Uzun bir aradan sonra yine ben yine dert...

Esoskirec

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2021
457
474
28
Merhaba herkese,
Bayağı bir zamandır foruma giremedim. Neler olduğunu anlatmaya geldim. Bu sürede işten çıkmam gerekti şu an işsizim anlayacağınız. Hele bu durumda işsiz kalmak o kadar zor oldu ki. Bilen biliyor anneme yardım ediyordum faturalar konusunda. Malesef ki anneme de bu sene işkurdan herhangi bir iş çıkmadı o benden de beter durumda. Abim için varını yoğunu verdi ve beş kuruş parası yok. Eşimle ben şu an bir şekilde geçinebiliyoruz ama adama da diyemem annemin de faturalarını sen öde diye. Bu sabah ablamla mesajlaştık anneme iş çıkmadığını söyledim ne yapacağız diye konuştum o da bana ''madem çok düşünüyordun işten çıkmasaydın'' dedi. Yıkıldım resmen. Zaten üzülüyorum annem ve kız kardeşim için inanın sorumlulukları o kadar üzerime binmişti ki işten çıkıp evde rahat bir nefes alırım dedim daha beter oldu herşey. Ben işten çıktığımda kimse destek olmadı sadece eşim evde oturup kpss çalışmamı ve onun kurduğu ufak bir iş var onunla ilgilenmemi istedi. Ama benim ailem hep surat yaptı. İşimin ne kadar zor olduğunu bildikleri halde hiç kızımız da en azından biraz dinlenir nefes alır demediler.
Abime gelecek olursak bundan iki hafta önce yengem yazdı bana abin sinir krizi geçirdi ben baş edemiyorum biriniz yanına gelsin diye. Artık onun için birşey yapmak gelmiyor içimden o günden sonra da hiç haber yok kendilerinden. En son annem kalan 10 binini de ona yollamıştı zaten. Şu an annemde ona verecek bir lira bile yok.
Eşim de ailesinin gazına gelip ev kredisine girmeyi düşünüyor ki hiç müsait değil durumumuz onu da yaparsak kıt kanaat geçinmek zorunda kalıcaz. Yeni bir işe girmemi de istemiyor kendi açtığı küçük bir işi var onu idare etmemi söylüyor o da pek birşey kazandırmıyor ayda 1-1 buçuk anca.
Şimdi hanımlar ben ne yapmalıyım sizce hemen yeni bir işe girmeli miyim eşime kabul ettirirsem eğer. Kendime yediremiyorum bunu ama sanırım artık köpek gibi çalışıp başkalarına vermek zoruma gitmeye başladı. Kendime bile itiraf edemiyorum bunu. Ailem konusunda böyle düşündüğüm için kendimi suçluyorum :KK43:

Anneniz akıllanmaz kesinlikle
Şeytan diyor ki ödemeyin hiçbi şeyini
O bayıldığı oğlu karşılasın şimdi masraflarını
Gerçi gerçekten ödemeyin zaten
Hak etmiyor hiçbir şekilde
Mesela şimdi siz de zor durumdaymışsınız
Eşiniz ev kredisine girecek
Mal sahibi olacaksınız işte ne güzel
Annenize söyleyin size yardım etsin
Bakalım sandığınız gibi hepinize zor gününde destek olacak mı
Yoksa bizim dediğimiz gibi hepiniz abinizin zor günleri için mi çalıştınız bunca zaman😤

Anneniz akıllanmaz kesinlikle
Şeytan diyor ki ödemeyin hiçbi şeyini
O bayıldığı oğlu karşılasın şimdi masraflarını
Gerçi gerçekten ödemeyin zaten
Hak etmiyor hiçbir şekilde
Mesela şimdi siz de zor durumdaymışsınız
Eşiniz ev kredisine girecek
Mal sahibi olacaksınız işte ne güzel
Annenize söyleyin size yardım etsin
Bakalım sandığınız gibi hepinize zor gününde destek olacak mı
Yoksa bizim dediğimiz gibi hepiniz abinizin zor günleri için mi çalıştınız bunca zaman😤
Onu net anladım zaten öyle yapmışız. Düşünüyorum da ben de ablam da gençlik yaşamamışız kendi gelirimizle istediğimiz hiçbirşeyi yapmamışız. Şu an anneme yardım et diyemem çünkü bir kuruş parası yok sabah beni aradı işkur çıkmadı ben ne yapacağım diye. Sanırım halen benden beklentisi var

Onu net anladım zaten öyle yapmışız. Düşünüyorum da ben de ablam da gençlik yaşamamışız kendi gelirimizle istediğimiz hiçbirşeyi yapmamışız. Şu an anneme yardım et diyemem çünkü bir kuruş parası yok sabah beni aradı işkur çıkmadı ben ne yapacağım diye. Sanırım halen benden beklentisi var
Bunca yıl para yağdırdığın oğlun ve gelinin yardım etsin diyeceksiniz
Hatta biz de ev alacağız kıyıda köşede paran varsa bize de destek çık
Aile zor günler için değil mi, intihar mı edeyim deyin
Abinizin taktikleri işe yarıyor sonuçta
Denendi

Ben olsam krediye izin verir ev alirim herkese de bunu anlatirim
Anneniz bugunleri dusunmedi ama yapabilecekleriniz bir yere kadar
Calisacaksanizda kendiniz icin calisin
Ben işe girdiğim anda benden beklentisi olacak kendim için çalışma lüksüm hiç yok. Eşim de hiç istemiyor şu an çalışmamı onun işini idare etmemi söylüyor

Bunca yıl para yağdırdığın oğlun ve gelinin yardım etsin diyeceksiniz
Hatta biz de ev alacağız kıyıda köşede paran varsa bize de destek çık
Aile zor günler için değil mi, intihar mı edeyim deyin
Abinizin taktikleri işe yarıyor sonuçta
Denendi
Tabiki öyle şeyler diyemem ama ablamın söylediği laf da çok zoruma gitti. İşten çıktığım için çok suçladılar beni ben de yavaş yavaş pişman oluyorum çıktığıma

Üzüldüm sizin için.

Herkes kendi menfaati için bir yerden çekiştirip, oradan oraya atıp yönetmiş sizi.

Kimse sizin birey, insan olduğunuzun farkında değil.

Aileniz, eşiniz vs. için değil, kendiniz için, kendiniz istediğiniz için çalışın.

Burada size yapılmış bir haksızlık var. Bunun olmasına lütfen artık müsaade etmeyin.

Unutmayın siz her türlü sıkıntıyı nasıl kaldırabiliyorsanız, onlar da kaldırabilir.

Aynı şeyi kocanız yapsa buraya nasıl bir konu açardınız? onu düşünün derim. anneniz bunca zaman sadece abinize destek olmuş. yani bu ailenin enayisi siz misiniz? eşiniz ev alsın en azından mal sahibi olursunuz. kendi ailenize yönelin akıllı olun bence. ayda 1-1,5 küçümsenecek rakam değil bu devirde. 50 liraya dahi tamah eden insanlar var. bence önce kendi ailenizi düşünün...

Tabiki öyle şeyler diyemem ama ablamın söylediği laf da çok zoruma gitti. İşten çıktığım için çok suçladılar beni ben de yavaş yavaş pişman oluyorum çıktığıma
Niye pişman olacaksınız?
Sizi daha fazla sömüremedikleri için rahatsız herkes
Siz işe girseniz yine annenize vereceksiniz
Böylece ablanızın masrafı da azalacak
Onu düşünüyor ablanız

Az da olsa kıt kanaat de olsa kazanın kendinize harcayın madem çok kazanınca başkalarına gidiyor
Az olsun sizin olsun
Annenize ablanıza abinize hiçbi şey yedirmeyin artık

Anneniz de ayağını yorganına göre uzatsın elinde parası varken işte çıkmamışken ne diye abinize para verdi kimse kimsenin borcunu ödemek zorunda değil belki eşinizde o yüzden çık hem bana yardım edersin hemde kpss çalışırsın dedi.

Üzüldüm sizin için.

Herkes kendi menfaati için bir yerden çekiştirip, oradan oraya atıp yönetmiş sizi.

Kimse sizin birey, insan olduğunuzun farkında değil.

Aileniz, eşiniz vs. için değil, kendiniz için, kendiniz istediğiniz için çalışın.

Burada size yapılmış bir haksızlık var. Bunun olmasına lütfen artık müsaade etmeyin.

Unutmayın siz her türlü sıkıntıyı nasıl kaldırabiliyorsanız, onlar da kaldırabilir.
Söyledikleriniz doğru ama şu an geçinebilecekleri hiçbir şey yok onları öylece ortada bırakmak çok ağrıma gidiyor

Anneniz de ayağını yorganına göre uzatsın elinde parası varken işte çıkmamışken ne diye abinize para verdi kimse kimsenin borcunu ödemek zorunda değil belki eşinizde o yüzden çık hem bana yardım edersin hemde kpss çalışırsın dedi.
Onu da düşündüm olabilir evet. Ama eşimi ev konusunda gaza getiren aile ve düşünüyorum da cidden ödeyecek imkanımız yok neye güvenerek eve girecek onu da hiç bilmiyorum. Onun ailesi de eşimin abisine ev aldı ablasına ev almaları için biraz para verdi kız kardeşini özel üniye gönderdi okulu bitmesine rağmen doğuya gelmek istemediği için halen istanbulda yaşıyor ve eşimin ailesi bakıyor. Ama konu eşim olunca asla ellerini ceplerine atmıyorlar o da ailesi tarafından sömürülmüş hep şimdi onların gazına gelmesine kızıyorum

Söyledikleriniz doğru ama şu an geçinebilecekleri hiçbir şey yok onları öylece ortada bırakmak çok ağrıma gidiyor

Anneniz elindekini son kuruşuna kadar abinize vermek yerine, o parayla iş bulana kadar geçinseydi.
Bu insanlar 10 yaşında çocuk değil. Hesabı, kitabı bilip ayaklarını yorganlarına göre uzatmayı bilecekler.
Vicdan yapmayın kendinize.

Hiç gitmesin ağırına
Abiniz aile olmanın zor günlerde belli olduğu konusunda uzun demeçleriyle ünlüydü zaten
Anneniz zor gününde işte şimdi
Aile olmanın gereklerini yerine getirsin ve annenizin masraflarını karşılasın

Onu da düşündüm olabilir evet. Ama eşimi ev konusunda gaza getiren aile ve düşünüyorum da cidden ödeyecek imkanımız yok neye güvenerek eve girecek onu da hiç bilmiyorum. Onun ailesi de eşimin abisine ev aldı ablasına ev almaları için biraz para verdi kız kardeşini özel üniye gönderdi okulu bitmesine rağmen doğuya gelmek istemediği için halen istanbulda yaşıyor ve eşimin ailesi bakıyor. Ama konu eşim olunca asla ellerini ceplerine atmıyorlar o da ailesi tarafından sömürülmüş hep şimdi onların gazına gelmesine kızıyorum
Artık kendisi için bir şey yapmak istemiştir tamam zamanında olmuş olan ikinizde para tutmamışsınız aileye yedirmekten. Kıt kanaat geçinirim ben olsam kendi evimi alır rahat ederim yoksa başkalarına para yedirmekten hiçbir şeye sahip olamazsınız

Artık kendisi için bir şey yapmak istemiştir tamam zamanında olmuş olan ikinizde para tutmamışsınız aileye yedirmekten. Kıt kanaat geçinirim ben olsam kendi evimi alır rahat ederim yoksa başkalarına para yedirmekten hiçbir şeye sahip olamazsınız
Zaten kafaya koymuş vazgeçiremem bundan sonrası beni çok korkutuyor öyle taksidine gireceği ev bizim bütçemize uygun bir ev değil ödememiz imkansız gibi ama umarım yapmıştır kafasında planlarını

Tabiki eşinizi dinleyip ev alın, anneniz de erkek kız ayrımı yapmış belli. Oğlu ödesin faturalarını.

Hiç gitmesin ağırına
Abiniz aile olmanın zor günlerde belli olduğu konusunda uzun demeçleriyle ünlüydü zaten
Anneniz zor gününde işte şimdi
Aile olmanın gereklerini yerine getirsin ve annenizin masraflarını karşılasın
Adam batık durumda evet annemin evini sattırmadık ama adım kadar eminim tekrar gündeme getirecek ev konusunu. Kendimi salak gibi hissediyorum artık. İnsan çocuk doğurur da kendisine bakması için mi? İş yerinden arkadaşlarım maaşlarını alınca nereye harcasam diye düşünürdü ben de bana kalan 500 lira ile ayı nasıl çıkaracağımı... Hayat çok acımasız gerçekten

siz şu uğursuz abisi olan üye değil misiniz ? hani habire borç yapan batan abi ?
göbek bağınızı kesin. annenize zor durumda olduğu için destek olmanızı anlarım ama sizin değil bu sorumluluk.
biraz da diğerleri baksın.
ki anneniz zaten külliyen haksız ve saçmalayan bir kadın.
kendi hayatınıza odaklanın.

X