Uzaktan eğitim

Bir kaç soru sorucam cevaplarsanız mutlu olurum.

Bu yıl sınava girdim. İlahiyat okumak istiyorum. Bu yılın sonuna doğru evlenicem Allah nasip ederse.
Bu yüzden örgün eğitim alamıcam. Açıktan okumak istiyorum.

1 Uzaktan eğitim alabilmek için 2 yıl açıktan bitirmiş olmak zorunda mıyız; ilk iki yılımda da uzaktan eğitim alamaz mıyım?

2 Ben ist bağcılarda oturuyorum. Tercih zamanı tercihime hangi üniv.leri yazabilirim?

3 Özel bir arapça kursuna yazılmak istiyorum, tavsiyeniz nedir?

canım uzaktan eğitimi üniversite sınavına girerek puanının tuttuğu okullada okuyabilirsin bu bir
tercih zamanı ösym nin tercih formunda puanının tutabileceği istediğin heryeri tercih edebilirsin bu iki
canım ben istanbulda değilim o sebeple sana bu konuda yardımcı olamayacağım ama netten bi araştır bence

arkadaşlar ben de uzaktan eğitimde okumak istiyorum istanbulda yaşıyorum öğrenmek istediğim uzaktan eğitim konya, antalya , ankara ,adana gibi şehirler yazsam sınav zamanı o şehre gitmek zorunda mıyım istanbulda sınava girebilir miyim? benim yazmayı düğündüğüm plato myo uzaktan eğitim (konya) bu konuda bilgisi olan var mı ?

arkadaşlar ben de uzaktan eğitimde okumak istiyorum istanbulda yaşıyorum öğrenmek istediğim uzaktan eğitim konya, antalya , ankara ,adana gibi şehirler yazsam sınav zamanı o şehre gitmek zorunda mıyım istanbulda sınava girebilir miyim? benim yazmayı düğündüğüm plato myo uzaktan eğitim (konya) bu konuda bilgisi olan var mı ?

canım tam emin değilim ama sanırım Konyaya gitmen gerek sınavlarda cunku benim okulum İstanbulda İstanbula gidiyorum finallerde ve bütünlemelerde

erkek arkadaşım uzaktan eğitim mezunu. diplomasında Ankara Üniversitesi yazıyor. uzaktan olduğuna dair bir ibare yok yani.
sadece vize ve final zamanları belli merkezler oluyor onları seçiyor ve seçtiğiniz yerde giriyorsunuz sınava.
ama her okulda durum aynı mıdır bilmiyorum.
:26:

bende sakarya üniversitesi insan kaynakları bölümünde uzaktan eğitimde okuyorum . İK bölümü gibi kamu yönetimi , uluslararası ilişkiler , işletme , maliye gibi iktisadi idari ve işletme fakültelerinde bulunan progrm şekilleridir. bizim okul günlerimiz cuma ve cumartesi günleri oluyor . onun harici internet sitemiz var oradan video ve hocaların pdf olarak ders notlarına ulaşabiliyoruz. ama eğer gördüğünüz iki günlük ders size yetmiyorsa örgünler ya da ikinci öğretimle ile de derslere girebiliyorsunuz . derslere aynı hocalar giriyor aynı konu bi tık daha kapsamlı anlatılıyor . ben bölümümden çok memnunum denildiği gibi hafta içi part işler buluyorum dönemsel olarak o aralarda çalışabiliyorum . en büyük avantajı da diplomanızda uzaktan eğitim olduğunuz yazmıyor . örgünlerle aynı kategoride oluyorsunuz. harç ücreti olarak bir dönemde 877 + 877 olarak ödüyoruz ama 4 yıllık üniversite için değer:KK42:

erkek arkadaşım uzaktan eğitim mezunu. diplomasında Ankara Üniversitesi yazıyor. uzaktan olduğuna dair bir ibare yok yani.
sadece vize ve final zamanları belli merkezler oluyor onları seçiyor ve seçtiğiniz yerde giriyorsunuz sınava.
ama her okulda durum aynı mıdır bilmiyorum.
:26:

Sos,

Ben de İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim ile ikinci lisans okumak istiyorum.
Bir abla dedi ki: "Sistemi oturtamamışlar, kitapları yok. Dokümanları yok. Harç param boşa gitti."
Sen ne diyorsun?

YA DA DİĞER ARKADAŞLAR, DUYDUNUZ MU BUNU? OKUYAN VAR MI? YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?:KK14:

Sos,

Bir abla dedi ki: "Sistemi oturtamamışlar, kitapları yok. Dokümanları yok. Harç param boşa gitti."
Sen ne diyorsun?

YA DA DİĞER ARKADAŞLAR, DUYDUNUZ MU BUNU? OKUYAN VAR MI? YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?:KK14:

ben okuyorum canım sistemde çok aksaklıklar oluyor evet döküman yok ama canlı dersler ders notları hep sana ortamdan takip ediliyor..yani tavsiye ediyormusun dersen neden olmasın

ben okuyorum canım sistemde çok aksaklıklar oluyor evet döküman yok ama canlı dersler ders notları hep sana ortamdan takip ediliyor..yani tavsiye ediyormusun dersen neden olmasın
Peki, onların belirlediği zaman aralıklarında mı takip etmen lazım? Yani bana her saat uymayabilir.
Sen de İstanbul Üniversitesinde mi okuyorsun? Bir de özel olmazsa bölümün ne?:KK17:

Sos,

Sen ne diyorsun?

canım mesajını okudum ama cevap vermeyi unutmuşum şimdi geldi aklıma :KK17: kusura bakma. gerçi verilmiş zaten cevap, benim bir fikrim yok maalesef. :KK50:

İstanbul Üniversitesi - İktisat Fakültesi - İktisat Uzaktan Eğitim okuyorum. 2.sınıf bu sene bitti. Sormak istediğiniz konular olursa yardımcı olabilirim..

İstanbul Üniversitesi - İktisat Fakültesi - İktisat Uzaktan Eğitim okuyorum. 2.sınıf bu sene bitti. Sormak istediğiniz konular olursa yardımcı olabilirim..
Dersler nasıl oluyor? Sınavlar nasıl oluyor?:26:

Dersler nasıl oluyor? Sınavlar nasıl oluyor?:26:

Şimdi beklentin nedir bilemiyorum. Doküman yok derken tüm derslerin notları sisteme yükleniyor. Belki gecikme oluyor ama asla sınava hazırlanmanı etkileyecek bir gecikme değil. İlk başladığında 2-3 hafta sürüyor tüm derslerin notlarının yüklenmesi. Belirli saatlerde günlerde derslerin oluyor evet aksaklık olup iptal oluyor, telafisi yapılıyor ama benim Sosyoloji hocam Amerika'dan bağlanıp ders yapıyordu. Teknoloji kullanılıyorsa tabii ki olacak yani.. Harç param boşa gitti cümlesi bana saçma geliyor. Yarı dönem için 850 TL harç ödeyip karşılığında oturduğun yerden dersleri izliyorsun. Derse giremezsen açıp videoyu sonra tekrar izliyorsun. Derste hocaya istediğini soruyorsun vb.. Örgün eğitimdeki derse giremezse kaçırır gider ama biz geriye dönük izleyebiliyoruz. Ben evliyim çalışıyorum mesela 2. sınıf bitti toplasan 5 kere dersi saatinde izlemişimdir.. Bunlar çok büyük avantaj. Eğer yaşın gençse evde otururken okul okumak için bu bölümü seçersen beklentilerin yüksek olabilir. Birde şu var sorun ararsan çıkmayacak yer yok. Sonucunda örgündekiler gibi uzaktan eğitim ibaresi bulunmayan bir diploma alıyorsun. Bedeli elbette olacak. İnternet üzerinden bu sistemi kurmak çok kolay bir iş değil.

Kitap yok derken hangi okul bedava kitap veriyor öğrencisine? Eğer dersin kitabını istiyorsan zaten her hoca ders başında söylüyor şu kitabı alın diye.

Ben memnunum açıkçası, açıköğretime oranla daha prestijli bir diploma alıyorsun. Ama birde şu var. İstanbul Üniversitesi Açıköğretim fakülteside öğrenci alıyor İktisat fakülteside. İstanbul Üniversitesi Açıköğretim fakültesine girenler bizden farklı, arkadaşın belki orada okuyordur onu bilemem. Ben üniversite sınavına girip puanla kazandım, bölüme alınan öğrenci 50 civarıydı.

Şimdi beklentin nedir bilemiyorum. Doküman yok derken tüm derslerin notları sisteme yükleniyor. Belki gecikme oluyor ama asla sınava hazırlanmanı etkileyecek bir gecikme değil. İlk başladığında 2-3 hafta sürüyor tüm derslerin notlarının yüklenmesi. Belirli saatlerde günlerde derslerin oluyor evet aksaklık olup iptal oluyor, telafisi yapılıyor ama benim Sosyoloji hocam Amerika'dan bağlanıp ders yapıyordu. Teknoloji kullanılıyorsa tabii ki olacak yani.. Harç param boşa gitti cümlesi bana saçma geliyor. Yarı dönem için 850 TL harç ödeyip karşılığında oturduğun yerden dersleri izliyorsun. Derse giremezsen açıp videoyu sonra tekrar izliyorsun. Derste hocaya istediğini soruyorsun vb.. Örgün eğitimdeki derse giremezse kaçırır gider ama biz geriye dönük izleyebiliyoruz. Ben evliyim çalışıyorum mesela 2. sınıf bitti toplasan 5 kere dersi saatinde izlemişimdir.. Bunlar çok büyük avantaj. Eğer yaşın gençse evde otururken okul okumak için bu bölümü seçersen beklentilerin yüksek olabilir. Birde şu var sorun ararsan çıkmayacak yer yok. Sonucunda örgündekiler gibi uzaktan eğitim ibaresi bulunmayan bir diploma alıyorsun. Bedeli elbette olacak. İnternet üzerinden bu sistemi kurmak çok kolay bir iş değil.

Kitap yok derken hangi okul bedava kitap veriyor öğrencisine? Eğer dersin kitabını istiyorsan zaten her hoca ders başında söylüyor şu kitabı alın diye.

Ben memnunum açıkçası, açıköğretime oranla daha prestijli bir diploma alıyorsun. Ama birde şu var. İstanbul Üniversitesi Açıköğretim fakülteside öğrenci alıyor İktisat fakülteside. İstanbul Üniversitesi Açıköğretim fakültesine girenler bizden farklı, arkadaşın belki orada okuyordur onu bilemem. Ben üniversite sınavına girip puanla kazandım, bölüme alınan öğrenci 50 civarıydı.

Ben 31 yaşındayım. Bahsettiğim abla 43.
İkimiz de ikinci lisansı okuyacağız inşallah.
O abla zaten İİBF mezunu İstanbul Üniversite'sinden.
Şimdi dedik ki: "Hem diplomamız prestijli bir üniversiteden olsun hem de ikinci bir lisans okuyalım." O yüzden işte...
Ben biraz daha araştırayım.

O abla bana "375 TL yatırdım." demişti. Sen 850 TL diyorsun.
Anlayamadım. :26:

Yardımların için sağ ol. :KK16:

Ben 31 yaşındayım. Bahsettiğim abla 43.
İkimiz de ikinci lisansı okuyacağız inşallah.
O abla zaten İİBF mezunu İstanbul Üniversite'sinden.
Şimdi dedik ki: "Hem diplomamız prestijli bir üniversiteden olsun hem de ikinci bir lisans okuyalım." O yüzden işte...
Ben biraz daha araştırayım.

O abla bana "375 TL yatırdım." demişti. Sen 850 TL diyorsun.
Anlayamadım. :26:

Yardımların için sağ ol. :KK16:

Benim yaşım 30 bende 2. üniversitemi aynı nedenle okuyorum. Ama yazdığım gibi İstanbul Üniversitesi Açıköğretim fakülteside öğrenci alıyor İktisat fakülteside. İstanbul Üniversitesi Açıköğretim fakültesine girenler bizden farklı, arkadaşın belki orada okuyordur onu bilemem. Ben üniversite sınavına girip puanla kazandım, bölüme alınan öğrenci 50 civarıydı.

İstanbul üniversitesi uzaktan eğitimi 2 şekilde veriyor. Bir tanesi İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinebağlı olarak örnek İktisat okuyorsun. Oranın sistemini bilemiyorum. Bildiğin açıköğretim sistemi orası. Harç düşük olabilir çünkü benim anlattığım hiç birşey verilmiyor orada doküman gibi.

Ben İstanbul Üniversitesi İKTİSAT fakültesine bağlı okuyorum. Diplomam İktisat örgün eğitimde okuyan ile aynı olacak. Yani benimkinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat mezunu yazacak diğerinde İstanbul Üniversitesi AçıköğretimFakültesi İktisat mezunu yazacak.

İkisi farklı olduğu için harç ve diğer konular farklıdır.

X