Uzak İlişki-Evlilik-Nasıl davranmalıyım

Benim de ilişkim uzun mesafe. Buluşamamak cok zor. 3,5 ay oldu görüşmüyoruz zaten haftasonu yasagi var. Haftaici de çalışıyoruz. Az önce konuştuk olmadi diğer ay yani nisan buluşuruz diyor. Tamam yapacak bir şey yok yasak devam edecek belki de ama ne bilim bozuluyorum. Evlilik hazirligindayiz ama başlayamadik tanişmaya bile gelemedi daha her şey erteleniyor. Ama işte sevgi var ortada. Değeceğine inaniyorsan sabretmek gerekiyor.

Bu kadar az görüştüğünüz biriyle nasıl oldu da nişanlanabildiniz ve evlenmeyi düşünüyorsunuz hayret bir şey cidden.

bizimde uzun süreli bir uzak mesafemiz olmuştu ama 2 ayda bir mutlaka 3 4 gün görüşmeye çalışırdık o zamanki yok durumuyla.
bence yapamıyorum, dayanamıyorumu bir kenara bırakıp. biraz daha görüşüp tanışın düğünü nikahı öne çekeceğinize erteleyin

Valla cesursunuz tebrik ediyorum sizi . Ama bilemedim cahil cesareti mi değil mi ...
İçinizde azıcık bir şüphe varsa yok yakınken dönün .

Biz eşimle ayrı ülkelerdeydik yani uzak ilişki yaşadık ama bir birimizi 10 ay görmediğimiz olmadı. Eşim iki maaş harcasa da geliyordu muhakkak. Türkiye içinde gidip gelmek kesinlikle zor değil. Adetlere gelince de önceden anlaştık. Bizim düğün bizim adetlere göre oldu, burdakı düğün de buranın adetlerine göre. Alınacak şeylerin fotolarını atıyorlardı ben de birini beğeniyordum. Aileler seçimlerimize çok karışmadı. Düğün yüzünden hiç sorun çıkmadı yani. Sizin düğüne geldikte ise siz düğünü uzatmalı, onlar acele etmeli. Bizde bir laf var. Kız evi, naz evi. Yani kız taraf naz eder. Sizde aksine olmuş. Yaza erteliyorlarsa ben olsam son bahara ertelerdim, onlar endişelensin 😏

Merhaba arkadaşlar
Çok bunalmış sıkılmış durumdayım.
Nişanlımla üniversitede tanıştım. Tanıştıktan bir kaç ay sonra mezun oldu. Askerlik vs derken biz hiç görüşemedik. 3 yıl oldu ve bu 3 yıl içerisinde onu 10 ay hiç görmediğim de oldu. Yanyana en fazla 4 gün görebildim. Askerlik bitsin daha çok görüşeceğiz dedi askerlik bitti gene görüşemedik. Mesleğimi elime alayım daha çok görüşeceğiz dedi ve gene görüşemedik. Nişanlanalım daha çok görüşeceğiz dedi ve gene görüşemedik. 6 aydır nişanlıyız ve ben onu 6 ayda toplam 3 gün gördüm. Tamam pandemi var haftasonu yasağı var farklı şehirlerdeyiz evet bu süreçte zor gidip gelmek ama artık katlanamıyorum. Mobilya beyaz eşya perde halı her şeyi Wp den seçtim. Bu yaşadığım nişanlılık değil çok yoruldum. Artık zoruma gidiyor beklemek sabrım kalmadı. Yaza düğün yapacaktık fakat pandemi olunca nişanlımla düşündük ve nisan ayında bi nikah yapalım düğün olmasın dedik. Ailesi düğünsüz nasıl olur bilmem ne çok mirin kırın ettiler. Yazdan daha erken olmasını istememizin diğer sebebi de görüşemiyor olmamız. 1 ay kaldı istediğimiz tarihe. Daha ortada bir şey yok. Ailesi yazın yapın diyorlar ama ben dayanamıyorum bu mesafeye. Mesafeden kaynaklı tartışmalarımız oluyor bu da ilişkimizi kötü etkiliyor. Benim ailem bir şeye karışmıyor neyi nasıl istiyorsan diyorlar. Ama Kayınvalidemler karşısında ezilip büzülüp onları istediğimiz şeye ikna etmek zoruma gidiyor. Çok rahatlar.
Böyle uzak mesafe yaşayan bununla nasıl baş ettiler. Lütfen bir fikir verin ne yapmalıyım psikolojim bozulmuş durumda. O kadar büyük bir boşluktayım ki. KKayınvalidemler ve nişanlım iyi insanlar ama kültür farkı gelenekler falan derken ayrı düştüğümüz konular oluyor ama hiçbir zaman bir şey demiyoruz. Her şeyde onlara göre hareket ettik. Bize "sizin memlekette nasıl ya da sizin bir geleneğimiz var mı" gibi hiçbir soru sorulmuyor. Belki akıllarına gelmiyor bilmiyorum ama hep onların istekleri arzularına göre hareket etmek beni çok yordu.
Mesafe yoruyor ilişkiler yoruyor bazen dönüp kendime bakıyorum sadece yorgunluk var üstümde.
Ne yapmam lazım nasıl davranmalıyım
7 aydır ilişkim var başka şehirlerde yaşıyoruz ben bile sizin 3 yılda gördüğünüzden çok daha fazla gördüm sevgilimi. hiç bir şey yapamadıysak ikimizin yaşadığı şehirlerin tam ortasında buluştuk bir iki günlüğüne. birbirimizi kırarsak uzaktan toplamak zor olur diye kötü söz söylememeye özen gösterdik görüşemediğimiz zamanlarda ve bol bol görüntülü görüşüp birbirimizle sohbet ettik. işiniz gerçekten zor. öncelikle siz henüz evlendiğiniz adamı bence tanımıyorsunuz bile. nikahınız olup da o zar zor tek başınıza seçtiğiniz eşyalarla dolu eve girince anlayacaksınız. sevgiliyi 10 ay görmemek çok zor ben olsam dayanamazdım. yani insan 1 gün bile olsa görmek öpmek sarılmak birlikte bir şeyler yapmak ister. yalnızlığınızı ancak tahmin edebilirim. isteklerinizi de karşı tarafa göre şekillendirmeniz sizi yormuş olmalı. bence nişanlınızla bunu bir konuşun. iki taraftan biri bir iki gün izin alıp diğerini görmeye gidebilir diye düşünüyorum. konuşup bu yorgunluğu en azından paylaşabilirsiniz.

Valla eş adayınızın ailesi ile diyalogu ve bunu size nasıl yansıttıgı çok önemli. Daha evlenmeden bu tarz gerilimlere girilen ilişkiler sittin sene düzelmez.

Bence taraflar bir araya gelmeden evliliği gündeme almamalılar. Olmaz yani. Biz de uzak mesafe ilişkisi içindeyiz. Ama daha evlilikle alakalı gündemimiz olmadı. Bunun için hayatını düzene sokmuş olmak lazım. Sevdiğinin yanında, onunla daha cok zaman geçirmiş olman lazım. Bu uzak mesafe ilişkileri biraz daha romantik ilişkiler oluyor. Daha çok baglanıyorsun. Zaten kırk yılda bir görüşünce de hep gülen yüzünü, ilgili halini biliyorsun o özlemle birlikte.
Ailesi iyi falan diyorsunuz ama siz daha eş adayınızı tanımıyorsunuz bence. Wp den eşya seçtik diyorsunuz. Önce biraraya gelseydiniz de eşyanız eksik kalsaydı keşke... bu şekilde ileride bu verdiğiniz emeğin karşılıgını göremediğinizde ( çünkü gerçekten bu kadar romantik değil gerçek hayat), gerçeklerle yüzleştiğinizde başınızı duvarlara vurma ihtimaliniz var. Siz hep yapıcı taraf olmuşsunuz. Biraz geri çekin kendinizi. Aileniz görüşsün damadın ailesiyle. Siz değil. Sizin muhatabınız kaynana adayınız değil, oğludur. Bu psikolojiyle yarın gel evleniyoruz dese bile bir durup düşünün derim. Çok yıpranmışsınız. Sakince düşünün ne yaptıgınızı bence. 3 yıl büyük bir zaman dilimi çünkü evlilik kararı almış 2 insan için...

Sevgilinizin ilgisizligi, sizinse herseye ragmen aceleciliginiz iliskinizi cikmaza goturuyor. Aile problemleri herzaman olur. Takmayin.
nisanliniza deyinki gelip sizinle vakit gecirsin biraz. Nikahi da ileri bi tarihe alin. Hakkinizda hayirlisi.

X