Vajinal Siğil rahatsızlığı olan var mı? (Genital Siğiller,HPV, Human Papilloma virus)

arkadaşlar selam aslında anlatmak istediğim çok şey var ama özetleyeceğim. siğilleri hpv adlı bi virüs yapıyor. tedaviden sonra 1 yıl prezartavifle cinsel ilişkiye girerseniz ve bağışıklık sisteminizi güçlendirirseniz ( bunun için öncelikle sigarayı bırakmalı ve spor yapmalısınız) vücudunuz bu hastalığı vücuttan atabilir(çok büyük ihtimalle). devam eden süreçte de 6 ayda bir smear aldırmanız gerek.

sağlıklı günler

bir de şu var tabii ıtır&buse rumuzlu arkadaş herşeyi kafana takma sakın, üzülme. ( ki doktor sende olmadığını söylemiş o zaman ona inan. doktorlar yalan söylemez, olsaydı sizde siğil var derlerdi) üzmeyin kendinizi çünkü bu hastalık vücut direnciniz düştüğünde (stresten, üzüntüden ya da grip gibi herhangi bir hastalıktan dolayı) tekrar nükseder. bağışıklık sistemini güçlendiren besinler tüketin ya da bağışıklık sistemini güçlendiren bir ilaç var onu kullanın ama mutlaka doktor kontrolünde. aksi takdirde zararlı olabilir.

nisan.

rica ederim canım. benim de başıma geldi bu lanet hastalık. çok kötü hissettim kendimi. siz hissetmeyin. merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz:)

kızlar selam bende bir siğil çıktı ya gaziosmanpaşa şafak hastanesine gidip dondurma yaptırcam bugün gittim cildiyeye baktı ya niye yaktılar bu dondurmayla geçerdi dedi. nasıl bir işlem bu kızlar bu bileniniz varmı? can yakıyomu dedim doktora hayır sadece sprey sıkcam ona dedi. bilgisi olan varmı acil bekliyorum

ben cuma günü yaktırcam funda85.ben de dondurma hakkında iyi şeyler duymadım. can acıtmıyomuş ama geçme ihtimali daha azmış.yapandan yapana değişir tabi. bir de mesajından birşey anlamadım.daha önce yaktırdın mı???

evet daha önce 2kez yaktırdım ben. öyle canımın yandığını hatırlamıyorumölcem sanmıştım ağrıdan

kızlar selam şimdi geldim hastaneden dondurma denilen işlemide yaptırdım ya daha denicek bişey kalmadı:) ya geçcek ya geçcek:) 3 kez 2şer dakka boyunca bi sprey sıktı evet biraz canım yandı ama geçer inşallah. siğil kendini içeri çekcekmiş bir hafta sonra kontrole çağırdı eğer geçmezse tekrar yapcakmış buna ücret almıcakmış. bitane vardı ya bende 50ytl aldı okadar. artık parasındada değilim geçsinde tek isteğim o

funda'cım canım
valla artık ben siğil olsam çıkmazdım sende :) hiç acıman yok valla direkt öldürüyosun :) geçicekler canım sen üzme kendini.

ben de bgn jinekologa gittim, kisti teyit ettirmek için annemle. kit büyümüş. ameliyat olcam bu sıralar. yeni siğil yok çok şükür. aşıyı da olucam ameliyattan sonra. doktor mutlaka olmalısın, vücut virüsü daha kolay yener dedi. =)

canım nisanım şi,mdiden geçmiş olsun aşıları bende oluyorum 3. kaldı oda kasımda. inşallah ameliyatın başarılı geçer. iyi hbrlerini bekliyorum

Arkadaslar daha dogrusu kader kardesler,bende bu hastaliktan magdur biriyim,fakat kendi yakmamla bir haftada kayboldular ve 3 ay oldu cok sukur tekrarlamadi en sevindirici olanida bu zaten,canlarim size bir onerim var ne olur bol bol enginar tuketin eger sevmiyorsaniz yada bulamiyorsaniz hapini alip icin gercekten cok etkili ve rahim kanserinide onluyor bir an once baslayin derim ben iciyorum duzenli bir sekilde ve cok direcli olduguma eminim hepimize gecmis olsun

kızlar selammmmmm lay lay lay kızlar şiğil geçti bence kesinlikle yaktırmayın direk dondurun ne canım yandı ne başka bişey.inşallah bidaha çıkmaz:) inşallah hiçbirimizde çıkmaz bidaha

tekrar merhabalar herkeseee.... tatildeydim mutlu olarak dondum bi yerde :) iki tane sigil unutmustu saolsun doktor onlar deniz suyuyla nasi kuculduler warya inanilmaz inanamadim... ilk cikarkenki hallerine donduler ilginc olan bi tanesi tamamen yok oldu.... saka gibi.... nisanciiim cok saol dedigin gibi deniz suyu baya ise yariomus... derken can sikici olansa bi tane daha cikti ama emin diilim iste o sigil mi diil mi et beninede cok benzio yarinda gidip son ikiyi dondurtucam.... asil moral bozucu olan bir kesik gibi yara gibi birsey war yakilmadan sonra oldu heralde ve cok cirkin duruo inanilmaz moralimi bozuo ic dudaklardan birini ortadan makasla kesmisler gibi cok mutsuz oldum.... bitmedi gitti derdim tasam... arkadaslar birde benim cok akintim oluo inanilmaz derecede hemde... doktora gittim icten gelio dedi hpv yle alakasi yokmus... rahimde yumurtaliklardada bisi yok anlamadim gitti... nedir bilen war mi acaba....

fundacım çok süper bir haberle geldin valla çok sevindim :))

enginarı öneren MARAL arkadaşımıza da teşekkürlerimi sunarım =)

pumpkinCake, canım tatilin iyi geçmiştir umarım...nasılsa doktora gtçeksin, mutlaka bu akıntı işini konusun canım. bence bir fitille geçebilecek birşeydi rahim veya yumurtalıklarda bişey yoksa.

hepinizi öpüyorum!!

kızlar selam nisancım nasılsın görüşmeyeli
geçenlerde tam bizim sayfayı arayım derken bir başlık dikkatimi çekti bir sorum var diyeydi başlık arkadaşımızın bir tanesi cinsel org.ilgili bir şey sormuş orda yazılanları okuyunca acaba dedim?çünkü bahsedilenler benim doktorumun bana söylediklerine benziyodu şimdi biraz içim rahatladı gibi inşallah kurtulurum bu sorundan
akıntılarla ilgili de başlık açtım ılık süte tarçın döküp için çook işe yarıyo

kızlar şimdi kontrolden geldim tekrar dondurma işlemini yaptık ama bukez bayağı yandı canım çünkü heryerine sıktı işimizi garantiye alalım dedi. ağladım alla bukez ama geçsinde. kurtulalım hepimiz.

ıtır busecim,
canım biraz sıkıntılıyım bugunlerde, kist ameliyatı yüzünden. ben göztepedeki doktoruma olmak istiyorum, ailem devlet hastanesi diyor, çatışıyoruz. çok ta sinirleniyorum...bir de hala inanmak istemiyorlar ameliyat olmam gerektiğine. 5 doktora göründüm, hala da başka yerlere göstermeye uğraşıyorlar. delirmek üzereyim.

ıtırcım, sendeki genital siğil değil, en azından bu konuda emin olmalısın. estetik bir kaygı seninki, bunda da haklısın bence, sonuçta kendine güvende vajinal estetik önemlidir. bu konuyu estetik cerrahlara danışabilirsin tatlım.

öpüyorum çok!

canım ınternete gırdıkce bakıyorum yazdıklarınıza.okuyunca uzuldum.aılenı ıkna etmelısın mutlaka.eger 5 doktorda amelıyat dedıyse olmalısın o zaman.ayrıca cok guvenılır ve cok dogru bırı olmalı doktorun.cunku saglık bu.hıc bı seye benzemez...canım benım.aıleler bazen fazla korumacı davranabılıyolar ve boyle sonuclar olabılıyo.o yuzden onları sakın ve soguk kanlı bı sekılde ıkna edebılırsın.en guzelı en dogru bıldıgını yapmaktır.sana sımdıden cooooooook gecmıs olsun canım.en kısa zamanda guzel haberlerını yaz bana.çok optum

çokk teşekkür ederimm sidocuğum...
yani 4 doktor dermoid kist olduğunu teyit etti, 5. doktor biraz saftirik olduğu için renkli tomografi istedi, anlayamadı normal ultrasonda, yok dedi, bu ilaçla da geçebilir falan...ama yani sonuçta diğer doktorların söz birliği var. neyse çekitrdim renklisini de, dermoid çıktı tabi.
sanki ben çok hevesliyim ameliyat olmaya da, ailem öyle sanıyor. ama sonuçta daha çok beklersek, yumurtalığı kaybetme riski var, ben bunu göze alamam. ve devlet hastanelerine de güvenmiyorum, rahat edemem yani. o kdr buyuk bi ameliyat olsa elbette tıp fakültesini tercih ederim ama gerek yok şuanda. ben aklım rahat olsun, temiz bakımlı, iyi muamele göreceğim bi yerde olmak istiyorum o kadar.

ay, içimi döktüm rahatladım =) bu stresle siğil çıkmaz umarım.......

hepinizi seviyorumm!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…