattı. Önceleri 4 haftada bir oluyordum, sonra arası uzadı. Doktorum kaşındıkça ara gel o zaman yapalım diyordu, öylece şimdilik 8-9 haftaya kadar uzadı süresi. İnşallah zamanla tamamen biter.

Şimdi beni tedirgin eden bir durum var. Ben bu hastalıktan sonra ilk kez gebe kaldım. Nasıl bir yol izleyeceğimi tam bilemiyorum. Doktorum gebelikte bir zararı görülmedi, hatta bir hastam vardı, gebe olduğunu öğrenince aldırmayı düşündü, aşıyı zaten bırakmayacağım diye. Ben engel oldum, biraz bekle, düşecekse kendi düşsün. Hiçbir şey olmayabilir. Gerçekten de kadın bebeğini sağ salim doğurmuş. Tedaviyi de hiç bırakmamış.

Gel gelelim acaba emzirmeye engel bir durumu var mı? Aşıyı olup da bebeğini emziren kimseyi tanımıyorum da. Belki burada denk gelirim dedim.

ben senelerdir çekiyorum bu lanet şeyi..yok arkadaşlar testler bilmem neler,aylık iğneler oldum neler neler..askeri hastane,üniversite,devlet hastanesi,izmir,antalya yok bulamadım çaresini..senelerdir AERİUS diye bi ilaç kullanıyorum günde 1 tane kullanılıyor ama ben kaşıntı başladığında içiyorum yarım saate bişeyim kalmıyor tek çözümüm bu benim yıllardır,bittikçe yazdırıyorum..ama bi arkadaşın dediği gibi o soğuk suyla iyileşen biriyle konuştum o da öyle kurtuldum dedi habersizce soğuk su dökmüş eşi..bilmiyorum.. bi de denize girince tüm vücudum kabarıyo siz de de öyle oluyor mu?
Merhaba ürtikeriniz geçtimi acaba?

Merhaba bendede tam tersi denize girip guneslenince heryerim kabarıyor her yaz tatili işkence gibi yıllardır her tatilde mutlaka hastanede yatıp serum iğne vurunuyirum .şimdi bitane daha prof gittim akdeniz üniversitesi anlattim herseyi resimde gösterdim güneş alerjisi olsa ellerinde yüzünde heryerinde olması lazım dedi .tam tedavi için güneşte hiç korunmadan otur alerji olur olmaz gel hemen ordan parca alıp tahlile yollicam kanda bişey çıkmaz dedi. Bi türlü denize gidemedim .zaten bilerekde kendi kendimi nasıl kasindirayim ödüm kopuyor. Öyle nalet bişey allahım düşmanıma vermesin hepimize geçmiş olsun

Merhaba bendede tam tersi denize girip guneslenince heryerim kabarıyor her yaz tatili işkence gibi yıllardır her tatilde mutlaka hastanede yatıp serum iğne vurunuyirum .şimdi bitane daha prof gittim akdeniz üniversitesi anlattim herseyi resimde gösterdim güneş alerjisi olsa ellerinde yüzünde heryerinde olması lazım dedi .tam tedavi için güneşte hiç korunmadan otur alerji olur olmaz gel hemen ordan parca alıp tahlile yollicam kanda bişey çıkmaz dedi. Bi türlü denize gidemedim .zaten bilerekde kendi kendimi nasıl kasindirayim ödüm kopuyor. Öyle nalet bişey allahım düşmanıma vermesin hepimize geçmiş olsun
Merhaba mesajınızın üstünden epey geçmiş ancak bende sizinle aynı durumu yaşıyorum son 3-4 yıldır denize girdiğimde güneşlenmesem bile yüzüm hariç kollarım ve bacaklarım kabarıyor kaşınıyor sanki minik minik iğneler batıyor gibi oluyor bir gün içerisinde de hiç bir şey kullanmadan kayboluyor. Ancak bu sene daha mayıs ayında güneşe çıkınca kollarımda bu şeylerden çıkmaya başladı sadece kollarımda var ve çok kaşınıyor siz bir doktora gittiniz mi acaba?

X