Uzun olacak ama gerçekten haksız mıyım ?

didemarslan

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2021
150
46
27
Direk bodoslama konuya gireceğim kısa net olmaya özen göstereceğim 😂
Eşimin 2. Evliliği
ilk 6 ay kaynanamla yaşamak zorunda kaldık
Eşim ile Aramızda ki en büyük çizgi ailelere karşı saygıyı yitirmemekti.
Ayrıca cok sakin uysal laf sokmayan kavga çıkartmayan bir yapım var 8 ayda sadece 2 kere küstük eşimle genele vurunca cok iyi bence 😂 şimdi konuya gelelim.
6 ayın içinde ilk 3 ay melek olan kaynanam her derdini anlatan her şeyi söyleyen her şeyde yanımda olan artniyetsiz olarak gördüğüm hatta bu duruma sevindiğim kadın birden seytan oldu . Aslında olayın başlaması bana 3 ay boyunca eşimin ilk evliliğini anlatması ile başladı bende kendi kendime tamam dedim cok şey yaşatmışlar kadına anlatsın döksün içini ( kızı yok kardeşleri filan da yok) demek ki anlatacak kimsesi yoktu içini boşaltıyor dedim sadece eşim ile eski eşini değil tüm dertlerini anlatıyor ama onu da Allah’ın her günü söylüyor neyse bitti artık baştan sona kadar anlattı ( yataklarına varana kadar ) en son bir baktım konuları baştan baştan anlatıyor aynı şeyleri 4. Kez dinliyorum filan rahatsız olmaya başladım birde eski eşine oğlumun avradı böyle yaptı derken sonra ay pardon kızım yani öyle demek istemedim alınmadın dimi filan diyor iyice gıcıklandım bende konuyu açtım sabrediyorum biter derdin diye seni dinliyorum ama yeter artık hoşuma gitmiyor dedim ben böyle dedim diye birden değişti bizimle sofraya bile oturmuyordu erkenden uyuyordu ( sanki ben bir şey yapmışım gibi ) 3 gün sonra hamile olduğumu öğrendik ve tekrar düzeldi eskisi gibi oldu bu hamileliğim düşükle sonlandı bu zamana kadar eskisi gibi değil tabi laf sokmalar var iğnelemeler var istemsiz şekilde cephe alıyorum bende ama gerçekten hiç bir saygısızlık yapmadım . En son gebelik için tekrar test yapcam eltimde yanımda beraber sağlık ocağına gideceğiz hep beraber oturuyoruz biz kalktık sağlık ocağına gidelim dedik bu durdurdu bizi eşimin ilk evliliğinde karısının nasıl düşük yaptığını yalan söylediklerini filan anlatıyor sinirim tepeme çıktı ya ben belki hamile olduğumu öğrencim 5 dk sonra sen bana hala bunu anlatıyorsun bir de uyardım tamam tekrarlamam dedi bir daha aynısını yaparsam o zaman konuş dedi cinnet geçircem eşimi aradım anlattım böyle böyle dedim toplan evden gidiyoruz dedi geldi annesi ile konuştu ben toplanırken gelmiş bana diyor ki sen beni yanlış anladın bunun yanlış anlaşılacak neresi var ki yine sesimi çıkartmadım üslubumu bozmadan bu konuyu hiç konuşmak istemiyorum anne dedim . Suan kendi evimizdeyiz . Gidip geliyoruz mecbur kaldığımız zamanlar oluyor ama tavırları haraketleri beni o kadar rahatsız ediyor ki kayınlarımı seviyorum kardeşim gibiler başka gidecek yerimiz de yok bir oraya gidiyoruz bugün gittik 10 dk durduk eşim tekrar işe gidecekti bende seninle geleyim dedim . Suratımıza bakar hali yok insan bir döner hos geldin der ben anne ne yapıyorsun dedim de cevap verdi ondan önce ki günde kendi köye gitti çocukları evde aç diye yemek yapmaya ben gittim evine akşam aradım açmadı ardından dönmedi de ne oldu niye aradın da demedi . Ben suan hamile olduğum için mi bana böyle geliyor yoksa gerçekten ne yapmaya çalışıyor ?

Anlaşılmayan yeri varsa sorun lütfen 🙏🏼 Resmen yazıya sinirimi dökmeye çalıştım

Bence eski gelininede yazık kadının. Kim bilir ona neler yapmıştır. Zaten düzgün bir insan olsa , giden insanın ardından bu kadar konuşmaz. Hemde utanmadan yatak odasına kadar anlatmış. Yerinizde olsam sevinirim mesafeli durduğuna.
Kesinlikle öyledir bir tane daha gelini var ve onunla yeni konuşmaya başladı . Kendi bileceği iş ama mecbur gitmemiz gereken yerler oluyor hayvanlarımız orda kaldı suan satabilecek bir yer bulamadık. Bazen saatlerce orda kalmam gerekiyor ve davranışları beni öldürüyor bu sefer bende soguk davranmak istiyorum en son tutamayıp laf sokacağım

Kesinlikle öyledir bir tane daha gelini var ve onunla yeni konuşmaya başladı . Kendi bileceği iş ama mecbur gitmemiz gereken yerler oluyor hayvanlarımız orda kaldı suan satabilecek bir yer bulamadık. Bazen saatlerce orda kalmam gerekiyor ve davranışları beni öldürüyor bu sefer bende soguk davranmak istiyorum en son tutamayıp laf sokacağım
Keşke baştan hiç izin vermeseydiniz. Zaten eşiniz size neden ayrıldığını anlatmıştır. Sizin gitmeniz şart mı ? Eşiniz gidip gelsin.

Ben anlamıyorum insan ilk gelinini niye anlatır ikinciye.bence haklısınız.hatta baştan “anne o isim bu evde anılmasın.bizim konumuz değil “diye sert bir tepki verseniz belki bu kadar yüz bulamazdı.
Gerçekten bunu düşünemedim ilk başlar belkide duymak istedim

Şuan ayrı ev var.
Eşiniz orada kalmaya zorlamamis.
Kadın da konuşmuş konuşmuş susmuş gibi.
İlla gelin kalın demiyor.
Sorun nerede şuan?
Mecbur gitmek zorunda kalıyoruz hayvanlarımız var ve suratı sankİ ben ona bit şey yapmışım gibi

En başından tepki gösterip ben o kişiyle alakalı bir şey duymak istemiyorum demeniz gerekiyordu.
İstediği kadar içinde derdi patlasın çatlasın anlatacağı en son insan bile değilsiniz ne münasebet.
Bence hazır mesafe koymuşken yüz vermeyin.
Siz hamileliğinizi öğrenmeye giderken bile düşükten bilmem neden bahseden bir insanla mesafe iyidir.

Birde bir tavsiye vereyim hamileliğinizi öğrenmeye giderken dahi eltiniz kayınvalideniz bilmemeli.
Varsa o zaman öğrenirler zaten.

Keşke baştan hiç izin vermeseydiniz. Zaten eşiniz size neden ayrıldığını anlatmıştır. Sizin gitmeniz şart mı ? Eşiniz gidip gelsin.
Keşke vermeseydim ama art niyet düşünmedim hata yaptım . Şart değil ama onlardan başka kimsemiz de yok böyle olsun istemedim

En başından tepki gösterip ben o kişiyle alakalı bir şey duymak istemiyorum demeniz gerekiyordu.
İstediği kadar içinde derdi patlasın çatlasın anlatacağı en son insan bile değilsiniz ne münasebet.
Bence hazır mesafe koymuşken yüz vermeyin.
Siz hamileliğinizi öğrenmeye giderken bile düşükten bilmem neden bahseden bir insanla mesafe iyidir.

Birde bir tavsiye vereyim hamileliğinizi öğrenmeye giderken dahi eltiniz kayınvalideniz bilmemeli.
Varsa o zaman öğrenirler zaten.
Cok haklısınız ama ben hiç görmediğim için bilmediğim için hata yaptım sanırım

X