Uyumadan ne yedirmeli ve başka bir soru daha

Minimidimaksi

Guru
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2016
359
158
Merhaba arkadaşlar. Konunun yeri burası olmayabilir ama lütfen bir müddet burda kalsın. Allah izin verirse yaklaşık 20 gün sonra kızım 1 yaşına girecek inşallah(çoookkk şükür). Ve geceleri ayrı markaların kaşık mamalarını denememe rağmen yemedi. Devam sütü ile uyuyor. 1 yaşından sonra daha tok tutan hangi besini vermeliyim. Siz ne veriyorsunuz. Sütü nasıl sevdirebilirim. Birde alakasız ama eşime de kızımın doğum gününde ilk babalık günü olduğu için hediye almak istiyorum. Biliyorum babalar günü var ama o gün eşimi şaşırtmak ve mutlu etmek istiyorum. Ne alabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

bence gece yemek yemeye alıştırmayın. devam sütü kafidir.
hele o iğrenç kaşık mamalarından tamamen uzak durun.
bizim kendi hayvanlarımız var ama oğlum içemedi o sütü. doğal süte yarı yarıya su koyarak verin bakalım. bizim sıpa içmedi hazır süt verdim lıkır lıkır içti. sonra yavaş yavaş alıştı doğal süte.

bence gece yemek yemeye alıştırmayın. devam sütü kafidir.
hele o iğrenç kaşık mamalarından tamamen uzak durun.
bizim kendi hayvanlarımız var ama oğlum içemedi o sütü. doğal süte yarı yarıya su koyarak verin bakalım. bizim sıpa içmedi hazır süt verdim lıkır lıkır içti. sonra yavaş yavaş alıştı doğal süte.
Devam sütü pek tok tutmuyor. O yüzden gece uyanıyor ve tekrar devam sütü veriyorum. Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

gece beslenmesine gerek yok ama iki yaşına kadar genelde çocuklar çabuk acıkıyor bence iyi yedirin daha sonra devam sütünü verin yatırın uyanmayabilir çünkü gece beslenmeyi önermiyor doktorlar

İyi de ben 8aylık olduğundan beri kızıma akşam 7-8 civarı yemek yedirip uyutuyorum. Sizinki artık büyük bebek şu kaşık mamalarına falan ne gerek var yedirmeyin üstünde organik yazanlar bile gdo'lu.

İyi de ben 8aylık olduğundan beri kızıma akşam 7-8 civarı yemek yedirip uyutuyorum. Sizinki artık büyük bebek şu kaşık mamalarına falan ne gerek var yedirmeyin üstünde organik yazanlar bile gdo'lu.
Ne güzel sizinki acıkmıyor demek ki. Kaşık maması vermiyorum zaten. Devam sütü veriyorum.

Merhaba arkadaşlar. Konunun yeri burası olmayabilir ama lütfen bir müddet burda kalsın. Allah izin verirse yaklaşık 20 gün sonra kızım 1 yaşına girecek inşallah(çoookkk şükür). Ve geceleri ayrı markaların kaşık mamalarını denememe rağmen yemedi. Devam sütü ile uyuyor. 1 yaşından sonra daha tok tutan hangi besini vermeliyim. Siz ne veriyorsunuz. Sütü nasıl sevdirebilirim. Birde alakasız ama eşime de kızımın doğum gününde ilk babalık günü olduğu için hediye almak istiyorum. Biliyorum babalar günü var ama o gün eşimi şaşırtmak ve mutlu etmek istiyorum. Ne alabilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

benim oğlum da 2 yaşında gece sütünü içer uyur. 1 yaşında mamayı kestim. zaten 1 yaşından sonra bebeklerin gece beslenmesi iyi değil benim bildiğim kilo yapıyor.
devam sütü yerine normal süt verin yatırın gece uyanırsa da su içirin.

süt ve meyve yedirirdim alışkanlık kaldı çocukta, 5 yaşına geldi hala yatmadan 1 muzla bir bardak süt içiyor yoksa uyuyamıyor, çok kötü bir alışkanlık kazandırdım yani çocuğa...
bence sütle devam edin gece acıkmaları derin uyku alışkanlığı kazanmamasındandır, açkaldığından değil.

Aslında yatmadan mama vermek iyi değil ama vermek istiyorsanız kaşık maması vermeyin bence.sutten ya da sudan tahıl unuyla muhallebi yapın ,sütle yaptıysanız balla,suyla yaptıysanız pekmezle tatlandırın.

X