Uterus arkuat rahim kalp Şeklinde

Benimde siziki gibiydi 1 cm doktor sana bırakıyorum ameliyat olda demem olmada demem dedi maalesef 11 haftalık bir düşüğüm var onun sebep olabileceği söyledindi bende ameliyat oldum işinin ehli bir doktor bulup görüşmenizi öneririm
Hadi ya :KK43: nerde oldunuz ameliyatı doktorunuz kimdi

Doktorunu değiştir canım benimde bir sene bulamadılar iyi bir doktor sorunu buldu rahim girişinde çeltik var dedi senin gibi tüp bebek bile tutmaz bu şekilde alalım doğal yoldan altı ay içinde olur inşallah dedi olalı 15 gün oldu adet oldum kontrole gidicem
Bakalım canım degistircem bende nerde ameliyat oldun peki doktorun kimdi memnun kaldın mı

Benimde siziki gibiydi 1 cm doktor sana bırakıyorum ameliyat olda demem olmada demem dedi maalesef 11 haftalık bir düşüğüm var onun sebep olabileceği söyledindi bende ameliyat oldum işinin ehli bir doktor bulup görüşmenizi öneririm
Geçmiş olsun canım
Ucunda az da olsa septum varsa herzaman risk vardir
Bn iki kez oldum tam kesememisler
Yada sonradan tekrar mı buyudu bilmiyom

İlk perdeyi ben ankarada olmustum zekai Tahir kadin hastaliklari hastanesi vardi . hem laporoskopi hem histeroskopi yapildi orda.Sonradan tasinmis dediler şehir hastanesine
Suan zonguldakda yaşıyorum arastirma hastanesinde oldum ikincisini

Geçmiş olsun canım
Ucunda az da olsa septum varsa herzaman risk vardir
Bn iki kez oldum tam kesememisler
Yada sonradan tekrar mı buyudu bilmiyom
Bir arkadaşımdada aynı sağlık sorunu vardı onun tekrar büyüdü işinin ehli bir doktorda ameliyat olmustu

• Beğen
Reactions: As6
Bakalım canım degistircem bende nerde ameliyat oldun peki doktorun kimdi memnun kaldın mı
Osman balcı konya çok memnun kaldım ameliyattan hiç korkma zaten anestezi ile yapıyorlar aynı gün eve taburcu olabiliyorsun ben ankaraya dönmüştüm birkaç gün kanaman oluyor sonra hiç olmamışlar gibi hayatına devam ediyorsun

Merhaba bu ameliyatı çocuk icinmi olmuştunuz yararı oldumu
Şöyle anlatayım benim bir düşüğüm var 11 haftalık bunun sebebi araştırlırken rahim incelemesinde ortaya çıktı doktor sebep bu olabilir de olmayabilirde dedi kendim araştırdığımda rahimde perde gebelik oluşmasına engel olabiliyor bebek oluşursa ilk aylarda düşük olabiliyor veya erken doğuma sebep olabiliyor yazıyordu makalelerde farklı doktorlara danıştım çok büyük olmadığı için ameliyat olup olmamayı bana bıraktılar ama ben tekrar aynı şeklerin yaşanmasından korktuğum için önümdeki bir engeli kaldırmak istedim ameliyat oldum ameliyattan 8 ay sonra hamile kaldım 3 ay psiklojik olarak dinlenme molasıydı bizim için yani 5. Denemeden sonra hamile kaldım hemen sonrada kalanlar var rabbim bana bu zamanda nasip etti

Hemen çocugun olmaz tüp bebeğe git diyenlere o kadar kızıyorum ki. Sadece rahimde alan biraz daraldıgı için erken doğum riski oldugunu biliyorum oda illa başınıza gelecek diye bişey yok. Hamile kalmaya engel değil demişti bana doktorum korkma erken doğumda yapmazsın bu sadece ihtimal ben mecburen bilgilendiriyorum demişti. Boş yere korkmayın güvenemediyseniz üniversite hastanelerinden birinde bir profa görünün daha net bilgi alırısnız

Hemen çocugun olmaz tüp bebeğe git diyenlere o kadar kızıyorum ki. Sadece rahimde alan biraz daraldıgı için erken doğum riski oldugunu biliyorum oda illa başınıza gelecek diye bişey yok. Hamile kalmaya engel değil demişti bana doktorum korkma erken doğumda yapmazsın bu sadece ihtimal ben mecburen bilgilendiriyorum demişti. Boş yere korkmayın güvenemediyseniz üniversite hastanelerinden birinde bir profa görünün daha net bilgi alırısnız
Çok teşekkür ederim inanın o kadar zor ki, ilk polikistik over olduğumu öğrendim şok oldum alıştım sonra yumurta tembelliği dediler alıştım sonra tüpler kapalı dediler 1 sene sonra aslında kapalı olmadığını öğrendim, şimdide kalp şeklinde rahim ona alışmaya çalışıyorum ALLAH yardımcımız olsun, RABBIM kolaylıkla isteyen herkese nasip etsin (Amin)

Çok teşekkür ederim inanın o kadar zor ki, ilk polikistik over olduğumu öğrendim şok oldum alıştım sonra yumurta tembelliği dediler alıştım sonra tüpler kapalı dediler 1 sene sonra aslında kapalı olmadığını öğrendim, şimdide kalp şeklinde rahim ona alışmaya çalışıyorum ALLAH yardımcımız olsun, RABBIM kolaylıkla isteyen herkese nasip etsin (Amin)
Amin canım hiç moralini bozma sen rabbim ol dediğinde olur merak etme ne imkansız denilenlerin evladını kucağına aldığını gördük🙏

Çok psikolojim bozuldu
Sende psikolojini bozma herkesin başına gelebilecek birsey bu
Ihmal etme tedavi olupda hamile kalan Çok karamsar olma cnm
Rahim filminiz varmı rahimde ki kalp şekli derinmiydi 8 aya kadar geldiyse genelde yer daraldgı için su patlıyo ver erken doğum basliyo diye biliyorum,bu haftada ölmesni hc duymadm ya da erken haftalarda gelisemeyip düşuk oluyo başka bı sebeb bulamadılarmi benimde rahim kalp şeklinde 12 haftalık hamileyim öncesinde farkedildi ama derin degil dediler ameliyat falan olsammi diye düşünürken hamile kaldm

• Beğen
Reactions: As6
Her ay yeni birseyle karşılaşıyorum, doktorum rahmin üst kısmında çentik var dedi, rahim filmi in raporunda da hafif arkuat uterus yazıyormus zaten, bu durumda olanlar varmı ne gibi Bi yol izlediniz acaba, doktoruma sordum ameliyatla çözülmezmi dedim. hayır dedi, aşılama ve tüp bebek deneyin dedi normal yolla imkansız dedi, ne yapmam gerekiyo acaba 😔😔
Ben ilk hamileligimde ogrenmistim ikiz gebelikti 11 haftalik ilk bebegimi kanamamdan oturu kaybettim oglum saglikli bi sekilde 37+4 de dunyaya geldi hamileligim drlar sayesinde cok sıkintili gecmisti benim oncelikle hamile kalmama engel olmadi erken dogacak bebek kucuk olacak dedi drlar tombik bi oglum oldu oncelikle stres yapmayin kendinize drlarda sadece ithimaller esliginde konusuyor

X