Üstümdeki bahtsizligi nasıl yok edebilirim

Azimle hayatım bu kadar kötü derseniz iyi olsa da fark edemezsiniz.

Anladığım kadarıyla çalışmıyorsunuz, vaktiniz evde geçiyor, maddi sıkıntınız sağlık sorununuz yoksa her şey yolunda demektir bence. Bir işe giriştiniz de paranız mı battı, yurt dışına çıkacaktınız da pasaportunu mu kayboldu son anda? Aksilik budur bence.. Onun dışında bakış açınızı değiştirin.

Okuyun izleyin sohbet konusu bulursunuz, kendiniz bulamıyorsanız karşı tarafı konuşturacak sorular sorun. Güleryüzlü olun negatif olmayın antipatik olmak istemiyorsanız.
Evet yuzbine yakın bütün paramız battı eşimin bitmeyen borçları yüzünden elde avucta ne var ne yok saattik kimsenin haberi olmasın diye de söylemedik farkedilince ben kötü oldum

Merhaba hanımlar ben çok soğuk içe kapanık biriyim ve ayrıca kendimi hep kötü hissediyorum çok kötü gerçekçi rüyalar görüyorum aklıma kötü bir şey gelse birkaç güne kalmaz başıma geliyor ne plan yapsam elimde patlıyor etrafımdaki insanlarla iletişim kurmakta sıkıntı yaşıyorum üç yıldır evliyim ama eşimle de sohbet açamıyorum ve böyle kendimi çok kötü hissediyorum ve ne yapsam elimde patlıyor Parana biriktirecem o para mutlaka bişey çıkıyor ve gidiyor bir yere mi gitmek istiyorum mutlaka bir aksilikler çıkıyor yani işim gücüm hiç rast gitmiyor bunu tersine nasıl çevire bilirim bu bahtsız liktan şanszliktan nasıl kurtulabilirim
Evinizi sirkeli suyla temizleyip, Kuran'dan sureler açın youtubedan. Mutfağınızda bozuk birşey veya evinizde yırtık eski birşey varsa çöpe atın. Soğukluk ve içe kapanıklık karakteriniz onu değiştiremezsiniz. Ama gün içinde sevdiğiniz şeyleri yaparak ( kahve içmek, dizi izlemek, kitap okumak vb) daha enerjik olabilirsiniz.

Merhaba hanımlar ben çok soğuk içe kapanık biriyim ve ayrıca kendimi hep kötü hissediyorum çok kötü gerçekçi rüyalar görüyorum aklıma kötü bir şey gelse birkaç güne kalmaz başıma geliyor ne plan yapsam elimde patlıyor etrafımdaki insanlarla iletişim kurmakta sıkıntı yaşıyorum üç yıldır evliyim ama eşimle de sohbet açamıyorum ve böyle kendimi çok kötü hissediyorum ve ne yapsam elimde patlıyor Parana biriktirecem o para mutlaka bişey çıkıyor ve gidiyor bir yere mi gitmek istiyorum mutlaka bir aksilikler çıkıyor yani işim gücüm hiç rast gitmiyor bunu tersine nasıl çevire bilirim bu bahtsız liktan şanszliktan nasıl kurtulabilirim
Her insanın inişli çıkışlı günleri oluyor. Geldi mi üst üste gelir zaten kendinizi iyi hissettirecek şeylerle uğraşın. Yoga yapın demiyorum ama :KK70: Mesela ben seyahata çıktığımda inanılmaz iyi hissediyorum. Hava şartları uygun değilse eve seramik hamuru aldım bu sıra onunla uğraşıyorum. Bahtsızlık, uğursuzluk kelimelerini kullanmam ben hayatımda. Olacak bunlarda kötü düşünmemeye çalışın.

Uzerlik yakin evde gezdirin 3 kez uzerinden atlayin.
Sabah evinize yakin camii nin imamiyla camiiye gidin anahtarla camiinin kapisini siz acin.
Sabah ezaniyla uyanin yattiginiz carsafi balkondan silkeleyin, kendinize dua edin.
Kursun dokturun kalani evin esigine dokun
Evi sirkeli su ile silip havalandirin ozellikle diskapi esigini.
Bunlar duyduklarim ama bence iyi dusunun iyi olsun 🙏🏻

Uzerlik yakin evde gezdirin 3 kez uzerinden atlayin.
Sabah evinize yakin camii nin imamiyla camiiye gidin anahtarla camiinin kapisini siz acin.
Sabah ezaniyla uyanin yattiginiz carsafi balkondan silkeleyin, kendinize dua edin.
Kursun dokturun kalani evin esigine dokun
Evi sirkeli su ile silip havalandirin ozellikle diskapi esigini.
Bunlar duyduklarim ama bence iyi dusunun iyi olsun 🙏🏻
Çok teşekkür ederim yapacağım bunlari

Çekim yasası… the secret oku veya izle, YouTube kanalları izle, Tuncay Yeşilpınar meditasyonları yap bak bakalım birkaç aya nasıl parıl parıl parlıyorsun

Evet biraz karamsarim ve kuruntulu biriyim
Evet hep mutsuzum🙂😃
İyi de mutsuz,kutuntulu,karamsar insani kim niye sosyal çevresinde istesin ki? Ben de istemem çünkü enerjimi emiyorlar bir yandan
Birde şöyle bir durumda etrafımdaki herkesle sorun yaşıyorum yani durup dururken bişey yapmıyorum ama karşımdaki insan illaki beni antipatik buluyor
Bence kendinizi tanıyın ve degistirmeye çalışın. Ev hanimiymissiniz bütçeniz belki terapiste yetmez ama devlet hastnesi psikiyatrine gidin,belki de vücudunuzda bir vitamin eksiktir ondan bu kadar karamsarsinizdir,ilaç falan verir,iyi gelebilir.
Onun dışında kişisel gelişim ile ilgili psikologların yazdığı kitaplari okuyabilirsiniz. Bütçeniz yoksa kitabın adını yazın,PDF indir diyin elbet bir şekilde telefona indirmeyi başarırsınız.
YouTube'dan psikologların karamsarlık kuruntu depresyon hakkında videolarını izleyin, onların önerdiği kitapları okuyun, temzlik yaparken konuyla ilgili podcastlar dinleyin... Madem memnun degilsiniz kendinizi değiştirmeye çalışın

İyi de mutsuz,kutuntulu,karamsar insani kim niye sosyal çevresinde istesin ki? Ben de istemem çünkü enerjimi emiyorlar bir yandan

Bence kendinizi tanıyın ve degistirmeye çalışın. Ev hanimiymissiniz bütçeniz belki terapiste yetmez ama devlet hastnesi psikiyatrine gidin,belki de vücudunuzda bir vitamin eksiktir ondan bu kadar karamsarsinizdir,ilaç falan verir,iyi gelebilir.
Onun dışında kişisel gelişim ile ilgili psikologların yazdığı kitaplari okuyabilirsiniz. Bütçeniz yoksa kitabın adını yazın,PDF indir diyin elbet bir şekilde telefona indirmeyi başarırsınız.
YouTube'dan psikologların karamsarlık kuruntu depresyon hakkında videolarını izleyin, onların önerdiği kitapları okuyun, temzlik yaparken konuyla ilgili podcastlar dinleyin... Madem memnun degilsiniz kendinizi değiştirmeye çalışın
Çok teşekkür ederim yorumunuz için yapacağım

Evlendiğine göre o kadar da bahtsız değilsin.bir kısmımız onu da bulamıyor. Bu arada arkadaşın dediği gelecek misafiriniz var. Buralarda insanlar boyuna evlenemedim, bir kapımı çalan yok diye konular açıyor.siz misafiri, eşi bulmuşsunuz camlar kirleniyor diye bahtsızım diyorsunuz.millet de diyor ki keşke gelenim gidenim, ailem olsa da temizlik yapmanın bir anlamı olsa.şımarıksınız.siz de şanssızsanız artık.

Evlendiğine göre o kadar da bahtsız değilsin.bir kısmımız onu da bulamıyor. Bu arada arkadaşın dediği gelecek misafiriniz var. Buralarda insanlar boyuna evlenemedim, bir kapımı çalan yok diye konular açıyor.siz misafiri, eşi bulmuşsunuz camlar kirleniyor diye bahtsızım diyorsunuz.millet de diyor ki keşke gelenim gidenim, ailem olsa da temizlik yapmanın bir anlamı olsa.şımarıksınız.siz de şanssızsanız artık.
Her insanın derdi evlenmek olmayabilir

Her insanın derdi evlenmek olmayabilir
Benim de derdim evlenmek değil ama elimizdekiyle yetinmeyi bilmek zorundayız.bir insan dünyada ne isteyebilir ki en fazla? Eş, dost, yalnız kalmamak.ne olabilir ki ? Arada benim gibi marjinaller çıkar ama biz bile zamanla kendimize yetecek kadar kişiyle idare etmeyi öğreniyoruz.toplum yapısı maalesef maceralı ilişkilere izin vermiyor.

Ben cam olayını örnek verdim düzgün okusanız misafir dedgim kaynım ve eltim misafir haftada bir gelir bunlar gece gündüz bizdeler eş buldum ama beni boyuna aldatıyor aile demişsiniz eşimin ailesi yanında ama benim ailemden biri geldiğinde evde mutlaka kaynanam bı kavga çıkarır bu mu simariklik hanimefendi

Ben cam olayını örnek verdim düzgün okusanız misafir dedgim kaynım ve eltim misafir haftada bir gelir bunlar gece gündüz bizdeler eş buldum ama beni boyuna aldatıyor aile demişsiniz eşimin ailesi yanında ama benim ailemden biri geldiğinde evde mutlaka kaynanam bı kavga çıkarır bu mu simariklik hanimefendi
Ne bileyim anlatmadan ?

Bir defter tutun. O deftere hergün size iyi gelen veya sahip olduğunuz iyi bir özellik veya karşılaştığınız iyi bir olayı yazın. Hatta mümkünse 3 tane yazın. Yani iyi bir şey olsun daha doğrusu şükür edebileceğiniz bir şey olsun. Örneğin,
Bugün güzel bir kahvaltı yaptım.
Bugün uykumu aldım, sağlıklıyım.
Bugün sevdiğim bir insan yanımdaydı.
Bugün neşeli bir olay yaşadım gibi gibi...
Bunlar çok basit cümleler olsa da zamanla sizi geliştirecek ve hayatınızdaki güzel şeylere odaklanmanızı sağlayacak.
bir de sosyal medyada kendinizi başkaları ile kıyaslıyorsanız yapmayın. Kıyaslamanın ucu bucağı yok.

Bir defter tutun. O deftere hergün size iyi gelen veya sahip olduğunuz iyi bir özellik veya karşılaştığınız iyi bir olayı yazın. Hatta mümkünse 3 tane yazın. Yani iyi bir şey olsun daha doğrusu şükür edebileceğiniz bir şey olsun. Örneğin,
Bugün güzel bir kahvaltı yaptım.
Bugün uykumu aldım, sağlıklıyım.
Bugün sevdiğim bir insan yanımdaydı.
Bugün neşeli bir olay yaşadım gibi gibi...

Bunlar çok basit cümleler olsa da zamanla sizi geliştirecek ve hayatınızdaki güzel şeylere odaklanmanızı sağlayacak.
bir de sosyal medyada kendinizi başkaları ile kıyaslıyorsanız yapmayın. Kıyaslamanın ucu bucağı yok.
Kullandığım hiçbir sosyal medya uygulaması yok birtek kadinlar kulübü 😃

X