Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

cok tesekuur ediorum aciklamalar icin :) ben de yarin ikinci doktoruma gidicem :) ve bu sefer patir patir anlatacam... psikolojim iyice bozuldu insan sagliyla oynanmaz sadece para icin o yuzden bu sefer tak die soylicem... sikildim iiice bu isteeeeeeennnnnnn...... gecsede kurtulsam... birsey sorabilir miyim... icerde de cikmis dedi gittim doktor olacak dolandirici deniz suyu yakar mi cok kotu olur muyum yoksa iyi mi gelir tatile gidicemde korkmaya basladim artik :)

kızlar bugün bi doktorla konuştum ağızdan içilen bi ilaçla da geçiyo siğiller dedi pazartesi veya salı günü gidicem oraya bakalım gaziosmanpaşa şafak hastanesindeymiş eğre öyleyse varya beni yakan doktoru bende yakarım:)

ehe öğren bakalım neymiş o ilaç.... ben aldarayı kullanalı 3 gece oldu sanki daha da hafifledi gerçi benimkileri dr zor gördü azdı ....
ya valla öle bi ilaç varsa beni de çağır senin dr yakmaya.... beraber gidelim....kaydirigubbakcemile5

olur canım pazartesi salı gitcem bunu bana diyen iç hastalıklar doktoru inşallah vardır öyle bi ilça hep beraber kurtuluruz:)

güzelim siğilini yaktırdığın doktorunun adını ve açık adresini verir misin? Bende de var. Bulaşma yollarını doktor mu anlattı? Havuzdan falan geçebiliyor mu?İnan rahatladım. Doktorlar sadece cinsel yolla diyip kestirip atıyor? İnsanı zor durumda bırakıyorlar.

bende gercekten cok merak ediorum cinsel yol harici bi bulasma yontemi var mi? birde mesela ben hastaligin kulucka suresi dahilinde bakarsak cinsel yoldan kapmis olmama imkan yok... anlattigimda doktorda sasirdi o da dedi e o zaman nasi olcak bu sende dedi benim suphemde su yonde ben sir agda makineleri ile agda yaptiriordum kasik bolgesinede ayni sir agdanin basligi degiyor sonuc olarak.... baskasina degen makine eger banada temizlenmeden kullanildiysa buyuk ihtimalle oyle gecmistir diye dusundum ben acikcasi... cunku mesela sigile dokunup baska yere degersen ordada cikio.... yarin yaktiricam bende :) birde arkadaslar bu benim gittigim ikinci doktor ve sey dedi yakmadan olmaz icerdede var cunku dedi.... ve cevre deriyide yakmak lazimki tekrar cikmasin dedi yarin yaktiricam bende lutfen dua edin :) gecmis olsun

kızlar bu hastalık havuzdan tuvaletten denizden bulaşabilir ben sanırım tuvaletten kaptım sakın gitmeyin kimseninkine ben 2kez yaktırdım ve yaktırdığım yeri kimseye tavsiye etmiyorum daha bende gitmicem çünkü şuan 2tane daha çıktı bende bekliyorum ama sarımsak ve kına karışımı gerçekten öldürüyo çünkü bendekilerden biri küçüldü.

kızlar benimde 2. yaktırışım doktor bayağa azaldı dedi benimkini asitle yakıyor siz laserle veya elektriklemi yaktırdınız ben hamileyim o yüzden anestesisiz yaktı beyaz ilaç sürdü asitmiş şuan kanıyor normal dedi doktor bide pütür pütür dökülüyor sizdede öylemi oldu

ben bugun yaktirdim daha benim kileri genel anesteziyle yakti cunku icerde wardi iceriyi tamamen temizlemis oyle dedi disardakileride temizlemis fakat tam olarak 3 tanesi duruo disardakilerden ... onlarda daha kaba et seklinde yerlerde verrutol kullanicam onada... ben seyle yaktirdim bu lehim aleti benzeri elektrikli olan aletle yaktilar ilk bi kac saat ayildikdan sonra biraz acidi cok hafif sonra gecti baticonla yikiorum cikinca wc den....birsey sormak istiorum ben ilk aldara kullanmistim fakat o 3 tane kremden sonrada kalmisti ama buyuklerdi kremi kesmeme 1 hafta olmasina ve hic birsey kullanmama ragmen kuculmeye dewam ettiler normal mi acaba ?

arkadaşlar bende birşey sorucam.... aldarayı 4 gece kullandım ama normal yerlerde şişlik ve acıma başladı.... kremden mi acaba.... şimdi suyla bile yıkasam acıyor ve çok hassaslaştı .... bir süre ara verdim bende.... kremden ise lütfen bir bilgi verin.... çok endişe ettim....

Laracım doktor bana aldara verdiğinde başka yerlere kesinlikle değdirme tahribat yapar demişti ben de cesaret edip aldara kullanmamıştım zaten.İlk gittiğim doktor 4 tane var demişti sonrakiler 2 tane dediler 2 tanesi biyopsi yapılıp alındı kesildi yani.Biyopsi sonucumda kondilom olduğu kesinleşti kanserlik birşey yok şimdilik çok şükür sonucumu asistanlara göstermek istemedim uzman doktora götürdüm yine atatürk araştırma hastanesinde.Korkmanı gerektirecek birşey yok HPV16 kansere neden olan virüsler ama endişelenme sigara içiyorsan bırak çocuk doğurmak istersen sezeryana alınabilirsin dedi benim ilki zaten sezeryan olduğundan sorun yok.Dedim ilk doktor 4 tane var demişti diğerleri 2 tane dedi 2 tane alındı diğerleri de siğilse yaktırayım mı dedim.İstersen yaktırabilirsin ama yaktırmasan da 6 ay içinde bazıları kendiliğinden kayboluyor dedi.Daha önce görüştüğüm onkoloji uzmanı arkadaşta o siğilleri aldırıp aldırmaman birşey değiştirmez o virüsü taşıyorsun görsel olarak rahatsızlık duyuyorsan aldır demişti çıktıkça.Yani yaktırılsa da aldırılsa da virüsler kaybolmuyor.Benim bir de en fazla kansere neden olan HPV 16 çıktı.Bulaşma durumunda da 4-5 doktorla görüştüm sonucunda şöyle birşey ortaya çıkıyor çok eşlilik,eşinin başkalarıyla birlikte olması (evlilik öncesi de olabilir) , ağdacılar , anneden normal doğumla çocuğa geçmesi , taşıyıcı olan birinin iç çamaşırıyla cinsel bölgenin teması . Doktorlar havuzdan hamamdan vs geçmeyeceğini söylediler.

Herkes yaktırmadan önce smear ve HPV testlerini yaptırdı mı acaba yoksa direk yaktırdınız mı cinsini öğrenmeden ?

EMİNECE....
canım içimi rahatlattın.... inan aldara iyi geldi baya demiştim ya zaten çok zor farkediliyor bendekiler... ama diğer yerlerede sürdüm çıkarsa önlem olsun diye.... töbe töbe bol bulunca bi tarafına kaçırmak gibi oldu
ay kendi kendime gülüyorum inan şu an .... neyse öğrenmiş oldum canımı yakarak... saol birtanem açıklaman için... en azından ilaçtan kaynaklandığını anladım....

canım.... bak ne güzel korkulacak birşey yokmuş demek ki... sadece biraz daha dikkat.... sigarayı malesef elimizde emzik gibi içiyoruz boyna... ama vücumuzun direncini arttıracak gıdalarımıza demek ki daha dikkat etmemiz gerekiyormuş.... daha öncede yazmıştım... ben BENEXOL B12 isimli vitamini aldım.... günde bir tane içiyorum... biraz daha güçlü olmalıyız.... canım inşallah benim HPV testimin sonucuda iyi çıkar.... haftaya çarşamba alıcam sonucu...
hepimiz atlatıcaz kızlar bu çıkan kabartıları ve tekrarlamaması içinde kendimize iyi bakıcaz.... napalım bu virüs girdi bi kere.... ALLAH beterinden korusun:teselli:

canlarıımmmm...
bir haftadır tatildeydim, sizleri çok özledimm...
tüm yazdıklarınızı okudum, aramıza yeni hanımlar katılmış, herkese merhabalar diyorum, çok geçmiş olsun hepimize...

kızlar, malesef erkek arkadaşımda siğil çıktı (çok üzgünüm: ilk defa çıktı ama dert etmedik çok fazla. genital bölgenin üst tarafında o yüzden verrutol kullanıcak.

verrutol'u denemek isteyen arkadaşları uyarıyorum canlarım, çok yakıyor ve vajinanın kendisinde kullanmayın sakın. çok az da sürseniz, normal deriyi yakıyor ve iz bırakıyor. ben kalçamdakiler için kullanmıştım, izleri var artık yine kalçamda 1 tane çıktı çok ufak, yarın süreceğim verrutol gerçi hemen geçiriyor ama nokta gibi iz kalıyor ya

canlarım deniz suyu iyi geliyor diye duymuştum. benim vajinada yoktu ama açıkçası psikolojim düzeldi bu tatilde...:) yerimseniben kendimizi yeniledik sevdalımla :)

10 gün sonra yine jinekologa gidicem. yumurtalık kisti içün...bu yaz doktordan kendimizi alamadık valla...

moralleri yüksek gördüm, çok sevindim canlarım! mücadeleye devam sonuna kadar! :))
sizi seviyorum öpüyorumm!

Pumpkin Cake
canım valla bu paragöz doktorları ne yapıcaz bilmiyorum ya...can dayanmaz o kadar paraya...kendini kurtar o doktordan güzelim! benim de ilk gittiğim doktor öyleydi ve kisti bile göremememişti HPV taktik teşhis ücretlerini sayarken benneyaptımki

eminece
merhaba canım hikayeni okudum, gözlerim dolarak!
burada her zaman desteğiz birbirimize canım içini rahat tut sen!

hosgeldin nisannn :) umarim tatil guzel gecmistir yaktirdim ben sigilleri gittim baska doktora bide iste solusyon verdi ama 3 tanesini unutmus disardakiiii nisan ya benimde erkek arkadasimda cikti sigiller bizde inanilmaz sikildik duruma erkek arkadasimda cikan bolgelerede bakinca anladim ki asil bulasicilik sigillerde degil sigilin sebep oldugu akintilardaymis en azindan bunu ogrendim... arkadaslar birde doktorlar ne tam olarak tedavisini nede nasil ve neden bulastigini bilmiyorlar bunuda gordum tam olarakda su tedawi surecinde.... birde bu hastalikla ugrastikca is git gide uzuo en iyisi sigillerden kurtulup saglikli beslenmek o kadar :) nisancim birde birsey sorucam verrutol kullaniim diorum bende vajinanin cok ust tarafinda bi tane minik var bir iki de assada ama hassas deride degil zaten bir iki kullanmada gececek turdeler ama emin olamadim.... iz birakmasi cok onemli degilde cok yakiormu

canım pumpkinCake
iç vajinal bölgede yani vulvada değilse, kullanabilirsin. ama çookk ufak bir miktar (toplu iğne başı kadar) ve siğili elinle tutup çekersin, siğilin köküne sürersin canım tamam mı ? zaten verrutol sürmek için içinde oje fırçası gibi birşey var. kolay oluyor. kuruyana kadar dokunma sakın kaşınıyor kuruyana kadar ama sabredeceksin :) çok az sürersen siğil de küçükse yakmaz. tam kurumadan çamaşırını giyme canım. (soğuk hava üfleyen fön mak. ile kurumayı hızlandırabilirsin) gece yatmadan sür ki sabaha duşta falan kendi çıkıyor ilaç. çıkmazsa hafiften tırnağınla kaldırıp alırsın. bir de sürmeden önce biokadin gibi sölisyonla yıkarsan mis olur :)

hemen geçiriyor bu ilaç ama vajinanın kendisine sürmeyin arkadaşlar, asitli çünki ne olur ne olmaz...

öpüyoruumm çokk! =)

selam nisancım özlettin kendini görüşmeyeli iyisindir?
ben bu saplantımdan kurtulamadım hala aynıyıımm değişen bir şey yok her şey aynı
içimdekileri yazmaya artık gücüm yok

Laracım rica ederim inşallah HPV sonucun iyi çıkar.
Nisancım desteğin için çok sağol

Kızlar benim dikişler vulvadan alındıktan sonra bu seferde dışkımdan kan gelmeye başladı dün baktım makatta ve çevresinde bazı et parçaları var.Bir tanesi et benim biliyorum diğerleri nedir bilmiyorum siğile de benzemiyor tam inceleyemedim.HPV 16 makat kanserine de yol açıyormuş kafayı yiyecem biri bitti şimdi de bu başladı tuvaletimi yaparken çok acı çekiyorum ara ara da kaşınıyor.İnternette oku oku evhamlandım iyice hemoroidle makat kanserinin belirtileri benziyormuş yarın yine doktor yolu göründü bana genel cerrahiye gideceğim bu kez.İncelenmeyen bi o bölge kalmıştı tam oldu.Allahım sabır ver.Hiçböyle birşey yaşayan oldu mu ?

Eminece merhaba canım, bence de evhamlanmışsın büyük ihtimal o dediğin şey basurdur, bu konuda bende baya bi araştırma yaptım, tamam hpv 16 riskli tiplerden biri ancak bunun %40 civarı 10-20 yıllık bir süreç içerisinde kansere yol açıyormuş bir kısmı ise kansere neden olmadan yıllarca yerinde sayıyormuş. Kaldıki güzel kardeşim Allah öyle bir şeyle imtihan etmesin ama ilerleyen zamanda kanser de olsan, serviks kanseri önlenebilir kanserlerin başında geliyor, hatta erken teşhis ile %90 oranında başarı sağlanabiliyormuş, onun için sen sigarayı bırak, yemene içmene dikkat et, tıp o kadar hızlı ilerliyor ki belki bu hastalık 10-20 yıl sonra kansere çevirse bile o zaman kanserin tarihe kavuşmayacağı ne malum. Allah senle beraber hepimize sabırlar versin, popondakileride kafaya takma bence basurdur, ancak sen yinede doktoruna görün tabi. kendine iyi bak canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…