Vajinal mantar borik asit

Maşallah 2 senedir tekrarlamiyorsa ne mutlu. Deneyeceğim yeniden hatta, borik asitli fitil kullanıp, aynı zamanda yemek içmeye dikkat edeceğim. Ümit oldu cidden yazıların
Benden size tavsiye her şeyi bir arada yapmayın. Kendinizi o kadar yıpratmayın insan kasıyor kendini sonra ya işe yaramazsa diye. Borik asitli fitili bence rafa kaldırın sadece besinlerle bir deneyin. İçten alın etken maddeleri. Ve bunu sürece yayın hemen cevap beklemeyin biraz zihninizi özgür bırakın, sonuç odaklı değil süreç odaklı bakın her şey yoluna girecek inşallah.

Benden size tavsiye her şeyi bir arada yapmayın. Kendinizi o kadar yıpratmayın insan kasıyor kendini sonra ya işe yaramazsa diye. Borik asitli fitili bence rafa kaldırın sadece besinlerle bir deneyin. İçten alın etken maddeleri. Ve bunu sürece yayın hemen cevap beklemeyin biraz zihninizi özgür bırakın, sonuç odaklı değil süreç odaklı bakın her şey yoluna girecek inşallah.
Doktor randevum var. Doktora teslim etmek istiyorum kendimi. Tabi senin dediklerine de uyacağım. İlaçlar zaten genelde bir haftalık. İlaçlar bittikten sonra kusmeyip doğadan faydalanacagim

Bu söylediklerimi denemeden önce kullanmadığım ilaç kalmadı. Hem mantar için hem bağışıklık için. Bu yukarıda yazdıklarım sarımsak, sirke, kefir hem doğal bağışıklık güçlendirici hem de mantarın düşmanı olan ilaçların da içeriğinde bulunan antifungal içeriklere sahip doğal besinler. Yani ikisi bir arada. Dolayısıyla bu besinleri tüketirken yanında ekstra hiçbir şey kullanmadım. Sabah sirkeli suyu aç karnına içiyoruz(sarımsakla birlikte). Çok önemli bir şey daha çok şey denedim olmadı bu da olmucak diye asla olumsuz bakmıyoruz. Beynimizle inanmazsak bedenimiz yanıt vermicek.Bir deneyin derim bunları çok kolay bir yöntem. Ben de sizin gibiydim geçmiyor geçmiyor diye. Allah yardım eder. Siz bir başlayın buna inanarak.
Canım bu kefirin içine atılacak baharatların ölçüleri nasil oluyor göz kararımı ?

Canım bu kefirin içine atılacak baharatların ölçüleri nasil oluyor göz kararımı ?
Merhaba hayır her bir baharatı yarım çay kaşığını geçirmeyin lütfen. Zerdeçal yarım çay kaşığı, zencefil yarım çay kaşıgı. .. gibi kefiri de 300 ml olarak düşünebilirsiniz👍🏻

Mantarın tekrarladigi zaman bağırsak problemleri de yaşıyormusun? Dikkat ettinmi hiç ben de gaz şikayeti oluyor bildiğin bağırsaklarım bozuluyor şişkinlik oluyor. Bende dahiliyeye randevu aldim bu mantar bagirsakta da varsa vajinayi ne kadar tedavi etsekte tekrar bulaşıyor galiba. Bende tekrarladığı zaman kaşıntı yanma belli bir süre sonra geçiyor sadece akıntı kaliyor bazen kesik kesik oluyor bazen krem kıvamında yoğun bir akıntı. Dedigin gibi probiyotiklere dünya kadar para verdim ozel flora düzenleyicilere tonla para verdim ama bunlarla da geçmiyor. Probiyotikleri en az 6 ay kullanmak mı gerekiyor acaba
Aynı şikayetler oluyor . Bağırsakta da oluyor dedikleriniz . N’aptınız son durumda ?

Merhabalar benim senelerdir vajinal mantar şikayetim var. Bir ara geçmişti ama antibiyotik kullandığım için tekrarladı. Doktor çeşitli fitil hap kombinasyonlari yaptı ama banamısın demiyor asla geçmiyor tam geçecek gibi oluyor yine tekrar ediyor özellikle adet sonrası tekrar ediyor. Psikolojim bozuldu cinsel hayatım bitti beni bu mantar mahvetti. 6 7 ay sonra da evlenmeyi düsünüyorum ama bu hastalık geçmek bilmiyor. Kasıklarda batma olarak başlıyor daha sonra vajimada yanma akıntı olarak devam ediyor. İnternetten uzun araştırmalar sonucunda borik asiti duydum. Ve kronik geçmek bilmeyen mantarlarda bile etkili olduğunu okudum. Ve gözümü karartıp inernetten borik asit tozu siparisi verdim evde ilaç kapsulleri vardı onlari boşaltıp içlerine borik asit doldurdum( doldururken eldiven kullandim) ve sabah 2 kapsül akşam 2 kapsül vajinama koydum. Tam olarak 5.günde şikayetlerim geçti. Kullanırken içimden rakı renginde akıntım oluyordu. 14 gün düzenli kullandım 14. Günden sonra mantar tekrarliyorsa haftada 2 gün kullanin yazıyordu. 4 gün oldu bırakalı borik asiti ama haftada 2 gün kullanıcam ki tekrar etmesin.Doktorun tavsiye ettiği borik asitli temizleme solüsyonundan da kullanıyorum. Anlık rahatlatıyor sadece ama genel olarak memnunum. Regli olmama az kaldı çok korkuyorum regliden sonra tekrarlayacak diye. Ne illet birşeymiş bu geçmek bilmiyor
Enfeksiyon Dr gittiniz mi KD ciler anlamıyor
Merhabalar benim senelerdir vajinal mantar şikayetim var. Bir ara geçmişti ama antibiyotik kullandığım için tekrarladı. Doktor çeşitli fitil hap kombinasyonlari yaptı ama banamısın demiyor asla geçmiyor tam geçecek gibi oluyor yine tekrar ediyor özellikle adet sonrası tekrar ediyor. Psikolojim bozuldu cinsel hayatım bitti beni bu mantar mahvetti. 6 7 ay sonra da evlenmeyi düsünüyorum ama bu hastalık geçmek bilmiyor. Kasıklarda batma olarak başlıyor daha sonra vajimada yanma akıntı olarak devam ediyor. İnternetten uzun araştırmalar sonucunda borik asiti duydum. Ve kronik geçmek bilmeyen mantarlarda bile etkili olduğunu okudum. Ve gözümü karartıp inernetten borik asit tozu siparisi verdim evde ilaç kapsulleri vardı onlari boşaltıp içlerine borik asit doldurdum( doldururken eldiven kullandim) ve sabah 2 kapsül akşam 2 kapsül vajinama koydum. Tam olarak 5.günde şikayetlerim geçti. Kullanırken içimden rakı renginde akıntım oluyordu. 14 gün düzenli kullandım 14. Günden sonra mantar tekrarliyorsa haftada 2 gün kullanin yazıyordu. 4 gün oldu bırakalı borik asiti ama haftada 2 gün kullanıcam ki tekrar etmesin.Doktorun tavsiye ettiği borik asitli temizleme solüsyonundan da kullanıyorum. Anlık rahatlatıyor sadece ama genel olarak memnunum. Regli olmama az kaldı çok korkuyorum regliden sonra tekrarlayacak diye. Ne illet birşeymiş bu geçmek bilmiyor
Bazı mantar türleri kesinlikle bulaşıcı bu yüzden eşle birlikte tadavi şart erkekte yapısı gereği belirti vermiyor bayana bulaş yapıyor sadece bende çok uğraştım en sonunda enfeksiyon Dr gittim özel kabı olan eşle birlikte geliceksiniz test yapicam dedi ve ikinizdede inatçı kandida çıktı antibiyotik direnci baktı öyle birlikte ilaç belirlendi ama ben sürekli kandida tedavisi gördüğümüz için aklım almadı birtürlü ve kullandığım ilaçlardan bittim bu arada borik asiti duyunca artık oral ilaç almamak için (eşle birlikte) buna dikkat edin tek başına tedavi olmuyor olsada birliktelikten sonra tekrar başa sarar ikimizde borik asit kullandık eşime çözelti hazırladım kendim enjektörle içeriye sıktı çünki idrar yolunun oksijen alan kısmında yaşıyor ve ona hiçbir zarar vermiyordu beni mayalıyordu , bende toz olarak kapsüle koydum ve kullandım çok şükür böyle iyileştim

45 gün tedavi gördüm doktor reçetesi ile borik asit.. Borik asiti biraktigimin haftası yine başladı.. Kesip aticam sonunda :KK43:

Sizi çok çok iyi anlıyorum probiyotikler,kefirler,bağışıklık sistemi güçlendirici diye tabir edilen takviyeler her türlü fitil,eşli tedavi,ozon tedavisi ve genel anlamda ne yapılması gerekiyorsa hepsini yaptım yine var yine var asla vajinal duş yapmıyorum ne yaptıysam geçmiyor en son bagisikligima baktırdım onda da sorun yok dediler benimde hayatım tam bir cehennem.Cok doktor değiştirdim hepsi aynı şeyleri söyleyip aynı tedaviyi uyguluyor sürekli fitil kullanmakta belli zaman sonra zarar verir.Degisyirdohim doktorlardan biri sana borik asit içerikli fitil fitil öneriyorum dedi onu da kullandım sonuç yine aynı inanın yapacağım bişey kalmadı benim🤷 eczacim bile ne bitmez mantarmis diyor insan bir yerden sonra cidden utanıyorda🙁
İrem ne yaptım

Sizi çok çok iyi anlıyorum probiyotikler,kefirler,bağışıklık sistemi güçlendirici diye tabir edilen takviyeler her türlü fitil,eşli tedavi,ozon tedavisi ve genel anlamda ne yapılması gerekiyorsa hepsini yaptım yine var yine var asla vajinal duş yapmıyorum ne yaptıysam geçmiyor en son bagisikligima baktırdım onda da sorun yok dediler benimde hayatım tam bir cehennem.Cok doktor değiştirdim hepsi aynı şeyleri söyleyip aynı tedaviyi uyguluyor sürekli fitil kullanmakta belli zaman sonra zarar verir.Degisyirdohim doktorlardan biri sana borik asit içerikli fitil fitil öneriyorum dedi onu da kullandım sonuç yine aynı inanın yapacağım bişey kalmadı benim🤷 eczacim bile ne bitmez mantarmis diyor insan bir yerden sonra cidden utanıyorda🙁
Merhaba ne durumdasınız şikayetleriniz geçti mi

Merhaba maalesef 3 ay mantarsiz rahattım yine başladı bu arada probiyotikte kullanmama rağmen nasıl tekrar etti anlamadım bütün temizlik kurulamaz çamaşır değişimi vs..rağmen gerçekten anlamıyorum sanirim bir kere olunca bir daha yakamızı bırakmıyor.suan tedaviye başladım una rağmen inat ediyor fitil+ antibiyotik

Merhaba maalesef 3 ay mantarsiz rahattım yine başladı bu arada probiyotikte kullanmama rağmen nasıl tekrar etti anlamadım bütün temizlik kurulamaz çamaşır değişimi vs..rağmen gerçekten anlamıyorum sanirim bir kere olunca bir daha yakamızı bırakmıyor.suan tedaviye başladım una rağmen inat ediyor fitil+ antibiyotik
Bnm de devam ediyor mantar mi onu da blmiorm

2 günde bir su bardağın içine elma sirkesi koyup içiyorum.aynısefa bitkisinin mantara iyi geldiğini okudum her gün sabah 1 akşam 1 bardak içiyorum. Doğal hindistan cevizi yağı aldım 1 çay kasığı kahvelere koyup içiyorum. Nioli yağı sipariş verdim internetten iççamaşıra 1 2 damla damlatınca mantara iyi geliyormuş adetim bitince onu deneyeceğim bakalım. Elimden gelen her şeyi yapıyorum umarim tekrar etmez
Bu dönemde sadece bunları mı kullanmıştınız

X