Vajinal mantar :/ nolur yardim edin

Şuan bunu cekeli 1 hafta oldu 1 haftadir gecti gececek diye düşünuorum ne gecen var ne biten
Kendimden nefret ediyorum artik

Fitil tek başına yeterli değil ve bu gibi ağır mantarlarda fitil tek kutuyla sınırlı kalmamalı.Fitilden sonra flora düzenleyeci başka bir fitil daha kullanmalisiniz.Yillardir fitil kullanmaktan oranın florası bozulmuştur.Yararli bakteriler de ölmüştür.

8 yıl önce vajinal mantar geçirdim. Travazol krem ve bir hap ile atlatmıştım.
Geçen ay nedense bir kere daha oldum. Bu sefer doktora gitmedim. Çektiğim eziyeti de hatırladım tabi. Travazol krem kullandım. 3 gün kullanımdan sonra çare olmayacağını ve doğal ph ve flora dengesine dönmesi için beklemeyi denedim ve geçti.
Nasıl kötü bir şeydir bilirim. Allah şifa versin..

Sizinki kadar sık olmasa da ben de yaşadım. En son antibiyotik, fitil ve Gynoflor vajinal flora düzenleyici kullandım. Gün aşırı kullanılıyor. Oradaki doku bozulduğu için bunu mutlaka kullanmamı önermişti Dr. Siz de araştırıp doktorunuza sorup bunu deneyebilirsiniz. Geçmiş olsun...

Kesinlikle eşinle beraber tedavi olmalısın bende çok olmaz gynolameksin diye adını yanlış hatırlıyor olabilirim ama sizde kullanmissiniz zaten onun kremini ve fitilini kullanmıştım ilk gunler de rahatladım ama kremi 10 gün kadar kullanmıştım bir daha da olmamıştı bir arkadaşımda sizin gibiydi sürekli tekrarliyodu eşi de tedavi oldu geçti

Bir yerde hindistan cevizi yağının iyi geldiğini okumuştum. Bir araştırın isterseniz. Önceden alerjiniz olup olmadığını test edin ama.

Bir de zaten biliyorsunuzdur ama gene de hatırlatayım, bölgeyi kuru tutun. Nemli kalmasın.

Kizlar konu başlığında anlaşıldığı gibi derdim vajinal mantar..
Bu hastalıkla 5 yil once taniştım. 5 yil once evlendim cok gecmedi vajinal mantar nedir öğrendim.
Gitmediğim doktor, araştırmadığım form kalmadi. Kullandiğim ilaçlar cabasi.
Mixovül gynomx travozol vs bin çeşit ilac kullandim. Bazilari hic fayda etmedi bazilaei 2 gun rahat ettirdi sonra sil bastan. Ic camasiri utulemek hobim oldu artik. Ya ben her yolu denedim. Sarimsak bile koydum o bile fayda etmedi. Çekiyorum bunu ama artik dayanaacak gucum kalmadi.
Doktora gidiyorum bakiyolar ilac veriyolar gönderiyolar.
Ben bu hastalığı 5 yildir cekmek zorundamıyım? Yilda 10 kezden fazla mantar oluyorum ben nerdeyse.
Yalvaririm size bunun kökten bi kurtuluşu varsa bana da yardimci olun. Gunluk ped felanda kullanmiyorum ama surekli tekrarliyor. Sirkeli su felan geçirmiyor ilaçlar hic etki etmiyor.
Bitkisel evde yapabilecegim bisi var mi en azindan rahatlatacak? Cevaplarinizi bekliyorum. Simdiden çok saolun
Aynı durumu bende yaşıyorum.Her ay tekrarlıyor.5 yıla yaklaştı.Öncelikle kültür testi yaptırdın mı? Benim en son microbiyolog uzmanıyla görüştüğümde floran bozulmuş dedi.Yani savaşacak iyi bakteri kalmamış.Beslenmeni değiştirmeni tavsiye ederim.Kandida diyeti uygulaman lazım.Her fitilden sonra flora düzenleyici fitil kullanman lazım.Bozulan sistem hemen düzelmiyor.Şeker,tahıl,alkol,sigara meyve de dahil tüketmemelisin.3 ay ile 2 yıl arasında değişiyor sistemin düzelmesi.Sabahları soğuk sıkım hindistan cevizi yağı ile ağzını çalkala tükür.Sonra bir kaşık yut.Propolis,sarımsak,aynı sefa çayı kullan.Asitli içeceklerden uzak dur.Yani zaman alacak iyileşmen.Kaşıntın olursa kremler geçirmiyorsa baticonla çok bastırmadan sil.En az zararlı fitil vagi hex çünkü içinde antibiyotik yok.Flora düzenleyici gyno flor,vagi flora,motiflor gno kullanabilirsin.Ağızdan gno biotic probiyotic kullanabilirsin.

Duzenlı bir cınsel hayatınız varmı ?Partrenırızden de kaynaklı olabılır.Bazen kaşındığında annem hep pamuklu bır bezı beyaz sabınla yıkayıp kurutur guzelce kuruturdu .Sonra da utuler sıcak sıcak ıc camasırıma kordum .Bu cok faydalı oluyor.Ama bu sebeple hiç ılac almadım.Belkı alerjınız varfır.Immonolojıye gorundunuzmu.Gıydınız ıc camasırı bıle etkıleyebılır.

Bu hastalıkla 5 yil once taniştım. 5 yil once evlendim cok gecmedi vajinal mantar nedir öğrendim.
Mixovül gynomx travozol vs bin çeşit ilac kullandim. Bazilari hic fayda etmedi bazilaei 2 gun rahat ettirdi sonra sil bastan. Ic camasiri utulemek hobim oldu artik. Ya ben her yolu denedim. Sarimsak bile koydum o bile fayda etmedi. Çekiyorum bunu ama artik dayanaacak gucum kalmadi.
Ben bu hastalığı 5 yildir cekmek zorundamıyım? Yilda 10 kezden fazla mantar oluyorum ben nerdeyse.
Yalvaririm size bunun kökten bi kurtuluşu varsa bana da yardimci olun. Gunluk ped felanda kullanmiyorum ama surekli tekrarliyor. Sirkeli su felan geçirmiyor ilaçlar hic etki etmiyor.
Bitkisel evde yapabilecegim bisi var mi en azindan rahatlatacak? Cevaplarinizi bekliyorum. Simdiden çok saolun
Beselnmenizi düzeltin bol bol probiyotik alin yogurdunuzu kendiniz mayalayin icine probiyotik koyun gunluk en az 2 kase yogurt yiyin bol bol kefir icin sekerli gidalardan uzak durun bir sure disaridan mudahaleyi kesin ekmek ve karbonhidarti azaltin bende de vardi ekmegi ve sekeri cikarip yogurt ve kefiri koyunca masallah diyeyim tekrarlamaz oldu

Bitkisel bişey önereyim düzenli kullanın takviye gıda. URİNONVEF. ilacın adı ergenliğe girdiğimden beri sistit,mantar yaşıyorum. Son 5 yıldır bu ilacı kullanıyorum ara ara inanılmaz azaldı. Eczacınıza danışın bilgi alın

Bende bu durumu yaşadım ve sizi çok iyi anlıyorum bana doktorum 2 tane fitil vermişti bir ifitil içinde 2 tane vardı diğerinde ise her gün akşamları kullanıyordum bide probiyotik ağızdan alınan ilaç var onu kullanıyorum geçti çok şükür probiyotik harika bişey bence kullanın bide ürinonvef var onuda kullanıyorum enfeksiyon ve mantar için kesiyor çok geçmiş olsun 🙏🏻

Canım bende senin gibiyim ama 2 Aydın var mahvetti beni her yolu denedim sürekli Dr Dayım geçmiyor bir türlü

Ben bir tarif buldum. Çay ağacı yağı, lavanta yağı ve Hindistan cevizi yağını karıştırıp kullanıyorsunuz normalde bu karışım fitil olacak şekilde hazırlanıyor fakat ben yağ şeklinde yaptım. 2020 nin başından beri ara ara mantar sorunuyla başım dertte idi. İlaçlar kullandım fakat etkili bir yararını görmedim. Bu tarifi yaptım tüm yağları orijinal olarak aldım ve kullandığımdan beri hiçbir şekilde mantar enfeksiyonuyla karşılaşmadım. Ben bir de ekstradan paçuli yağı ekledim bu karışıma. Hamileler ve alerjisi olanlar için uygun değil bu tarif. Doktorunuza danışarak kullanın. Sırf bu tarifi yazmak için üye oldum umarım yararı olur sizler için de. Ayrıca birlikte olurken de kullanıyorum o kadar çok korkuyorum ki şu mantardan psikolojik olarak çok yıprattı. Buna ek olarak candida diyetini deneyebilirsin yaklaşık 1 hafta kadar uyguladım diyeti normalde aylar sürüyor fakat onun da yararını gördüm.

Ben de Mayıs 2019 dan beri yani yaklaşık bir buçuk yıldır kronik vajinal mantar derdi çekiyorum. Kullanmadığım ilaç fıtil kalmadı. Burdaki her başlığa yazdım. Derdime çare bulabilmek için. Çok mutsuzum. Başka bir cinsel yolla yakalandigim hastalığım mi var acaba diye ücretli test yaptırdım. Vajinal kültür de verdim yoğun candida ve e.coli çıktı. İdrar verdim b grubu beta hemolitik streptokok üredi çıktı. Bir ay sonra tekrar idrar verdim temiz çıktı. Bu hafta yine vajinal kültür vericem. İnşallah e.coli ve candida çıkmaz. Candida diyetine başladım bir ay oldu. Probiyotik takviye kullanıyorum vajina için. Bir de turna yemişi kurusu yiyorum ve takviyesi içiyorum bir doktor tavsiyesi üzerine. Fitil bitsin sarımsak koyucam onu bile denicem. Çare bulan varsa yalvarırım yazsin

8 yıl önce vajinal mantar geçirdim. Travazol krem ve bir hap ile atlatmıştım.
Geçen ay nedense bir kere daha oldum. Bu sefer doktora gitmedim. Çektiğim eziyeti de hatırladım tabi. Travazol krem kullandım. 3 gün kullanımdan sonra çare olmayacağını ve doğal ph ve flora dengesine dönmesi için beklemeyi denedim ve geçti.
Nasıl kötü bir şeydir bilirim. Allah şifa versin..
sadece krem ile atlattınız değil mi o zaman bekleyince kendiliimdem mi geçti

sadece krem ile atlattınız değil mi o zaman bekleyince kendiliimdem mi geçti
arkadaslar herkese merhaba. bu yaşadığım sıkıntı yüzünden bugün üye oldum. 1.5 aydir bir kısır döngüye giren sistit-vajinit-sistit döngüsünden dolayi 3 kutu antibiyotik kullandım ve sanki simdi de böbreklerim ağrıyor psikolojik mi bilmiyorum çünkü geçmeyecek mi bu hastalıklar diye endiselenmekten vücudumu her an dinler oldum.

antibiyotikler sonrası mantar gelisti vajinamda. dr kiskaçla vajinayi açıp içini batikonla yıkadı ve gazlı bezi sokup içini onla kuruladi. sonra da mantar icin fitil vede hap verdi. hapi haftada 1 içeceğim içinde 7 tane var( adı flucan)

sormak istediğim; dr.dan geleli 2 gun oldu şikayetlerim gecmedi. internette ilac kullanımından itibaren 1-2 gun içinde şikayetler azalır yazıyor. acaba batikonla vajina icini yikadigi icin tahriş mi oldu ondan mi iyileşmesi zaman alacak..

sizlere hic böyle bir uygulama yapılmış miydi mantar icin? bir de verilen ilaçlardan kac gun sonra yanma şikayetiniz gecmisti (bende kaşıntı hic olmadi. sadece yanma ve peynir kesiği gibi akıntı şikayetiyle gitmustim) şimdiden cook teşekkürler 🌻

X