Uzun olacak ama gerçekten haksız mıyım ?

Alakasız ama bazı gelinler cidden birlikte yaşamak istiyor. Dün eşim anlattı.Kayınvalidemin karşı komşusu var. Gelin eş ailesiyle birlikte yaşıyor. Eşin babası yatalak mı ne. Bakım parası varmış. Ev ailenin. 2çocuk var. Sürekli kaynana ve gelin birbirini yiyormuş.Koca kişisi kaç kez gel evi ayıralım demiş. Gelin hanım istememiş.Eşimde eve 10 bin falan giriyor, ondan istemiyor dedi. Ee tamam da sanki geline yatıyor para. Ki yatsa da 100binde verdeler kaynana ile aynı ev olur mu.Bi de ben üzülüyordum geline. İstemiyorsa müstehak.
Olur mu canım elimize imkan geçer geçmez evi ayırdık ayrıca bir sürü eksiğimiz olmasına rağmen

Tamam kayınvalidenizin surat asmasından hoşlanmıyorsunuz ama kadının suratını değiştiremeyeceğimize göre yapabileceğiniz bir şey yok. Ya gitmeyeceksiniz ki ona olmaz demişsiniz ya görmezden gelecekseniz ya böyle kendi kendinize sinir olacaksınız. Başka bir alternatif yol yok buna. En başta kayınvalidenizle sınırı çizseydiniz keşke bunlar hiç yaşanmazdı. En başta duymak işinize gelmiş sonra da önünü alamamışsanız

Kaynana ile aynı evde yaşama var, eski gelini anlatıp durmasını dinlemek var. Kayınlara gidip yemek yapma var.

Konudaki en makul şey kvnin mesafe koyması. İyi de olmuş.

Allah aşkına eterle bayılttılar falan mı sizi?

Hata sizde,baştan müsade etmeyecektiniz eski avrattan(!) bahsetmesine. İşinize geldi bence onu kötülemesi,merak ettiniz.Öğreneceğinizi öğrenincede kayınvalidenin konuşması rahatsız eder olmuş.
Kayınvalidenin bahsetmesiyle sizin buna izin vermeniz aynı oranda yanlış.
Kesinlikle ya iğrenç ötesi...

Ben şaşırdım kayınlarim evde yalnız gidip onlara yemek yaptım ac kalmasınlar diye yazınca 13-14 yaşında sandim en fazla. Kazık kadar adamlar yemek yapamayıp ac kalıyor konu sahibi de yemek yapmaya gidiyor dedim. Ben hayatta gitmem.

Ben şaşırmıyorum kanıksadım artık bu durumları:)

Direk bodoslama konuya gireceğim kısa net olmaya özen göstereceğim 😂
Eşimin 2. Evliliği
ilk 6 ay kaynanamla yaşamak zorunda kaldık
Eşim ile Aramızda ki en büyük çizgi ailelere karşı saygıyı yitirmemekti.
Ayrıca cok sakin uysal laf sokmayan kavga çıkartmayan bir yapım var 8 ayda sadece 2 kere küstük eşimle genele vurunca cok iyi bence 😂 şimdi konuya gelelim.
6 ayın içinde ilk 3 ay melek olan kaynanam her derdini anlatan her şeyi söyleyen her şeyde yanımda olan artniyetsiz olarak gördüğüm hatta bu duruma sevindiğim kadın birden seytan oldu . Aslında olayın başlaması bana 3 ay boyunca eşimin ilk evliliğini anlatması ile başladı bende kendi kendime tamam dedim cok şey yaşatmışlar kadına anlatsın döksün içini ( kızı yok kardeşleri filan da yok) demek ki anlatacak kimsesi yoktu içini boşaltıyor dedim sadece eşim ile eski eşini değil tüm dertlerini anlatıyor ama onu da Allah’ın her günü söylüyor neyse bitti artık baştan sona kadar anlattı ( yataklarına varana kadar ) en son bir baktım konuları baştan baştan anlatıyor aynı şeyleri 4. Kez dinliyorum filan rahatsız olmaya başladım birde eski eşine oğlumun avradı böyle yaptı derken sonra ay pardon kızım yani öyle demek istemedim alınmadın dimi filan diyor iyice gıcıklandım bende konuyu açtım sabrediyorum biter derdin diye seni dinliyorum ama yeter artık hoşuma gitmiyor dedim ben böyle dedim diye birden değişti bizimle sofraya bile oturmuyordu erkenden uyuyordu ( sanki ben bir şey yapmışım gibi ) 3 gün sonra hamile olduğumu öğrendik ve tekrar düzeldi eskisi gibi oldu bu hamileliğim düşükle sonlandı bu zamana kadar eskisi gibi değil tabi laf sokmalar var iğnelemeler var istemsiz şekilde cephe alıyorum bende ama gerçekten hiç bir saygısızlık yapmadım . En son gebelik için tekrar test yapcam eltimde yanımda beraber sağlık ocağına gideceğiz hep beraber oturuyoruz biz kalktık sağlık ocağına gidelim dedik bu durdurdu bizi eşimin ilk evliliğinde karısının nasıl düşük yaptığını yalan söylediklerini filan anlatıyor sinirim tepeme çıktı ya ben belki hamile olduğumu öğrencim 5 dk sonra sen bana hala bunu anlatıyorsun bir de uyardım tamam tekrarlamam dedi bir daha aynısını yaparsam o zaman konuş dedi cinnet geçircem eşimi aradım anlattım böyle böyle dedim toplan evden gidiyoruz dedi geldi annesi ile konuştu ben toplanırken gelmiş bana diyor ki sen beni yanlış anladın bunun yanlış anlaşılacak neresi var ki yine sesimi çıkartmadım üslubumu bozmadan bu konuyu hiç konuşmak istemiyorum anne dedim . Suan kendi evimizdeyiz . Gidip geliyoruz mecbur kaldığımız zamanlar oluyor ama tavırları haraketleri beni o kadar rahatsız ediyor ki kayınlarımı seviyorum kardeşim gibiler başka gidecek yerimiz de yok bir oraya gidiyoruz bugün gittik 10 dk durduk eşim tekrar işe gidecekti bende seninle geleyim dedim . Suratımıza bakar hali yok insan bir döner hos geldin der ben anne ne yapıyorsun dedim de cevap verdi ondan önce ki günde kendi köye gitti çocukları evde aç diye yemek yapmaya ben gittim evine akşam aradım açmadı ardından dönmedi de ne oldu niye aradın da demedi . Ben suan hamile olduğum için mi bana böyle geliyor yoksa gerçekten ne yapmaya çalışıyor ?
Eşinizin duruşunu takdir ettim. Benceen önemlisi o tepki verebilmiş.

Tamam kayınvalidenizin surat asmasından hoşlanmıyorsunuz ama kadının suratını değiştiremeyeceğimize göre yapabileceğiniz bir şey yok. Ya gitmeyeceksiniz ki ona olmaz demişsiniz ya görmezden gelecekseniz ya böyle kendi kendinize sinir olacaksınız. Başka bir alternatif yol yok buna. En başta kayınvalidenizle sınırı çizseydiniz keşke bunlar hiç yaşanmazdı. En başta duymak işinize gelmiş sonra da önünü alamamışsanız
Duymak işime gelmedi kimin işine gelir ki !? Pasif kaldım evet . Burada haklısınız en başta çizmem gerekti ama dedim ya en başta böyle değildi melek gibiydi.

Kaynana ile aynı evde yaşama var, eski gelini anlatıp durmasını dinlemek var. Kayınlara gidip yemek yapma var.

Konudaki en makul şey kvnin mesafe koyması. İyi de olmuş.

Allah aşkına eterle bayılttılar falan mı sizi?
Okuduklarından çıkarttıklarına akıl erdiremiyorum. Kim ister kv ile aynı evde yaşamayı ? Buna bir süre mecbur kaldık diye belirttim . 2. Cümle de evet dinledim bunu artniyet ile yapmadım. Yemek yapmaya gelince eşimde akşam aynı eve gelecek eşime yapsaydım onlara da siz kazık kadar adamsınız kendiniz mi yapın deseydim ?

Okuduklarından çıkarttıklarına akıl erdiremiyorum. Kim ister kv ile aynı evde yaşamayı ? Buna bir süre mecbur kaldık diye belirttim . 2. Cümle de evet dinledim bunu artniyet ile yapmadım. Yemek yapmaya gelince eşimde akşam aynı eve gelecek eşime yapsaydım onlara da siz kazık kadar adamsınız kendiniz mi yapın deseydim ?
Çocukları evde ac diye yemek yapmaya ben gittim yazmışsınız. Bizim anlamamızda sorun yok kendiniz olan şeyi yazmayıp başka şey yazıyorsunuz. Kendi eviniz varken akşam oraya sizin yapacağınız yemeği yemeye gitmeniz de ilginç. Benim bildiğim yemek davetine öyle gidilmez. Bence cocukcagizlar aç kalmasın diye orda yemeye karar vermişsiniz zaten

Çocukları evde ac diye yemek yapmaya ben gittim yazmışsınız. Bizim anlamamızda sorun yok kendiniz olan şeyi yazmayıp başka şey yazıyorsunuz. Kendi eviniz varken akşam oraya sizin yapacağınız yemeği yemeye gitmeniz de ilginç. Benim bildiğim yemek davetine öyle gidilmez. Bence cocukcagizlar aç kalmasın diye orda yemeye karar vermişsiniz zaten
Evet öyle dedim zaten fakat olayı takır takır uzatmayayım diye neyse anam orada da suçlu olayım da ben bir daha olsa bir daha yapardım nasıl kendi kardeşim olsa yaparsam onlara da yaparım sonuçta bir sorunum yok . Burda olay onlara yemek yapmam değil onlar değil bunun olmasına rağmen onun böyle yapması

Gerçekten bunu düşünemedim ilk başlar belkide duymak istedim

Yok kötülemesini değil ama nasıl olduğunu merak ettim çünkü onu kötüleyen beni de kötüler bunu biliyordum

Duymak işime gelmedi kimin işine gelir ki !? Pasif kaldım evet . Burada haklısınız en başta çizmem gerekti ama dedim ya en başta böyle değildi melek gibiydi.

Bunlar sizin mesajlarınız. Merakınızı gidermişsiniz, duymak istemişsiniz. Gayrette sizin duymak işinize gelmiş ilk başlarda. Kendi yazdığınızı inkar etmeyin, üstüne bir de ünlen kullanmak falan... Konu sahipleri bizi azarlasın diye yorum yapmıyoruz.

Evet öyle dedim zaten fakat olayı takır takır uzatmayayım diye neyse anam orada da suçlu olayım da ben bir daha olsa bir daha yapardım nasıl kendi kardeşim olsa yaparsam onlara da yaparım sonuçta bir sorunum yok . Burda olay onlara yemek yapmam değil onlar değil bunun olmasına rağmen onun böyle yapması
Burda sorun sırf erkek diye gidip yemek yapmanız onlara. Böyle ataerkil düşünürseniz çok sorun da yazamazsınız aslında bir yandan da iyi bakın.

Herkes demiş ama başından bu kadar tavizle dinlemeniz zaten sorun teşkil ediyor. Kırk gün gezdir sırtında bir gün indir ortalık karışır derler bu da o hesap işte. Saygini koru ama mesafeni de koru

Isim soyisim le nick almak yeterince tehlikeli bir durumken bir de fotoğrafınızı paylaşmanız çok tehlikeli olmuş.
Ifşa olabilirsiniz. Tanıyan çıkabilir. Aile içinde daha ciddi bir sorun yaşayabilirsiniz bunun için de. Ve ayrıca bu forumu yalnızca kadınlar girip okumuyor, ekşiciler de malzeme için bakıyorlar.
Kişisel tavsiyem profil fotoğrafınızı kaldırmanız. Herkes iyi niyetli değil maalesef..

Isim soyisim le nick almak yeterince tehlikeli bir durumken bir de fotoğrafınızı paylaşmanız çok tehlikeli olmuş.
Ifşa olabilirsiniz. Tanıyan çıkabilir. Aile içinde daha ciddi bir sorun yaşayabilirsiniz bunun için de. Ve ayrıca bu forumu yalnızca kadınlar girip okumuyor, ekşiciler de malzeme için bakıyorlar.
Kişisel tavsiyem profil fotoğrafınızı kaldırmanız. Herkes iyi niyetli değil maalesef..
Kimsemiz yok ama belli mi olur burdan da cıkıverir karşıma vallahi

X