Vajinal mantar

AkhyLs

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
2.443
63
kızlar nolur okuyup geçmeyin yorumlarınızı bekliyorum

yaklaşık 3 yıldır vajinal mantarım var. kaç kere doktora gittim ne ilaçlar ne kremler kullandım ama bırakınca yeniden tekrarlıyor. dayanılmaz birde kokusu var ağlicam artık çok utanıyorum bıktım yani.temizde insanım yani oranın temizliğinede çok önem veririm ama şu illetten kurtulamıyorum. kına mantarı geçiriyor die af edersiniz ama dış dudaklara fln kına bile yaktım kısa süreli işe yaradı oda. şuan yine var çıldırcam artık yardımlarınızı bekliyorm

evlimisiniz?
mantar ilaçlarını eşinizle aynı anda kullanmanız gerekiyor..
veya ilaçları kullanınca geçtiği zaman iç çamaşırlarınızı komple yenilemeniz gerekiyor..

hayır bekarım. çamaşırları komple yenilemek aklıma hiç gelmemişti:26: bi deneyeyim onuda bakalm. başka önerileriniz varmı acaba

hayır bekarım. çamaşırları komple yenilemek aklıma hiç gelmemişti:26: bi deneyeyim onuda bakalm. başka önerileriniz varmı acaba

valla ben de 1-2 ay kadar çektim de, ama evlendikten sonra oldu.. ordan tecrbelerimden biliyorum..
normalde vajinal suppozituar önerilr ama sizin için bilmiyorum, doktorunuz ne diyor?

bazen mantarlar kronikleşbiliyorr yani geçmiyor benim ablmda öyle senelerce gidiyor geliyor halaa bitmedi sınıntısı çamaşrları yenilenmen gerekmezz kaynat ütüle giy tatlım

bekar olduğum için kullanamıyorum. doktorum her seferinde farklı kremler verdi akıntı örneği alıp test edilip ona göre ilaçlar verildi ama dediğim gibi hemen yeniden tekrarlıyor. sanırm benim bir yanlışım var bakım konusunda. çamaşırlarımı kaynatıp ütüleyip giysem faydası olurmuki geçincede yenilesem çıldırma derecesine geldim yani

bazen mantarlar kronikleşbiliyorr yani geçmiyor benim ablmda öyle senelerce gidiyor geliyor halaa bitmedi sınıntısı çamaşrları yenilenmen gerekmezz kaynat ütüle giy tatlım

aynı anda aynı şeyi düşünmüşüz :) öyle denicem bide. peki doğal yöntemler varmı bildiğin bazı otlar çaylar iltihabı söktürür ya yokmu mantara deva =)

kızlar nolur okuyup geçmeyin yorumlarınızı bekliyorum

yaklaşık 3 yıldır vajinal mantarım var. kaç kere doktora gittim ne ilaçlar ne kremler kullandım ama bırakınca yeniden tekrarlıyor. dayanılmaz birde kokusu var ağlicam artık çok utanıyorum bıktım yani.temizde insanım yani oranın temizliğinede çok önem veririm ama şu illetten kurtulamıyorum. kına mantarı geçiriyor die af edersiniz ama dış dudaklara fln kına bile yaktım kısa süreli işe yaradı oda. şuan yine var çıldırcam artık yardımlarınızı bekliyorm

Wc'de Taharetlendikten Sonra, Hemen Kurulayın..
Islak Kalması da Mantar Enfeksiyonuna Sebebiyet Vermektedir..
Çamaşırınızın Pamuklu Olmasına Özen Gösterin..
İç Çamaşırınızı Yıkandıktan Sonra Mutlaka Buharlı Ütü İle Ütüleyin.. :KK34:

Geçmiş Olsun..

Son düzenleme:
Wc'de Taharetlendikten Sonra, Hemen Kurulayın..
Islak Kalması da Mantar Enfeksiyonuna Sebebiyet Vermektedir..
Çamaşırınızın Pamuklu Olmasına Özen Gösterin..
İç Çamaşırınızı Yıkandıktan Sonra Mutlaka Buharlı Ütü İle Ütüleyin.. :KK34:

Geçmiş Olsun..

çok tşk ederim. kesinlikle kuruluyorum ıslak bırakmıyorum. wc yide hergün temizliyorum ordan yeniden bulaşmasın diye:KK31:

ha bişeyi daha unuttum, kokulu tuvalet kağıtları falan kullanmayın.. bende başlamasına o sebep olmuştu..

ben hamile kalınca hemen geçti ondan fazla bişey bilmiyorum..

aynı anda aynı şeyi düşünmüşüz :) öyle denicem bide. peki doğal yöntemler varmı bildiğin bazı otlar çaylar iltihabı söktürür ya yokmu mantara deva =)

vay bee kalp kalbe diyelim:) kesinlikle kaynat ütüle giy ablam antibiyotik krem fitil derken geçmedi akrardan alıyor bişeyle kaynatıp içiyodu benim bilgibim bagışıklık sisteminin güçlenmesi mantarı yne-cektir kefir iç bol boll

bencede kaynat ve ütüle.ve nemlı kalmamasına özen göster artı havlularını falanda kaynat ...bakteriler üremesin:))

vay bee kalp kalbe diyelim:) kesinlikle kaynat ütüle giy ablam antibiyotik krem fitil derken geçmedi akrardan alıyor bişeyle kaynatıp içiyodu benim bilgibim bagışıklık sisteminin güçlenmesi mantarı yne-cektir kefir iç bol boll

aynen ilaçlasr fayda etmio canım bu illete tşk ederim denicem deiklerini=)

ahh ahhh mantardan çok çekmiş biri olarak sana söylüyorum ki
sakın ama sakın vajinanı duşta duş jeli,sabun benzeri şeylerle yıkama dış dudakları dahi eczaneden intim jel al onu kullan özel olarak
ve çamaşırlarını kaynatarak yıka mesela makinada 80-90 derecelerde yıka ve beyaz pamuklu çamaşır giy iyileşene kadar
çamaşırların kuruduktan sonra çok yüksek buharlı bir ütüyle ütüle çamaşırlarını özellikle ağ kısımlarını
nemli bırakma vajinanı sık değiştir
kokulu günlük ped,normal ped ve kokulu tuvalet kağıdı benzeri şeyler kullanma
eğer doğum kontrol hapı kullanıyorsan mantar olmaman olanaksız birde bu tarafı var tabi
wc lavabosunda ki havlularıda kaynatarak yıka ve çok sık değiştir
hatta ben evde el yüz havlum bile ayrı kullanıyorum
ha birde kimsenin çamaşırını giyme olur ya birinde kalırsın mecbur kalırsın falan vs.
sıkı çamaşır ve tanga vs çamaşırlardanda uzak dur iyileşene kadar
sağlıklı günler umarım iyileşirsin gerçekten mantar bir geldimi kolay gitmiyor gitse bile ufacık bir şeyde hemen geri geliyor:26:

ahh ahhh mantardan çok çekmiş biri olarak sana söylüyorum ki
sakın ama sakın vajinanı duşta duş jeli,sabun benzeri şeylerle yıkama dış dudakları dahi eczaneden intim jel al onu kullan özel olarak
ve çamaşırlarını kaynatarak yıka mesela makinada 80-90 derecelerde yıka ve beyaz pamuklu çamaşır giy iyileşene kadar
çamaşırların kuruduktan sonra çok yüksek buharlı bir ütüyle ütüle çamaşırlarını özellikle ağ kısımlarını
nemli bırakma vajinanı sık değiştir
kokulu günlük ped,normal ped ve kokulu tuvalet kağıdı benzeri şeyler kullanma
eğer doğum kontrol hapı kullanıyorsan mantar olmaman olanaksız birde bu tarafı var tabi
wc lavabosunda ki havlularıda kaynatarak yıka ve çok sık değiştir
hatta ben evde el yüz havlum bile ayrı kullanıyorum
ha birde kimsenin çamaşırını giyme olur ya birinde kalırsın mecbur kalırsın falan vs.
sıkı çamaşır ve tanga vs çamaşırlardanda uzak dur iyileşene kadar
sağlıklı günler umarım iyileşirsin gerçekten mantar bir geldimi kolay gitmiyor gitse bile ufacık bir şeyde hemen geri geliyor:26:

aynen ya nasıl illet bir şeyse en ufak bir dikkatsizlikte anında tekrarlıyor bıktım artık:KK31: dediğini yapmaya başladım bugün rahatladım. günde 3 kez çamaşır değişiyorum her seferinde ütülüyorum birde krem kullanıyorum eczaneden aldım:26: ctesi pazar var çıkıp beyaz pamuklu çamaşırlar alcam geçene kadar o çamaşırları kaynatarak ve ütüleyerek giymeyi planlıyorum. Sizin dediğiniz jelide bi eczaneye sorayım alayım çok teşekkür ederim ilginiz için:KK16:

gecmis olsun canim zor bir durum,
bir doktora gitmende fayda var bence,
o bolge icin sampuan vs veriyor:nazar::nazar:

geçmiş olsun ben numusmed intim jel kullanıyorum sanada tavsiye edebilirim arkadaşa katılıyorum günlük ped ben kullanıp rahatsız olanlardanım evet bazen mecbur kalıyor olabiliriz ama en güzeli iyi yıkanmış pamuklu çamaşırlar ve de ütülenmiş olanı...

çok teşekkür ederim arkadaşlar yarın ilk işim eczaneye gidip sormak olucak. ben sebamedin genital temizleme jeli kullanıyordum ama belki oda tetikliyor olabilir bıraktm kullanmayı eczaneye bi gidim bakalm.

çok teşekkür ederim arkadaşlar yarın ilk işim eczaneye gidip sormak olucak. ben sebamedin genital temizleme jeli kullanıyordum ama belki oda tetikliyor olabilir bıraktm kullanmayı eczaneye bi gidim bakalm.

sebamed iyi bi marka diye biliyorum:26:

X