vajinamda aşırı kararma var

uryan kralice

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2015
4
2
34
konu doğru mu bilmiyorum, buraya da üye olmamın sebebi aslında soruma doğrudan yanıt bulmaktı, herneyse. vajinamda aşırı bi kararma var, birkaç ay öncesine kadar dış dudak kısımları normaldi, ben beyaz tenli biriyim, vajinam adeta bir zenci karalığına sahip :-)

ne yapabilirim bilmiyorum ama bu rengindeki değişme bana normal gelmiyor, kişisel hijyenime de dikkat gösteren birisiyim aslında, neden böyle olmuş olabilir ?

kimsenin baktığı yok galiba bu konulara :-)

resmen kapkara oldu yaa, bakmaya sıkılıyorum artık, başkası napsın asadasdasdasdas

Sanırım bir ikimiz muzdaribiz :KK70:

Ben bakmak istemiyorum yani bakınca morelim bozuluyor.Hakikaten hani sağlık felan etkilemiyor ama işte insan görsellikte olsun istiyor :KK70:

bu sorun tuğçe diye bir arkadaşımda da vardı. eski konuları araştırın çamaşır suyu işe yarıyormuş sanırım. oryal kullanan da varmış

Pubik bölgenizde, o bölgenin pH değerlerine uygun ürünler kullanmalısınız. Yoksa o bölgede kararma, hatta ciltte kalınlaşma olabilir. Bir de birlikte olduğunuz kişilere dikkat etmelisiniz, çünkü mantar da kararma yapar. Ayrıca tahriş de kararmaya neden olabilir. Çünkü bölgede pigment yoğunluğu diğer bölgelere nazaran daha fazla.
Acaba kuşunla biraz fazla oynuyor olabilir misin? :oops:

Sanırım bir ikimiz muzdaribiz :KK70:

Ben bakmak istemiyorum yani bakınca morelim bozuluyor.Hakikaten hani sağlık felan etkilemiyor ama işte insan görsellikte olsun istiyor :KK70:

hahahahaha :KK70: görsellik herşey tabi ki, ben kendimin hayranıydım zamanında, başkalarını da hayran ettiğimiz zamanlar oldu tabii :-)

bu sorun tuğçe diye bir arkadaşımda da vardı. eski konuları araştırın çamaşır suyu işe yarıyormuş sanırım. oryal kullanan da varmış

ahahahahahahah tuçe mi ? tanıdık geliyor ama bilmiyorum :KK70: ben ariel kullanıyordum eskiden adasdasdasdasasdas

Pubik bölgenizde, o bölgenin pH değerlerine uygun ürünler kullanmalısınız. Yoksa o bölgede kararma, hatta ciltte kalınlaşma olabilir. Bir de birlikte olduğunuz kişilere dikkat etmelisiniz, çünkü mantar da kararma yapar. Ayrıca tahriş de kararmaya neden olabilir. Çünkü bölgede pigment yoğunluğu diğer bölgelere nazaran daha fazla.
Acaba kuşunla biraz fazla oynuyor olabilir misin?

saatlerce oynadığım zamanlar oldu doğrusu :oops: hahhahahahahahah, ama hijyenime özen gösteren birisiyim, neden böyle oldu ki, tedavisi yok mudur ?

hahahahaha :KK70: görsellik herşey tabi ki, ben kendimin hayranıydım zamanında, başkalarını da hayran ettiğimiz zamanlar oldu tabii :-)

saatlerce oynadığım zamanlar oldu doğrusu :oops: hahhahahahahahah, ama hijyenime özen gösteren birisiyim, neden böyle oldu ki, tedavisi yok mudur ?

Çok yaşlanmış, çok görmüş çok geçirmiş gibi konuşuyorsun; daha yaşın kaç ki canım :KK16:

Merak etme, hepimiz yerine göre kendimizle ilgileniyoruz, her zaman bir partnerimiz olmuyor sonuçta. Bir kadının en iyi partneri yine kendisidir :KK9:

Ama bunu dikkatli yapmak lazım. Dediğim gibi pH değeri cildine uygun ürünleri kullanmalısın.
Tedavisi de var ama thecilekli arkadaşımızın dediği gibi çamaşır suyu değil kesinlikle. Asla deneme bile... Ellere ne yapıyor, kuşuna ne yapmaz :stop:

Benim önerim bir cildiye mütehassısından yardım alman. Avrupa'da ve Amerika'da anal bleaching denilen bir uygulama var cildin pigmentlerini açmak için. Belki Türkiye'de de uygulanıyordur; bir müracaat et istersen, araştır canım.

X