Yıllardır geçmeyen vajinal mantar ve BV çözümleri

merhaba, geçen hafta smear aldırdım tamamen temiz çıktı. enfeksiyon vb yok. doktora borik asit kullandığımdan bahsettim, eskiden kullanıldığını memnunsam devam edebileceğimi söyledi.

bende candida ve gardenella vaginalis yani bakteriyel vajinoz vardı.
Borik asiti nerden temin ettiniz acaba önerebilir misiniz

bana tür tespiti hiç yapmadılar, ama o kadar şiddetliydi ki görür görmez zaten teşhis koyuyorlar. Şuan iyiyim çok şükür. bir regl daha geçirdim ve henüz tekrar etmedi, Reglye kadar her gün sabah akşam 2şer borik asit kullandım. Son bir haftadır kullanmıyordum. Bu gece koruma amaçlı kullanacağım. Tabi doktorumun verdiği her perşembe bir tane içtiğim ağızdan hapım var. Ondan da 3 haftalık kaldı. Umarım tekrar etmez diye umudediyorum. Regl sürecimde biraz tatlı yedim ama dediğim gibi 2 aydır hiç yemiyordum. Keisnlikle işe yaradığını düşünüyorum. Lütfen ne yediğinize dikkat edin. Herkese acil şifalar dilerim...
Borik asiti nereden temin ettiniz acaba markası nedir

@esin1221 @Cicekliresim kızlar selam. evet ben TAMAMEN kurtuldum. ve sadece borik asit fitilleri sayesinde. arada sadece ağızdan probiyotik kullandım. aldığım borik asit ürününü şu an hiçbir yerde bulamıyorum, ama benimkisi bir ilaç şirketinin ürünüydü. o yüzden sizleri de yanlış yönlendirmek istemiyorum piyasada çok fazla borik asit ürünü var. eczacınıza ve doktorunuza sorarsanız (doktorlar maalesef pek bilinçli değil ama) belki size yardımcı olurlar.
ben de 10-15 tane yabancı makale okuduktan sonra borik asit kullanmaya karar verdim ama yan etkilerini göze aldım tabi ki.

Cildinizde açık yara, hassasiyet vb olmaması lazım. eğer varsa yan etki gösterebilir bu yüzden doktora görünmeden kendi başınıza iş yapmamanızı öneririm.

benim canıma artık tak eden şikayet sarı kokulu akıntı ve ilişki esnasında/sonrasında bitmek bilmeyen yanma batma şikayetiydi. gerçekten çok çok şükür hepsinden kurtuldum kabus gibiydi ama bitti şu an tertemiz şeffaf/beyaz akıntım var. kaşıntı ve ilişki sonrası şişme batma acı hissi tamamen bitti.

bu süreçte cinsel ilişkiden kaçınmanız çok daha iyi olacaktır. bir de ağızdan alınan tüm medikal ilaçları bıraktım. yani en son kim bilir ne zaman flucan ya da antibiyotik kullandım bilmiyorum. onları ne kadar kullanırsanız durum o kadar vahim hal alıyor gibi :KK43:
Medikal borik asiti bulursam alacağım. Ne sıklıkla kullandınız?

Borik asidi nerden temin ettiniz acaba önerebilir misiniz
mon ÉTOILE de beauté markasının borik asitli fitilini ve şampuanını kullandım. Fitili 3 ay adet bitiminden sonra 10 gün kullandım. 2 aydır kullanmıyorum iyiyim. Şampuana devam ediyorum 2 günde yada 3 günde 1 defa kullanıyorum. ( fitile başlamadan ilk önce jinekoloğum vajinal yıkama yaptı aynı markanın vajinal duş suyuyla 6 gün ara ile 2 defa yaptı.)

Hepinize merhabalar, yıllardır burayı okurum ama hiç üyelik açmamıştım. Bugüne nasipmiş :)

Birçoğunuz gibi ben de aktif olarak cinsel hayatım başladığından beri mantardan muzdaribim. İlk yıllarda buna sistit de eşlik ederdi ama sistitim çok şükür kronik olmadı.
Daha sonrasında HPV tip 6 geçirdim, Doktor Hakan Topalismailoğlu'nda tam 23 tane siğil yaktırdım ve yaşımın genç olması sebebiyle çok şükür tekrarlamadı. Zaten doktorum mükemmeldi, bu tipin sadece kozmetik açıdan beni rahatsız edeceğini, kansere çevirme ihtimalinin neredeyse olmadığını söylemişti.
Bunun yanında bir de HSV tip 1 eklendi, genelde bu hastalıklar çıktı mı birlikte çıkıyor biliyorsunuz ve bu hastalıkların hepsi de aynı kişiden bulaşmıştı.. HSV ataklarım genelde 2-3 yılda bir olduğu için çıkacağını hissettiğimde Valtrex kullanıp hemen baskılıyorum ve beni rahatsız etmiyor. Sizlerde de HSV tip 1 varsa doktorunuza danışıp Valtrex kullanmanızı öneririm.

Bu en çok korkulan hastalıkları geride bıraktım ama bu mantar ve bakteriyel vajinozis'ten bir türlü kurtulamıyorum.

Bende mantar varken hafif bir kaşıntı oluyor ama peynir kesiği akıntı olmuyor. Fakat ilişki esnasında inanılmaz bir yanma ve ilişki sonrası şişlik oluyor. Bakteriyel vajinosiz (gardrenella) son 4-5 aydır başladı. Korkunç bir balık kokusu ve parçalı sarı-yeşil-gri akıntım oluyor. Resmen kendimden iğreniyorum. Artık cinsel hayatım neredeyse sıfırlandı. Erkek arkadaşımla evlenmeyi düşünüyoruz ama benim önce bu durumu halletmem lazım.

Şimdi size kullandığım ilaçları yazacağım: Flucan (sayısız kutu bitirmişimdir, haftalık etki ediyor sonra tekrarlıyor), Travazol canesten gyno-lomexin gibi artık sayısız mantar kremi, Candimax, Neo-Penotran Forte L, Gynomax fitil gibi gitilleri kaç kutu bitirdim inanın bilmiyorum. Zamanında ağızdan antibiyotik Biteral de kullandım kaç kutu.

Beslenmeme de olabildiğince dikkat ediyorum öyle çok tatlı, çikolata, paketli gıda falan da yemem, kilom da yok 170 boya 50 kiloyum ama benim doğuştan gelen bir terleme problemim var. Elim ayağım ve popom çok terler, bunun da mantarı azdırdığını düşünüyorum. Geceleri bazen kilotsuz uyuyorum, sabah kalkınca fön makinesiyle orayı kurutuyorum.

Bugüne kadar mantar ve akıntılarıma en iyi gelen şey BORİK ASİT oldu. Vagi-flora fitil almıştım, onların içine Trendyol'dan aldığım borik asit tozunu koydum, geceleri yatmadan bir tane attım ama düzenli yapmadım. Ertesi güne ne koku ne akıntı hiçbir şey kalmıyor inanın akıntınız böyle su gibi oluyor tertemiz.

Kendime kadınlara özel prebiyotiklerden söyledim, parasına da takılmıyorum artık kendime çanta ayakkabı almak yerine bunları alır oldum. Günlük ped kullanmıyorum ve adet dönemlerimde adet kabı kullanıyorum yaklaşık 3 yıldır.

Şimdi ben bunları uzun uzun neden yazdım, öncelikle derdimi paylaşıp rahatlamak istedim :) İkincisi Trendyol'dan kendime içi boş şeffaf kapsüller söyledim ve bu borik asit işini düzenli hale getirip kullanmaya başlayacağım. Buradan hepinizi de bilgilendireceğim. Bu arada ilk 14 gün düzenli kullanıp sonradan haftada 1-2 kullanmaya başlayacağım. 2 kutu neopenotran fiyatına 100 tane borik asit fitili hazırlayabiliyorum neredeyse o yüzden çok hesaplı. Kullandığımız rezil antibiyotiklerden daha fazla zararlı olduğunu düşünmüyorum bu borik asidin, solüsyonları göze bile uygulanıyor.

Umarım bu derdim biter ve herkese faydalı olurum. HPV ve HSV ile ilgili sorularınız olursa da yanıtlarım seve seve.
Merhabalar,
Şuan için tip 53 hpv ile mücadele ediyorum, yapılan kültür testim sonucunda da ileri seviye candida mantarı çıktı, doktorum duo balance bv prebiyotik önerdi onu kullanıyorum, hpv pozitifken borik asit kullanmakta bir sakınca var mıdır acaba?

Bir de candida sanırım benim bağırsaklarımda var diye hissediyorum çünkü karın bölgem garip garip şişip şişip iniyor ve oradan da candidanın vajinaya ulaştığını düşünüyorum, bağırsaklarınızla ilgili bir sıkıntı yaşamış mıydınız acaba?

Benim akıntım da Koku yok ancak, akıntım biraz fazla oluyor, sarı ve yeşile çalan renkte, bir de cinsel ilişki sonrası özellikle klistoris bölgem aşırı derecede yanıyor😞

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhabalar. Hepiniz çok sormuşsunuz hangi marka aldığımı ama üretici direkt olarak fabrikasını kapatmış sanırım, şifa kimya diyor. Ben neredeyse 100 tane fitil hazırlamıştım 3 yıldır ara ara kullanıyorum floram bozulacak gibi hissettiğimde.

Eylül gibi kadın doğuma kontrole gittiğimde smear'ım temiz çıktı ne enfeksiyon ne de hpv gözükmedi. Doktoruma borik asit kullandığımı söylediğimde kadın olumsuz bir tepki vermedi. Eskiden biz de kullanırdık bu modern fitiller çıkmadan önce dedi, kullanabilirsin dedi. Tabi siz yine de doktorunuza danışın.

Bir daha eskisi gibi mantar ya da bakteriyel vajinoz olmadım çünkü ne zaman olacak gibi hissetsem 1 gece fitil kullandım. Amerikada okuduğum forumlarda kadınlar regl dönemi sonrası ya da yoğun cinsel ilişki yaşadıkları dönemlerde kullanıyorlarmış. Bu arada amerikada yaşayan tanıdıklarınız varsa onlara da getirtebilirsiniz. doğurganlığa etkisini inanın bilmiyorum. benim yumurtalıklarımda bir sorun çıkmadı, bebek de düşünmediğim için şimdilik pek umursamıyorum.

Umarım sorularınızı yanıtlamışımdır.

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhabalar. Hepiniz çok sormuşsunuz hangi marka aldığımı ama üretici direkt olarak fabrikasını kapatmış sanırım, şifa kimya diyor. Ben neredeyse 100 tane fitil hazırlamıştım 3 yıldır ara ara kullanıyorum floram bozulacak gibi hissettiğimde.

Eylül gibi kadın doğuma kontrole gittiğimde smear'ım temiz çıktı ne enfeksiyon ne de hpv gözükmedi. Doktoruma borik asit kullandığımı söylediğimde kadın olumsuz bir tepki vermedi. Eskiden biz de kullanırdık bu modern fitiller çıkmadan önce dedi, kullanabilirsin dedi. Tabi siz yine de doktorunuza danışın.

Bir daha eskisi gibi mantar ya da bakteriyel vajinoz olmadım çünkü ne zaman olacak gibi hissetsem 1 gece fitil kullandım. Amerikada okuduğum forumlarda kadınlar regl dönemi sonrası ya da yoğun cinsel ilişki yaşadıkları dönemlerde kullanıyorlarmış. Bu arada amerikada yaşayan tanıdıklarınız varsa onlara da getirtebilirsiniz. doğurganlığa etkisini inanın bilmiyorum. benim yumurtalıklarımda bir sorun çıkmadı, bebek de düşünmediğim için şimdilik pek umursamıyorum.

Sizin çözümünüzü okuduktan sonra çok eczaneye, medikalciye gittim fakat hepsi de medikal borik asitin satışı yasaklandı tarzında dönüt verdiler. İnanın çok üzüldüm bulamadığım için.. Yine de bizi bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Kullandığınız ürün bu muydu?

Eklentiler

• Screenshot_2024-03-28-01-46-24-145_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-03-28-01-46-24-145_com.android.chrome.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 11
evet, buydu sanırım. yıllar oldu yapalı ben de hatırlayamıyorum tam. bu arada trendyolda yeni birkaç tane borik asitli fitil var. gyntonique ve lattawin. bir bakın.
Canditon Ha adlı borik asit fitili var, denedim fakat maalesef ki kesin çözüm olmuyorlar. Ben sizin çözümünüzü okuduktan sonra eczanelere, medikalcilere çok gidip medikal borik asit tozunu sordum fakat satışı yasaklandı tarzında dönüt aldım. O kadar üzüldüm ki anlatamam. Bulsaydım eminim sizin gibi bu hastalıktan kurtulurdum. Trendyolda bir iki ürün var borik asit tozu olarak ama insan güvenemiyor, ne için kullanılır diye.. Yine de çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için..

X