Vajinal mantar belası

Ceycey12345

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2018
609
390
Arkadaşlar lütfen sizde tecrübelerinizi paylasın kurtulalım şundan hayattan soğudum! Cinsel ilişkiden soğudum. 1.5 aydır uğrasıyorum vajinal mantarla. Fitil krem herşeyi kullandımm geçmedi şu an yeni bi hap ve fitile baslattı doktorum bakalım ne olacak! Sizde durumlar ne bir akıl verin. Karbonat elma sirkesi demeyin lütfen doktorum sakın dedi. Probiyotik tüketiyorum sürekli çamaşırlarımı pamuklu ve ütülü giyiyorum. Hic bir jel kullanmıyorum elim kolum bağlandı. Vajinal duş önerdi bir doktor ama baska bir doktor kullanma dedi cok kararsızım sizde durumlar ne?

Hangi ilacı kullandınız benim bildiğim çok iyi bir ilaç var 2 günde geçiriyor çok şükür

Canım sırayla
Mixovul, gynomax ovül, Gynoflor
Şu an da funit ve gyno lomexin kullanıyorum 4 fitil var bugün baslayacağım o kadar bıktım ki anlatamam

Bende sağlıkcıyım denemediğim şey kalmadı hastanese muayene olmadıgım doktor kalmadı inan ki. 4 gün ovüller geçmezse eğer alacağım mutlaka tesekkür ederim

Floragyn övül geçmiş konularda sıkça dile getirilmiş iki üye özellikle kullandıktan sonra bittiğini ve tekrarlamadiğıni yazmış.Uyelere ulaşamiyorum.Konular 2009 da falan o zaman varmış eczanelerde.Bulundugumuz şehirlerde araştırsak bulan olursa alsak benim olduğum yerde yok.Internette de sadece yabancı satış sitelerinde var nasıl alınır bilmiyorum.Yardimci olalım birbirimize

Floragyn övül geçmiş konularda sıkça dile getirilmiş iki üye özellikle kullandıktan sonra bittiğini ve tekrarlamadiğıni yazmış.Uyelere ulaşamiyorum.Konular 2009 da falan o zaman varmış eczanelerde.Bulundugumuz şehirlerde araştırsak bulan olursa alsak benim olduğum yerde yok.Internette de sadece yabancı satış sitelerinde var nasıl alınır bilmiyorum.Yardimci olalım birbirimize
Canım bu ilaç hakkında bilgi almak istiyorsan yaz bana özelden arkadaşım doktor bu ilaç hakkında bilgisi var ona sorarım bu akşam

Bende bunu duydum canım ama gynoflor kullandım ikiside flora düzenleyici diye tekrardan onu almadım. Şu an gynolomexin kullanıyorum 2. günüm geçti gibi umarım bitince yine başlamaz :KK43:

Ya aynı sorun bende de var kullanmadığım şey kalmadı ama sürekli tekrarlayıp duruyo soğan kürü iyi geliyo ama o da sürekli içilmiyor yani bende bi sürü fitil kullandım antibiyotik kullandım geçmedi bi önerisi olan varsa bana da söylesin bu hiç güzel bişeydeğil bundan dolayı eşim cok rahatsız oluyo ☹️☹️☹️

En son bana şeker hastalığın olabilir mi bir de dahiliyeye muayene ol dediler sende bir baktır istersen canım, benim şu an kullandığım işe yaradı gibi son bi tane kaldı bi kac gün geçsin tekrarlamazsa öneririm

En son bana şeker hastalığın olabilir mi bir de dahiliyeye muayene ol dediler sende bir baktır istersen canım, benim şu an kullandığım işe yaradı gibi son bi tane kaldı bi kac gün geçsin tekrarlamazsa öneririm
Şeker hastalığı mı ne alaka acaba cok merak ettim ne ilgisi olabilir ki:KK57: canım valla ben de cok kullandım gynolomexin gynoflor iğne de yedim ama yok yok bi aydır olmuyodu şimdi gene oldu üşüttüm acaba ondan mı oluyo bilmiyorum ki gene gtcem galiba öyle cok Abur cubur yemem paketli gida cok tüketmem ama neden acaba yahu ☹️☹️:KK61:

Ailenizde şeker varsa ve kilonuz da yüksekse bi gidin derim belirtilerini de inceleyin tabi vücutta ki şeker iyilesmeyi engelliyormus besliyormus onları canım, ben artık her ihtimali düsünür oldum, ilişki esnasında da acıyor ağrı yapıyor bıktım

Doktor hayır desede doğal sirke geçiriyor.

Esinizinde aynı tedaviyi görmesi gerekiyor , yoksa tekrarlıyor. Ne yapıyorsanız aynısını o da uygulamalı.

Şeker hastalığı da tetikliyor..yüksek giden şeker sürekli mantarı getiriyor..kurtulmak cidden zor..birde beslenmeye cok dikkat etmek lazım..ekmek ve türevlerinden uzak durmak bol su içmek işe yarıyor.
dr bana en son fungan diye bir ilaç vermişti oda cok iii geldi..geçmiş olsun.

Sağolun bakalım su an geçti gibi ama tam emin değilim regl olacağım bitince kontrole gideceğim umarım geçer bu sefer

Merhaba. bende bir aydan fazla çektim. şükür kurtuldum bi 15-20 gündür çok iyiyim.Gerçekten evliyken çok zor.Nasıl kurtulduğuma gelince;doktora ilk gittiiğimde şikayetim çok azdı doktorun verdiği bir antibiyotik ismi amoklavin beni daha da kötü yaptı bana iyi gelmedi mantarı ortaya çıkardı coşturdu başka bir doktora gittim,sonra başka bir doktora daha ilaçlarımı degiştirdi 3 ayrı marka fitil kullandım. Hap olarak ıtraxtly verdi,3 ayrı krem denedim en çok işe yarayan nibulen ve travazol tahriş içinde hametan pomad oldu.Benimki idrar yolu enfeksiyonuyla da karışmış çok kötü durumdaydım ve Doktor da dedi ağır birşey yaşıyorsun diye,arkama,kasıklarıma baldırımın iç kısımlarına,hatta kremi sürdüğüm elime dahi bulaşmıştı.Çok yoğun sulanma ve kaşıntım oluyordu aşırı şişlik ve kızarıklık vardı artık cildim iyice tahriş olmuştu..Şiddetli kaşıntı anlarında çok kaşımamaya çalışsamda pek başarılı olunmuyor elma sirkeli su karışımıyla sildim hep o anlık olarak çok rahatlattı.Ve asıl önemli nokta doktor bana ilaçların yanında flora düzenleyici önerdi yani bakteri takviyesi.bu hastalık malum bakteri dengesinin bozulmasından oluyor.hap olanın adı duobalance sigorta karşılamıyor 70 tl birde aynı tarzdan sigortanın karşıladığı fitil var adı gynoflor ikinide kullandım peşpeşe gerçekten düzeldim.Ha birde doktorum bu hastalıktan ve çok ilaç kulanımından bağışıklığında düşmüştür dedi bir de bağışıklık takviyesi önerdi onu da sigorta karşılamıyor ama aldım napayım Çok para gitti ama sağlık olunca insanın gözü görmüyor.İnanın çok çektim ağlıyordum artık uyku nedir bilmiyordum dualar edıyordum. yoluma yürüyemıyordum doğru düzgün,insan içine çıkamıyordum.Çok fazla duşa girip kurcalamadım. Çamaşırlarımı çok sık değiştirdim 90 derece yıkadım.Tek doktorla kalmadım memnun kalmayınca değiştirdim Şükür 3.de iyi bir doktor buldum ilaçları düzenli kullandım takvıyeleride pahalıda olsa kıyıp aldım ve kendime geldim..Umarım herkes şifa bulur Allah düşmanıma yaşatmasın

Canım cok sevindim senin adına benim ki geçti şu anlık bende kullandım flora düzenleyici ama işe yaramadı. En son kullandığım hap ve fitil geçirdi şu anlık kaşıntım vs yok ama regl olacağım çıkar diye tekrar cok tedirginim. Bakalım umarım tekrarlamaz, berbat bir şey cünkü!

X