uzaktan eğitim sıkıntısı

ceycey0406

heyyooooooooo
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2014
42.195
113.436
Selam arkadaşlar .Uzaktan eğitime mecbur kaldık pandemi dolayısıyla .Kızım 4. sınıf bu sene.Çok akıllı kolay anlayan bir çocuk ama konsantre olamıyor ev ortamında .devlet okulu öğrencisi şuan.eba tv yi takip ediyor tabletten ebaya girip konu dinliyor alıştırma çözüyor bazen de netten 4. sınıf konuları dinliyor.ben de destek vermeye çalışıyorum ama yeterli gelmiyor gibi sanki .Eve morpa campus ve okulistik alsam mı acaba .henüz öğretmeni olmadığından okulun açıldığına adapte olamadı sanırım.bu yılın boşa geçmesini asla istemiyorum yüksek hedeflerimiz olduğu için.Siz neler yapıyorsunuz? Ne tür zorluklar yaşıyorsunuz?nNe yapabiliriz başarının düşmemesi için hadi paylaşalım bilgilerimizi çocuklarımız için :KK9:

Okul ders programı gibi ders ve teneffüslerden oluşan program hazırladım.

Hangi saatte hangi dersin videosunu izleyeceğini ve testini çözeceğini belirledim.

Kızınız yazdıklarını yapıyorsa bence gayet güzel..

Birde Eba 'nın sınavlar bölümündeki alıştırmalar ve tarama testlerini yaptırın...

Eba 'daki dersleri izleyip testleri çözdükce eba puanı artıyor, aldığı puanan göre sınıf ve okulda derece yapıyor ve rozetler kazanıyor, bu da motive edici oluyor

Siz ne is yapiyorsunuz? Bence kiziniza neden boyle oldugunu ve bu sistemin okuldan farksiz oldugunu siniftaymis gibi ders dinlemesi gerektigi anlatirsaniz daha rahat atlatirsiniz. Merak etmeyin kiziniz bir sey kacirmaz.

Okul ders programı gibi program yaptım, ders ve teneffüslerden oluşan, hangi saatte hangi dersin videosunu izleyeceğini ve testini çözeceğini belirledim.
Kızınız yazdıklarını yapıyorsa bence gayet güzel..
Birde Ebannin sınavlar bölümdeki alıştırmalar ve tarama testlerini yaptırın
evde okul gibi 40 dakika ders 20 dakika teneffüs gibi yapayım yanii iyi fikir uygulayacağım

Fiziki olarak okul açılmadığından dolayı öğrenciler uzaktan eğitime adapte olmakta zorlanıyorlar. Çünkü hayatlarında hiç uzaktan eğitim görmedikleri için ciddiye almamaları normal. Benim kardeşimde ilk birkaç gün öyleydi, baktık böyle olmuyor, güzel bir çizelge ve program yapıp üstüne daha fazla düşmeye başladık, hafiften bir düzelme var. Bol bol ciddiye alması gerektiği hakkında konuşmalar yapın, uzaktan eğitiminde fiziki eğitim kadar önemli olduğunu vurgulayın. Durumun ciddiyetini kavrarsa adapte olması daha kolay olur.

Siz ne is yapiyorsunuz? Bence kiziniza neden boyle oldugunu ve bu sistemin okuldan farksiz oldugunu siniftaymis gibi ders dinlemesi gerektigi anlatirsaniz daha rahat atlatirsiniz. Merak etmeyin kiziniz bir sey kacirmaz.
şu an çalışmıyorum ama eskiden ingilizce öğretmenliği yapmıştım.Ama üzülüyorum boşa geçiyor zaman gibi hissediyorum .geçen yıl okulda olduğunda sadece evde destek veriyordum ama şimdi tüm yük velilerin sırtında maalesef.yetememekten korkuyorum

Merhaba benim kizimda suan 4.sinif ve devlet okuluna gidiyor.
Suan baslangic konuları baktigim kadariyla kolay . İleride elbet zorlaşacaktır.
Biz daha once morpakampus kullandik ama gereksiz geldi bana acikcasi youtube varken . Suan co sanal sinif uygulamasi indirdik , ona bakiyoruz. Yotube bazende . Kitaptan test cozuyor kızım. Bende elimden geldiğince destek oluyorum .

Merhaba benim kizimda suan 4.sinif ve devlet okuluna gidiyor.
Suan baslangic konuları baktigim kadariyla kolay . İleride elbet zorlaşacaktır.
Biz daha once morpakampus kullandik ama gereksiz geldi bana acikcasi youtube varken . Suan co sanal sinif uygulamasi indirdik , ona bakiyoruz. Yotube bazende . Kitaptan test cozuyor kızım. Bende elimden geldiğince destek oluyorum .
okulda morpa ve okulistik kullanıyorlarmış acaba eve de alsam faydası olur muki diye fikir almak istedim öğretmenlerden.nette artık herşey var haklısınız

şu an çalışmıyorum ama eskiden ingilizce öğretmenliği yapmıştım.Ama üzülüyorum boşa geçiyor zaman gibi hissediyorum .geçen yıl okulda olduğunda sadece evde destek veriyordum ama şimdi tüm yük velilerin sırtında maalesef.yetememekten korkuyorum
Eger ogretmenseniz siz orta yolu bulursunuz korkmayin. Bosa gecmez merak etmeyin herkes boyle sadece sizin kiziniz degil bir de boyle dusunun.

Co sanal sinif uygulamasina bir bakin derim . Orada ders videolari ve testleri var . Ve ucretsiz. Soylede yapabilirsiniz. Youtube konu tekrari ve test kitabindan test.
Ebadan video izliyormus zaten ,ebada testler var.
Sikinti yapmayin 4. Sinif yine de cok zor degil gibi. En azindan destek olabilecegimiz bir sene bence. Ortaokul yada lise olsa daha fena :)

Şey de önemli : Bulunduğu odada ondan başkası olmasın.Dikkatini dağıtacak şeyler olmasın vs. Masasına her gün sınıfa sırasına gider gibi otursun.

Annem de öğretmen ve ders anlatırken sürekli arkadan anneleri karışıyor, çocuğun yerine cevap veriyor falan :KK48:

Kızım 1.sınıfa başladı bu yıl. Sanırım her yaş grubu kendince sorun yaşayacak uzaktan eğitimde. 1 haftası okulda 2 haftası evde olmak üzere 3 haftadır ders görüyor. Bütün hevesi kırıldı evladımın okulla ilgili.
Allahım şu illeti biran önce alsın başımızdan inşallah.

Selam arkadaşlar .Uzaktan eğitime mecbur kaldık pandemi dolayısıyla .Kızım 4. sınıf bu sene.Çok akıllı kolay anlayan bir çocuk ama konsantre olamıyor ev ortamında .devlet okulu öğrencisi şuan.eba tv yi takip ediyor tabletten ebaya girip konu dinliyor alıştırma çözüyor bazen de netten 4. sınıf konuları dinliyor.ben de destek vermeye çalışıyorum ama yeterli gelmiyor gibi sanki .Eve morpa campus ve okulistik alsam mı acaba .henüz öğretmeni olmadığından okulun açıldığına adapte olamadı sanırım.bu yılın boşa geçmesini asla istemiyorum yüksek hedeflerimiz olduğu için.Siz neler yapıyorsunuz? Ne tür zorluklar yaşıyorsunuz?nNe yapabiliriz başarının düşmemesi için hadi paylaşalım bilgilerimizi çocuklarımız için :KK9:

bizim okul morpa kullanıyor tavsiye ederim.
bizim günde 7 ders var onlinedan. 15 ağustostan beri.
online canlı ders bile sıkıntı çocuk eba tv ye adapte olamayabilir normal.

Kızım 1.sınıfa başladı bu yıl. Sanırım her yaş grubu kendince sorun yaşayacak uzaktan eğitimde. 1 haftası okulda 2 haftası evde olmak üzere 3 haftadır ders görüyor. Bütün hevesi kırıldı evladımın okulla ilgili.
Allahım şu illeti biran önce alsın başımızdan inşallah.
gönderecek misiniz yüz yüze eğitime pekii.

Ceycey konuyla ilgili bi fikrim yok , sadece abla tavsiyesi vermeye geldim kuzum , 4.sinif ogrencisi icin yuksek hedeflerin olmasin , çocuğunun hedefi var ise zaten hem daha kucuk hem de kendine yuksek hedef koyacak bilincte ise ona gore calisir zaten
Ama hedefi siz ebeveyn olarak koyduysaniz , bunu yapmayin ablacim

X