Vajinal mantar borik asit

Kaşınıyor ve akıntı varsa mantardir bende kokusuz şeffaf akıntı vardı muayenede mantarsin dedi😥 muayeneye git ağızdan ve fitil şeklinde tedavinin olmaya başla ilerlemesin zaten uzun süren bir tedavisi var bu lanet hastalığın 😢
Kasiniyor 8 aydir akinti daha yeni oldu yoğun ara ara cok az oluyo yani normal sekilde mantar mi.blmedm ama kanatana dek kasinio hpvede se öyleydickorkuorm ayni seyler olmasinnnn

45 gün tedavi gördüm doktor reçetesi ile borik asit.. Borik asiti biraktigimin haftası yine başladı.. Kesip aticam sonunda :KK43:
Eşle birlikte kullanın borik asiti altı aya kadar yayın başka türlü kurtulamazsınız hele erkekte üretrada ise hiçtepki vermiyor mantar laboratuvarda çıkıyor

Eşle birlikte kullanın borik asiti altı aya kadar yayın başka türlü kurtulamazsınız hele erkekte üretrada ise hiçtepki vermiyor mantar laboratuvarda çıkıyor
1 yıldır iliskim yok. Ayrica borik asiti fitil olarak kullanıyorum erkek ne sekilde kullanacak. 6 ay araliksiz mi borik kullanmaliyim yani :KK43: çok pahalı 😭 sizin deneyiminiz oldu mu bu konuda

1 yıldır iliskim yok. Ayrica borik asiti fitil olarak kullanıyorum erkek ne sekilde kullanacak. 6 ay araliksiz mi borik kullanmaliyim yani :KK43: çok pahalı 😭 sizin deneyiminiz oldu mu bu konuda
Borik asiti kendiniz hazırlarsanız inanın 50 TL yi geçmez altı aylık kullanım için özeldende yazdım kullanımını

Merhabalar , bana da gönderebilir misiniz ? bende aynı dertten muzdarip.. cok uzun seneler oldu bende. Sizin ne kadardır var?
Eczaneden toz borik asit alıp birde 600 mg lık boş ilaç kapsülü ben internetten aldım kapsülü daha ucuza getirmek isterseniz katarin grip ilacı alıp içini boşaltıp borik asit doldurun fitiller hazır, iki hafta her gece inatcı tekrarlayan kandida ise iki haftadan sonra altı aya kadar haftada iki defa kullanmaya devam inatcı kandidada Dr ler bile altı aylık ilaç tedavisi verir .
Birlikteliğiniz varsa tedaviye birlikte baslamalısınız erkekte üretrada ise kandida asla tepki vermiyor ve kadını mayalamaya yetiyor ben laboratuvara gittim eşimle birlikte lab hocası aynısını söyledi testler yapıp ilaç verdi ama ben bir yıl denemedik ilaç kalmadıgı için vücudum bitmişti ilaç kullanan istemedim, borik asiti bu sayfada buldum Allah razı olsun o kişiden borik asitle düzeldim bir yıldır rahatım esimdede üretrafa aynı bakteri cıktıgı için borik asiti bir su bardağı kaynayıp soğumuş suya bir tatlı kaşıgı koyup bu sudan iğnesiz enjektöre çekip üretraya verecek aynı bayanın kullanım süresi gibi devam edecek . Gitmedigim Dr prof kalmadı esimlede çok ilaç kullandık en sonunda enfeksiyon Dr doğru teşhis koydu ama ben tükendim bir yıl çektim enfeksiyon Dr antibiyotik direnci mize bakarak altı aylık ilaç verdi agızdan kullanamadım bağışıklıgım iyice düstügü için borik asiti okuyunca deneyip olmazsa ilacı mecbur kullanacaktık iyileşince gerek kalmadı ve eşimde asla tepki vermiyordu labda çıktı sizede şifa olur inşallah

Hanımlar merhaba, mesajınızı okudum ,bende çok çektim mantardan ,hamile kalmak amaçlı (arı sütü -bal-polen-propolis karışımı) yaptırmıştım düzenli 2 ay hergün bi kaşık yedim ,, 1 yemek kaşığı da alıç sirkesini suya koydum içtim ,benim bu sayede geçti bi dahada tekrarlamadı,,bu ballı karışım tam bi şifa ,bağışıklık toparladığı için faydalı bakterileri de artırıyo bağırsakta ,deneyin mutlaka, ondan öncesinde şekeri çıkarmıştım yine fayda etmemişti,antibiyotikler,kremler. Hiç fayda etmemişti. Her ay her hafta başı kaşınırdım ,şimdü yine istesem tatlı yiyprum sorun olmuyor

7 yıl kronik olarak yaşayan ben sizi çok iyi anlıyorum hala devam ediyor artık doktora gitmiyorum her lovabadan sonra yıka kurula ve korunmasız ilişkiye girme bol su iç. Ev yoğurdu suyu iç tekrar ettikçe artık kendi kendimi tedavi ediyorum ☹️

Merhaba bende senelerdir mücadele ediyorum bitmiyor hatta daha bugün gittim doktora bir sürü fitille ağızdan ilaçla geri döndüm.Borik asitin hazır fitili var biraz pahalı doktor tavsiyesiyle aldım ama yine tekrarladı istersin markasını vereyim direkt eczacina getirtebiliyorsun belki sende işe yarar.
İmmuneks 10mg çok etkili oluyor. Tam dört yıl çekmediğim kalmadı. Borik asit fitil de kullanırken geçiriyor. Sonra tekrarlıyor. Talk pudrası kullan. İnanılmaz işe yarıyor. Ve şekeri mutlaka azalt

Flucan 150mg kapsül verdi içerisinde 2 tane var hafta da bir içiyorum.naturopathica pro-probiotic vitamin var hergün bitane içiyorum internetten aldım bunu daha uygun.travocort 10mg krem hergün bir kere sürüyorum.sebamed intim yıkama verdi.lattawin(borik asit içeren fitil) içinde 10tane var ilk ay adet bitiminden 10 gün boyunca diğer aylar adet bitiminden 5 gün olarak devam et dedi.gece yatarken iç çamaşır giymemeye çalış.fön makinesiyle kurut nemli kalmasın geniş çamaşırlar giy dedi bunları da yaptım.çok şükür geçti.ilaçlar biraz maliyetli 300tl para verdim bunlara ama bir yıl boyunca gittiğim özel hastane özel poliklinikler ve bir yıllık ilaç vitamin parası verip sonuç alamamın karşılığında sonuç veren şeylere para vermek zoruma gitmedi.bunların hepsi tedavinin bir parçası hepsi eminim ayrı ayrı işe yarıyordur onun için 6 ay boyunca devam edicem tekrar başlamaması için.tüm ilaçları denedim bir yıl boyunca kaç farklı vitamin kapsül fitil kullandım en son çok şükür bunlar çare oldu sizede olur inşallah
Merhaba şu anki durumunuz nedir çok merak ettim çünkü flucan tedavisine başlamayı düşünüyorum..

Merhaba benim de vardı.internet okuduğum kadarıyla flucan hapa başladım 1.3.7. Gün içiyorsun sonra 4 günde bir. Aynı zamanda probiyotik gold diye bi toz nbl markası sanırım eczaneden o da suya karıştırıp günde bir tane. Bir de immuneks veya immuneks plus o da günde bir kez. Ve haplara başladığınız aynı anda bir de candimax fln neyse mantarda kullanılan fitiller onlara başlıyorsun tabi fitil içinde kaç tane varsa kullanıyorsun. Arada akıntı olursa yine fitil. Bi de doktor bana doğal flora yapıyo vajinaya gynoflor onu kullandım bu ay olmadım mantar. Eğer geçmesini isteyen varsa flucan ve probiyotik ve bağışıklık için immuneks şart deneyin bence şükürler olsun bu ay olmadım 6 ay kullanmak şart
Merhaba şu anki durumunuz nedir merak ettim. Flucan tedavisine başlamayı düşünüyorum 6 ay

Merhabalar benim senelerdir vajinal mantar şikayetim var. Bir ara geçmişti ama antibiyotik kullandığım için tekrarladı. Doktor çeşitli fitil hap kombinasyonlari yaptı ama banamısın demiyor asla geçmiyor tam geçecek gibi oluyor yine tekrar ediyor özellikle adet sonrası tekrar ediyor. Psikolojim bozuldu cinsel hayatım bitti beni bu mantar mahvetti. 6 7 ay sonra da evlenmeyi düsünüyorum ama bu hastalık geçmek bilmiyor. Kasıklarda batma olarak başlıyor daha sonra vajimada yanma akıntı olarak devam ediyor. İnternetten uzun araştırmalar sonucunda borik asiti duydum. Ve kronik geçmek bilmeyen mantarlarda bile etkili olduğunu okudum. Ve gözümü karartıp inernetten borik asit tozu siparisi verdim evde ilaç kapsulleri vardı onlari boşaltıp içlerine borik asit doldurdum( doldururken eldiven kullandim) ve sabah 2 kapsül akşam 2 kapsül vajinama koydum. Tam olarak 5.günde şikayetlerim geçti. Kullanırken içimden rakı renginde akıntım oluyordu. 14 gün düzenli kullandım 14. Günden sonra mantar tekrarliyorsa haftada 2 gün kullanin yazıyordu. 4 gün oldu bırakalı borik asiti ama haftada 2 gün kullanıcam ki tekrar etmesin.Doktorun tavsiye ettiği borik asitli temizleme solüsyonundan da kullanıyorum. Anlık rahatlatıyor sadece ama genel olarak memnunum. Regli olmama az kaldı çok korkuyorum regliden sonra tekrarlayacak diye. Ne illet birşeymiş bu geçmek bilmiyor
Benimde başıma ortak kullanım alanı olan tuvaletlerden geldi maalesef. Kaşıntım başlar başlamaz eczaneye gittim mantar ilacı aldım zalain adında. 2-3 gün kullandım azalması gerekirken iyice arttı. Bu sefer kutu içerisinde 1 adet olarak kullanılan mantar hapından aldım. Yine etki etmedi. 1 ay boyunca sabah akşam sirkeyle vs silerek kaşıntıyı hafifletmeye çalıştım. Yeşil yoğurt kesiği tarzında akıntım ve sürekli ıslaklık oluyordu. Kadın doğuma defalarca gittim. Her seferinde kan idrar ve sürüntü aldılar. candida bakteri çıktı mantar ilacı kullandım haftada 1. 2.gittiğimde dozunun az geldiği düşünüldü 1 ay boyunca en yüksek dozdan günde 1 adet hap kullandım. 3.gittiğimde candida çıkmadı fakat şikayetlerim devam ediyordu. İdrar yolu enfeksiyonu denildi 1 ay antibiyotik kullandım. Böyle bir döngüye girdim antibiyotik mantarhapı antibiyotik mantar hapı. Bu süreçte nioli yağı,immuneks,probiyotik vs hepsini denedim fakat hiçbiri etki etmedi. En son çare olarak kadınlarkulübündd borik asiti gördüm. Kaşıntım çok artmıştı ve yaklaşık 10 aydır mantarla uğraşıyordum. İnternet üzerinden saf borik asit aldım. Zaten toz şeklinde satılıyor pamuğı ıslatıp borik aside batırdım ve genital bölgemi makat değil her yerini sildim. İçine de gelmesi önemli burada. 3 günde hiçbir şeyim kalmadı. 1 sene oluyor biteli hala tekrarlamadı. Regl öncesi çok hafif bi kaşıntım oluyor o zaman yine siliyorum hiçbir akıntı olmuyor. Ben çareyi borik asitte buldum. Çok ilerlediyse ve silmenin etkisini göremiyorsanız borik asiti kapsülün içine koyup fitil olarak kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun hepinize. Çok çektiğim için çareyi sizinle paylaşmak istedim.

Çok zararlı kesinlikle kullanmayın borik asidi tavsiye ederim.
Haklısınız zaten denemedim. Borik asiti internetten pembe beyaz kutulu olanı aldım toz şeklinde. Ama ne yalan söyliyim kullanmaya bir türlü cesaret edemedim. Bir de paketin üstünde üremeye zarar verebilir yazısını görünce hepten cesaretim gitti. Hiç yanma yapmıyor mu? Siz de bu benim bahsettiğimden mi aldınız acaba

Merhabalar benim senelerdir vajinal mantar şikayetim var. Bir ara geçmişti ama antibiyotik kullandığım için tekrarladı. Doktor çeşitli fitil hap kombinasyonlari yaptı ama banamısın demiyor asla geçmiyor tam geçecek gibi oluyor yine tekrar ediyor özellikle adet sonrası tekrar ediyor. Psikolojim bozuldu cinsel hayatım bitti beni bu mantar mahvetti. 6 7 ay sonra da evlenmeyi düsünüyorum ama bu hastalık geçmek bilmiyor. Kasıklarda batma olarak başlıyor daha sonra vajimada yanma akıntı olarak devam ediyor. İnternetten uzun araştırmalar sonucunda borik asiti duydum. Ve kronik geçmek bilmeyen mantarlarda bile etkili olduğunu okudum. Ve gözümü karartıp inernetten borik asit tozu siparisi verdim evde ilaç kapsulleri vardı onlari boşaltıp içlerine borik asit doldurdum( doldururken eldiven kullandim) ve sabah 2 kapsül akşam 2 kapsül vajinama koydum. Tam olarak 5.günde şikayetlerim geçti. Kullanırken içimden rakı renginde akıntım oluyordu. 14 gün düzenli kullandım 14. Günden sonra mantar tekrarliyorsa haftada 2 gün kullanin yazıyordu. 4 gün oldu bırakalı borik asiti ama haftada 2 gün kullanıcam ki tekrar etmesin.Doktorun tavsiye ettiği borik asitli temizleme solüsyonundan da kullanıyorum. Anlık rahatlatıyor sadece ama genel olarak memnunum. Regli olmama az kaldı çok korkuyorum regliden sonra tekrarlayacak diye. Ne illet birşeymiş bu geçmek bilmiyor
Gectimi lütfen yardımcı olun :KK43:

Arkadaşlar bunun tek yolu Zolax adlı mantar mantar hapını uzun süreli kullanmak (ya da doktor size hangi mantar hapını önerirse)Öyle bir hafta kullanıp bırakınca tekrtarlıyor. Bana doktor 5-6 hafta süreyle haftada bir kullanacaksın dedi.Yoksa tekrar tekrar başa dönüyordum.Uzun süredir rahatım

Kizlae bende hem hpv vardi hem de leep hpv umarm gecmstr 25inde baktrcam leep oldum 4 yil olcak. Ama boyle kabartilar oluyo mu sizde beyaz beyaz dokununca batma akintim vardi azaldi. Yone hpv olmasn mantar olsun diye dua ediorm. Bir de 10 gundur gecmedi dokununca tahris pldugu belli. Ped olarak size bejie oneririm cidden cok iyi internet siteleri var sosyal medyada var organik yani hic zarari yok. Be immuneks aldim bakalm blmior mantara iyi gelir mi ama bi de iste corekottu yagi soguk sıkım propoliss
Merhaba bu dediğiniz bende de var kabartı beyazlık. Önceden mantar geçirdim ama kesinlikle böyle değildi. Ne oldu acaba geçti mi

X