Yıllardır geçmeyen vajinal mantar ve BV çözümleri

Canpark’taki eczanede borik asit fiyatını bilen var mı? Veya güvenilir medikal borik asit alabileceğimiz bir yer önerisi?
Canpark mı aynı yer mi bilmiyorum fatih- öztürk eczanesinden aldım 60adet henüz başlamadım kullanmaya tanesi 15tl ye geliyor.

Çok teşekkür ederim
Ben de bugun kültür ve pap smear verdim, inşallah sonuçlarım temiz çıkar.
Oral yoldan biteral 500mg ve candimax 150 mg başladık (eşli tedavi)
Doktorun önerisiyle motiflor fitil ve eczacı önerisiyle probien probiyotik de destek olarak aldım.
Regl olmak üzereyim, bunların bitiminde de borik asit deneyeceğim.
Borik asit içerikli Lattawin ovülde 7 kapsül var, fiyatı 200 tl. Eczaneyle neredeyse yarı yarıya geliyor o zaman. Teşekkürler bilgi paylaşımı için.
Sürecimi yazarım, inşallah hepimiz atlatırız bu sıkıntıyı.

Hanımlar merhaba, mesajınızı okudum ,bende çok çektim mantardan ,hamile kalmak amaçlı (arı sütü -bal-polen-propolis karışımı) yaptırmıştım düzenli 2 ay hergün bi kaşık yedim ,, 1 yemek kaşığı da alıç sirkesini suya koydum içtim ,benim bu sayede geçti bi dahada tekrarlamadı,,bu ballı karışım tam bi şifa ,bağışıklık toparladığı için faydalı bakterileri de artırıyo bağırsakta ,deneyin mutlaka, ondan öncesinde şekeri çıkarmıştım yine fayda etmemişti,antibiyotikler,kremler. Hiç fayda etmemişti. Her ay her hafta başı kaşınırdım ,şimdü yine istesem tatlı yiyprum sorun olmuyor

@esrasahinji @Araf3372 kusura bakmayın çok bakamıyorum buraya. içi boş jelatin kapsül alıp içine borik asit doldurdum ama medikal borik asit. internetten uzunca araştırdıktan ve doktoruma danıştıktan sonra yaptım bunu. benim aldığım şeyler şu an internette yok eczanenize sorabilirsiniz.
7-8 ay oldu tekrarlamadı çok şükür tamamen mantar, akıntı ve kokudan kurtuldum.
Hocam direkt toz halinde mi doldurdunuz suyla falan seyreltmediniz mi

Bi ara popo kısmında da yanma vardı. Onu diyetle bitkisel tedavi ile şuan çözdüm. Testlerde yapıldı. Vajinal kültür, smer, ayrıntılı kan, idrar. Hepsi temizdi
Demir eksikliği çıktı ilaç kullandım o dönen azcık kesildi yanma.
merhaba bendede yanma var ama idrarımı yaparken değil genel olarak sürekli yanma var siz bir çözzüm buldunuzmu geçtimi

Tamamen geçti mi acaba? Bir de siz de hangi bakteriler üremişti?
merhaba, geçen hafta smear aldırdım tamamen temiz çıktı. enfeksiyon vb yok. doktora borik asit kullandığımdan bahsettim, eskiden kullanıldığını memnunsam devam edebileceğimi söyledi.

bende candida ve gardenella vaginalis yani bakteriyel vajinoz vardı.

merhaba, geçen hafta smear aldırdım tamamen temiz çıktı. enfeksiyon vb yok. doktora borik asit kullandığımdan bahsettim, eskiden kullanıldığını memnunsam devam edebileceğimi söyledi.

bende candida ve gardenella vaginalis yani bakteriyel vajinoz vardı.
Sizin adınıza çok sevindim. Umarım bu mutluluğu ben de ve isteyen herkes de en kısa sürede yaşar. Size özelden mesaj atabiliyor muyum acaba?

Ağustos ayından beri aynı şikayetler var. Başlar başlamaz doktora gittim. Antibiyotik, Fitil, krem ve şampuan verdi. Tedavi işe yaradı. Fitil 6 günlüktü bitince kontrolde bir kutu daha kullan dedi doktorum kullandım her şey normaldi. 1 hafta sonra grip benzeri belirtiler göstermeye başladım. Candida bu arada mantarın adı. Kendisi bağışıklık sistemini çökertmek için her zaman bağırsak sisteminde beklermiş. Asm doktoruna gittim. Vajinal mantar ve ilaçlarıda söyledim. Etkisi olmuş mudur diye fikir olması açısından. Olmaz dedi. Bütün yanlışlar silsileside tam burda başladı. Tanı bronşit başlangıcı Antibiyotik yazdı kullandım. Kullanmaz olaydım. Candida mantarının iyileşme belirtileri zaten üst solunum yolu rahatsızlıymış. Daha başka belirtilerde olurmuş. Ben bunu antibiyotik kullanarak engelledim ve vücudumu tamamen sardı. Adet gününden 4-5 gün önce Eylül ayında tekrar ortaya çıktı. Çay ağacı yağ kullandım geçti. Ekim ayında yine adetten 4-5 gün önce başladı bu sefer cilttede mantarlar yayılmaya başladı. 2 hafta önce başka bir jinekologtan randevu aldım. Antibiyotik kullanımının yapabildiğini öncesinde kullandığım antibiyotiklerin bağırsak floramdaki yararlı bakterilerde öldürdüğü için bu kadar ilerlediğini öğrendim. Bir mantar hapı (mantar hapı yan etki yaptı kullanamadım.) ve krem verdi. Elma sirkesi içerikli Vajinal duş yazdı. Yıkama yapacağız dedi. Hatta bunu ‘sen değil ben yapacağım’ dedi doktorum. Çünkü evde doğru düzgün yapılacak birşey değil. 6 gün arayla 2 defa yıkama yapıldı. Evde kullanmam içinde Boric Acid 600mg yazdı. Her akşam onu kullandım. Krem 4 günde iyileşme sağladı ciltte. Fitilde baya iyi geldi şimdilik. İç çamaşırı mutlaka %100 Pamuk olmalı. Bunun yanında beslenme düzenimi değiştirdim belkide hızlı iyileşmemde etkisi vardır. Candida mantarını en çok besleyen karbonhidratlar, şeker, paketli gıdalar, meyvedeki şeker, süt, peynir, nişasta ve şeker içerikli sebzeler (patates, havuç, bezelye, balkabağı vs yasak) midye, kalamar, karides yasak. Bağırsaktaki yararlı bakterileri en hızlı şekilde yerine koymak için her gün sabahları aç 1 yumurta sarısını limon suyu ile çırpıp üzerine sıcak ilikli kemik suyu dökerek bir bardak içiyorum.(21 gün devam etmeli). Her gün 1 flakon probiyotik alıyorum. Kefir, yoğurt, yumurta, bol sebze özellikle kükürtlü olanları tüketiyorum. Kırmızı eti azalttım. Balık olarak omega 3 oranı yüksek olanların tüketilmesi daha etkiliymiş Candida da. Hindistan cevizi yağı tüketmekte mantarı öldürür. Tereyağ sınırlı. Zeytinyağ kullanılabilir. Ayçiçek yağ yasak. Turşu tüketmekte faydalı. Bazı baklagillerinde kısıtlanması gerek. Alkol tamamen yasak. Glütensiz beslenmek önemli. Ben bu şekilde %90 düzelttim. Boric asid fitili 3 ay 1 hafta adet bitiminden sonra kullanmaya devam edeceğim doktorumun önerisi ile.

Yazdıklarımın umarım faydası olur.
Buraya yazamadığım bitkisel alternatifler de denedim. Hiç biri işe yaramadı. İlikli kemik suyunu mutlaka deneyin. Bağırsak florasındaki probiyotikler yerine gelmediği sürece iyileşmede olmuyor. Antibiyotik kullanımından sonra 24 ay geri gelmediğini söyleyen doktorlar var.

Geçmiş olsun. 1 sene boyunca mantar+enfeksiyonla ugrastim. Fitiller bittikce geçiyor gibi oluyor, cinsel iliski sonrasi sil bastan ve vajinal enfeksiyon oldugu icin bana cifter cifter antibiyotik yazdilar. O antibiyotikler beni iyce mahfetti, pskolojim bozuldu asla ve asla duzelme olmuyordu. Gercekten anlamiyorum, doktora gidiyorum bana antibiyotik verdiler daha kötü oldum diyorum bu kez baska bir antibiyotik yazıyorlar 🤦 doktorlarin bircogu bu konuda ezbere tedavi yapıyor velhasil burda borik asiti ogrendim.netten siparis edip kapsul fitilleri kendim uyguladim ondan oncesi borifem kullandim o daha kotu yapmıştı ama borik asit fitil bana iyi geldi, birkaç aydir şikayetlerim yoktu. Bir hafta önce yogun koku hissettim, borik asite tekrar basladim ama bu kez de asiri kaşıntım var ilac kalintisi mi kasindiriyor önceki şikayetlerim mi tekrarlıyor anlamadim.borik asit kesinlikle bana cok iyi geldi tavsiye edebilirim ama en nihayetinde son care leep düşüneceğim, fitil ve antibiyotik görmek istemiyorum artik

Hepinize merhabalar, yıllardır burayı okurum ama hiç üyelik açmamıştım. Bugüne nasipmiş :)

Birçoğunuz gibi ben de aktif olarak cinsel hayatım başladığından beri mantardan muzdaribim. İlk yıllarda buna sistit de eşlik ederdi ama sistitim çok şükür kronik olmadı.
Daha sonrasında HPV tip 6 geçirdim, Doktor Hakan Topalismailoğlu'nda tam 23 tane siğil yaktırdım ve yaşımın genç olması sebebiyle çok şükür tekrarlamadı. Zaten doktorum mükemmeldi, bu tipin sadece kozmetik açıdan beni rahatsız edeceğini, kansere çevirme ihtimalinin neredeyse olmadığını söylemişti.
Bunun yanında bir de HSV tip 1 eklendi, genelde bu hastalıklar çıktı mı birlikte çıkıyor biliyorsunuz ve bu hastalıkların hepsi de aynı kişiden bulaşmıştı.. HSV ataklarım genelde 2-3 yılda bir olduğu için çıkacağını hissettiğimde Valtrex kullanıp hemen baskılıyorum ve beni rahatsız etmiyor. Sizlerde de HSV tip 1 varsa doktorunuza danışıp Valtrex kullanmanızı öneririm.

Bu en çok korkulan hastalıkları geride bıraktım ama bu mantar ve bakteriyel vajinozis'ten bir türlü kurtulamıyorum.

Bende mantar varken hafif bir kaşıntı oluyor ama peynir kesiği akıntı olmuyor. Fakat ilişki esnasında inanılmaz bir yanma ve ilişki sonrası şişlik oluyor. Bakteriyel vajinosiz (gardrenella) son 4-5 aydır başladı. Korkunç bir balık kokusu ve parçalı sarı-yeşil-gri akıntım oluyor. Resmen kendimden iğreniyorum. Artık cinsel hayatım neredeyse sıfırlandı. Erkek arkadaşımla evlenmeyi düşünüyoruz ama benim önce bu durumu halletmem lazım.

Şimdi size kullandığım ilaçları yazacağım: Flucan (sayısız kutu bitirmişimdir, haftalık etki ediyor sonra tekrarlıyor), Travazol canesten gyno-lomexin gibi artık sayısız mantar kremi, Candimax, Neo-Penotran Forte L, Gynomax fitil gibi gitilleri kaç kutu bitirdim inanın bilmiyorum. Zamanında ağızdan antibiyotik Biteral de kullandım kaç kutu.

Beslenmeme de olabildiğince dikkat ediyorum öyle çok tatlı, çikolata, paketli gıda falan da yemem, kilom da yok 170 boya 50 kiloyum ama benim doğuştan gelen bir terleme problemim var. Elim ayağım ve popom çok terler, bunun da mantarı azdırdığını düşünüyorum. Geceleri bazen kilotsuz uyuyorum, sabah kalkınca fön makinesiyle orayı kurutuyorum.

Bugüne kadar mantar ve akıntılarıma en iyi gelen şey BORİK ASİT oldu. Vagi-flora fitil almıştım, onların içine Trendyol'dan aldığım borik asit tozunu koydum, geceleri yatmadan bir tane attım ama düzenli yapmadım. Ertesi güne ne koku ne akıntı hiçbir şey kalmıyor inanın akıntınız böyle su gibi oluyor tertemiz.

Kendime kadınlara özel prebiyotiklerden söyledim, parasına da takılmıyorum artık kendime çanta ayakkabı almak yerine bunları alır oldum. Günlük ped kullanmıyorum ve adet dönemlerimde adet kabı kullanıyorum yaklaşık 3 yıldır.

Şimdi ben bunları uzun uzun neden yazdım, öncelikle derdimi paylaşıp rahatlamak istedim :) İkincisi Trendyol'dan kendime içi boş şeffaf kapsüller söyledim ve bu borik asit işini düzenli hale getirip kullanmaya başlayacağım. Buradan hepinizi de bilgilendireceğim. Bu arada ilk 14 gün düzenli kullanıp sonradan haftada 1-2 kullanmaya başlayacağım. 2 kutu neopenotran fiyatına 100 tane borik asit fitili hazırlayabiliyorum neredeyse o yüzden çok hesaplı. Kullandığımız rezil antibiyotiklerden daha fazla zararlı olduğunu düşünmüyorum bu borik asidin, solüsyonları göze bile uygulanıyor.

Umarım bu derdim biter ve herkese faydalı olurum. HPV ve HSV ile ilgili sorularınız olursa da yanıtlarım seve seve.
Benimde başıma ortak kullanım alanı olan tuvaletlerden geldi maalesef. Kaşıntım başlar başlamaz eczaneye gittim mantar ilacı aldım zalain adında. 2-3 gün kullandım azalması gerekirken iyice arttı. Bu sefer kutu içerisinde 1 adet olarak kullanılan mantar hapından aldım. Yine etki etmedi. 1 ay boyunca sabah akşam sirkeyle vs silerek kaşıntıyı hafifletmeye çalıştım. Yeşil yoğurt kesiği tarzında akıntım ve sürekli ıslaklık oluyordu. Kadın doğuma defalarca gittim. Her seferinde kan idrar ve sürüntü aldılar. candida bakteri çıktı mantar ilacı kullandım haftada 1. 2.gittiğimde dozunun az geldiği düşünüldü 1 ay boyunca en yüksek dozdan günde 1 adet hap kullandım. 3.gittiğimde candida çıkmadı fakat şikayetlerim devam ediyordu. İdrar yolu enfeksiyonu denildi 1 ay antibiyotik kullandım. Böyle bir döngüye girdim antibiyotik mantarhapı antibiyotik mantar hapı. Bu süreçte nioli yağı,immuneks,probiyotik vs hepsini denedim fakat hiçbiri etki etmedi. En son çare olarak kadınlarkulübündd borik asiti gördüm. Kaşıntım çok artmıştı ve yaklaşık 10 aydır mantarla uğraşıyordum. İnternet üzerinden saf borik asit aldım. Zaten toz şeklinde satılıyor pamuğı ıslatıp borik aside batırdım ve genital bölgemi makat değil her yerini sildim. İçine de gelmesi önemli burada. 3 günde hiçbir şeyim kalmadı. 1 sene oluyor biteli hala tekrarlamadı. Regl öncesi çok hafif bi kaşıntım oluyor o zaman yine siliyorum hiçbir akıntı olmuyor. Ben çareyi borik asitte buldum. Çok ilerlediyse ve silmenin etkisini göremiyorsanız borik asiti kapsülün içine koyup fitil olarak kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun hepinize. Çok çektiğim için çareyi sizinle paylaşmak istedim.

borik asit çok iyi. Ben de ilk 15 gün sabah akşam, sonra 30 gün akşamları şeklinde başladım. Eczaneden aldım ben, epey tuzlu oluyor ama napalım. Kendim hazırlamaya cesaret edemedim. Ama asıl mevzu borik kullanımı bitince nüksetmemesi. Kullanır kullanmaz anında etkili oluyor evet de bitince tekrar başlarsa :KK43: benim 21 günlük tedavi sonrasında hep yeniden başladı. İlk kez kullanmıyorum. Şimdi de bu 45 günlük süreden sonra ne olacak diye kaygılıyım. Bana kalsa hayat boyu kullanırım ama tüpleri tıkar, muhakkak bir zararı vardır, oradaki iyi bakterileri de öldürüyor çünkü. Öyle olmasa doktor en son çare olarak borik vermezdi. Kafam karışık ve kaygılıyım sonraki sürece dair. 10 gündür kullanıyorum ve öyle rahatım ki yaa ohh bee dünya varmış harika bir şey. Ama sonrası :KK43: yemeye içmeye çok çok dikkat etmek lazım sanırım hayat boyu...Sonrası için planınız ya da deneyiminiz nedir arkadaşlar..
İyileşebildiniz mi borik asit işe yaradı mı ?

Geçmiş olsun. 1 sene boyunca mantar+enfeksiyonla ugrastim. Fitiller bittikce geçiyor gibi oluyor, cinsel iliski sonrasi sil bastan ve vajinal enfeksiyon oldugu icin bana cifter cifter antibiyotik yazdilar. O antibiyotikler beni iyce mahfetti, pskolojim bozuldu asla ve asla duzelme olmuyordu. Gercekten anlamiyorum, doktora gidiyorum bana antibiyotik verdiler daha kötü oldum diyorum bu kez baska bir antibiyotik yazıyorlar 🤦 doktorlarin bircogu bu konuda ezbere tedavi yapıyor velhasil burda borik asiti ogrendim.netten siparis edip kapsul fitilleri kendim uyguladim ondan oncesi borifem kullandim o daha kotu yapmıştı ama borik asit fitil bana iyi geldi, birkaç aydir şikayetlerim yoktu. Bir hafta önce yogun koku hissettim, borik asite tekrar basladim ama bu kez de asiri kaşıntım var ilac kalintisi mi kasindiriyor önceki şikayetlerim mi tekrarlıyor anlamadim.borik asit kesinlikle bana cok iyi geldi tavsiye edebilirim ama en nihayetinde son care leep düşüneceğim, fitil ve antibiyotik görmek istemiyorum artik
Pembe beyaz kutulu toz borik asiti mi kullandınız acaba? Yanma falan yapmıyor mu hiç

Ağustos ayından beri aynı şikayetler var. Başlar başlamaz doktora gittim. Antibiyotik, Fitil, krem ve şampuan verdi. Tedavi işe yaradı. Fitil 6 günlüktü bitince kontrolde bir kutu daha kullan dedi doktorum kullandım her şey normaldi. 1 hafta sonra grip benzeri belirtiler göstermeye başladım. Candida bu arada mantarın adı. Kendisi bağışıklık sistemini çökertmek için her zaman bağırsak sisteminde beklermiş. Asm doktoruna gittim. Vajinal mantar ve ilaçlarıda söyledim. Etkisi olmuş mudur diye fikir olması açısından. Olmaz dedi. Bütün yanlışlar silsileside tam burda başladı. Tanı bronşit başlangıcı Antibiyotik yazdı kullandım. Kullanmaz olaydım. Candida mantarının iyileşme belirtileri zaten üst solunum yolu rahatsızlıymış. Daha başka belirtilerde olurmuş. Ben bunu antibiyotik kullanarak engelledim ve vücudumu tamamen sardı. Adet gününden 4-5 gün önce Eylül ayında tekrar ortaya çıktı. Çay ağacı yağ kullandım geçti. Ekim ayında yine adetten 4-5 gün önce başladı bu sefer cilttede mantarlar yayılmaya başladı. 2 hafta önce başka bir jinekologtan randevu aldım. Antibiyotik kullanımının yapabildiğini öncesinde kullandığım antibiyotiklerin bağırsak floramdaki yararlı bakterilerde öldürdüğü için bu kadar ilerlediğini öğrendim. Bir mantar hapı (mantar hapı yan etki yaptı kullanamadım.) ve krem verdi. Elma sirkesi içerikli Vajinal duş yazdı. Yıkama yapacağız dedi. Hatta bunu ‘sen değil ben yapacağım’ dedi doktorum. Çünkü evde doğru düzgün yapılacak birşey değil. 6 gün arayla 2 defa yıkama yapıldı. Evde kullanmam içinde Boric Acid 600mg yazdı. Her akşam onu kullandım. Krem 4 günde iyileşme sağladı ciltte. Fitilde baya iyi geldi şimdilik. İç çamaşırı mutlaka %100 Pamuk olmalı. Bunun yanında beslenme düzenimi değiştirdim belkide hızlı iyileşmemde etkisi vardır. Candida mantarını en çok besleyen karbonhidratlar, şeker, paketli gıdalar, meyvedeki şeker, süt, peynir, nişasta ve şeker içerikli sebzeler (patates, havuç, bezelye, balkabağı vs yasak) midye, kalamar, karides yasak. Bağırsaktaki yararlı bakterileri en hızlı şekilde yerine koymak için her gün sabahları aç 1 yumurta sarısını limon suyu ile çırpıp üzerine sıcak ilikli kemik suyu dökerek bir bardak içiyorum.(21 gün devam etmeli). Her gün 1 flakon probiyotik alıyorum. Kefir, yoğurt, yumurta, bol sebze özellikle kükürtlü olanları tüketiyorum. Kırmızı eti azalttım. Balık olarak omega 3 oranı yüksek olanların tüketilmesi daha etkiliymiş Candida da. Hindistan cevizi yağı tüketmekte mantarı öldürür. Tereyağ sınırlı. Zeytinyağ kullanılabilir. Ayçiçek yağ yasak. Turşu tüketmekte faydalı. Bazı baklagillerinde kısıtlanması gerek. Alkol tamamen yasak. Glütensiz beslenmek önemli. Ben bu şekilde %90 düzelttim. Boric asid fitili 3 ay 1 hafta adet bitiminden sonra kullanmaya devam edeceğim doktorumun önerisi ile.

Yazdıklarımın umarım faydası olur.
Buraya yazamadığım bitkisel alternatifler de denedim. Hiç biri işe yaramadı. İlikli kemik suyunu mutlaka deneyin. Bağırsak florasındaki probiyotikler yerine gelmediği sürece iyileşmede olmuyor. Antibiyotik kullanımından sonra 24 ay geri gelmediğini söyleyen doktorlar var.
Borik asidi nerden temin ettiniz acaba önerebilir misiniz

X